410 Złodziejka

lukin
Boczek
Boczek

Re: 410 Złodziejka

Post autor: lukin » 2013-04-04, 15:58

Prawda, że za dużo ryku i hałasu. Ogólnie odcinek bardzo obyczajowy. Jego przewodnim sensem było złodziejstwo, moralność ludzi i umiejętność wybaczenia sobie. Choć jak popatrzymy na puentę i tak znowu nas coś dobije.
Haha, najlepsza scena tego odcinka to jak Ferdek zionął nienawiścią do złodziejki, jak Jolasi wypadła chochla i jak ją wypraszał. {Tak, paszoł won jej..}
Najgorsza to ostatnia scena (bez momentu - ukradli nam piec), obrzydliwy buziak Jolasi, gadanie "zaparz mi herbatkę"...
Ogólnie z pozytywnych stron to Boczek, Ferdek z nienawiścią do Jolasi oraz to, że wszyscy okazywali się być złodziejami.
Co do postaci to Halina była... wkurzająca...

4/10 bez większych rewelacji, bez większych irytacji.
Ostatnio zmieniony 2013-04-04, 15:59 przez lukin, łącznie zmieniany 1 raz.
Sylia
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: Sylia » 2013-04-04, 16:28

Jak już ktoś tutaj pisał to fajne było to, że wszyscy okazywali się złodziejami, że nie była nią tylko Jolasia, bo to byłoby nudne.
Nie zrozumiałam sceny końcowej tej z piecem (bo niby kto i kiedy miałby go ukraść? :roll:)
Kiepscy mieli smaczny obiad. Fajne było to kiedy złodziejami okazali się też Ferdek i Halinka.
Dam 6/10
Awatar użytkownika
Mike Tytla
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Mike Tytla » 2013-04-04, 19:50

Odcinek trochę gorszy od "Gorzelaka..." Mniej więcej na poziomie "Samotności w sieci". Zgodzę się z paździoceh91, Jolaśka trochę przesadziła z tym powoływaniem się na religię. No i trochę niesmaczne było pytanie o stolec w scenie ze szpitala. Ogólnie podobał mi się motyw przewodni odcinka. Ferdek dziad, wszystkich o wszystko opieprzał - może to dziwne, ale lubię takiego Ferdka. Moja ocena 7,5/10.
Awatar użytkownika
KorK
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: KorK » 2013-04-05, 16:11

A mnie się odcinek podobał :-D Oglądałem dwa podrząd i lepszy był według mnie ten niż "Gorzelak,Kobielak i majster Kurdzielak" :->
Na plus:
-Rozmowa z Paździochem o kajdankach
-Helena i jej teksty :lol: Nie łżyj łysy szczurze! Łżesz dziadu! Po twojej kociej mordzie widzę,że łżesz! :mrgreen: :mrgreen:
-Paździoch: "Hakuna matata" :lol:
-Co dziwne...płaczący Waldek :-P Przypomniał mi się odc. Zbrodnia i kara ;-)
-Ferdek: "Paszoł won!" Jak w odc.Radny do Boczka :-D
-Boczek z durszlakiem Ferdka i przesypywanie klusek do koszuli :-P "Mmm...Pyszne leniuchy mniam" :lol:
-Ferdek z ciupagą i "Stare zardzewiałe nożyce matki poszły za piętnaście" :mrgreen:
-Kolejne wspomnienie Babki
-Halinka w gabinecie lekarza 8-) :-P
-"No przepraszam,ale ja nie wierzę na słowo" :mrgreen: :mrgreen:
-"Piec nam zaj**ali" :-) I mina Ferdka

Na minus lub neutralnie cała reszta ;-)

7/10
Obrazek
Patrick Miller
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Patrick Miller » 2013-04-05, 22:59

Średni odcinek

Plusy:
-Rozmowa z Halinką o złodziejce
-Ferdek: "Nic nie robisz tylko wietrzysz"
-Ferdek z poduszką elektryczną
-Ferdek: "Niedobry ten kapuśniak jest"
-Ferdek (do Mariolki): "Ty srajdo-niedorajdo"
-Ferdek (do Halinki): "Nie broń węża, bo cię ukąsi" :lol:
-Mendowaty charakter Paździocha ("Czego ?") :-P
-Rozmowa Ferdka z Paździochem
-Wrzask Heleny: "Marian, gdzie jest mój murzynek ?"
-Zadowolona mina Paździocha :mrgreen:
-Halinka: "Zabieraj mi to gówno ze stołu"
-Zainteresowanie Jolaśki kajdankami
-Halinka: "Bo jajco! Chochlę bierz"
-Nagłe znikanie przedmiotów
-Wypadnięcie chochli
-Waldek: "Mariolka solnicę na ebaju opchła" :lol:
-Wzmocniony głos Ferdka
-Ferdek: "Ja nie chcem, ale muszem się napić"
-Awantura o durszlak
-Wygadanie się Ferdka o sprzedaży nożyc
-Paździoch: "Mój sąsiad jak zwykle na dupie, ale nie przed telewizorem" :mrgreen:
-Dr Wścieklik :lol:
-Ferdek: "Halinka, pieca nie ma"

Minusy:
-Wspominanie o Gesslerowej
-Przysięganie na kolanach :roll:
-Obsesja Ferdka na punkcie kradzieży
-Badanie lekarskie Paździocha
-Wrzask Waldka

6/10
Awatar użytkownika
pollen99
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: pollen99 » 2013-04-07, 09:03

Po czterech dobrych odcinkach wreszcie nadszedł czas na normę twórczą Yoki. Jednak to nie znaczy, że z tego powodu się cieszę… :/

1. Raczej scenka taka sobie, wielokrotnie można było słyszeć takie rozmowy państwa Kiepskich. Teksty o złodziejce i nożycach trochę nudziły, zwłaszcza, że określenie „złodziejka” jest zrzynką z odc. „Plajtajszyn”, ale dlatego, że w scenie nie było żadnego minusa, daję + ;)
2. Po co Ferdkowi Gessler, albo Grycan, skoro już ma jedno wredne prosię? :mrgreen: A poza tym od kiedy solniczkę trzyma się w szafce „zlewowej”? Na szczęście jest plus sceny, czyli nawiązanie Mariolki do Jolaśki, więc scena neutralna.
3. I znowu obrona Jolaśki przez Halinę… :roll: Zastanawia mnie też, po co oni zgrubiają te wyrazy? Frytownica, solnica, nożyce? :| I jeszcze to wychwalanie Badury… Ale mimo wszystko neutral.
4. Dobre odwiedziny u Paździochów :) Na plus jak Paździoch myślał, że Ferdek chce pożyczyć kajdanki w celach erotycznych :D Rozwalające też teksty Paździochowej, np. „Nie łżyj, łysy szczurze!” :lol: Ale odkryłem też jedno: czy zauważyliście, że ostatnio często mówią o murzynach? [w odcinkach 385 Paździoch piekł murzynka, w 403 była czarna lalka (nawet na FB się przyznali, że pomalowali ją specjalnie), a teraz to] Czyżby to miało być jakieś poruszenie reżysera na temat jego koloru skóry? :roll: Jednak scena na + ;)
5. Plany Ferdka całkiem niezłe, ale ten plus zasłaniają inne minusy. Np. ten idiotyczny tekst „Nie siorb”, a także głupie nawiązanie polityczne. A resztę dopełniło przybycie Jolaśki i Waldeczki na żebry. :roll: I oczywiście jak zwykle Halina wgapiona w Jolaśkę jak w święty obrazek… :roll: -
6. Idiotyzmów ciąg dalszy, czyli kolejna scena w wykonaniu duetu rozpieprzającego serial po całości – J&W. Ta przysięga na świętości naprawdę była nie na miejscu!!! :evil: -
7. Boże, jak ten Waldek wygląda z tym pe***skim szalem! :evil: Ciąg dalszy błagania – ciąg dalszy minusów. –
8. W tej scenie wkurzała dziadowatość Ferdka i pyskowanie Mariolki. Ale na plus dowód amatorszczyzny pana Igreka.„A skąd ja gówno wiem” – to dokładnie powiedziała Mariolka w tej scenie 8) Ale oczywiście panisko nie zrobi dubla, bo mu się nie chce. Neutral
9. Scenka nawet fajna. Na plus oczywiście cedzenie leniwych przez koszulkę, ale w scenie durne teksty wprost ze wsi, rymy i sposób wymowy Boczka (normalnie gada jak niedorozwój!). Neutral
10. Straszliwie nudna scena. Właściwie nie ma nic do oceny. –
11. Wreszcie coś się działo. Dobra była wściekłość Ferdka i wyjawienie sprzedaży nożyc (chociaż po tekście Ferdka nie można było tego wywnioskować, bo ględził jak najęty. Dopiero tekst Haliny mnie o tym poinformował), ale na minus Mariolka, a zwłaszcza jej zachowanie. Neutral
12. Nawiązanie do Babki tym razem niepotrzebne. Na minus oczywiście również głupie nawiązania do polityki, Solidarności i komunizmu. –
13. Scena znowu nudna i znów niepotrzebne nawiązania do Wałęsy – retrospekcja też w ogóle nie była potrzebna, ale za to pojawił się jeden śmieszny tekst: „A stolec był” :D Jednak to za mało… -
14. Kolejna kiepska scena. Ta scena rodzinna była oczywiście do dupy! Padaczka Waldka, denne rymy, Jolaśka-idiotka i te głupie wybaczanie. –
15. To już było dno dna! Te podteksty erotyczne naprawdę nie na miejscu! :roll: Może niedługo Ilczukowa naprawdę pokaże cycki? Kto to wie, po naszym reżyserze wszystkiego można się spodziewać. ;) Na plus końcowa sytuacja z kradzieżą pieca. Neutral ;)

Naprawdę odcinek mocno średni. Na plus były jedynie niektóre sceny, na przykład wizyta u Paździochów, pojedyncze teksty. ;) Na minus Jolaśka i Waldek, niektóre niepotrzebne sceny, głupie rymy i Boczek tylko na moment. :/

2 sceny neutralne, 6 scen neutralnych i aż 7 scen na minus. Wychodzi 5/15 pkt., czyli ocena – 3/10
InTeL
Mariolka
Mariolka

Post autor: InTeL » 2013-04-10, 13:42

Odcinek nie był taki zły, dobry scenariusz, ale za słabe teksty. Powoli te rymowania aktorów mnie zaczynają wkurzać, od rymów był Edzio Listonosz i tak powinno zostać. Na pewno dobre były te wszystkie oskarżenia cd. kradzieży.
Ferdek: Dobry odcinek, jego wnerwianie się mi się podobało i często śmieszyło.
Halina: Fatalny odcinek w jej wykonaniu, te całe uspokajanie Ferdka było słabe...
Jolaśka: Jak na nią to nie było wcale źle, ale też nie było dobrze
Waldek: Tak samo jak Jolaśka.
A reszta za mało brała udziału żeby oceniać. Nie podobała mi się scena z Gąsowskim i jak rodzina się pogodziła. Ukradnięcie pieca na koniec zarąbiste. Ocena 6/10, a myślałem, że mogła by być wyżsa.
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2013-04-10, 14:23

Jak na razie najsłabszy odcinek tej serii. Za dużo kłótni, krzyków, greenboxy, Pupcia z Waldkiem i momentami nudne sceny. Fajne momenty to scena z Boczkiem i ta jak Ferdek przyznał się, że sprzedał nożyce. 4/10
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
sobol
Paździoch
Paździoch

Post autor: sobol » 2013-04-21, 09:18

Jak na taka ilosc Jolaski z Waldkiem to odcinek nawet znosny i zabawny, najbardziej zapadly mi w pamięć sceny jak Ferdek wygadal sie ze sprzedal nozyce, no i oczywiście tak głupia że aż rewelacyjna końcówka ;) 6,5/10
KanaliaTheBest
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: KanaliaTheBest » 2013-04-25, 17:46

Więc co by tu powiedzieć... odcinek przerwał świetną passę. Pojawiło się już wiele nużących motywów na przykład filozoficzne rozmowy czy paplanie bez sensu z którego i tak nic nie wynika. Na plus zaliczę oczywiście grę Kotysa, Pałys i Gnatowskiego, którzy jak zwykle świetnie się spisali, pomimo małej ilości scen do zagrania :evil: Najlepsza ze scen była - rzecz jasna - ta z cedzeniem kartofli :D. Strasznie denerwowało mnie zachowanie Pupcińskich - dlaczego to oni byli złodziejami numer 1 a nie Paździoch - menda bazarowa?
Ogólnie 4/10
Awatar użytkownika
Johnny Cage
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Johnny Cage » 2013-04-25, 21:10

Odcinek dobry, prócz scen z Jolaśką :roll:

Panie Yoka, jak można umieścić w odcinku przysięganie na świętości (my Polacy - rodowici zaznaczam) jesteśmy na tym punkcie uczuleni, i wydziwiając takie cuś jak żeś człowieku odwalił uderzasz w czuły punkt społeczeństwa polskiego - ro-do-wi-te-go, wiedząc, że i tak Jolaśka kłamała :roll:

Umieścił sobie człowiek jakieś durnoty i myśli, że świeci :roll:

Na plus kilka sytuacji przypominających stare dobre odcinki. Sceny z Waldkiem - pantoflarzem tragedia. Resztę napisałem powyżej.

4/10
Awatar użytkownika
Kubek2179
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: Kubek2179 » 2013-06-24, 14:50

Odcinek przeciętny, aczkolwiek nie wkurzajęcy. Głownym minusem było to, że postacią numer 1 jest Jolasia i Waldek. Życzyłbym sobie więcej Boczka, a przede wszystkim Paździocha i Paździochowej. Pomysł bardzo dobry, lecz trochę słabo wykonany. Na duży plus śmieszna końcówka. :mrgreen: Lecz właśnie od tego odcinka rozpoczął się spadek poziomu odcinków serii 17.

Ocena 5,5/10
Awatar użytkownika
PharellMan
ZBANOWANY
ZBANOWANY

Post autor: PharellMan » 2013-07-07, 14:25

Niczego sobie odcinek. Na minus chyba najbardziej drący się praktycznie bez przerwy Ferdek, Waldek majtający się jak majty na wichurze i Jolasia w większości scen. Ciekaw też jestem, jak oni piec za***ali... Scena pocałunku Jolasi i Ferdka dosyć dziwna... :>

Ocena: 6/10
Ostatnio zmieniony 2013-07-07, 14:26 przez PharellMan, łącznie zmieniany 1 raz.
Server
Halinka
Halinka

Post autor: Server » 2013-08-05, 11:06

Byłem zaskoczony tym odcinkiem. Myślałem, że to jakieś dno, a tutaj wyszło całkiem okazale.

Na plus zaliczam:
- końcówkę
- Boczka
- wypadnięcie chochli u Jolaśki
- Paździoch i jego "Czego?"
- Przyjście Ferdka do Paździocha w nocy

Na minus:
- przysięganie na Pana Boga, że młodzi nie ukradli chochli
- podtekst erotyczny Jolaśki pod koniec odcinka
- HALINA... Tragedia totalna... Broni Jolaśkę i Waldka, uspokaja Ferdka :roll:
- sztuczna gra Heleny
- scena w szpitalu
- Waldek z tikami

Oceniam odcinek na 5/10
Obrazek
Awatar użytkownika
Inn
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Inn » 2013-08-20, 12:32

Plusy:

- Początek
- Scena z Boczkiem
- Scena z Paździochem
- Zakończenie i tekst Ferdka

Minusy:

- Jolaśka
- Słaba gra Heleny

7/10
czerwonyy

Post autor: czerwonyy » 2013-09-07, 22:31

Plusy:

- Boczek z leniuchami i przesypywaniem ich do bluzki :-D
- Różowe kajdanki w celu skucia Jolasi (Szkoda,że do tego nie doszło) Chętnie bym zobaczył,jak Ferdek zakuwa w kajdanki Pupcię :-D
- Scena w parku i tekst Paździocha "O,pan Ferdek,jak zwykle na dupie,ale nie przed telewizorem" :mrgreen:
- Zakończenie z piecem
Minusy:
- Jolasia (wkurzała przez cały czas)
- Czasami wiało nudo

5/10
Ukash

Post autor: Ukash » 2013-09-24, 20:12

Kurde,nie wiem jak to ocenic wszystko bylo takie sobie,czasami irtytujace sceny,od czasu jakies smieszny tekst i tyle, juz ktorys raz o tym samym gadka,Jolaska jak zawsze,troche podobala mi sie gra Boczka. 4/10
Awatar użytkownika
kanalium
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kanalium » 2014-08-06, 20:24

Na plus:
+ Hakuna Matata. (Paździoch)
+ kradzieże u Kiepskich
+ oskarżenie całej rodziny Kiepskich
+ wyproszenie Waldka i Jolasi
+ Paszoł won! (Ferdek)
+ Mieczysław Wachowski
+ scena w szpitalu
+ Rozdziobią nas kruki i wrony. (Halinka)
+ Piec nam zaj**ali! (Ferdek)
Na minus:
- scena w parku
- cedzenie klusek w kiblu

Dobry odcinek, 8/10.
Obrazek
Awatar użytkownika
StorN
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: StorN » 2014-08-07, 14:39

Słaby odcinek. Fabuła niezbyt ciekawa, na minus także występy Jolaśki (to jej przysięganie to już był idiotyzm) i scena w szpitalu. Nie mniej jednak epizod miał też swoje dobre momenty np. jak wydało się, że Ferdek sprzedał nożyce Halinki.

4/10
Awatar użytkownika
JaObiecujeWam
Paździoch
Paździoch

Post autor: JaObiecujeWam » 2014-10-15, 22:43

Tym razem nie będę pisał o plusach i minusach, ale o pomyśle na odcinek. Kapitalny pomysł świetny początek a potem poleciało oczywiście na niekorzyść, a wręcz sądzę na łatwiznę przy tworzeniu tego epizodu. Sądzę, że powinni pociągnąć do końca pomysł, że złodziejką jest Jolaśka albo (ewentualnie) Paździoch) a nie, ze wszyscy wszystko kradną i nawzajem się oskarżają. Ten odcinek to krzyki wrzaski i ogólne chamstwo bardzo rzadko śmieszne pokazuje jak słabe są nowe odcinki. To typowy przykład - pomysł jest nie powiem naprawdę dobry, początek nawet, nawet - jestem pozytywnie zaskoczony i gdy człowiek myśli sobie, że to jest już to lub chociaż jakiś porządny odcinek (śmieszny) to następuje jakiś idiotyczny pomysł zamykający fabułę na siłę lub też, w najlepszym wypadku, jest to nie do końca niedopracowane. Ile to już razy było i ile będzie :!: :?:
Co do odcinka to oczywiście pojedyncze śmieszne sceny były tak jak pisałem, ale i cała masa złych rozwiązań z dalszą częścią odcinka i wielkim finałem w postaci zakończania, które z jednej strony może i było zabawne, ale z drugiej strony kompletnie zbędne - mogli coś innego wymyślić. Po prostu mi się nie podoba. Żadna to puenta. Scena mogłaby równie dobrze być w środku.
3/10
Kokosy, banany i inne banały
A zamiast pracy - taniec i śpiew
I każden bedzie miał co tylko będzie chciał
Tylko mnie wybierz na prezydenta
Ja obiecuje wam, ja obiecuje wam tra-la-la-la
Adam23xx
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: Adam23xx » 2015-07-13, 10:20

Plusy:
Ferdek szukający złodziejki
Mariolka : w tym domu jest jedna złodziejka'' bynajmniej raczej nie inaczej'' hah
Badanie Paździocha
Ferdek wyganiający Waldusia i Jolaśkę z obiadu
Ferdek: PO JANUSZU - kłótnia o solnicy
Boczek z durszlakiem
Kradzież pieca
Ferdek i Halina w nocy podejrzewający kradzież i Mariola z żelazkiem oraz Ferdek który
się wygadał o nożycach
Chmurka

Post autor: Chmurka » 2015-11-10, 21:55

Bardzo fajny odcinek. :) Trochę powiewało nudą, ale wpadło kilka śmiesznych scen.

Plusiki
- Pierwsza scena
- Scena w kuchni
- Kolejna scena w kuchni nocą oraz podkradanie się Ferdka, Haliny do kuchni myśląc, że ktoś wkradł się do ich domu
- Ferdek wywalających Pupcińskich z domu
- Scena w "Szpitalu" gdzie pracuje Halinka
- Ostatnia scena

Minusy
- Trochę sztywna gra Jolasi, Waldka

Z reguły bardzo podobała mi się gra Andrzeja Grabowskiego. Odcinek na duże 9/10!
Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Post autor: Pabfer » 2016-05-03, 09:20

Ględzenie o niczym. Pomysł dobry, krytyka Jolaśki dobra, fajnie, że pokazali szpital Halinki, zakończenie zabawne, ale to tylko tyle. Reszta wypominania, kłótni, marudzenia była strasznie irytująca i nużąca... Na minus pierwsza scena, gadanie w kuchni, Pupcińscy, greenboxy...

5/10
Obrazek
Awatar użytkownika
gafik3
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: gafik3 » 2017-09-30, 12:40

Plusy "+"

- Ferdek poszukujący złodzieje
- Zaginiona solniczka i durszlak
- Scena łóżkowa: Ferdek oskarżający Jolasie o kradzież
- Ferdek pożyczający od Paździocha kajdanki
- Kłótnia Paździochów
- Ferdek krzyczący na Pupcińskich
F: "Nie chcem, ale muszem się napić"
- Boczek odcedzający leniwe w kibla
- Ferdek wygadający się przed Halinką, że sprzedał jej nożyce
- Halinka wspominająca Babkę
- Ferdek wypominający Halincę jej drobne kradzieże
- Scena w parku: Rozmowa Ferdka z Paździochem
- Opowieść Paździocha
- Godzenie się Kiepskich z Pupcińskimi
- Zakończenie

Minusy "-"

Scena łóżkowa II - Nudy...

10/10
Ostatnio zmieniony 2017-09-30, 12:40 przez gafik3, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2017-10-25, 16:15

Odcinek zaczął się nieźle, ale im dalej w głąd, tym gorzej. Nawet niezłe sceny, jak Ferdkowi i Halinie znikały przedmioty. Dobre też pożyczanie od Paździocha kajdanek. Wszystkie następne sceny z Pupcińskimi słabe. Dalej ratował tylko Boczek "złodziej". :lol: Dziwna Halina, która jest rozkradana i - jak powiedział Ferdek - broni tych wężów. Dobry był tekst Paździocha: "Mój sąsiad siedzi na dupie, ale nie przed telewizorem". :mrgreen: Fajnie, że pokazali szpital Haliny. Obiadek pod koniec, ale fajne przekazywanie sobie znaku pokoju i kradzież pieca i końcowy tekst Ferdka: "Piec nam zaj**ali". :lol:
3/10, nieco zawyżyłem za pokazanie szpitala i wspomnienie Babki.
Obrazek
20 LAT MINĘŁO...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sezon 17 [406-418]”