Telewizja przeszła i obecna

Jaką telewizję wolałeś/aś oglądać?

Starszą - mimo uboższej oferty programowej, każdy program zachęcał nawet najbardziej wymagającego widza
8
89%
Obecną - jest mi to obojętne, co leci w telewizji. Aktualne programy są zachęcające do oglądania.
1
11%

Liczba głosów: 9
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Re: Telewizja przeszła i obecna

Post autor: kacrudy » 2018-06-23, 07:49

Błagam cię, argument, że po internecie krążą fejki, do mnie nie przemawia. Fejki łatwo rozróżnić, natomiast oryginalne paski bywają od nich czasem śmieszniejsze.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Post autor: Pabfer » 2018-06-23, 09:07

Tylko, że jak mówimy o Polsacie i TVN, to mówimy o spójnej polityce tych firm od początku do teraz, natomiast jeszcze kilka lat temu TVP było zupełnie inne i były różne "platformowe" programy. Warto sprecyzować, że krytykuje się lub chwali dzisiejsze lub wcześniejsze TVP. Polsat i TVN nie wymagają takiego precyzowania. Skoro ten temat odwołuje się też do starych czasów, to może warto spojrzeć na TVP jako na całość, nie tylko na ostatni czas i nie tylko przedostatni, lecz nie wiem czy tak się da. Skoro TVP zmienia się tak radykalnie, to chyba nie da się wyciągnąć średniej. Co jest średnią między PiS, a PO? Załóżmy, że Kukiz, chociaż nie wiem, potrzebne mi to tylko do przykładu, więc załóżmy na moment, że tak jest. Tylko, że TVP nigdy nie była za Kukizem, rząd Kukiza nigdy nie obstawił tam stołów swoimi ludźmi, bo nigdy nie istniał. Tak samo niedawno usłyszałem, że statystyczny Europejczyk ma średnio 1,59 dziecka. Tyle lat żyję w Europie, a jeszcze nigdy nie spotkałem tego typowego Europejczyka. Może to prawda, że Polska nie nadaje się do UE :-P Dobra. Koniec dygresji. Chodzi mi o to, że wiem, że nie da się wyciągnąć średniej jeśli chodzi o TVP. Można policzyć, że być może PO rządziło dłużej niż PiS, ale to przecież niezależne od TVP, że ś.p. Lech Kaczyński nie dokończył swojej kadencji. Mimo wszystko warto zauważyć, że kiedyś TVP było inne i precyzować o którym okresie się mówi, a najlepiej mówić o każdym okresie (tylko już doszliśmy do tego, że bez uśredniania, bo się tak chyba nie da). Warto też zauważyć, że TVP trzymało wysoki poziom nawet za lewicy- Ranczo, Ojciec Mateusz, Czas Honoru... Miło się to oglądało, w Ranczo nie od razu pojawiła się lewicowa ideologia, a nawet jak się pojawiła, to nie była nahalna, a poza tym fakt, że politycy są jacy są, nie oznacza, że sama czysta ideologia lewicowa jest w 100% zła. Bliżej mi do prawicowej, ale w lewicy też jest trochę mądrości, jeśli chodzi o pomoc biednym. W Ojcu Mateuszu wielu ludzi żyło z dala od Kościoła, ale to nie było nahalne i nawet realistyczne, a jak się to połączy z postawą księdza, to miało swój klimat. W Czasie Honoru nie było wcale ideologii, a nawet pod koniec komuniści byli zwalczani przez partyzantów :-P
Post zawierał wiele dygresji, które mogły rozproszyć, ale sens jest taki żeby spróbować patrzeć całościowo, bo tak jest najsprawiedliwiej.
A jeśli chodzi o fake paski, to oczywiście jest ważne, że widać, że to fake, ale nie szkodzi. Ważne, że nakręcają ludzi i sztucznie wyolbrzymiają problem (nawet jak ktoś powie, że problem i tak jest duży, chociaż dla mnie nie, to i tak memy wszystko potęgują).
Obrazek
Irina
Halinka
Halinka

Post autor: Irina » 2018-06-23, 09:49

kacrudy pisze:
2018-06-23, 07:49
Fejki łatwo rozróżnić, natomiast oryginalne paski bywają od nich czasem śmieszniejsze.
No właśnie chyba nie rozróżniasz i potem kładziesz na stół takie bzdury, które nie są podparte stosownym argumentem.
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2018-06-23, 12:16

Co? :lol: Jakież bzdury? TVP nie jest obiektywna i nigdy nie była. Zawsze jest zależna od władzy. Dajcie już spokój z tym wmawianiem, że telewizja jest obiektywna, bo nie jest i zresztą nie tego dotyczy ten temat.
Obrazek
Irina
Halinka
Halinka

Post autor: Irina » 2018-06-23, 12:19

Opuść ten temat, bo widzę, że nie masz za grosz pojęcia o tym, co piszesz. :roll: Ale za to zapraszam innych do dyskusji na temat telewizji! :)
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2018-06-23, 12:24

Halinka K pisze:
2018-06-23, 12:19
Opuść ten temat, bo widzę, że nie masz za grosz pojęcia o tym, co piszesz. :roll:
No wybacz, ale napiszę ostatni raz - to obecnie prawicowe media, widać to bardzo wyraźnie. Nie mówię, że to źle, niech sobie mówią o kim chcą, tylko tłumaczę, że nie każdy będzie oglądał TVP Info. Prawda?
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-06-23, 12:40

Z tym adresowaniem tylko do emerytów to też nieprawda, bo jakiś czas temu TVP transmitowała Światowe Dni Młodzieży i tam siłą rzeczy nawet nie było miejsca dla emerytów. Co innego, że dla niektórych wiara jest tylko dla starszych i faktycznie emeryci też chętnie oglądali te programy, ale było wyraźnie widać, że nie tylko. Inny przykład to Ziarno- katolicki program dla dzieci. Teraz na czas Mundialu TVP podpisała umowę z YouTuberem Footrollem. Starzy to nawet do końca nie wiedzo co to te jutuby, a programy Footrolla są typowo młodzieżowe. Mimo, że lubię całokształt, to nawet ja się czasem czuję zbyt stary na jakiś jego pojedynczy żart. Natomiast jeśli chodzi o seriale, to na każdej stacji jest dużo telenoweli, ale poza tym są też szybsze seriale dla innych grup wiekowych, więc nie ma sensu generalizować.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vito_Corleone
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Vito_Corleone » 2018-06-23, 13:12

TVP nigdy nie była tak stronnicza i wielbiąca władzę jak dzisiaj, warto przejrzeć na oczy.

ŚDM było tylko transmitowane przez TVP, a mnie chodzi o autorskie produkcje.
Tasiemce generalnie nigdy nie są wybitne, ale da się zauważyć, że taka Pierwsza miłość ma trafiać do młodszej widowni niż np. Klan.
Z propozycji TVP jedynie Rodzinka.pl targetowana jest dla nieco młodszego widza. :)
Obrazek
Buła
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: Buła » 2018-07-16, 16:35

Zdecydowanie stara telewizja. Tego co obecnie leci w TV w większości po prostu nie mogę oglądać. Masa paradokumentalnych gniotów, które zmieniają tylko tytuły i są o tym samym. Polsat zrobi paradokument o "trudnych sprawach" albo o pracy służb lub jakimś szpitalu to TVN zaraz też robi i na odwrót. Ale co tutaj się dziwić takie teraz mają wzięcie i tak już pewnie zostanie. Jak tak przypomnę sobie jaką ramówkę miał przykładowo Polsat kiedyś a jaką ma dziś to po prostu aż oczy bolą. Były i teleturnieje i seriale komediowe i to po kilka w jednym okresie, które trzymały bardzo wysoki poziom i seriale kryminalne i jeszcze na dodatek seriale zagraniczne. Na innych kanałach np .programy kabaretowe na TVP chociażby świetny Tygodnik Moralnego Niepokoju.

A nawiasem mówiąc jeśli ktoś twierdzi, że programy informacyjne TVP całkowicie obiektywnie pokazują rzeczywistość to trochę powinien przejrzeć na oczy. Wystarczy obejrzeć Panoramę albo Wiadomości, żeby zobaczyć jaka jest narracja niektórych informacji. I nie twierdzę, że teraz jest inaczej niż kiedyś w tym obszarze.
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2018-07-16, 19:02

Zawsze tak było bo taka jest rola TVP ale że najgłośniej teraz krzyczą ci co sami tak robili albo jeszcze gorzej to już jawna kpina ze wszystkiego. Bo narracja to naturalna sprawa u każdego ale nikt teraz nie kreuje newsów sztucznych jak poprzednie władze TVP a teraz już tylko Polsat i tvn. Nikt z TVP nie kładzie się na ziemi udając zabitego, nikt nie podrzuca policjantom butelek po alkoholu, nikt nie zapala samemu zniczy by powiedzieć że to Ruscy zapalili itd. - to dopiero była i jest rzetelność medialna :lol:
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
voyager1
Halinka
Halinka

Post autor: voyager1 » 2019-05-02, 18:29

Oczywiście, że lepsza była ta starsza telewizja. Tamte programy były o niebo lepsze niż te obecnie emitowane. Wtedy było jakiś inaczej, lepiej. Nie było tych zasranych paradokumentów, a teraz przez cały dzień na okrągło. A to "Trudne sprawy", "Dlaczego ja?", "Ukryta prawda" czy inne tego typu gówna.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
boczek22
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: boczek22 » 2019-08-25, 14:25

Wiadomo że stara była lepsza. Nie wiem może to mój sentyment za dawnymi czasami ale jednak kiedyś w tej telewizji to każdy mógł coś dla siebie znaleźć. Teraz tylko te paradokumenty i paradokumenty co nie raz są sto razy gorsze niż większość nowych kreskówek i nowe odcinki Kiepskich. :roll:
Bo wszystkie Boczki to niezłe zboczki
A wszystkie Paździochy to skisłe Bździochy
Natomiast wszystkie Ferdki są wąsate
Awatar użytkownika
Luko
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Luko » 2019-08-25, 16:42

Być może to właśnie sentyment. Ja na przykład jak dzisiaj sobie włączam intro "Rozmów w toku" czy piosenkę tytułową "Samo życie" to powracają te najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa. A czy to był odpowiednio dobry talk show/serial to w sumie mam wątpliwości. Tak czy siak wydaje mi się że było lepiej.
Obrazek

A zasadził panu ktoś kiedyś kopa w dupę?
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2019-08-25, 22:56

Ja kiedyś oglądałem z dziadkiem Zbuntowanego Anioła i się zachwycaliśmy nad pomysłowym scenariuszem, a niedawno pusciłem sobie powtórkę z ciekawości i nie wytrzymałem nawet 5 minut :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Brady
SCENARZYSTA DEKADY
SCENARZYSTA DEKADY

Post autor: Brady » 2019-09-04, 18:03

Poziom reprezentowany przez obecną telewizję jest z roku na rok coraz niższy. Nie dość, że wszystko jest sztuczne i wyreżyserowane, to na dodatek połowa programów w ramówce programów ogólnodostępnych (takich jak: Polsat czy TVN) to durnowate paradokumenty. Smutne jest to ogłupianie ludzi, do jakiego dąży współczesna telewizja. Zwrócić należy też uwagę na to, iż osoby starsze dla których niegdyś telewizja stanowiła (i do dziś stanowi w wielu przypadkach) podstawowe źródło informacji, wierzą w zdarzenia prezentowane przez te nieszczęsne seriale fabularno-dokumentalne. Poziom współczesnych teleturniejów również pozostawia wiele do życzenia. Jedynie "Jeden z dziesięciu" godnie reprezentuje tego rodzaju programy. Obecni "Milionerzy" znacznie obniżyli loty, a poziom niektórych pytań woła o pomstę do nieba. Emitowane we współczesnej telewizji koncerty również bywają ciężkie do obejrzenia. Kiedyś tego typu wydarzenia były prowadzone z reguły przez jedną osobę, która nie starała się za wszelką cenę być ważniejsza aniżeli artysta występujący w trakcie koncertu. Obecnie niemal każdy koncert jest prowadzony przez co najmniej kilku prowadzących, z których każdy chce pokazać jaki to jest wspaniały i niezastąpiony, zaś ich usilne żarty prowadzą jedynie do narastającego zażenowania u oglądających (a przynajmniej u mnie). Nie dziwi fakt, że platformy streamingowe tak zyskały na popularności, biorąc pod uwagę kontent jaki oferuje współczesna telewizja. Obejrzenie dobrego serialu we współczesnej polskiej telewizji graniczy z cudem, bo obecne stacje wolą wyprodukować np. program z Edytą Górniak, która rzekomo będzie uczyła się jeździć, prawdopodobnie płacząc na każdym zakręcie i śpiewając "To nie ja", jak tylko potrąci pachołek na placu manewrowym :roll:
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2019-09-04, 19:03

Ta wariatka pewnie rozbije auto dla oglądalności.
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2019-09-04, 19:24

Poważnie takie coś ma być? :lol:
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Kiepski Widz
Administrator|Red. Naczelny

Post autor: Kiepski Widz » 2019-09-04, 19:59

Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2019-09-05, 16:31

Teraz to są jakieś afery że ona ma zboczone relacje z synem - takie wzorce promuje tvn. Same patusy a potem płacz w Uwadze że stała się wśród młodzieży jakaś tragedia.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Vito_Corleone
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Vito_Corleone » 2019-09-05, 17:54

Nic nowego, był już taki program - Jazda z Dodą :P
Obrazek
Awatar użytkownika
voyager1
Halinka
Halinka

Post autor: voyager1 » 2019-09-05, 22:23

Format ten sam tylko "gwiazda" się zmieniła :P
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2019-09-12, 14:02

GigiLacrimoso pisze:
2019-09-12, 11:41

Z kolei jeśli do wylotu "Kiepskich" faktycznie dojdzie, to podejrzewam, że i powtórki wylecą, wtedy najprawdopodobniej "Wydarzenia" zostaną przesunięte na 19.20 (godzina 18.50 została ustalona w 2005 przez Lisa, aby zrobić na złość TVN-owi, teraz mają pewnie więcej powodów, aby zrobić na złość TVP). Jako że lecą codziennie od 8 lat (ok. 300 odcinków rocznie), każdy z tych odcinków (przedział 250-350 plus pojedyncze starsze stopniowo rosnący do 250-550) był emitowany 8-16 razy, co też zapewne widzom się już nudzi.
W przypadku zakończenia "Kiepskich" powtórki na bank tak szybko nie wylecą. Nadal mają one świetną widownię, w tej sztucznej grupie 16-49 najważniejszej dla polsatu nawet czasem mają więcej niż "Wiadomości". Emisja nie kosztuje nic, a zyski z powtórek mają bardzo duże. Natomiast tak spora zmiana godziny emisji "Wydarzeń" również raczej nie wchodzi w grę, bo by trzeba zmienić godziny wszystkich wcześniejszych programów.
Awatar użytkownika
GigiLacrimoso
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: GigiLacrimoso » 2019-09-12, 22:23

Od powtórek Polshit porobił kilka innych stacji i tam może serial dalej lecieć.
A ustawienie wcześniejszej ramówki nie jest trudne, najwyżej doda się jakiś nowy paradokument (których i tak jak piesów) lub inną 30-minutową powtórkę.

Zaś co do meritum, to telewizja skończyła się nie w 2008 (wtedy dawno leżała) ani też w 2001, lecz 29 września 1989.

Swoją drogą, w latach 80. telewizja była serio edukacyjna. Przykładowa ramówka bloku edukacyjnego w TVP1 w tamtych czasach:
6.00 TTR — Uprawa roślin, sem. III (powt.)
6.30 TTR — Mechanizacja rolnictwa, sem. III (powt.)
8.10 Przysposobienie obronne, kl. VIII i I lic. — Środki rażenia i środki obrony
9.00 Wokół nas, kl. I-II — Spacer w Łazienkach
9.40 Film dla II zmiany „Odwieczny zew” serial TV ZSRR odc. pt. „Próba”
10.50 DT — wiadomości
11.00 Domowe przedszkole — o ilustracjach książkowych
11.55 Język polski, kl. VIII — Spotkania — Karol Szymanowski
12.50 Wokół nas, kl. I-II — Spacer w Łazienkach
13.30 TTR — Biologia, sem. I — Klasyfikacje organizmów żywych. Bakterie i wirusy
14.00 TTR — Chemia, sem. I — Układ okresowy pierwiastków
15.30 W szkole i w domu
15.50 NURT — Czy szkoła rozwija aktywność ucznia?
Balcyrewicz musi odejść!
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2019-09-13, 17:02

Telewizyjne Technikum Rolnicze - problem dojazdów do szkół, przepełnionych klas rozwiązany już dawno. Teraz też tak zrobić a nie ciągle narzekać.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o telewizji”