Adek Drabiński - reżyser (2018-?)

Dyskusje o muzyce, scenografii, kostiumach; również o kamienicy, w której kręcono "Świat według Kiepskich" oraz na temat osób odpowiedzialnych za serial: reżyserów, scenarzystów, dźwiękowców itd.
lukaszlipinski
Paździoch
Paździoch

Adek Drabiński - reżyser (2018-?)

Post autor: lukaszlipinski » 2018-09-14, 19:45

Reyżser "Kiepskich" od 529. odcinka.

Warto by coś napisać o nim po paru odcinkach. Myślę, iż Adek lepiej radzi sobie, niż Yoka na koniec, kiedy odcinki były nieco rwane i często miały kiepskie zakończenia. Wówczas przyszło mi do głowy, iż Yoka jest wypalony, ma dość Kiepskich i odejdzie. Zakładałem jednak, iż stanie się to w 2019 r., razem z końcem serialu. Stało się inaczej i Adek wniósł nieco ożywienia do Kiepskich. Na razie jest to zapewne efekt nowej miotły i spojrzenia z zewnątrz, a czy wprowadzi większe zmiany, przekonamy się ewentualnie wiosną 2019 - na XX-lecie. :)
Świat według Kiepskich
Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Re: Adek Drabiński

Post autor: Pabfer » 2018-09-14, 20:26

Ja też pochwalę- gra Grabowskiego się zmieniła- to największy plus, inni bohaterowie też są mniej nerwowi i dzięki temu ogląda się dużo lepiej, nie ma takiego rwania scen, mało greenscreenów, do tej pory zakończenia odcinków były genialne, powrót dźwięków w przejściach scen na plus, dobry pomysł na podkładanie czasem też pojedynczych dźwięków pod jakieś charakterystyczne gesty, Yoka też to od czasu do czasu stosował, Okił albo bardzo rzadko albo wcale, bo nie pamiętam. Niestety programy TV wciąż są na cały ekran, telewizor firmy ADEK to żart, ale gdyby twórcy potraktowali go na serio, to bym się ucieszył. Tylko, że nie ma co się wypowiadać. Powyżej pewnego poziomu i tak te nowe odcinki nie podskoczą z samego faktu, że są nowe oraz z winy Sobiszów, zmieniła się zbyt mała część obsady. Pisaliśmy, że nowy reżyser nic nie zmieni, a tu niespodzianka, bo faktycznie trochę inaczej interpretuje odcinki, ale poza interpretacją bardzo ważna jest też treść, w przypadku niskobudżetowych seriali nawet ważniejsza, bo ich twórcy to nie wirtuozi, którzy przyćmią wszystko swoim awangardowym podejściem. Złe odcinki jeszcze w tym sezonie nadejdą, wynika to ze zdjęć i opisów. To nie wina Adka, ale odcinek to składowa wielu czynników i fakt jest taki, że to konkretny odcinek Adka jest słaby. Dlatego właśnie poczekam z dłuższą oceną do końca sezonu, a może nawet jeszcze lepiej do końca kolejnego sezonu, bo może teraz napisałem coś zbyt pochopnie, a wtedy będzie w czym wybierać do porównań.
Obrazek
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Re: Adek Drabiński - reżyser (2018-?)

Post autor: kacrudy » 2018-09-14, 20:45

W sumie już wszystko zostało tu powiedziane. Adek u mnie plusuje, widać, że wniósł coś do tego serialu, jest powiew świeżości, co prawda teraz szykują się słabsze epizody (choć wszystko się może zdarzyć), ale jednak.
Świetny ruch z przywróceniem dźwięków w przejściach scen, a tak wszyscy narzekali, że już nie wrócą. Trzeba wierzyć w cuda. :P Liczyłem jednak, że wraz z dźwiękami powróci kultowy "OKIŁ", no ale wszystkiego mieć się nie da.
Aktorzy grają lepiej, widać, że wiele zależy od podejścia reżysera, mimo że zapowiadało się, że Adkowi się za bardzo reżyserować nie chce. :)
Plus to, na co już uwagę zwrócił Bździuch - przyciszenie muzyki. Może już nie mogą wrócić do Bakajewa, nie wiem, nie znam się, ale to był dobry ruch.
No i zmniejszenie liczby greenboxów - przynajmniej do tej pory. ;)
Żeby się tylko nie okazało, że będzie tak jak z Yoką, który przez pierwsze 3 sezony wprowadził dużo świeżości i pozytywnego klimatu, a potem zaczął to sobie olewać.
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-09-14, 20:51

Niby jest taka szansa, gdyby nie fakt, że ten serial może nie już nie zdążyć dostać tych 3 sezonów i wtedy pochwalę krótki, ale pozytywny okres Adka :-P
Obrazek
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2018-09-14, 20:52

Może to nastąpić szybciej, chodziło mi głównie o to, że Adek może sobie olać, ale nie sprecyzowałem dokładnie, jak szybko (i czy w ogóle). Pożyjemy, zobaczymy. ;)
Awatar użytkownika
Mungo Jerry
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Mungo Jerry » 2018-09-14, 21:04

W jego dotychczas wyemitowanych odcinkach widać zmiany. Dotyczą one głównie zachowań bohaterów. Ferdek zaliczył tutaj największą zmianę i nawet w momencie awantur jest bardzo łagodny - łagodniejszy nawet niż w końcówce Okiła. W jego odcinkach czuję coś jakby "odświeżony klimat sezonu 5". Wprowadził świeżość i za to się liczy plusik. Udowodnił też jedną rzecz - Sobiszą są strasznie wypaleni. Gdyby wziął jakąś nową krew + reżyseria Adka to myślę, ze dostalibyśmy całkiem fajne sezony kończące ten serial. Choć w sumie to nie jest jasne. Zawsze mówiono, ze jedyną przeszkodą może być niedyspozycja Ryszarda Kotysa, ale wiemy już, że i bez tego by sobie poradzili.
Awatar użytkownika
Cyfrowy
Halinka
Halinka

Post autor: Cyfrowy » 2018-09-18, 15:53

Kiedyś Janusz Sadza prezentował swoje scenariusze Patrickowi Yoce, który ich nie akceptował, uzasadniając to bodajże ich nieadekwatnością do nowej konwencji, którą Yoka przyjął z Sobiszewskimi. Może Adek Drabiński zaaprobowałby pomysły Janusza Sadzy? Franciszek Loy jakiś czas temu wrócił na chwilę, więc może nawiązałby współpracę w duecie z Sadzą?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oprawa serialu | Ekipa”