Sherlock (2010)

Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Sherlock (2010)

Post autor: Pabfer » 2017-02-13, 14:52

OPIS:

Brytyjski serial telewizyjny emitowany przez BBC One od 25 lipca 2010 roku, stworzony przez Stevena Moffata i Marka Gatissa. Jest uwspółcześnioną interpretacją opowiadań Arthura Conana Doyle’a o detektywie Sherlocku Holmesie. Tytułową rolę odtwarza Benedict Cumberbatch, a rolę doktora Watsona odgrywa Martin Freeman.

MOJA OPINIA:
Rewelacyjny serial, najlepszy na świecie,. mój ulubiony. Zazwyczaj doceniam wierność oryginałowi, ale ten serial jest kultowy właśnie z powodu swojego nowatorskiego podejścia. Każdy odcinek jest o trochę czymś innym, ale te 14 odcinków (liczę specjalny 7-minutowy oraz odcinek emitowany w kinach) ma też metaplot i dlatego ściśle się ze sobą wiążą, tworząc jedną całość. To odróżnia ten serial od reszty- nie jest nudnym proceduralem jakich wiele, lecz czymś wyjątkowym, nowatorskim, czymś, czego jeszcze nie było. Niby przedstawia starą historię, ale z 2 nowymi bohaterami (Molly i Euros), a starym bohaterom zmienia charakter (Mary, Pani Hudson). Urzekły mnie też abstrakcyjne zabiegi reżyserskie, wyróżniający ten serial od reszty. Zazwyczaj są związane z Pałacem Pamięci, ale nie tylko.
Najbardziej doceniam fakt, że 13 odcinków serialu mogłoby równie dobrze być 13 częściami serii pełnometrażowych filmów (1 odcinek nawet był kilka minut dłuższy i puszczono go w kinach). Szkoda, że całość emitowano przez 7 lat, ale gdyby to była seria filmów, to nikt by nie czynił takich zarzutów. 8 części Szybkich i Wściekłych trwa 16 lat- 1 film na 2 lata, części Władcy Pierścieni, Hobbita i Harry'ego Pottera ukazywało się rok po roku, a tutaj mamy średnią częstotliwość niecałe 2 filmy na rok, czyli więcej.

Daję mocne 10/10 (albo i więcej :!: )

A wy oglądacie?
Obrazek
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Re: Sherlock (2010)

Post autor: kacrudy » 2017-02-13, 15:01

Bardzo dobry serial. Kilku ostatnich odcinków nie oglądałem, ale wcześniejsze tak. Serial faktycznie jest czymś bardzo nowatorskim, ale mi się podoba, że w "Sherlocku" można sobie wszystko przeanalizować, zwracać uwagę na wszelkie szczegóły i "pomóc" Sherlockowi. ;-) W zasadzie dzięki temu serialowi zacząłem zwracać uwagę na szczegóły w każdym filmie. Magia serialu. Ale ja bym nie chciał, by dawali to w kinie, o wiele lepiej jest w formacie serialu.
Ja dam mocne 9,5/10. :-)
Obrazek
20 LAT MINĘŁO...
Awatar użytkownika
Pabfer

Re: Sherlock (2010)

Post autor: Pabfer » 2018-12-12, 09:21

https://m.youtube.com/watch?v=l-JnLcOuq ... rPFdDWVljg

Prawie jak 5 sezon Sherlocka. Oby było równie dziwne :-P Więcej wymagań nie mam.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale zagraniczne”