Dlaczego Okił Khamidov odszedł?

Dyskusje o serialu przed telewizorem marki Okil, czyli luźne pogawędki
Awatar użytkownika
Boczkye
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Dlaczego Okił Khamidov odszedł?

Post autor: Boczkye » 2014-08-17, 10:32

Tak w ogóle dlaczego okił odszedł? :D Bo tylko wiem,że odszedł w 2007. ?
Ostatnio zmieniony 2015-07-10, 18:45 przez Boczkye, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Derek187
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Re: Dlaczego Okił Khamidov odszedł?

Post autor: Derek187 » 2014-08-17, 11:10

Boczkye pisze:Tak w ogóle dlaczego okił odszedł? Bo tylko wiem,że odszedł w 2007. ?
Zapewne chodziło o pieniądze. W ATM-ie jako reżyser nie zarabiał na pewno tak dobrze jak teraz - jest przecież scenarzystą, reżyserem formatu i producentem dzieł swojej firmy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Nirvana
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Nirvana » 2014-08-17, 16:44

E tam, stchórzył bo widział, że się wypala. Więc lepiej odejść.
Jeden panie dwa ma, a drugi gówno ma
Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Post autor: Pabfer » 2014-08-17, 17:10

Nirvana pisze:E tam, stchórzył bo widział, że się wypala. Więc lepiej odejść.
To się nie nazywa tchórzostwo, tylko umiejętność zejścia ze sceny w odpowiednim momencie. Miał kręcić to co teraz Yoka?
Obrazek
Awatar użytkownika
Nirvana
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Nirvana » 2014-08-17, 19:39

Po tylu latach reżyserowania serialu(Okił dla wielu jest bożyszczem jeśli chodzi o jego odcinki)zamiast próbować wnieść poziom to po prostu uciekł, zostawiając serial na pastwę losu, a szczególnie na całkowite zakończenie produkcji. Tak to jest tchórzostwo, wielcy fani...
Awatar użytkownika
Kiepski Widz
Administrator|Red. Naczelny
Administrator|Red. Naczelny

Post autor: Kiepski Widz » 2014-08-17, 21:06

zamiast próbować wnieść poziom to po prostu uciekł, zostawiając serial na pastwę losu
Nie uciekł, tylko zrezygnował i od razu było wiadomo, że Okiła zastąpi Yoka, bo wtedy nawet na jeden sezon nie przerwano produkcji. A jeśli chodzi o podniesienie poziomu to Khamidov za wiele by nie zdziałał, bo i tak scenariusze pisali Yoka z Sobiszewskimi. Jedynie pod względem technicznym odcinki mogłyby być lepsze, więc uważam podobnie jak Pabfer, że Okił dobrze zrobił, że zrezygnował wtedy, gdy ŚWK dało się jeszcze oglądać.
Awatar użytkownika
Nirvana
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Nirvana » 2014-08-18, 07:27

Ta niech wszyscy odchodzą "przed czasem" ze swoich pozycji by zachować twarz. To wcale nie jest takie dobre. A że Okił jest idealizowany to już inna sprawa.
Marciosss
ZBANOWANY
ZBANOWANY

Post autor: Marciosss » 2014-08-18, 14:27

Nirvana pisze:Po tylu latach reżyserowania serialu(Okił dla wielu jest bożyszczem jeśli chodzi o jego odcinki)zamiast próbować wnieść poziom to po prostu uciekł, zostawiając serial na pastwę losu, a szczególnie na całkowite zakończenie produkcji. Tak to jest tchórzostwo, wielcy fani...
Zauważ że ostatni sezon Okiła był bardzo słaby i to właśnie Yoka początkowo podniósł poziom serialu.
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2014-08-18, 17:19

Nirvana pisze:Ta niech wszyscy odchodzą "przed czasem" ze swoich pozycji by zachować twarz. To wcale nie jest takie dobre. A że Okił jest idealizowany to już inna sprawa.
Zachowanie twarzy nie jest złe
Nirvana pisze:Po tylu latach reżyserowania serialu(Okił dla wielu jest bożyszczem jeśli chodzi o jego odcinki)zamiast próbować wnieść poziom to po prostu uciekł, zostawiając serial na pastwę losu, a szczególnie na całkowite zakończenie produkcji. Tak to jest tchórzostwo, wielcy fani...
Nikt nie kazał Yoce i Sobiszom psuć serialu. Mogli skończyć. poza tym nie podniósłby poziomu, bo nie miał widocznie pomysłów. jakby został, kręciłby chałę. Pewnie lepszą od chały Yoki, ale też chałę
Obrazek
Marciosss
ZBANOWANY
ZBANOWANY

Post autor: Marciosss » 2014-08-18, 17:43

Nikt nie kazał Yoce i Sobiszom psuć serialu. Mogli skończyć.
O zdjęciu serialu z anteny decyduje zarząd i po części producenci.
Yoka i Sozbiszewscy mogli co najwyżej odejść, jednak wtedy oznaczało by to raczej koniec ich kariery. Yoka może by jeszcze się utrzymał dzięki Rodzince.pl, ale państwo Szobiszowie raczej nie mieli by świetlanej przyszłości. Mogli by spróbować stworzyć własny serial, ale to było by zbyt ryzykowne zwłaszcza że z nowych serialów jak na razie przyjęła się tylko wspomniana Rodzinka.pl
Pewnie lepszą od chały Yoki,
Patrząc na to co teraz kręci to wątpię czy było by lepsze.
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2014-08-18, 18:01

Marciosss pisze:
Nikt nie kazał Yoce i Sobiszom psuć serialu. Mogli skończyć.
O zdjęciu serialu z anteny decyduje zarząd i po części producenci.
Yoka i Sozbiszewscy mogli co najwyżej odejść, jednak wtedy oznaczało by to raczej koniec ich kariery. Yoka może by jeszcze się utrzymał dzięki Rodzince.pl, ale państwo Szobiszowie raczej nie mieli by świetlanej przyszłości. Mogli by spróbować stworzyć własny serial, ale to było by zbyt ryzykowne zwłaszcza że z nowych serialów jak na razie przyjęła się tylko wspomniana Rodzinka.pl
Masz rację, ale chodziło mi tylko to, że to nie wina Khamidova
Pewnie lepszą od chały Yoki,
Patrząc na to co teraz kręci to wątpię czy było by lepsze.[/quote]

Więc tym bardziej miałem rację :D Ile bym nie narzekał na ,,Kiepskich" Yoki- biją na głowę najnowsze superprodukcje Khamidova (jest między nimi nawet większa przepaść niż między ,,ŚwK" Khamidova i Yoki)
Ostatnio zmieniony 2014-08-18, 18:19 przez Pabfer, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mungo Jerry
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Mungo Jerry » 2014-08-18, 20:02

Ja sam osobiście uważam, że ostatni sezon Khamindowa był dość słaby, dużo nudnych odcinków i już wtedy zaczęły się pojawiać greenboxy i to dość często. Sezon 8,9 jest dla mnie dużo lepszy.

Jednak jak dla mnie Yoka jest tu winny też temu spadkowi, ale czy na pewno najwięcej. Skąd wiecie, że Jolasia to akurat jego wymysł? Może Sobiszewcy ją wykreowali. Praca Yoki polega na tym np. w jakiej tonacji ma mówić aktor, kiedy aktor ma wyjść itp.

Co do TAKO MEDIA to nie będę się wypowiadał. Nawet nie wiem co to reprezentuje. Ale w każdym razie jest to bez pomysłu i kręcone przysłowiowym tosterem.
Zapraszam do przeczytania moich scenariuszy ;-)

viewtopic.php?f=28&t=7145&sid=df3a91331 ... b&start=50
Marciosss
ZBANOWANY
ZBANOWANY

Post autor: Marciosss » 2014-08-19, 07:33

Skąd wiecie, że Jolasia to akurat jego wymysł? Może Sobiszewcy ją wykreowali.
Prędzej producenci, to oni decydują w kwestii zatrudnienia na stałe nowego aktora.
Awatar użytkownika
boczek13
Waldek
Waldek

Post autor: boczek13 » 2016-07-20, 20:56

Sądzę, że dobrze Okił Khamidov odszedł z serialu w 2008 ponieważ wiedział kiedy zejść ze sceny. I nie chcę żeby wracał ponieważ zrobiłby z tego serialu paradokument. Ja tak bardzo nie hejtuje odcinków Patricka Yoki jak większość osób na tym forum lecz oczywiście to ich zdanie.
Napie**alać tępe ch*je !!!
Ś.P Tytus Bomba
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2016-07-20, 21:41

Nie zrobiłby paradokumentu. Z tego, co widać, bardzo lubi ten gatunek, ale skoro kilkaset odcinków to sitcom, to by tego nie zmienił (może ewentualnie jakiś 1 odcinek specjalny by zrobił dla jaj w tym stylu). Poza tym nie musiałby się jakoś bardzo przystosować w od nowa, bo poziom głupoty albo "oryginalności" pomysłów bohaterów "Kiepskich" i paradokumentów czasem wiele się nie różnią - patrz: sztandarowe włamanie do wanny Darka.
Gdyby Okił wrócił, kręciłby odcinki słabsze niż te 1-282, ale zaraz po powrocie by miał świeżą głowę, więc można by mu oddać ostatni sezon. Było by to ładne i symboliczne, a te kilkanaście odcinków by wymyślił ciekawych, gdyby mu pomagał ktoś inny ze starszej ekipy - np. Loy (akurat on, bo on już raz wrócił- w "Piszczyku "). Okił to głównie reżyser, scenarzysta tylko czasem. Kontrolowanie pomysłów innych jest łatwiejsze niż wymyślanie samemu, więc dałby sobie radę.
(Ale zacząłem gdybać... :-P Ale chyba ciekawy pomysł :-D)
Obrazek
Irina
Halinka
Halinka

Post autor: Irina » 2018-10-06, 17:18

Stwierdzam odejście z powodu braku pomysłów, bądź skończył się entuzjazm do pracy. Szkoda, że to odejście nastąpiło - mógł jeszcze na spokojnie reżyserować "Kiepskich".
serial123
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: serial123 » 2019-08-14, 19:34

Oto odpowiedź na twoje pytanie:

"Nie lubię wracać do rozstania, ale nie chodziło o pieniądze. To już po prostu nie była moja firma, tylko wielki holding, fabryka seriali, a ja czułem, że staję się jej trybikiem, wpadam w rutynę i zaczynam się nudzić - wyznaje Khamidov. Nigdy nie zapomni, jak wiele zawdzięcza ATM-owi, ale ma nadzieję, że i oni zapamiętają, iż oddał tej firmie kawał życia i przyczynił się do jej sukcesu. Chciał spróbować czegoś nowego, zaczął od zera."

Cały wywiad: https://tiny.pl/t55xw
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2019-08-14, 19:40

To szkoda że jego firma nie przejęła produkcji Kiepskich.
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
serial123
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: serial123 » 2019-08-14, 19:54

Jak miała przejąć produkcję Kiepskich skoro nie dysponowała dosłownie niczym oprócz jednej amatorskiej kamery ? Jest o tym w dalszej części wywiadu do którego dałem link ;)
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2019-08-14, 20:08

To Okił na Kiepskich niczego się nie dorobił ?
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
serial123
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: serial123 » 2019-08-15, 15:19

Ha, dorobił się, ale to prywatnie dusigrosz, lubi na wszystkim oszczędzać podobnie jak... Paździoch :) Taka już jego tadżycka natura.
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2019-08-15, 19:26

Tu inne szatany były czynne, ale nikt nigdy w takich wywiadach pełnej prawdy nie powie. Taka natura naszego "szoł-biznesu".
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje o ŚWK”