Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj
 Ogłoszenie 
WAŻNE: Dotacje dla forum. WYŚLIJ SMSa i pomóż w opłaceniu serwera - kliknij TUTAJ
Dla osób, które pomogą ranga Zasłużeni lub zdjęcie ostrzeżeń

Poprzedni temat :: Następny temat
Wszystko będzie dobrze
Autor Wiadomość
Ferdek56 
Halinka
Ale jaja!

Wysłany: 2017-11-08, 00:26   Wszystko będzie dobrze

Wszystko będzie dobrze (2007) - Paweł, który chce zostać sportowcem postanawia pobiec do Częstochowy i poprosić o zdrowie dla matki. Śladem chłopca podąża nauczyciel WF-u mający problemy alkoholowe.

Jest to jeden z moich ulubionych polskich filmów. Bardzo ciekawa fabuła, Paweł chce zrobić wszystko aby jego mama wyzdrowiała, dlatego biegnie znad morza na drugi koniec Polski, do Częstochowy pomodlić się o to. Fenomenalnie zagrał Robert Więckiewicz, który w filmie jest nauczycielem WF-u, ale jedzie za Pawłem i go wspiera. Starszy brat chłopca jest upośledzony, ale czasem miał śmieszne momenty, np. robienie samolotu z rąk po wyjściu od dyrektora szkoły :mrgreen: Muzyka również przypadła mi do gustu. A czy Wy oglądaliście ten film? Co o nim sądzicie?

Pabfer 
USER DEKADY|User Miesiąca
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-11-08, 09:01   

Znam ten film. Jest fantastyczny! Fenomenalna gra aktorska i dobrze poprowadzona fabuła. Bardzo mądre przesłanie. Podoba mi się wewnętrzna walka alkoholika. Dziecięca wiara Pawła jest urzekająca. Zakończenie wydawać by się mogło, że jest gorzkie, ale dla Pawła jest słodko-gorzkie, dlatego to bardzo dobre zakończenie.

10/10

kacrudy 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2017-11-09, 09:18   

Oglądałem. Nie jest moim ulubionym, ale bardzo dobrze się go ogląda. Więckiewicz zagrał tu fantastycznie. Szkoda mi się zrobiło Pawełka, gdy jego mama zmarła, mimo że ten się starał, ale urzekło mnie, jak Paweł wciąż wierzył, że jego matka zmartwychwstanie. Muzyka niczego sobie.
8/10.

http://forum.kiepscy.org....6133.htm#207686 - Zapraszam do lektury moich scenariuszy

Ferdas20 
Ferdynand Kiepski
Róbta co chceta

Wysłany: 2017-11-12, 00:14   

Dla mnie ten film jest wręcz fantastyczny. Więckiewicz zagrał tu fenomenalnie. Co prawda jechał za chłopakiem do tej Częstochowy i pomagał mu w drodze, ale jak się potem okazało miał w tym również swój cel. Ostatecznie pomogli sobie nawzajem. Te jego alkoholowe padaczki były niezłe. Ogólnie cała fabuła i wiara tego chłopca, że jak dobiegnie do Częstochowy to jego mama wyzdrowieje była bardzo wzruszająca. Świetna muzyka też dodawała odpowiedniego klimatu. Szczególny był moment w którym dowiedział się, że mama umarła, a mimo to pobiegł dalej do celu, a potem jeszcze wierzył, że zmartwychwstanie. Zakończenie z podwójnym dnem, po części pozytywne. Na prawdę piękny film, polecam każdemu.

Odpowiedz do tematu