Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Świat według Bundych
Autor Wiadomość
Mike Tytla 
Ferdynand Kiepski
Ukryty erosoman

Wysłany: 2016-04-23, 09:56   

Obejrzałem trochę odcinków i ani razu się nawet nie uśmiechnąłem. Może po prostu nie rozumiem amerykańskiego humoru.

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2016-04-23, 10:19   

Ja od czasu do czasu oglądam i niektóre odcinki mi się podobają, ale raczej niewiele. ,,Bundy'' dzielą się na bardzo dobre i bardzo słabe odcinki- nic pomiędzy.

Pamięta ktoś tytuł odcinka, w którym Steve wrócił i ukrywał się u Ala przed policją? Marcy chyba już była wtedy z Jeffersonem.

EDIT:

Już znalazłem. To odc. 122 (w 6. sezonie) ,,Jajko i ja''. To mój ulubiony epizod, lubię powroty w każdym serialu. Dodatkowo cenię go za lekko zwariowaną fabułę.

Jurij 
Halinka

Wysłany: 2016-04-24, 16:49   

Ciekawa produkcja. Cenię ten serial przede wszystkim za zabawne teksty. Bardzo dobre sprzeczki między Alem i Marcy, śmieszna głupota Kelly, wybitnie zdesperowany Al, wieczny prawiczek Bud, typowy leniuch - Peggy. Ta rodzina jest tak zwariowana, nieprzewidywalna, a jednak amerykańska, że aż śmieszna. Jak dola mnie najlepszy amerykański serial komediowy.

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2016-04-26, 16:23   

Bardzo też lubię odcinki, w których Al polował na mysz ze Stevem i majsterkował z Jeffersonem- te 2 odcinki przypominają mi ,,Kiepskich'' i są oparte bardziej na humorze sytuacyjnym niż na typowych amerykańskich kawałach.
Pamięta ktoś odcinek, w którym Al pojechał na jakiś obóz albo musiał iść do wojska- sam nie wiem, bo oglądałem bardzo dawno temu- ale w każdym razie tam była musztra wojskowa i bieg z przeszkodami? Al nie mógł sobie poradzić w wysokim murem, ale pod koniec miał jakąś dużą motywację i przeskoczył bez problemu. Wie ktoś co to za odcinek?

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2016-04-27, 01:21   

T*R*A*S*H
- To u pana też byli ?

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2016-09-07, 17:03   

Wodecki ostatnio stwierdził, że Grabowski za rolę Ferdka dostałby w USA Oscara. Wiadomo, że lizusostwo, ale tak mnie zaczęło zastanawiać czy ,,Świat według Bundych'' oparty na podobnym pomyśle oraz Ed O'Neil czyli Al Bundy czyli amerykański Ferdek zdobyli jakieś poważniejsze nagrody. Idąc tokiem myślenia Wodeckiego (oczywiście gdyby mówił szczerze :P ) powinni coś dostać...

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2016-09-07, 17:07   

A Wodecki miałby 100 nagród Grammy jakby mieszkał w USA :roll:
Bundy nigdy nie byli ulubieńcami głównego nurtu, zawsze szli pod prąd jak ŚWK na początku - za to nagród się nie przyznaje.
- To u pana też byli ?

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2016-09-07, 17:19   

Na początku nie, bo są kontrowersje, ale po czasie...

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2016-09-07, 17:24   

Ale serial się nie zmienił za to Ameryka stawała się coraz bardziej libertyńska i szanse na nagrody malały. Poczytaj w necie jakie protesty wywoływał ten serial wśród feministek i innych wykolejeńców.
- To u pana też byli ?

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2016-09-07, 17:26   

Wiedziałem, że tak było na początku, ale skoro wyszło z tego 11 sezonów czyli ponad 200 odcinków, to myślałem, że nastawienie ludzi się trochę zmieniło.

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2016-09-07, 17:29   

Pabfer napisał/a:
Wiedziałem, że tak było na początku, ale skoro wyszło z tego 11 sezonów czyli ponad 200 odcinków, to myślałem, że nastawienie ludzi się trochę zmieniło.

Ludzie jedno ale lewackie środowiska rozdające nagrody są oderwani od zwykłych ludzi.

Dziś by Bundy i koledzy agitowali za Trumpem a feministki za Clinton :lol:
- To u pana też byli ?

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2016-09-07, 19:13   

Swoją drogą to ciekawe, że pomysł na Kiepskich i Bundych jest taki sam, ale Bundy wyśmiewają lewaków, a Kiepscy jakiś czas temu stali się lewakami.

Vito_Corleone 
Ferdynand Kiepski
Garbaty anioł

Wysłany: 2016-09-07, 22:16   

Żaden z was nie ma racji, nigdy żaden serial nie dostał i nie dostanie Oscara, od tego są nagrody Emmy, Złote Globy, czy brytyjskie nagrody BAFTA.
O'Neil dostał nominację za Bundych do Złotego Globa i to dwa razy ;)

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2016-09-07, 22:25   

To słowa Wodeckiego nie nasze, ale może mówił tak potocznie i ogólnie mu chodziło o bardzo dużą nagrodę.

Vito_Corleone 
Ferdynand Kiepski
Garbaty anioł

Wysłany: 2016-09-07, 22:33   

Pewnie tak, ale chyba żeście nie załapali. Co do samego Wodeckiego to przecież ma Fryderyka czyli najważniejszą nagrodę muzyczną w kraju. ;)

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2016-09-08, 00:39   

Pabfer napisał/a:
To słowa Wodeckiego nie nasze, ale może mówił tak potocznie i ogólnie mu chodziło o bardzo dużą nagrodę.

Wiadomo o co chodziło, Oscara jedynie mógłby dostać jakby nakręcili pełnometrażową wersję "Wakacje Kiepskich w Las Vegas" :lol:
- To u pana też byli ?

kacrudy 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2016-10-28, 15:23   

Świetny serial. Gdy go oglądam, uśmiech pojawia się od razu, gdy widzę Ala. Najwyraźniej przepadam za amerykańskim humorem.
Najlepszy odcinek to ten świąteczny, w którym Mikołaj skacze ze spadochronem i zabija się u Bundych.
Najlepsze było, jak policjant do Ala mówi: "Panie Bundy", a ten "Co, zajączek wielkanocny powiesił się na moich drzwiach?" :mrgreen: :mrgreen:

http://forum.kiepscy.org....6133.htm#207686 - Zapraszam do lektury moich scenariuszy

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-01-03, 08:46   

Kizior napisał/a:
Pabfer napisał/a:

Ludzie jedno ale lewackie środowiska rozdające nagrody są oderwani od zwykłych ludzi.

Dziś by Bundy i koledzy agitowali za Trumpem a feministki za Clinton :lol:

Peggy oglądała Oprę, Oprah promowała Obamę w jego kampanii wyborczej, Obama popierał potem Clinton. Czyli masz rację :D

Luko 
Ferdynand Kiepski
Karwasz Barabasz

Wysłany: 2017-01-31, 22:02   

Nie wiem co śmiesznego jest w tym serialu. Czasem włączę na chwilę na ATM przed Kiepskimi i szczerze mówiąc nie zauważyłem tam jeszcze nic śmiesznego (dawniej obejrzałem kilka całych odcinków)...

A zasadził panu ktoś kiedyś kopa w dupę?

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-01-31, 22:05   

Mnie amerykański humor też często odpycha. Potrafię zrozumieć żart, intencję scenarzystów, ale nie zawsze mi się to podoba.
Bundych jednak w większości lubię (daję im 7/10), chyba dlatego, że są podobni do Kiepskich.

Matrixun 
Moderator|Redakcja
Maria Chodupska

Wysłany: 2017-02-01, 14:24   

A ja ten serial zawsze chętnie oglądałem. Lubiłem śledzić perypetie niezbyt normalnej rodzinki, a szczególnie wszystkie przygody Ala genialnie granego przez O'Neila. Jego pociski po grubych kobietach albo sytuacje, gdy coś znowu mu się nie udaje są niezwykle zabawne, czasem wręcz rozwalające. Obejrzałem zdecydowaną większość odcinków i bardzo podobały mi się m.in. epizody, kiedy Dodge Ala był bliski sytuacji, kiedy licznik miał mu się wyzerować na skutek przejechania okrągłej liczby mil oraz jakiś odcinek z Halloween, ale tu nie pamiętam dokładnie o co chodziło, w każdym razie zapamiętałem, że bardzo mnie rozbawił i zapadł w pamięci.

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2017-02-09, 02:12   

Odcinek na czasie do dziś, zwłaszcza dziś aktualny:

"Al postanawia więc wziąć udział w teleturnieju "Trywialny sport", w którym można wygrać 10 tysięcy dolarów. Okazuje się jednak, że nie ma telewizyjnej osobowości i nie nadaje się do programu." :lol:

I to akurat odcinek powstał w czasie jak u nas dopiero raczkował Polsat - przypadek ?
- To u pana też byli ?

Mati1996 
Waldek
Karwasz Twarz

Wysłany: 2017-02-10, 15:29   

Nie wydaje mi się. :mrgreen:
'' Jak dotąd, postęp wmawia nam, że ciemność to wyłącznie ćmiący światło przesąd. Ale to nieprawda. Zawsze będzie rozpanoszone w ciemności Zło. I oby zawsze Wiedźmini pojawiali się tam, gdzie właśnie są potrzebni. ''

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2017-03-04, 16:06   

Wersje Bundych z całego świata:

http://joemonster.org/art/19792

Bułgarska wydaje się fajna.
- To u pana też byli ?

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-03-04, 18:06   

Z Kiepskimi to małe niedoprecyzowanie z powodu licencji, ale jak już ich dali, to brakuje jeszcze ukraińskiego Nepuhi.
Polski odpowiednik jest najlepszy, bo widzę po innych, że też są w amerykańskim stylu, a po co robić coś amerykańskiego poza Ameryką? Za to my dostosowaliśmy to do naszych realiów.

Odpowiedz do tematu