MŚ w piłce nożnej Rosja 2018

Które miejsce zajmie Polska na MŚ?

1
5
36%
2
1
7%
3
1
7%
4
0
Brak głosów
Ćwierćfinał
4
29%
1/8 finału
1
7%
Odpadnie w grupie
2
14%

Liczba głosów: 14
Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Re: MŚ w piłce nożnej Rosja 2018

Post autor: Pabfer » 2018-07-11, 21:49

Cóż to był za półfinał! Godny finału! Kibicowałem za karnymi i ich nie dostałem, ale najważniejsza rzecz potoczyła się po mojej myśli- mamy Chorwację, mamy sensację rewelację! Mecz bardzo zacięty, dużo walki, dużo emocji
Gdyby wygrała Anglia, to też bym powiedział, że im się należało. Nie mogę się doczekać niedzielnego meczu. Oby był jeszcze lepszy. Tylko czy tak się da? Oto jest pytanie... Chorwacja będzie na fali historycznego wyczynu, a Francja będzie wkurzona po finale EURO. Będzie się działo!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2018-07-11, 22:01

Chorwaci mnie zaskoczyli. Trzecia dogrywka i nie było widać po nich zmęczenia. Teraz obstawiam, że Francję pocisna po czwartej dogrywce.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2018-07-11, 22:32

Francja musi w końcu zagrać dobry mecz na tym Mundialu i przejedzie się po Chorwatach jak TGV. Choć kto wie... Anglia też miała się przejechać i wszystko na to wskazywało, ale wystarczyło że Walker dostał w jaja i cała obrona angielska się posypała :lol:

3 dogrywki to przecież cały dodatkowy mecz w nogach grany na zmęczeniu jeszcze. Ćpają wszyscy bo to fizycznie nie możliwe, to nawet klocki hamulcowe w lokomotywie wymienia się co 3-4 tygodnie !

300 do jednego płacili za udział Chorwacji w finale - kurde, 100 zł wpłacasz i masz taką kasę !
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
lukaszlipinski
Paździoch
Paździoch

Post autor: lukaszlipinski » 2018-07-12, 07:28

Nie przesadzajmy z emocjami. To był świetny mecz, na pewno lepszy od przeciętnego wtorkowego, ale nie żadne niesamowite widowisko. Chorwacja ma genialne pokolenie, które zalicza swój ostatni wielki turniej - tak, jak 20 lat temu może mieć po nim co najmniej dekadę posuchy. Jest świetnie przygotowana kondycyjnie i niesamowicie mocna psychicznie. To wszystko przy wyjątkowo słabych, pozbawionych gwiazd, przemęczonych bądź dotkniętych różnymi perturbacjami faworytach dało jej finał. Ten powinna wygrać Francja, ale nie musi - wszystko zależeć będzie od kwestii mentalnych. ;)
Propo Anglii i innych drużyn z posuchą potencjału. Dekadę czy dwie w 23-osobowej kadrze Anglii na mundial zmieściliby się co najwyżej Kane i Sterling. A ta musiała bić się w ćwierćfinałach wielkich imprez z Portugalią czasów pokolenia Figo, Porto Mourinho i Ronaldo. Obecna Francja czy Chorwacja miałyby wówczas ogromne problemy, by znaleźć się przynajmniej w strefie medalowej. Dziś do sukcesu często wystarczą wybieganie i stałe fragmenty gry - takie porównanie. :)
Świat według Kiepskich
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2018-07-12, 16:05

Nie ma co tak rozkminiać - każdy ma swój czas i do tego czasu się dostosowuje. Dzisiaj technika została przytępiona na rzecz wytrzymałości fizycznej. W dzisiejszych czasach, totalnych atletów to nawet taki Pele w wieku 17 lat połamałby się już na treningu. To znaczy że był do dupy ?
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Ferdek56
Paździoch
Paździoch

Post autor: Ferdek56 » 2018-07-13, 23:00

Jutrzejszy mecz o 3. miejsce na pewno będzie inny niż spotkanie w grupie. Finał powinien być zacięty, mimo że Chorwaci zagrali o 1 mecz więcej od Francuzów (3 razy po 30 minut). Ciekawe czy potrzebna będzie dogrywka jak w dwóch ostatnich finałach.
Obrazek
lukaszlipinski
Paździoch
Paździoch

Post autor: lukaszlipinski » 2018-07-14, 06:32

Przede wszystkim od 2002 r. pada bardzo mało goli i każdy finał jest słabym meczem. Liczę, że teraz to się zmieni i mistrzem zostanie Francja, no bo jednak ona na ten tytuł zasługuje, a gdyby to Chorwacja miała wygrać, znaczyłoby to, iż światowa piłka jest znacznie bardziej chora, niż się zdawało. :)
Świat według Kiepskich
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-07-14, 17:02

Dobry, ciekawy mecz Belgów z Francuzami. Obie drużyny miały swoje akcje. Belgia dość wyraźnie dominowała, więc Anglia stworzyła mniej okazji, ale też potrafiła zagrozić rywalom. Kibicowałem Belgom ze względu na Vermaalena, Henry'ego i Courtoisa (jego siostra gra w Budowlanych Łódź i mój brat nawet ma z nią zdjęcie :-D ). Poza tym Belgia była sensacją 4 i 2 lata temu, ale mimo to wiele nie ugrała, więc teraz niech wreszcie coś mają. Genialne pokolenie Anglii też jeszcze zdąży dużo wygrać w kolejnych latach, nie może być inaczej. No dobra... Może... Piłka jest pełna niespodzianek... Ale raczej nie będzie... Nie powinno być... Szkoda, że skuteczność obu zespołów jest zbyt słaba. Mogło być 5:3 i byłbym zachwycony, a tutaj niby pazur był, ale trochę zbyt mały. Za to Harry Kane wciąż ma największe szanse na Złotego Buta, bo Lukaku nic nie strzelił (to dziwne, szkoda), a Griezmann musi strzelić w niedzielę 4 bramki. Teoretycznie nie jest to niemożliwe, ale w praktyce Chorwacja to trudny rywal, a Francja strzela na tym turnieju mało bramek, odliczając mecz z Argentyną (a mając w pamięci Danię :-P ), więc koniec końców Anglia jednak raczej coś osiągnie na tej imprezie. Zresztą 4 miejsce to też osiągnięcie.

Ciekawostka odnośnie mundialowych promocji:

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 1137611499

A za 4 lata:

https://m.facebook.com/OkiemFutbolu/pho ... &source=48
Ostatnio zmieniony 2018-07-14, 17:16 przez Pabfer, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2018-07-14, 17:08

Osobiście kibicowalem Anglii, ale gratulacje dla Belgii. Zagrali świetny turniej i zasłużyli przynajmniej na ten brąz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2018-07-14, 18:47

Zawsze wygrywa ta drużyna której bardziej się chce i która jest mniej załamana wynikiem półfinału.
Dzisiaj to się potwierdziło.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-07-14, 20:09

Niestety masz rację, tylko nie rozumiem jak komuś może się nie chcieć wygrać medalu na międzynarodowej imprezie... Tzn. ja też widzę, że się nie chce, nie kwestionuję tego, tylko po prostu nie rozumiem. Tym bardziej u młodzików, które jeszcze nic nie wygrały. U piłkarzy w okolicach emerytury, którzy są już utytułowani też bym nie rozumiał, ale dziwiłbym się mniej niż teraz. Obecnego składu natomiast nic nie usprawiedliwia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2018-07-14, 20:17

Taka Anglia to już była mistrzem świata 2018 wg angielskich mediów. Oni sami w to jak widać uwierzyli i dlatego dzisiaj wyszli już jak na trening. Tak jak się prześledzi te mecze to tak wygląda, Brazylia 4 lata temu po 7-1 z Niemcami zagrała jeszcze gorzej.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-07-14, 20:57

Masz rację co do pierwszej połowy, ale jest jeszcze przerwa żeby wszystkich solidnie ochrzanić, a potem druga połowa, a to nie zadziałało. W drugiej połowie stracili kolejną bramkę, a sami nic nie strzelili. Oczywiście swojej momenty też mieli, ale zbyt mało.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2018-07-14, 21:20

Kto miał ochrzaniać jak trenerzy też już mają na to wywalone.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-07-14, 22:21

Southgate nigdy nic wielkiego nie wygrał. Wiem, że liczy się tylko złoto MŚ, mało kto patrzy na srebro, a na brąz to już w ogóle bez komentarza, ale wciąż akurat w jego przypadku brąz byłby jego największym osiągnięciem do tej pory.
Obrazek
lukaszlipinski
Paździoch
Paździoch

Post autor: lukaszlipinski » 2018-07-15, 07:01

Genialne pokolenie Anglii? Pan kpisz czy od drogę pytasz? Genialne to było pokolenie Charltona, Moore'a czy Banksa albo Shearera, Owena i Beckhama. I to drugie wspomniane niewiele w kadrze osiągnęło, bo inne reprezentacje również miały legiony wybitnych piłkarzy. Obecne to co najwyżej ciecie, a Anglia miała szczęście w fazie pucharowej, trafiając na takich przeciwników, na jakich trafiała. I ogólnie w całym turnieju - vide słabość faworytów. Tak, jak i mająca świetnych piłkarzy Chorwacja. Belgia zasłużyła na tym turnieju na trzecie miejsce. Wicemistrzem powinna być Brazylia. No, ale drabinka turniejowa potoczyła się inaczej. Ps. Barca walczy z Realem o Hazarda. Idealnie pasowałby on do tria z Messim i Suarazem. Byłby to kolejny atak marzeń. Ale z drugiej strony tego skusić może możliwość zastąpienia samego Cristiano Ronaldo i gry w ataku z Balem i Benzemą. ;)
W finale, biorąc pod uwagę to, iż od 2002 r. nie było w nim dobrego meczu, nie spodziewam się fajerwerków. Jeśli jest jeszcze na tym świecie jakaś sprawiedliwość, to Francja wypunktuje Chorwatów, bo jeśli ci by wygrali, oznaczałoby to, że trzeba, jak w 2004 r., gdy Euro wygrała Grecja, wyrzucić TV przez okno i poważnie zastanowić się nad sensem dalszego oglądania piłki. :)
Świat według Kiepskich
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-07-15, 09:16

Oczywiście masz rację, że poprzednie pokolenia Anglików były jeszcze lepsze- Lampard, Terry, wcześniej jeszcze Lineker... Tylko po prostu Anglia każde pokolenie ma genialne. Poza tym sam powiedziałeś, że poprzednie pokolenie nic nie wygrało, a to mogło mieć brąz i wtedy na papierze byłoby lepsze bez względu na wszystko. Tu się pojawia ciekawa kwestia co jest ważniejsze. Dopóki pamiętasz grę 3 różnych składów, to cię statystyki nie obchodzą, bo przecież widzisz, że ten gra lepiej od tego, a statystyki czasem potrafią być niesprawiedliwe. Jednak jak sobie spojrzysz na statystyki sprzed kilkudziesięciu lat, to już nie znasz tych ludzi, a widzisz same sukcesy lub ich brak. Czasem mimo wszystko masz jak stwierdzić czy to sprawiedliwość czy fart, ale czasem nie masz i co wtedy? Co jest wtedy ważniejsze? Sam nie wiem... Wybieram bezpieczną odpowiedź, że najważniejsze kto ma ile szczęścia. Lepszy skład sprzed 15 lat go nie miał, obecny... no w sumie też nie miał, ale mimo wszystko miał trochę więcej :-P
Hazarda nie kuszą będący na wylocie Bale i Benzema, tylko faktycznie ważna rola w zespole i dużo kasy. Barca też daje ważną rolę w zespole i dużo kasy. Kluby są na takim samym poziomie. Nie mam więc pojęcia kogo wybierze Hazard, nie wiem czy kibicuje któremuś z tych klubów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2018-07-15, 18:14

No i mamy mistrza świata. Francja po raz drugi w historii najlepszą drużyną globu. Przede wszystkim szacunek dla Chorwatow za postawę w całym turnieju. Jednak dzisiaj w końcu to zmęczenie ich dopadło, a i tak walczyli dzielnie do końca. Francuzi przez cały turniej może nie grali porywające, ale byli nastawieni przede wszystkim na wynik i go osiągnęli. Dawno nie było takiego finalu, 6 bramek, brawa dla jednych i drugich.
Obrazek
Awatar użytkownika
WKCM
Redakcja
Redakcja

Post autor: WKCM » 2018-07-15, 18:25

Ferdas20 pisze:
2018-07-15, 18:14
Dawno nie było takiego finalu, 6 bramek, brawa dla jednych i drugich.
Czy mi się wydaje, czy jest to drugi najbardziej bramkostrzelny finał tuż za spotkaniem Brazylia-Szwecja z 1958?
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2018-07-15, 18:53

Tak to drugi najwyższy wynik razem z 1930 i 1938 i jeśli liczyć dogrywke 1966.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdek56
Paździoch
Paździoch

Post autor: Ferdek56 » 2018-07-15, 19:13

Gratulacje dla Francji. Chorwacja przegrywa z honorem. Przegrywać też trzeba umieć. Polska zajmuje ostatecznie 25. miejsce. Nie udało się przełamać klątwy wyjścia z grupy. Mam nadzieję, że za 4 lata nam się powiedzie. Szkoda, że już pod batutą nowego prezesa PZPN, ale mam nadzieję, że obecny uda się jeszcze na Euro 2020. Zaczekajmy na lowowanie grup eliminacyjnych 2 grudnia w Dublinie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2018-07-15, 19:14

Zmęczenie dopadło już jednych i drugich, stąd już tyle bramek padło.

Francuzi nie dość że piłkarsko lepsi to wszystko pod nich się układało:
- odpadanie innych faworytów jak much, już wiadomo było od 1/4 że mają majstra w kieszeni
- wykończona dogrywkami Chorwacja - w sumie to ich ósmy mecz był, Francuzów de facto szósty (z Danią to Japonię grali)
- do tego dodatkowy dzień więcej na odpoczynek

Fajny to był mundial, nie zapomnę go nigdy. Nawet tego deszczu podczas dekoracji :lol:
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Re: Telewizja przeszła i obecna

Post autor: Kizior » 2018-07-15, 20:00

Jednym ze zwycięzców zakończonego Mundialu jest pan prezes Jacek Kurski !
Nawet najwięksi oponenci chwalą sposób pokazywania mistrzostw.
I to przy takiej konkurencji gdzie byle kto mógł sobie zrobić własne studio mundialowe i nawijać.
Na Woronicza zaś dobrze dobrali ekspertów, wyważono fachowość z kontrowersją. Bo gdzie indziej to szło to w jedną albo drugą stronę patologicznie wręcz.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Vito_Corleone
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Vito_Corleone » 2018-07-15, 21:58

Przegrał słowiański naród (powiedzmy sobie szczerze prawie Polacy) wygrała wielokulturowa drużyna z Francji. Imigranci dali radość całemu narodowi.
Vive la France!
Obrazek
lukaszlipinski
Paździoch
Paździoch

Post autor: lukaszlipinski » 2018-07-16, 07:09

Francja wygrała zasłużenie, bo była najlepsza w tym turnieju. Radość w Paryżu, wręcz szaleństwo, zdemolowane centra miast, imigranci wykorzystują okazję i rozrabiają, policja i wojsko na ulicach... Cóż, lepiej nie mieć multi-kulti, zamachów, islamskich dzielnic, slamsów w centrum Paryża, ale mieć spokój! Nawet za cenę braku mistrzowskiej drużyny! No, ale skończmy z lewicowymi kompleksami względem Zachodu. Jeśli komuś jest źle z tym, iż jest Polakiem, zawsze może wyjechać - np. do Francji i zamieszkać w jednej z islamskich dzielnic... Jest kilka rzeczy, na których warto się wzorować - zwłaszcza jeśli chodzi o szkolenie młodzieży. Może ktoś w Polsce wreszcie pójdzie po rozum do głowy. :)
W pierwszej połowie dominowali Chorwaci, ale gole strzelała Francja. W drugiej - to Trójkolorowi kontrolowali sytuację. W obu drużynach dało znać zmęczenie. Obie popełniały błędy w obronie. Końcówkę meczu dogrywały zaś sercem. Stąd też tyle goli w finale. :)
To były świetne mistrzostwa. Mimo początkowych perturbacji, z czasem rozpędziły się. Faza pucharowa zaś była równie dobra, jak w Brazylii w 2014 r. i we Francji w 1998 r. Zawiodło większość faworytów. Było dużo sensacji. Oprócz techniki i umiejętności czysto piłkarskich, na równi liczyła się szybkość, siła, taktyka, obrona i - nade wszystko - przygotowanie kondycyjne. W tym kierunku wydaje się zmierzać futbol w najbliższych latach. Niestety, prawdopodobnie następne wielkie turnieje - 24-, a potem 32-zespołowe ME i 48-zespołowe MŚ to będzie parodia futbolu. Po prostu nie ma tylu dobrych w Europie i na świecie drużyn, słabsze zespoły będą nadrabiać skomasowaną obroną, a rywalizacja rozpocznie się de facto na poważnie od fazy pucharowej. No, ale wróćmy do tematu. Reasumując: Francuzi grali najmądrzej, Belgowie - najatrakcyjniej, Chorwaci - zdobyli serca kibiców, ale to Polacy - jak to zażartował ktoś - przytaczając heroiczny powrót do zdrowia Glika - byli moralnymi zwycięzcami tych mistrzostw. :)
Co do Polski - czekają nas zmiany w kadrze. Albo Brzęczek okaże się strzałem w 10, albo powrócimy do ciemnych czasów końca Beenhakkera, Smudy i Fornalika. Wiele wskazuje na to drugie, ale warto - mimo wszystko - być optymistą i kibicować. Ja osobiście robię sobie urlop. Od piłki nożnej i Kiepskich. A potem powrót do pracy. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość. :)
Świat według Kiepskich
Zablokowany

Wróć do „Piłka nożna”