452 Świece na wietrze

Kevin Steen
Halinka
Halinka

Re: 452 Świece na wietrze

Post autor: Kevin Steen » 2014-11-07, 10:02

Kolejny słaby odcinek. Największym minusem było on sam, prawie każda scena była do kitu oprócz tej w której Paździoch wchodzi z dzidą. Bidą z nędzą jak to mówią :) 1/10
"Mordo ty moja czy ja pamiętam.."
Awatar użytkownika
karol piękny
Kiepski Znawca
Kiepski Znawca

Post autor: karol piękny » 2015-04-18, 22:20

Dobry odcinek :-)

Plusy:
+ pierwsza scema
+ afera ze śmieciami
+ kuchenna rozmowa małżonków o Paździochu
+ reakcja Paździocha na karmienie gołębi przez Halinę, "Spieprzać stąd!" do Boczka
+ scena u Paździochów, wylecenie Mariana przez okno
+ rozmowa o pogrzebie
+ Halina myląca Ferdka z Marianem, oznajmienie Paździocha
+ "Raz, dwa, trzy, Baba Jaga nie patrzy!" :-D
+ drugi obiadek
+ zakończenie z ponownym wyleceniem Paździocha przez okno

9/10
Obrazek
Awatar użytkownika
Dog
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: Dog » 2015-07-28, 22:17

To jest odcinek ŚWK z cyklu "policzek dla komedii", badziewie w krystalicznej formie ni kupy ni dupy się nie trzymające, ale od początku:

scena w sypialni z nudną pogaduchą o czekoladkach z alkoholem i narzekania Kiepskiego na swój los - nieśmieszne, serdecznie mam dość tego narzekania Ferdka o byle co

Paździoch nie tyle menda co zwykły, pospolity cham - wezwał policję ws. śmieci na korytarzu, policja przyjechała na sygnale - śmiech na sali.

Kuchenne dialogi :roll: karmienie gołębi przez Halinę i znowu Marian cham...Marian to jest klasyczna menda - donosi i jątrzy dla korzyści materialnej, wyłudzając krwawicę a nie jakiś niedołęga-kapuś-"społeczniak". Za takie nowatorstwo to ja podziękuje, Panie Yoka.

Helena na poziomie, jedzie po swoim mężu do tego stopnia naturalnie że autentycznie wywołuje to uśmiech. Zaangażowanie Heleny w planowanie pogrzebu małżonka mistrzowskie, również ekonomicznie - wiązanka stargowana na 25zł, "4 proste dechy sosnowe i pierdziu Maniu" :-D

Wspominanie ś.p. Mariana - element satyryczny chyba, bo tak: starsze pokolenie, czyli Ferdek i Halina o zmarłym źle nie mówią, bo się nie godzi, natomiast Jolasia i Waldek jadą po Marianie. Pokazanie braku szacunku, mam nadzieję że zamierzone. :)

Marian jednak przeżył upadek z okna, szedł normalnie, bez bandaży, mimo że 2 sceny wcześniej "już była końcóweczka". Spoko. :->

I zaczyna się romansidło pełną paszczą. Marian przychodzi oświadczyć Halinie miłość. Badziewna muzyczka, badziewne przerywniki, wszystko wokół niespełnionej miłości Haliny podsycanej tandetną literaturą. Ostatecznie kończy się tak jak się zaczęło - autodefenestracją Mariana. Kiepsko.

1/10, sorry. Helena +1.
Co, ślepy jesteś, baranie jeden jajogłowy? Pingle se zmień jak nie widzisz!
kacper3100

Post autor: kacper3100 » 2015-11-18, 19:51

Plusy:
- Paździoch wypadający przez okno,
- gdy Halinka pomyliła Ferdka z Paździochem,
- "Gdzie mi tu leziesz?, gnoju naniesiesz!",
- "Lecimy, ku*** mać!"
- postać Paździochowej,
- pierwsza scena

Minusy:
- inna muzyka na koniec,
- słabe udźwiękowienie,
- ta "telenowela" przynudzająca,
- postać Smolenia.

Ocena: 6/10.
Awatar użytkownika
mocny full 22
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: mocny full 22 » 2016-03-27, 13:17

Gdybym był aktorem w ŚWK i obejrzał ten odcinek to ochrzaniłbym Yokę tak mocno, że by się niedźwiedzie w Bieszczadach obudziły. Oglądając ten odcinek miałem wrażenie że oglądałem argentyńską telenowelę. NIC, absolutnie NIC śmiesznego, no uśmiechnąłem się jak Helena mówiła że już chce kupic trumnę dla Mariana. Dla przyszłych widzów: od 12:15 do 17:05 w zasadzie leci telenowela i nie tam kompletnie NIC co wnosi do odcinka. Na dodatek jeszcze, czytając opis odcinka mocno mi zalatywało: "Zamianką" i "Kamasuntrą". Wyszło bardziej to drugie w odcinku, ale... to inna historia. :-( 1/10
Ostatnio zmieniony 2016-03-27, 13:30 przez mocny full 22, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Procjon
Boczek
Boczek

Post autor: Procjon » 2016-08-10, 13:50

Koszmarny odcinek. Ledwo byłem w stanie przebrnąć przez kolejne sceny. Początkowo zapowiadał się nieźle, potem to już równia pochyła.
Plusy
- Mendowaty Paździoch z początku
- Helena szykująca już pochówek dla Mariana
Minusy
- Wizualizacja akcji z książki
- Horror w telewizji
- Obydwa obiadki (jeden gorszy od drugiego)
- Scena w parku
- Planowanie wyjazdu do jaskini
- zakończenie bez ukazania ponownej przemiany Paździocha (pozostają tylko domysły, że na powrót wrócił do swojej starej osobowości, ale tego nie wiemy).
2/10 tylko i wyłącznie za początek i niezawodną Helenę.
Szanuj bliźniego swego...jak bliźniego swego
Spectre
Mariolka
Mariolka

Post autor: Spectre » 2016-10-19, 03:02

Pierwsza część nienajgorsza z mendowatym Paździochem (co prawda tematyka taka juz się przewijała, ale zawsze inaczej). Potem nagle jakiś z dupy wątek o zauroczeniu Haliną (kompletnie z dupy, nie pasował do poprzedniej części), jakiś z dupy melodramat, że mzna było usnąć, jak już miał być szczęśliwy finał melodramatu Paździoch ni z gruchy ni piertuchy znowu wyskakuje przez okno - dlaczego ?

Z 3/10 mogę dać, pierwsza cześć robi z 6-7/10, druga już 1/10, stąd ocena.
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2017-02-05, 10:30

Wczoraj zerknąłem na ATM Rozrywka, że leci ten odcinek i obejrzałem go raz jeszcze. Nie wiem, co mnie podkusiło.

Plusy:
- tekst: "Jeszcze nie, ale to już końcóweczka" :lol:

Minusy:
- wyznanie miłości Halinie
- wypatrywanie Paździocha przez okno
- film
- spotkanie w parku i zapchajdziura-książka
- klimat telenoweli
- dziadowska muzyka (jak większość Mirowskiego)

Neutral:
- zakończenie (zabrakło powrotu Paździocha mendy :-| )

Dno i wodorosty. 1/10.
Ostatnio zmieniony 2017-02-05, 10:31 przez kacrudy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2017-03-22, 14:04

Kolejny odcinek z potencjałem, ponownie zmarnowanym, jest to JEDYNY odcinek któy niestety musiałem przewijać (Sceny z ksiązki). Mieli taki dobry pomysł, Kotys mógłby zagrać jak w "Tożsamość Mariana" i maniakalnie prosić Halinę o rękę i wyznawać jej miłośc, Halina byłaby oburzona, a Ferdek by sie z tego śmiał. BRAK ŚMIESZNYCH TEKSTÓW. Beznadziejny zapychacz - program w tv, wkurzający Ferdek, 2 obiadki :evil: :roll: , i chyba jeden z gorszych występów Sztuki (Po "Balladzie..." i "Poltergeiście" ) Dużo Paździocha było, ale niestety ani razu mnie nie rozśmieszył, wszystko sztywne i sztuczne, pół odcinka to pier*olenie o miłości i pięknie w scenach przy jaskini, chyba najgorsza scena (Sceny w zasadzie) w serialu, nigdy nie udało mi się przez nie przebrnąć, końcówka słaba. Jedyny plus, a raczej taka notka, to że w odcinku użyto wielu szerokich kadrów z nietypowych ujęć i mogliśmy zobaczyć nowe zakamarki przedpokoju czy sypialni, czy lepiej przyjrzeć się rzadko pokazywanej części sypialni lub salonu. Za mało Boczka :!: Jak już był to zaliczał słaby występ.

0/10 - DNO
Ostatnio zmieniony 2017-03-22, 14:05 przez Bździuch, łącznie zmieniany 1 raz.
''(...) i człowiek odkrył jak krzesać ogień. Prawdopodobnie zginął na stosie, który nauczył swoich braci rozpalać''
-A.Rand

---
ZAPRASZAM:
Moja gra PC o Kiepskich (KLIK)
I mój najnowszy scenariusz (KLIK)
---

Obrazek
Awatar użytkownika
boczek13
Waldek
Waldek

Post autor: boczek13 » 2017-04-10, 07:53

Momentami nie wiedziałem czy oglądam Kiepskich czy jakąś telenowelę, do tego odgrzany motyw Paździocha kochającego Halinkę.
Plusy:
-afera ze śmieciami
-Helena o trumnach
-Ferdek poganiający Halinkę przy obiedzie
Minusy:
-mało śmiesznych tekstów
-film w TV
-nudna rozmowa o książce
-sceny w grocie :roll:
-wybieranie się do groty
-zakończenie
-inna muzyka w napisach końcowych