Nowy reżyser od 27. sezonu

Nowinki związane z serialem, jego obsadą i bohaterami.
Awatar użytkownika
Pabfer
USER MIESIĄCA i Prowadzący Facebooka

Nowy reżyser od 27. sezonu

Post autor: Pabfer » 2018-06-18, 15:58

Pojawił się tu dzisiaj post o nowym reżyserze, ale bez potwierdzenia, więc został usunięty. Zapytałem się o to na Facebooku Pani Zofii Czerwińskiej i faktycznie potwierdziła zmianę. Tylko nie podała nazwiska nowego reżysera, bo jej nie wolno. Ciekawe dlaczego to taka tajemnica. Czyli już wiemy dlaczego dostajemy 27 sezon z opóźnieniem. (Tzn. Pani Czerwińska o tym nie napisała, ale to logiczne.)
Ciekawe czy ta zmiana wpłynie jakoś na poziom, ale po pierwszych newsach z 27 sezonu- zdjęciach i opisach odcinków- nigdy bym nie zgadł, że coś się zmieniło. Reżyserem został pewnie ktoś z wewnątrz. Może nie Sobieszewski, ale pewnie jakiś inny długoletni pracownik- to dla mnie logiczny ruch. Na powrót Okiła nie liczę, ale byłbym wniebowzięty. Ciekawe czy zmiani się czołówka. Pani Czerwińska powiedziała, że poznamy nazwisko reżysera w czołówce, więc pociągnąłem temat, ale Pani Czerwińska nie wie czy będzie nowa czołówka. Może jej chodziło tylko o napisy końcowe. Jednak ja się zacząłem zastanawiać nad zmianą czołówki jeszcze przed rozpoczęciem rozmowy, jakby Pani Czerwińska o tym pierwsza nie wspomniała, to sam bym pierwszy wspomniał.
Spytałem się przy okazji czy są już potwierdzone sezony 28 i 29, ale to było w tej samej wiadomości, co pytanie o reżysera i Pani Czerwińska pisała tylko o reżyserze, sezonów nie potwierdziła. Nie drążyłem, bo się akurat szykowała do Wrocławia i się spieszyła, więc jej nie chciałem zirytować.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kiepski Widz
Administrator|Red. Naczelny

Re: Nowy reżyser od 27. sezonu

Post autor: Kiepski Widz » 2018-06-18, 16:01

Czyli jednak. Kto by to nie był, mam nadzieję, że poziom choć trochę wzrośnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2018-06-18, 16:04

Yoka out?! No to jest news :-D

Choć nie wiadomo kto go zastąpił to mam nadzieję, że gorszy nie będzie. Poprzeczka nie jest wysoko zawieszona.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-06-18, 16:06

Tylko o zmianie scenarzystów nie ma informacji, a przecież oni też są bardzo ważni, więc może nie ma co się napalać... Tzn. sam się trochę napalam, ale staram się zachować umiar :-P
Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdziul
Waldek
Waldek

Post autor: Ferdziul » 2018-06-18, 16:07

Nie powiem, informacja dosyć szokująca. Niestety zdjęcia nie pokazują żeby wiele się zmieniło...
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2018-06-18, 16:07

Pewnie i tak przed premierą sezonu się dowiemy kto to. Czołówkę już niech lepiej zostawią w spokoju, mimo, że nieaktualna. Na jeden sezon nie opłaca się zmieniać :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2018-06-18, 16:08

Trochę niespodziewana zmiana, ciekawe, co sprawiło, że Yoka zrezygnował. A może go odsunęli? No i ciekawe, jaki wpływ będzie to miało na poziom nowych odcinków. Może nowy reżyser przyciśnie trochę scenarzystów, albo postara się o przywrócenie np. Loy'a.
Pabfer pisze:Ciekawe czy zmiani się czołówka. Pani Czerwińska powiedziała, że poznamy nazwisko reżysera w czołówce, więc pociągnąłem temat, ale Pani Czerwińska nie wie czy będzie nowa czołówka.
Oby nie wpadli na pomysł nakręcenia czołówki z Kozłowskimi, Malinowską itp.
Obrazek
20 LIPCA PREMIERA MOJEGO NOWEGO SCENARIUSZA!
viewtopic.php?f=28&t=6133
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-06-18, 16:13

Bardzo lubię starą czołówkę właśnie za to, że jest nieaktualna, czyli bez nielubianych bohaterów :-P Jednak z drugiej strony do tej pory po czołówce można było rozpoznać kto wyreżyserował odcinek, który zaraz się zacznie i mogło by tak zostać, bo ma to swój urok. I tak nic nie zmieni tego 20-minutowego chłamu pomiędzy czołówką a tyłówką, a on jest niestety najważniejszy.
Obrazek
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2018-06-18, 16:18

Z drugiej strony obecna długa czołówka jest źle zsynchronizowana z dźwiękiem, więc powinni ją jeśli nie zmienić, to naprawić, bo to trąci amatorką jak greenboxy w tym serialu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2018-06-18, 16:18

Pabfer, pisz do Johnnego, że jego marzenia się spełniły :-D
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-06-18, 16:21

Ty myślisz, że moim pierwszym krokiem nie było napisanie do Johnny'ego, davida123lost i mihaua123? :-P
Edzio zgubił petycję i dotarła dopiero teraz :-P :-P :-P
Ostatnio zmieniony 2018-06-18, 16:23 przez Pabfer, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2018-06-18, 16:22

Chociaż Yoka pewnie zostanie w składzie scenarzystów, więc na miejscu Johnny'ego nie wybuchałbym jakąś arcywielką euforią. :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-06-18, 16:27

Nie wiemy dlaczego Yoka odszedł. Pamiętam naszą teorię z Wolnego Tematu na podstawie artykułu z brukowca, że Grabowski nie miał czasu grać ze względu na rozwód, a Polsat chciał sezon bez Grabowskiego, ale Yoka nie chciał i był spór, ale przecież nie wiadomo czy tak było. (Chyba, że jest jak w Facetach w Czerni, że tylko brukowce mówią prawdę :-P ) Jeśli jednak rzeczywiście się pokłócił ze wszystkimi, to traci 2 stołki naraz, dlaczego tylko 1? Lecz już się nie zapytam o to Pani Czerwińskiej, bo już nie chcę być natrętny, a jej też nie wolno wszystkiego mówić.
Ostatnio zmieniony 2018-06-18, 16:31 przez Pabfer, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2018-06-18, 16:29

Pabfer pisze:Jeśli jednak rzeczywiście się pokłócił ze wszystkimi, to traci 2 stołki naraz, dlaczego tylko 1?
Scenariusze mogły być już gotowe wcześniej. :P

Choć oczywiście, jeżeli się okaże, że nowy reżyser także potrudni się pisaniem scenariuszy i będzie mu to dobrze szło, to nowy sezon byłby nawet całkiem mile widziany. ;)
Ostatnio zmieniony 2018-06-18, 16:35 przez kacrudy, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-06-18, 16:32

No tak, to ma sens. To, co ja pisałem, ma sens dopiero w kolejnych sezonach (jeśli powstaną, nie mówię, że ich chcę, więc nie bijcie :-P ).
Obrazek
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2018-06-18, 16:38

Na pewno ta wiadomość poprawi mi mój dzień, ale wiadomość o zmianie scenarzystów to chyba zmusiłaby mnie do pójścia do kościoła :-P.

Nie ma co, to nie reżyser jest tu największym problemem tylko tych dwóch debili. Wystarczy spojrzeć na inne twory Yoki i Okila, sytuacja ma się zupełnie odwrotnie niż w ŚWK. Jednak ja bym nie liczył na jakieś diametralne zmiany.

Od nowego reżysera bym oczekiwał może zmiany muzyki, bo ona mocno wpływa na odbiór serialu.
Jej no na prawdę, nie spodziewałem się. Czyli jednak Yoka nie pobije ilościa odcinków Okila :-P
Śmiałbym sie jakby okazał się jeszcze gorszy :lol: Na przykład gdyby to była Agnieszka Olejnik :-P
''(...) i pierwszy człowiek odkrył jak krzesać ogień. Prawdopodobnie zginął na stosie, który nauczył swoich braci rozpalać.'' - Ayn Rand
Zapraszam:
- Moja gra o Kiepskich
- I mój scenariusz
Obrazek
david123lost
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: david123lost » 2018-06-18, 16:39

Pabfer pisze:
2018-06-18, 16:21
Ty myślisz, że moim pierwszym krokiem nie było napisanie do Johnny'ego, davida123lost i mihaua123? :-P
Ktoś mnie wzywał? :mrgreen:

Fajnie że coś się rusza w inną stronę. Chętnie poczekam na ten sezon, ale bez szału. Grabowski, pomimo widocznej starości na twarzy, wygląda obiecująco dobrze jak na Ferdka Kiepskiego, widzę też że schudł.

Pamiętajcie że reżyser to tylko reżyser, on nie odpowiada za wizję całego serialu. Żeby coś mogło być lepiej, dobrze by było wywalić całą zastałą na stołkach ekipę tworzącą ten serial i zatrudnić kogoś ze świeżymi pomysłami. Ale dobrze, że chociaż reżyser się zmieni 8-)

Pozdrawiam wszystkich "starych" userów tego forum :mrgreen: (Tych nowych też :P )
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2018-06-18, 16:42

david123lost pisze:Pamiętajcie że reżyser to tylko reżyser, on nie odpowiada za wizję całego serialu. Żeby coś mogło być lepiej, dobrze by było wywalić całą zastałą na stołkach ekipę tworzącą ten serial i zatrudnić kogoś ze świeżymi pomysłami.
No tak, ale zawsze jest nikła szansa, że reżyser zmusi(ł) Sobiszów do poprawienia swoich tworów. Zwracam też uwagę, że są odcinki spod ręki wyłącznie Sobiszów, które można uznać za udane - patrz: sezon 22 ;).
Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2018-06-18, 16:44

david123lost pisze:
2018-06-18, 16:39
Pabfer pisze:
2018-06-18, 16:21
Ktoś mnie wzywał? :mrgreen:

Fajnie że coś się rusza w inną stronę. Chętnie poczekam na ten sezon, ale bez szału. Grabowski, pomimo widocznej starości na twarzy, wygląda obiecująco dobrze jak na Ferdka Kiepskiego, widzę też że schudł.

Pamiętajcie że reżyser to tylko reżyser, on nie odpowiada za wizję całego serialu. Żeby coś mogło być lepiej, dobrze by było wywalić całą zastałą na stołkach ekipę tworzącą ten serial i zatrudnić kogoś ze świeżymi pomysłami. Ale dobrze, że chociaż reżyser się zmieni 8-)

Pozdrawiam wszystkich "starych" userów tego forum :mrgreen: (Tych nowych też :P )
Witam starą gwardię!

Wiesz jakby to Johnny powiedział, reżyser odpowiada za wszystko, bo jest szefem :-P Choć wiadomo, że dużo zależy od scenarzystów i wielu innych, ale odejście Yoki to na pewno krok w dobrą stronę ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-06-18, 16:45

Bździuch pisze:
2018-06-18, 16:38
Nie ma co, to nie reżyser jest tu największym problemem tylko tych dwóch debili.
david123lost pisze:
2018-06-18, 16:39

E tym konkretnym przypadku się z wami zgodzę, ale jako kinomaniacy (znamy się też z innych miejsc, Bździuchu :-P ), wiemy, że jeśli chodzi o całokształt, to reżyser jest ważniejszy niż scenarzysta i może ciekawym pomysłem nadrobić brak fabuły albo chaotycznością zepsuć dobrą fabułę, a często on sam jest reżyserem i jest wtedy w ogóle królem (murzyńskiej wioski :-P ). Sam zacząłem, że scenarzyści są też ważni, ale mimo wszystko mam nadzieję, że nawet sama zmiana reżysera będzie zauważalna. A jeśli Yoka przestanie również pisać, to uważam, że to źle, bo Sobieszewscy piszą jeszcze gorzej niż Yoka (nie bronię tu Yoki, tylko sami kiedyś zauważyliśmy w jakimś temacie, że Sobisze lubią greenscreeny trochę bardziej niż Yoka).
W Kiepskich też Sezony 7 i 8 mało się różnią pod względem klimatu scenariusza, a różnicę robi właśnie reżyser.
Ostatnio zmieniony 2018-06-18, 16:49 przez Pabfer, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2018-06-18, 16:46

kacrudy pisze:
2018-06-18, 16:42
david123lost pisze:Pamiętajcie że reżyser to tylko reżyser, on nie odpowiada za wizję całego serialu. Żeby coś mogło być lepiej, dobrze by było wywalić całą zastałą na stołkach ekipę tworzącą ten serial i zatrudnić kogoś ze świeżymi pomysłami.
No tak, ale zawsze jest nikła szansa, że reżyser zmusi(ł) Sobiszów do poprawienia swoich tworów. Zwracam też uwagę, że są odcinki spod ręki wyłącznie Sobiszów, które można uznać za udane - patrz: sezon 22 ;).
No właśnie, patrz na sezony 5-7 w opinii wielu, w tym mnie były najlepsze, a powstały z ręki tych samych ludzi co te wszystkie "Złote Pociągi", "Zagraniczniaki", "Wysokie Obcasy" itp. Nie wiem, chyba za głupi jestem, żeby wreszcie zrozumieć przez kogo to wygląda tak jak wygląda.

Pabfer pisze:
2018-06-18, 16:45
E tym konkretnym przypadku się z tobą zgodzę, ale jako kinomaniacy (znamy się też z innych miejsc :-P ), wiemy, że jeśli chodzi o całokształt, to reżyser jest ważniejszy niż scenarzysta i może ciekawym pomysłem nadrobić brak fabuły albo chaotycznością zepsuć dobrą fabułę
No właśnie tylko, że to co jak na razie widzieliśmy pokazuje, że jednak tu Sobisze mają swoje pięć złotych (tfu)
Właśnie dawajcie swoje typy ekipy do wyrzucenia/zmiany. U mnie:
Kipiel-Sztuka,Sobiszewscy,Nowe sfx (w 12 sezonie były spoko, mogłyby wrócić), zdecydowanie Marcin Mirowski i nie wiem kogo jeszcze, może producenta :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2018-06-18, 16:50 przez Bździuch, łącznie zmieniany 1 raz.
''(...) i pierwszy człowiek odkrył jak krzesać ogień. Prawdopodobnie zginął na stosie, który nauczył swoich braci rozpalać.'' - Ayn Rand
Zapraszam:
- Moja gra o Kiepskich
- I mój scenariusz
Obrazek
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2018-06-18, 16:50

Dobrze, Bździuch, że o tym wspomniałeś, bo 7. sezon dobrze pokazuje, że reżyser ma wpływ. Wiadomo, że jest stokrotnie lepszy niż najnowsze twory Sobiszewskich, ale w niektórych odcinkach brak dynamiki, ciekawej akcji itd. Wydaje mi się, że odejście Okiła miało na to wpływ, on chyba myślami był gdzie indziej. A z kolei sezon 22. pokazuje, że Sobisze potrafią jeszcze pisać dobre scenariusze (nie genialne, ale bardzo dobre), tylko też myślą o czymś innym - o mamonie. :)
Nowe sfx (w 12 sezonie były spoko, mogłyby wrócić),
A co to? :mrgreen:
Kipiel-Sztuka,
Może nie usuwać, ale ograniczyć do minimum by się przydało.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2018-06-18, 16:53

kacrudy pisze:
2018-06-18, 16:50
Dobrze, Bździuch, że o tym wspomniałeś, bo 7. sezon dobrze pokazuje, że reżyser ma wpływ. Wiadomo, że jest stokrotnie lepszy niż najnowsze twory Sobiszewskich, ale w niektórych odcinkach brak dynamiki, ciekawej akcji itd. Wydaje mi się, że odejście Okiła miało na to wpływ, on chyba myślami był gdzie indziej. A z kolei sezon 22. pokazuje, że Sobisze potrafią jeszcze pisać dobre scenariusze (nie genialne, ale bardzo dobre), tylko też myślą o czymś innym - o mamonie.
O w sumie racja czyli tym co powiedziałem zaprzeczyłem nieświadomie swoją tezę :-P Nigdy tak na to nie patrzyłem. Choć z drugiej strony 8 sezon był w 100 procentach (wg. mnie) Okiłowy. Tylko wiele osób nie lubi zmian, które przeciez nastąpiłyby niezależnie od reżysera (Rozdzielczość 16:9, wygląd Ferdka etc.)

Nowe sfx (w 12 sezonie były spoko, mogłyby wrócić),
A co to? :mrgreen:
Efekty specjalne :-P
Ostatnio zmieniony 2018-06-18, 16:54 przez Bździuch, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam:
- Moja gra o Kiepskich
- I mój scenariusz
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-06-18, 16:54

kacrudy pisze:
2018-06-18, 16:50
Dobrze, Bździuch, że o tym wspomniałeś, bo 7. sezon dobrze pokazuje, że reżyser ma wpływ.
Ty porównałeś z 6 sezonem, że Okił na koniec trochę olał i masz rację, a ja porównam z 8 sezonem- nie różni się on wiele od 7 jeśli chodzi o scenariusz, a widać różnicę pod względem ilości greenscreenów, czyli właśnie z powodu reżysera.

P.S. Widzę, że Bździuch napisał w mniej więcej tym samym czasie mniej więcej to samo, ale niech będzie jeden głos więcej na dowód, że tak właśnie jest :-P
Obrazek
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2018-06-18, 16:57

Zgodzę się, że 8. sezon nie różnił się wiele od 7., tylko tu jest ta różnica, że Okił kręcił przedtem dużo lepsze odcinki, a Yoka potem kręcił dużo gorsze (oprócz 11.) i dlatego moim zdaniem na samym początku kariery Yoka wniósł trochę świeżości do serialu.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „News”