Simpsonowie

Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Simpsonowie

Post autor: Pabfer » 2017-02-22, 13:15

Simpsonowie (ang. The Simpsons) – amerykański animowany serial komediowy dla starszej widowni, wymyślony przez Matta Groeninga (twórcę Futuramy) i emitowany w stacji FOX. Jest satyrycznym spojrzeniem na amerykański styl życia oraz kulturę, a akcja toczy się głównie wokół mieszkającej w Springfield rodziny Simpsonów: Homera, Marge, Barta, Lisy i Maggie. Serial jest produkowany bez przerwy od roku 1989. Miał crossovery z Family Guy- serialem o bardzo podobnej koncepcji.

Co sądzicie o animowanej wersji Bundych i Kiepskich? Zaczęli kręcić jeszcze w trakcie Bundych, teraz Kiepscy już mają wiele lat, a oni dalej kręcą i chyba dobrze im idzie, bo zapowiadają następne sezony.
Obejrzałem film pełnometrażowy i kilka odcinków i muszę powiedzieć, że to było całkiem niezłe, zabawne i ciekawe (w większości, też nie zawsze), ale jakoś mnie mocno nie wkręciło. kiepscy i Bundy podobają mi się bardziej. Czekam tylko na odcinek parodiujący Pokemon GO. Szkoda, że nie ma takiego w Kiepskich.
Daję serialowi:

8/10
Obrazek
boczek22
Halinka
Halinka

Re: Simpsonowie

Post autor: boczek22 » 2018-08-23, 16:36

Jeden z moich ulubionych seriali. Humor przegenialny, postaci ciekawe i co najważniejsza-świetna satyra na całą Amerykę i nie tylko. Tylko odradzam oglądać nowe odcinki bo do starych podobnie jak w kiepskich nie mają startu.
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2018-09-05, 23:08

Taka tam ciekawostka, swoją drogą pamiętam, że fajny odcinek to był
http://m.eskarock.pl/eska_rock_news/teo ... oku/154773
''i człowiek odkrył jak krzesać ogień. Prawdopodobnie zginął na stosie, którego nauczył swoich braci rozpalać''
A.Rand

ZAPRASZAM:
Moja gra PC o Kiepskich (KLIK)
I mój najnowszy scenariusz (KLIK)

Jeb*ć TVN
boczek22
Halinka
Halinka

Post autor: boczek22 » 2018-09-06, 14:52

To już od dawna było wiadomo.
Awatar użytkownika
gafik3
USER MIESIĄCA
USER MIESIĄCA

Post autor: gafik3 » 2018-09-06, 16:12

Pabfer pisze:
2017-02-22, 13:15
Czekam tylko na odcinek parodiujący Pokemon GO. Szkoda, że nie ma takiego w Kiepskich.
Oby taki odcinek nigdy nie powstał. Już to sobie wyobrażam jak Pupcińscy biegają i łapią pokemony, a Jolasia wrzeszczy przy tym na Waldka, bo jej pokemon "przez niego" uciekł :roll:
W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem :-P
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-09-06, 16:20

Odcinek o Pokemonach już zdążył się pojawić do tego czasu w Simpsonach, a wychodzi na to, że Kiepskich go nigdy nie będzie, bo gra szybko wyszła z mody. Doczekałem się tylko fotomontażu na oficjalnym fanpage- dorobiono Pikachu do zdjęcia z Ram Dżam Dżam :-P
Ostatnio zmieniony 2018-09-06, 16:22 przez Pabfer, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
gafik3
USER MIESIĄCA
USER MIESIĄCA

Post autor: gafik3 » 2018-09-06, 16:21

No i bardzo dobrze :D Sam latałem i łapałem to g*wno :D Moja koleżanka wpadła by przez to pod samochód, bo zobaczyła latającego pokemona :roll: Ale dobra koniec spamu.
W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem :-P
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2018-09-06, 18:51

Pabfer pisze:
2018-09-06, 16:20
Odcinek o Pokemonach już zdążył się pojawić do tego czasu w Simpsonach, a wychodzi na to, że Kiepskich go nigdy nie będzie, bo gra szybko wyszła z mody. Doczekałem się tylko fotomontażu na oficjalnym fanpage- dorobiono Pikachu do zdjęcia z Ram Dżam Dżam :-P
Z Ukulele nie Ram Dzam Dzam 😉.
Ale pomysł na te pokemony słaby, chyba gorszy byłby tylko Jaś Fasola w Kiepskich (xd co?) ale na to na szczęście nikt nigdy nie wpadnie

A żeby to nie był spam to napisze, że moim ulubionym odcinkiem jest "Homer vs Nowy York" polecam wszystkim 😛
''i człowiek odkrył jak krzesać ogień. Prawdopodobnie zginął na stosie, którego nauczył swoich braci rozpalać''
A.Rand

ZAPRASZAM:

Jeb*ć TVN
boczek22
Halinka
Halinka

Post autor: boczek22 » 2018-09-07, 19:57

Ostatnio powtórzyłem sobie prawdopodobnie jeden z najlepszych odcinków.Ten z parodią Lśnienia.Tym odcinkiem twórcy po raz kolejny udowodnili że są jednymi z najlepszych parodystów.
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2018-09-07, 20:02

Zgadzam się. Ogółem pierwsze jakieś dziesięć około "Treehouse of horror" to perełki, zwłaszcza ten gdzie było wspomniane przez Ciebie Lśnienie. "Dziwne, zwykle krew leje się na piętrze, a nie na parterze" :lol: i to zakończenie z "No tv and beer make Homer go crazy".
Moja ulubiona historyjka, no właśnie byłby ulubiony odcinek gdyby nie to, że dwie pozostałe historyjki są świetne, ale już znacznie gorsze i dlatego "New York" bardziej lubię.

Sobiszewscy nigdy w życiu nie napisaliby takiej parodii.
A.Rand

ZAPRASZAM:

Jeb*ć TVN
boczek22
Halinka
Halinka

Post autor: boczek22 » 2018-09-07, 20:04

Ta ostatnia historyjka z tego odcinka również była mocna.Te nowe odcinki to do starych się nawet nie umywają.Czasami są nawet gorsze niż nowi kiepscy.
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2018-09-07, 20:09

No nie nie przesadzajmy, gorsze nie są, ale fakt, że sporo nowych jest właśnie na ich poziomie.

Do 1998 roku odcinki były rewelacyjne.
Potem coraz gorsze gdzieś tak do 2004 roku, a potem drastycznie w dół, aż do sezonów 20+ które są poziomem właśnie podobne do Kiepskich.
A.Rand

ZAPRASZAM:

Jeb*ć TVN
boczek22
Halinka
Halinka

Post autor: boczek22 » 2018-09-07, 20:12

Nie lubię tych nowych za brak fabuły i za to że ostatnio prawie każdy odcinek to odgrzewany kotlet.Świetnym odcinkiem był również ten w którym Homer dołączył do stowarzyszenia kamieniarzy i wzięli go za wybrańca.Ostatnio znowu obejrzałem kinówkę i to chyba rekord jeśli chodzi o spolszczenia w dubbingu.A sam film bardzo mi się podobał.Głównie dzięki Homerowi.
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-09-07, 20:13

Ciekawe który serial się szybciej skończy :-P Simpsonowie są najdłuższym animowanym sitcomem.
Obrazek
boczek22
Halinka
Halinka

Post autor: boczek22 » 2018-09-07, 20:15

Simpsonowie póki co się nie skończą.Głównie przez to że mimo poziomu nowych odcinków ciągle dostają nagrody.
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2018-09-07, 20:18

Przyznaję, że nie śledzę serialu, nie obchodzą mnie nowe odcinki, dlatego teraz się dowiedziałem, że rok temu wyszedł drugi dwu-częściowy odcinek pod tytułem "Wielki Phatsby"
i swoją drogą dziwne, że jego nie dali jako 600-tnego, a zwykły "Treehouse XXVIII" obejrzę z ciekawości.. Możemy wszyscy obejrzeć i tu ocenić :-P W ogóle od 1 września w Polsce jest premiera nowego sezonu, może byśmy pisali tu nasze oceny tak jak Kiepskich ? :-P
Dawno serialu nie oglądałem, a teraz mi się powoli wkręca z powrotem.
I w ogóle kiedyś było bardzo fajne forum o Simpsonach, prawie tak rozbudowane jak nasze, tylko nie pamiętam czy to było polskie czy angielskie, pamiętam, że spędziłem tam dużo czasu, a teraz nie mogę go znaleźć. Jakby ktoś znalazł to niech da znać :-P

Simpsonowie póki co się nie skończą.Głównie przez to że mimo poziomu nowych odcinków ciągle dostają nagrody.
Ale oglądalność jest chyba słaba.
A.Rand

ZAPRASZAM:

Jeb*ć TVN
boczek22
Halinka
Halinka

Post autor: boczek22 » 2018-09-07, 20:24

Najbardziej lubię te odcinki gdzie jest pomocnik Bob.Mają w większości najbardziej wciągające fabuły.Zresztą w nowym sezonie teraz emitowanym premierowo jest wielki zwrot akcji z tą postacią.Bździuch,To forum zostało definitywnie skasowane z internetu.Potwierdzone źródło od innych fanów.Nie zapłacili za serwer.Teraz się zastanawiam przez Bździucha czy ponownie nie ocenić wszystkich odcinków serialu.Ciekawe na którym sezonie bym wymiękł.
boczek22
Halinka
Halinka

Post autor: boczek22 » 2018-09-08, 13:39

Tak teraz się zastanowiłem i przez ten serial kiepscy nie są najdłuższym sitcomem.Ktoś może powiedzieć że się nie liczy bo animacja,ale bardzo wiele osób uznaje Simpsonów za normalny sitcom.Ostatnio dowiedziałem się też o teorii jakoby sezony od końca 4 wzwyż dzieją się w śpiączce Homera.Ciekawe.
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-09-08, 20:26

Ja liczę Simpsonów jako najdłuższy sitcom, ale tak sobie rozdzielam:

Najdłuższy sitcom ogółem- Simpsonowie
Najdłuższy sitcom animowany- Simpsonowie
Najdłuższy sitcom aktorski- Kiepscy

Myślę, że oddzielnie wersji aktorskich od animowanych ma sens, nawet są nominowane do trochę innych nagród.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2018-09-19, 17:04

Kojarzy tu ktoś z jakich to odcinków?

Szczególnie liczę na Boczka22 czyli Simpsonowego znawcę i znawcę juniora czyli Pabfersona 😛

* Kojarzy ktoś odcinek w którym Marge chciała zeswatać swoją matkę z ojcem jej męża Homera, pamiętam genialny tekst Homera "Marge ale jak mój tata wyjdzie za twoją matkę to zostaniemy rodzeństwem i nasze dzieci się zmutują" :lol: :lol:

* W jakim odcinku była scena jak Homer stał bez koszulki przed lustrem i przesuwał i rozsuwał tłuszcz przy sutkach przez co wyglądało jakby miał piersi i mówił "teraz facet, a teraz baba, facet, baba" i tak dalej, wiem że brzmi to dziwnie, ale nie wiem jak to opisać słownie, musiałbym zaprezentować chyba 😛

Z góry dzięki
A.Rand

ZAPRASZAM:

Jeb*ć TVN
boczek22
Halinka
Halinka

Post autor: boczek22 » 2018-09-19, 17:14

Ten pierwszy to 21 odcinek sezonu 5.Tego drugiego nie kojarzę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale zagraniczne”