Psy 2. Ostatnia krew (1994)

Dyskusje o polskich filmach.
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Psy 2. Ostatnia krew (1994)

Post autor: Ferdas20 » 2016-05-31, 18:19

Rok 1994. Franz Maurer (Bogusław Linda) wychodzi na wolność po czterech latach spędzonych w więzieniu. Zostaje zaangażowany przez Radosława Wolfa (Artur Żmijewski), handlarza bronią, który wrócił z Serbii. Maurer wciąga do gangu dawnego kolegę z policji, „Nowego” (Cezary Pazura). Nie wie, że przez cały czas utrzymuje on kontakt z majorem Bieniem (Aleksander Bednarz). Kiedy Maurer, Wolf i „Nowy” mają zorganizować transport broni do Sarajewa, Franz zawiadamia o planowanej akcji policję. W ostatniej chwili szefowie gangu zmieniają plany. Maurer musi powstrzymać odjazd wyładowanego bronią pociągu.

Również świetny film choć moim zdaniem gorszy od pierwszej części. Dobrze zagrał i dużo wniósł do filmu Żmijewski. Linda i Pazura jak zwykle na poziomie. Najlepsze scena to ta z kciukiem Morawca i jego reakcja Ujeb... mi kciuk Franz. Świetna również scena z pociągiem z Kotysem w roli maszynisty i jak Franz rozwalił cały skład.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Re: Psy 2. Ostatnia krew (1994)

Post autor: Kizior » 2019-10-12, 17:29

Obejrzałem wczoraj po latach w całości i takie to jakieś wszystko przeciętne i nijakie, byle szybko zarobić na popularności pierwszej części.
Jest wiele scen którymi człowiek się jarał za dzieciaka - jak ta z "sześćsetkami" czy właśnie z kciukiem ale większość filmu to jakieś science-fiction. Tylu zaufanych ludzi miało WSI do przemytu bronią - od ministrów po celników - a tu biorą do akcji takiego Nowego, całkowicie niesprawdzonego człowieka. Do tego mocno krwawiący Wolf i Franz jeszcze tyle mają siły...
Do tego ta końcówka jak z komedii romantycznej. Mogli to lepiej wszystko nakręcić.

Z czasem to się jedynie Kotys obronił rolą maszynisty :lol:
Badura też jako goryl się przewinął.
A i tak wszystkich już na początku filmu znokautował Sławomir Sulej jako wyrywacz chwastów :szacunek:
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2019-10-12, 17:49

Monolog Suleja to mistrzostwo Świata!

Idealnie może nie było, ale poczekaj pan co zrobią z tym filmem w "trójce".
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
boczek22
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: boczek22 » 2019-10-12, 17:54

A dajcie mi spokój z tą trójką. Już film omawiany w tym temacie to było za dużo. :-P
Bo wszystkie Boczki to niezłe zboczki
A wszystkie Paździochy to skisłe Bździochy
Natomiast wszystkie Ferdki są wąsate
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2019-10-12, 18:20

A co mogą dobrego zrobić po takim bajkowym zakończeniu dwójki ? Linda wydał w Nowej Zelandii 21 milionów dolarów ( w sumie to niezły Pudzian z niego był, 210 kilo dźwiga po całej Polsce z raną postrzałową i utracie dwóch litrów krwi) i co, wróci do Polski jako kto ? To dopiero będzie science-fiction.
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
boczek22
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: boczek22 » 2019-10-12, 18:49

Ponoć z więzienia wyjdzie(Proszę mnie nie pytać jaki to ma sens :-P ) na początku filmu tak jak w dwójce.
Bo wszystkie Boczki to niezłe zboczki
A wszystkie Paździochy to skisłe Bździochy
Natomiast wszystkie Ferdki są wąsate
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2019-10-12, 19:12

Brak sensu to ogólna choroba wszystkich współczesnych filmów kręconych w Polsce.
Do tego dołożą do obsady jakiś młodych aktorów i aktoreczki żeby przyciągnąć młodszą widownię i to będzie kolejny film grocholopodobny typu "Tylko mnie kochaj".
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filmy polskie”