Odpowiedzi na pytania dotyczące serialu

Ogólne dyskusje o serialu "Świat według Kiepskich".
inż.Karbowski
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Re: Odpowiedzi na pytania dotyczące serialu

Post autor: inż.Karbowski » 2018-07-08, 11:23

czyli wg ciebie ulica nazywa się nie ĆWIARTKI tylko ĆWIARTKI 3/4?
raczej dziwne by to było, pozatym zobacz 26 minutę odcinka "AKADEMIA UMIEJĘTNOŚCI"
tam jest podany dokładny adres Paździocha, Wrocław ul.Ćwiartki 3/3.
https://www.cda.pl/video/17487130a
w kiepskim świecie kiepskie sprawy marne życie i zabawy.
inż.Karbowski
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: inż.Karbowski » 2018-07-08, 11:31

dlaczego na wizytówce jest T.W.Paździochy?? powinno być H.M.Paździochy.jest to gdzieś wyjaśnione?
Awatar użytkownika
WKCM
Redakcja
Redakcja

Post autor: WKCM » 2018-07-08, 12:41

Być może skrót T.W. ma oznaczać "tajni współpracownicy" z czasów PRL-u.
Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Post autor: Pabfer » 2018-07-08, 14:39

Podobieństwo do "tajnego współpracownika" to pewnie zamierzony żart twórców, ale wyjaśnienie tego od drugiej strony może brzmieć tak, że tam kiedyś mieszkali rodzice/wujostwo/dziadkowie Mariana i do nich te inicjały pasowały, a Marian po prostu nigdy nie zmienił tabliczki.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2018-07-08, 14:42

Raczej po prostu na początku Paździochowie mieli odgrywać małą rolę, o czym zresztą nieraz mówił R. Kotys i pewnie nawet scenarzyści nie mieli dla nich imion, tylko nazwiska, więc napisali byle jakie inicjały na tabliczce.
''i człowiek odkrył jak krzesać ogień. Prawdopodobnie zginął na stosie, którego nauczył swoich braci rozpalać''
A.Rand

ZAPRASZAM:
Moja gra PC o Kiepskich (KLIK)
I mój najnowszy scenariusz (KLIK)

Jeb*ć TVN
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-07-08, 15:03

Mogli mieć małe role i to jest jakieś wyjaśnienie, ale wydaje mi się, że Paździoch od samego początku nazywał się Marian i w pierwszych odcinkach słyszeliśmy jego imię. Nie zwracałem tak mocno uwagi, w pilotach może jeszcze nie, chociaż raczej też, natomiast trochę dalej, ale wciąż na początku 1 sezonu już się pojawiło. Tylko nie wiadomo kiedy przygotowywano scenografię, ale to chyba logiczne, że musiano to zrobić według scenopisu, jakichś spisanych wytycznych.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdziu1992
Halinka
Halinka

Post autor: Ferdziu1992 » 2018-07-09, 22:34

Pewnie było przerabiane ale nie mogę znaleźć wątku. Mam pytanie dotyczące "oświetlenia" serialu. Zauważyliście że np sezon 5 wypada chyba najlepiej w serialu? Taki krystaliczny obraz, bo sezony 4 albo 6-7 to tak jakby wszystko było żółto-czerwone, jakiś taki obraz drażniący oczy może to wygląd aktorów robi swoje?

Twórcy robili to po to by rozróżniać sezony? Zauważyłem że w tych nowszych odcinkach te oświetlenie z sezonu 5 jakby wraca, albo mi się wydaje...

Sezon 5 jest moim ulubionym i tu nie ma dwóch zdań by któryś sezon był lepszy, wiem że wielu uważa że sezony 1-2 były najlepsze, fakt jest tam masa świetnych odcinków, ale też trochę sci-fiction które mi nie przypada do gustu. Sezon 5 to po prostu od deski do deski same dobre odcinki.

Wracając do tematu obrazu czy oświetlenia, zauważyliście że w sezonie 5 są dwa odcinki które chyba powinny być w sezonie 4? Mowa o ''Demoralizator'' i "Kamansutra". Kręcone rok szybciej? To pytanie, czemu je wetkneli do sezonu 5?
Obrazek
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2018-07-10, 07:01

Ferdziu1992 pisze:
2018-07-09, 22:34
Pewnie było przerabiane ale nie mogę znaleźć wątku. Mam pytanie dotyczące "oświetlenia" serialu. Zauważyliście że np sezon 5 wypada chyba najlepiej w serialu? Taki krystaliczny obraz, bo sezony 4 albo 6-7 to tak jakby wszystko było żółto-czerwone, jakiś taki obraz drażniący oczy może to wygląd aktorów robi swoje?

Twórcy robili to po to by rozróżniać sezony? Zauważyłem że w tych nowszych odcinkach te oświetlenie z sezonu 5 jakby wraca, albo mi się wydaje...

Sezon 5 jest moim ulubionym i tu nie ma dwóch zdań by któryś sezon był lepszy, wiem że wielu uważa że sezony 1-2 były najlepsze, fakt jest tam masa świetnych odcinków, ale też trochę sci-fiction które mi nie przypada do gustu. Sezon 5 to po prostu od deski do deski same dobre odcinki.

Wracając do tematu obrazu czy oświetlenia, zauważyliście że w sezonie 5 są dwa odcinki które chyba powinny być w sezonie 4? Mowa o ''Demoralizator'' i "Kamansutra". Kręcone rok szybciej? To pytanie, czemu je wetkneli do sezonu 5?
Nie tylko "Demoralizator", "Kamasuntra" bo jeszcze "Zaczadzony Umysł", a to dlatego, że były one kręcone wraz z odcinkami 191-202. Więcej tu: viewtopic.php?f=38&t=3921&sid=402f4 ... c6f60a6b24.

Oczywiście, że oświetlenie się zmieniało, przyczyna jest prosta po prostu inni ludzie od tego, więc dobrze zauważyłeś, że dużo sezonów ma "swoje" oświetlenie, bo wiadomo, że kręci się je partiami, zazwyczaj z tą samą ekipą.
Ja osobiście bardziej lubię to pomarańczowe oświetlenie z sezonów 6-7,11. I nie zgodzę się, chyba jednak więcej osób uważa, że to właśnie 5 sezon jest najlepszy, z czym się prawie zgadzam, ale dogania go 6 :-P. A już na pewno nie 2 sezon :-P No, ale nie o tym temat. Mam nadzieję, że jako tako rozjaśniłem Ci temat. Możliwe, że diametralna zmiana kolorów z sezonu 5 na 6, była z powodu śmierćci jednego z operatorów i zastąpienie go kimś innym, właśnie po 5 sezonie (Mariusza Piesiewicza), wydaję mi się, że operator też ma bardzo duży wpływ na oświetlenie i barwę scen.
''i człowiek odkrył jak krzesać ogień. Prawdopodobnie zginął na stosie, którego nauczył swoich braci rozpalać''
A.Rand

ZAPRASZAM:

Jeb*ć TVN
inż.Karbowski
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: inż.Karbowski » 2018-07-10, 21:08

czy był kiedys pokazany pokój kompielowy w jakimś epizodzie? (bez czołowki)
ps. pozwoliłem sobie poprawić plan piętra; myślę że bardziej odpowiada rzeczywistości mimo że jest daleki od ideału:
https://www.fotosik.pl/zdjecie/d86adfb12a1fd6c2
Awatar użytkownika
WKCM
Redakcja
Redakcja

Post autor: WKCM » 2018-07-10, 21:11

Kawałek pokoju był pokazany m. in w odcinkach "Robochłop" i "Genetix", zaś cały - w "Cappo di Tutti Ferdi".
inż.Karbowski
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: inż.Karbowski » 2018-07-10, 21:21

a czy mieszkanie Paździochów jest gdzieś dokładniej pokazane? chodzi mi o to czy to jest jeden pokój z aneksem kuchennym czy ma wydzielone inne pomieszczenia.
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-07-10, 21:31

Salon jest w co drugim najnowszym odcinku. W kilku odcinkach pokazują też sypialnię. Chyba w Wiem co jem, chyba też w Ja to załatwię.
Obrazek
inż.Karbowski
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: inż.Karbowski » 2018-07-10, 21:37

a gdzie można oglądać nowe odcinki? w atm lecą w kółko stare.
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2018-07-10, 21:45

inż.Karbowski pisze:
2018-07-10, 21:37
a gdzie można oglądać nowe odcinki? w atm lecą w kółko stare.
Na super polsat i w internecie na ipli chociażby.
Poza tym na atm lecą nowe odcinki, właśnie sprawdzałem
A.Rand

ZAPRASZAM:

Jeb*ć TVN
inż.Karbowski
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: inż.Karbowski » 2018-07-11, 14:34

niestety na ipli mam czarny prostokąt jedynie.
Awatar użytkownika
WKCM
Redakcja
Redakcja

Post autor: WKCM » 2018-07-11, 15:27

Spróbuj wyłączyć AdBlocka lub inne urządzenie blokujące reklamy.
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2018-07-11, 21:14

Albo nie masz wtyczki silverlight

Natomiast z ipli zawsze można ściągnąć jakimś programem albo wtyczką, ale nie żeby nie było nie oficjalnie nie popieram takich rozwiązań :-)

Co najwyżej moge Ci dać linka do strony gdzie są za darmo wszystkie odcinki online do 525, tylko, że w słabej jakości. To jak coś to pisz priv. Bo tu nie można.
A.Rand

ZAPRASZAM:

Jeb*ć TVN
Awatar użytkownika
Vito_Corleone
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Vito_Corleone » 2018-07-11, 22:03

Ipla już nie używa wtyczki silverlight ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2018-07-11, 22:14

A to dzięki za poprawkę. Nie wiedziałem. W sumie dobrze, bo też miałem z tym kiedyś problem.
A.Rand

ZAPRASZAM:

Jeb*ć TVN
Awatar użytkownika
Luko
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Luko » 2018-07-11, 22:40

Sypialnia Paździochów była też pokazana między innymi w odcinkach "Dom zły" czy "Sceny z życia małżeńskiego".
Obrazek

A zasadził panu ktoś kiedyś kopa w dupę?
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2018-07-11, 23:58

Luko pisze:
2018-07-11, 22:40
Sypialnia Paździochów była też pokazana między innymi w odcinkach "Dom zły" czy "Sceny z życia małżeńskiego".
Nie ma co wyliczać, bo od 352 odcinka mieszkanie Paździocha jest pokazywane co parę, czasem parenaście odcinków.

Natomiast w starych odcinkach mieszkanie było na przykład w odcinkach: "Wiara Czyni Cuda", "Tajemnicza Historia" lub "Szara Strefa".
A.Rand

ZAPRASZAM:

Jeb*ć TVN
Awatar użytkownika
Luko
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Luko » 2018-07-12, 08:04

Bździuch pisze:
2018-07-11, 23:58
Luko pisze:
2018-07-11, 22:40
Nie ma co wyliczać, bo od 352 odcinka mieszkanie Paździocha jest pokazywane co parę, czasem parenaście odcinków.

Natomiast w starych odcinkach mieszkanie było na przykład w odcinkach: "Wiara Czyni Cuda", "Tajemnicza Historia" lub "Szara Strefa".
Mi nie chodzi o ich mieszkanie, tylko sypialnię, która bardzo rzadko pojawiała się w serialu.
Obrazek

A zasadził panu ktoś kiedyś kopa w dupę?
inż.Karbowski
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: inż.Karbowski » 2018-07-12, 13:18

mi chodzi o to czy Paździochy mieszkają w garsonierze bo tak by to wychodziło z planu budynku czy raczej mają normalne mieszkanie np. z kuchnią, sypialnią i salonem? wiem, że jest prawda czasu i prawda ekranu, czyli wcale nie musi się serialowe mieszkanie pokrywać z pokojem w prawdziwej kamienicy na Podwalu. :lol:

@ Bździuch proszę podaj mi ten link na prv.
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-07-12, 14:19

Jeśli chodzi o prawdziwe życie, to w rzeczywistości mieszkanie Kiepskich i Paździochów to jest jedno mieszkanie, jedno mieszkanie zajmuje całe piętro, tylko na potrzeby serialu to zmieniono. Właśnie dlatego mieszkanie Kiepskich jest nieproporcjonalnie większe, a sypialnię Paździochów widzimy tak rzadko, bo już jest jedna sypialnia Kiepskich, a drugą trzeba sztucznie zorganizować przy pomocy kartonów. Oczywiście piszę tu o sytuacji z 1 sezonu, bo potem się przeniesiono do studio i zaczęto pokazywać mieszkanie Paździochów dużo częściej. Na Podwalu w miejscu mieszkania Paździochów zorganizowano sobie garderobę i dlatego pokazano je tylko ze 2 razy w całym sezonie.
Obrazek
inż.Karbowski
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: inż.Karbowski » 2018-07-12, 15:43

tak,ale ja mówie o "serialowym" mieszkaniu Paździochów. czy jest to garsoniera czy widać gdzieś że sypialnia jest osobnym pomieszczeniem? wydaje mi się że nie, bo wszędzie ściany są zielone czyli oni mieszkają chyba raczej nie inaczej :-D w tym jednym pokoju.
ps.są tu jakieś problemy z wrzucaniem obrazków, mnie się nie udało i widzę wiele nieaktywnych na forum. ocb?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”