Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj
 Ogłoszenie 
WAŻNE: Dotacje dla forum. WYŚLIJ SMSa i pomóż w opłaceniu serwera - kliknij TUTAJ
Dla osób, które pomogą ranga Zasłużeni lub zdjęcie ostrzeżeń

Poprzedni temat :: Następny temat
Złotopolscy
Autor Wiadomość
Kiepski Widz 
Administrator|Red. Naczelny
No jak nie, jak tak?

Wysłany: 2013-05-13, 20:14   Złotopolscy

Tak przeglądam to nasze forum i widzę, że nie ma tematu o "Złotopolskich", więc go zakładam. :-)

Złotopolscy - polski serial obyczajowy emitowany od 1997r. do 2010r. w TVP2. Przedstawiał losy dwóch gałęzi rodu Złotopolskich, zapoczątkowanych przez Dionizego Złotopolskiego i jego siostrę bliźniaczkę Eleonorę Gabriel.

Co sądzicie o tym serialu?

Dawniej, tzn. ok. 10 lat temu oglądałem go regularnie, ale po śmierci głównego bohatera, poziom zaczął spadać. Było w nim i trochę obyczajówki i trochę komedii. Idealnie pasował na weekendowe popołudnia. :-)

Ferdas20 
Ferdynand Kiepski
Róbta co chceta

Wysłany: 2013-05-13, 21:10   

Kiepski Widz napisał/a:
Dawniej, tzn. ok. 10 lat temu oglądałem go regularnie, ale po śmierci głównego bohatera, poziom zaczął spadać.

Dokładnie to samo mogę powiedzieć. Śmieszyły mnie trochę w tym serialu te ich wiejskie problemy. Najlepszy był Dionizy razem z listonoszem i organistą. Późniejszych odcinków już tak nie śledziłem.

Sławek Wiśnik 
Ferdynand Kiepski
Siwy koniu!

Wysłany: 2013-05-13, 23:53   

Ogólnie tego serialu nigdy nie lubiłem szczerze, choć niektóre momenty może i były dobre, ale sam serial strasznie wiał nudą. Co każdą niedzielę u dziadków byłem zmuszony oglądać ten shit, jedząc obiad. Właśnie przez ten serial kotlet schabowy i rosół nie były dobre. Przy Familiadzie jeszcze tak, ale przy Złotopolskich już niestety nie, gdy się czekało na Szansę na sukces, Wielką grę czy Bezludną wyspę. Jako ciekawostkę mogę dodać że w dniach 23-25 czerwca 1997 roku pilotażowe odcinki wyemitowała zamiast Dwójki Jedynka w ramach konkursu na telenowelę w którym ostatecznie wygrał Klan, który jak wiadomo jest emitowany po dzień dzisiejszy. Na drugim miejscu wywindowali zaś właśnie Złotopolscy, którzy trafili do TVP2 w dniu 3 stycznia 1998 roku. Trzecim wówczas konkurującym serialem była Zaklęta, której produkcję zawieszono po trzech pilotowych odcinkach. Może pamiętacie ten konkurs? Konstruktywnie przypominał konkurs na sitcom Polsatu z przełomu lutego i marca 1999 roku o ile mogę śmiało powiedzieć, z tym że tam wszystkie seriale były kontynuowane, a w TVP jeden z nich został zawieszony
Ostatnio zmieniony przez Sławek Wiśnik 2013-05-13, 23:56, w całości zmieniany 2 razy  

Kiepski Widz 
Administrator|Red. Naczelny
No jak nie, jak tak?

Wysłany: 2017-02-24, 20:09   

Gustaw Lutkiewicz czyli pan Karabasz ze "Złotopolskich" nie żyje. Nawet nie wiedziałem, że to była jego ostatnia rola

http://www.fakt.pl/kobiet...olskich/1sr7myq

Matrixun 
Moderator|Redakcja

Wysłany: 2017-08-12, 16:18   

Kiepski Widz napisał/a:
Dawniej, tzn. ok. 10 lat temu oglądałem go regularnie, ale po śmierci głównego bohatera, poziom zaczął spadać.
Również się pod tym podpisuję. Ale mimo śmierci Dionizego, nie było jeszcze tak źle. Serial tak naprawdę pogrzebała śmierć Józefa. To był chyba ostatni człowiek, który mógł jeszcze coś tam napędzać.
Kiepski Widz napisał/a:
Było w nim i trochę obyczajówki i trochę komedii. Idealnie pasował na weekendowe popołudnia. :-)
To prawda. Na Familiadę obiad wędrował na stół, potem Złotopolscy, jakaś "Bezludna wyspa" czy inny zapychacz i o 16.00 "Na dobre i na złe". No i takie niedziele to było coś!
Ferdas20 napisał/a:
Najlepszy był Dionizy razem z listonoszem i organistą.
Owszem. I całą trójką i poszczególnymi dwójkami robili świetne akcje. Pamiętam jak wkurzony Pereszczako przyszedł kiedyś do Dionizego, a ten po kilku chwilach rozmowy rzucił:
"- Chyba się chcesz napić.
- Ja? Napić?! ... Panie Dionizy, no pewnie, że chcę!"
albo jak namawiał Józefa, żeby się napić przed ślubem Dionizego i Julii, bo "po drugim gram lepiej". :mrgreen:

Ale nie tylko oni byli świetni. Kleczkowska, Kęsikowa, Wiesiek, czasem też Eleonora, Biernacki albo warczący Borowy - oni też potrafili rozweselić. Nawet w końcówce serialu zdarzył się kapitalny odcinek - o weselu w bodajże Niepiekłach. Albo cała historia z mierzeniem i malowaniem sklepu. Na samą myśl się uśmiałem. :lol: Niestety, po kilku latach serial zaczął trochę się wypalać i co nieco tracić poziom. Wątki w Warszawie były coraz bardziej nudne, a akcje na wsi nie były w stanie tego uratować. Choć i tam było coraz marniej. Do tego pod koniec zmieniono czołówkę (na gorszą) i wprowadzono ruchomą kamerę, która sprawiała wrażenie jakby operator był pijany albo akcja działa się na statku (ale nie kapitana Wonsa :-P ). Warta uwagi jest na pewno muzyka z serialu. Czołówka należy do jednej z najpiękniejszych, a do tego bardzo dobre były niektóre melodie puszczane w czasie wiejskich akcji, szczególnie ta, która była w późniejszych latach puszczana na tyłówce oraz ta, kiedy ktoś kogoś gonił (np. Józef z pompką z dłoni goniący Emila - to też była akcja! :mrgreen: ). Przyjemnie ogląda się powtórki, ale reaktywować serialu nie ma już sensu. Według mnie został zakończony w dobrym momencie. Piękny pogrzeb wyprawili Józefowi. Pamiętam, że jakoś 1 lub 2 listopada 2010 to puścili. Chyba po raz ostatni jadłem wtedy obiad przy "Złotopolskich". Ale za to przy jakim odcinku!

Odpowiedz do tematu