Kiepski wnuk

Ogólne dyskusje o serialu "Świat według Kiepskich".

Czy dobre byłoby wprowadzenie nowej postaci- wnuka Ferdka?

Tak
18
23%
Nie
60
77%

Liczba głosów: 78
Awatar użytkownika
Illutorium
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Re: Kiepski wnuk

Post autor: Illutorium » 2014-10-26, 19:36

Kazik151 pisze:
Borysek pisze:i zobaczy ten temat i pomyśli "jak chcą to będzie wnuk" WALDEK JR
To akurat było by najlepsze rozwiązanie. Dużo gorsza by była JOLAŚKA JR :mrgreen:
Albo Renia/Renunia lub Adam/Adaś to dopiero by się okazało że takie imiona są przeubarwiane :mrgreen:
Awatar użytkownika
GigiLacrimoso
Paździoch
Paździoch

Post autor: GigiLacrimoso » 2014-10-26, 19:47

Byłby to chyba najprostszy sposób na zakończenie serialu ;-) Wystarczy przypomnieć ostatni odcinek "13 Posterunku" i "Miodowych lat" (w obu wypadkach II, ostatnich serii).
Co nie znaczy oczywiście, że takiego zakończenia bym chciał.
Ostatnio zmieniony 2014-10-26, 19:54 przez GigiLacrimoso, łącznie zmieniany 1 raz.
Balcyrewicz musi odejść!
Awatar użytkownika
Babka Kiepska.
Paździoch
Paździoch

Post autor: Babka Kiepska. » 2014-10-27, 19:39

Wnuk Ferdka? :roll: A co to Kiepscy czy M jak Miłość?!
Halinko - Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz pieniędzy !
Awatar użytkownika
Illutorium
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: Illutorium » 2014-10-28, 01:34

Babka Kiepska. pisze:Wnuk Ferdka? :roll: A co to Kiepscy czy M jak Miłość?!
Dla yoki jedno i drugie zaś dla fanów już sitkomowe (sitcom) barwy szczęścia...
Awatar użytkownika
karol piękny
Kiepski Znawca
Kiepski Znawca

Post autor: karol piękny » 2015-04-02, 18:33

W ankiecie zaznaczyłem odpowiedź NIE, gdyż ta nowa postać raczej nie pasowałaby do serialu.
Obrazek
Awatar użytkownika
AronChuppa
Boczek
Boczek

Post autor: AronChuppa » 2015-04-07, 10:14

Moim zdaniem dzieci nie pasują do ŚWK, ponieważ skupiono by się głównie na ich wątku, a nie na wątkach Ferdka, Boczka itd. Najlepsza scena z dzieckiem według mnie była w odcinku "Wiara czyni cuda" z ministrantem :->
Obrazek
Awatar użytkownika
Nirvana
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Nirvana » 2015-08-23, 14:25

Nigdy nie chciałbym zobaczyć wnuka Kiepskich w tym serialu. Wiąże się to z tym, że ogólnie dzieci nie pasują mi do "Świata wg Kiepskich" z wyjątkiem paru dobrych występów (np. ministrant w "Wiara czyni cuda").
Po prostu sceny z dziećmi są zazwyczaj za bardzo ugrzecznione i zamułka jest. Także takie dziecko nic by nie wniosło do serialu, a tylko zabrało czas odcinka.
Ostatnio zmieniony 2015-08-23, 14:26 przez Nirvana, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Post autor: Pabfer » 2015-08-23, 20:09

Ja podobnie jak Nirvana mam obawy związane z dziećmi, ale moim zdaniem ich brak jest nierealistyczny. Jeśli przyjąć, że bohaterowie mają podobny wiek do aktorów, odrywających ich role (wiadomo, że muszą mieć inny- np. Ilczuk według odc. ,,Pokuć'' jest 4 lata starsza od Jolaśki- jednak muszą mieć podobny wiek, bo inaczej się nie da), to gdy Ferdek był w wieku Waldka, jego dzieci były na przełomie podstawówki i gimnazjum, natomiast Walduś jest bezdzietny.
Są jeszcze dwa inne aspekty:
Za: Wnuki ożywiłyby serial i nadałby mu świeżą formułę
Przeciw: Jeśli twórcy nie mają pomysłów na wnuki, to dobrze, ze ich nie dają.
Nirvana pisze:Po prostu sceny z dziećmi są zazwyczaj za bardzo ugrzecznione i zamułka jest.
jakby dali bachory podobne do tych z ,,Rodzinki.PL'', to nie byłoby ugrzecznienia. (A jest to prawdopodobne, bo twórca ten sam...)
Obrazek
Awatar użytkownika
Miguel
Waldek
Waldek

Post autor: Miguel » 2015-08-23, 20:20

Też by mi nie pasowały dzieci w Kiepskich z powodów, które podał Nirvana. Dodatkowo w zamyśle Yoki Waldek i Jolasia mają pokazywać parodię nowoczesnej pary, a takie często dzieci nie posiadają. Jak Jolaśka ze swoim zamiłowaniem do wygodnictwa i domagania się wszystkiego miałaby urodzić i wychować dziecko? To nie zgadza się z wizerunkiem tej postaci, według mnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2015-08-23, 21:07

Miguel pisze:Jak Jolaśka ze swoim zamiłowaniem do wygodnictwa i domagania się wszystkiego miałaby urodzić i wychować dziecko?
Powstało wiele komedii, w których ktoś rozpieszczony styka się nagle z trudami prawdziwego życia. Tutaj trudami jest wychowywanie dziecka, a jeszcze wcześniej wstawanie do niego w nocy, przewijanie itp. Te komedie zazwyczaj wychodziły dobrze, więc czemu twórcom ,,Kiepskich'' miałby się nie udać? Tym bardziej, że byłby to bardzo duży zwrot akcji, czyli nowość, czyli dużo świeżych pomysłów, których ostatnio brak.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2015-08-23, 23:04

Jolaśka, jak ta małpa z "bejbisiter" zostawiłaby dziecko w skrytce bagażowej i poszła na casting.
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Miguel
Waldek
Waldek

Post autor: Miguel » 2015-08-24, 08:52

^
I może Yoka by uznał, że takie coś byłoby zabawne :-P
Obrazek
Awatar użytkownika
Nirvana
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Nirvana » 2015-08-24, 13:00

Swoją drogą Jolasia wspominała, że pracowała jako "babysitter" w Ameryce. Więc może jakoś sobie radziła. Mimo wszystko nie interesuje mnie jakby zajmowała się dzieckiem. Po prostu nie chcę dziecka w serialu ;)
Ostatnio zmieniony 2015-08-24, 13:00 przez Nirvana, łącznie zmieniany 1 raz.
Marciosss
ZBANOWANY
ZBANOWANY

Post autor: Marciosss » 2015-08-24, 18:26

A może coś takiego: Do mieszkania Kiepskich puka kilkunastoletni chłopak który twierdzi że jest nieślubnym synem Waldka i że matka z braku nerwów do niego postanowiła odesłać go do ojca. :lol:
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2015-08-24, 18:29

Albo Halinka sama urodzi swojego wnuka - w końcu gonimy za Europą na grzbietach Yoków.
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Ferdek56
Waldek
Waldek

Post autor: Ferdek56 » 2017-11-08, 06:25

Wnuk w tym serialu w tym momencie mógłby być tylko dzieckiem Waldka i Jolasi. Raz mogliby oni zostawić go pod opieką Ferdka, ale wtedy miałby już ponad roczek. Pewnie by raczkowal po pokoju, strącił puszkę piwa Ferdka, coś przewrócił. To chyba nie byloby dobre, w tym serialu jestem przyzwyczajony do czegoś innego i niewiele razy wystąpiło tu dziecko, a nigdy takie małe.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2017-11-08, 08:54

Jakby był wnuk, to bardzo bym chciał skoku w czasie żeby był w wieku co najmniej późnej podstawówki i wtedy już mógłby mieć sens.
Obrazek
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2018-06-06, 21:00

Wnuk w Kiepskich? Raczej bym się wtedy pożegnał z serialem na dobre. Mamy już synową Ferdka, chłopaka Marioli, to po co jeszcze wnuk? Już i tak jest cholernie dużo zbędnych, niewiele wnoszących do serialu postaci. A poza tym to nie telenowela, nie trzeba cały czas poszerzać rodziny w tym serialu.
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-06-06, 21:42

I tak regularnie przybywa denerwujących i nieważnych bohaterów- jak sam słusznie zauważyłeś- i nie przestanie przybywać, bo to sposób na świeżość (przemilczmy czy udany), więc co za różnica czy wnuk czy ktoś inny, a wnuk byłby przynajmniej ważny dla fabuły i może z tego powodu jakimś cudem by na moment dał tę świeżość... Ewentualnie mógłby się pojawić w ostatnim odcinku serialu i stanowić dobry finał. Tylko oby serio dobry, a nie taki jak reszta nowych odcinków...
Widzę, że jestem trochę niepoprawnym optymistą, ale naprawdę we wnuku widzę większy potencjał niż w jakimś złomiarzu lub innej starej zrzędzie. Ten potencjał oczywiście też może być zmarnowany, ale może w mniejszym stopniu niż u kogoś innego, a ktoś jeszcze pewnie zdąży dojść do obsady i też nas to nie ucieszy, więc może wnuk to po prostu mniejsze zło...
I jak to Kiepscy nie są telenowelą? Na podstawie czego wysuwasz tak śmiałe wnioski? To już teorie Pharella są bardziej racjonalne :-P
Obrazek
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2018-06-07, 06:53

Pabfer pisze:Widzę, że jestem trochę niepoprawnym optymistą, ale naprawdę we wnuku widzę większy potencjał niż w jakimś złomiarzu lub innej starej zrzędzie.
Zgadzam się - jesteś niepoprawnym optymistą. :lol:
Gdyby mieli zrobić przeskok w czasie, że powiedzmy wnuk chodzi do podstawówki, znając Yokę zrobiliby tak cholernie pyskate dziecko, że wtedy byśmy z niecierpliwością czekali na obiadek. :D
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-06-07, 06:58

Pewnie masz rację, ale jak wprowadzą kogoś innego kłótliwego za jakiś czas, to wyjdzie na to samo, a będzie on tylko zapychaczem, a dziecko może nie być tylko zapychaczem, więc chociaż takie małe pocieszenie. ,,Mniejsze zło" to kwintesencja mojego posta, mógłbym napisać tylko te 2 słowa, ale chciałem jeszcze uzasadnić.
Obrazek
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2018-06-07, 13:20

Kopernik nie jest/nie był (niepotrzebne skreślić) krzykliwy, ale on był nijaki. Chociaż wolę nijaką nową postać niż wnuka Ferdka w stylu dzieciaków z "Rodzinki.pl". :-/

Zresztą wnuk też może być tylko zapychaczem, np. przychodziłby z Pupciami na obiadek. Potrzebna taka postać? Nie, jak 90% nowych postaci.
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-06-07, 14:36

Wnuk miałby swoje wątki na samym początku, a dopiero potem stałby się zapychaczem (ale może by już nie zdążył, bo by się ta telenowela wreszcie skończyła). Już raz tak było. Teraz Jolaśka kojarzy nam się tylko z obiadkami, ale w kilku swoich pierwszych sezonach była ważna, w niektórych odcinkach była nawet główną bohaterką. Tylko szkoda, że w obu przypadkach budziła dokładnie tyle samo sympatii... :/ Masz rację, że wnuk nie byłby ciekawie skonstruowaną postacią, czyli byłby taki jak Kopernik, ale skoro już zauważyliśmy, że takie postaci regularnie dochodzą, to tu już kwestia mojego indywidualnego gustu, że wolę wnuka zamiast np. nowego sąsiada.
A jak już o Koperniku, to pierwszy post w tym temacie pochodzi z 2012, więc jeszcze nikt nie myślał o tej postaci (był temat o potencjalnym chłopaku Mariolki analogiczny do tego, ale i tak nie myśleliśmy o konkretnym człowieku), a tymczasem gdyby Ferdkowi dali wnuka nie Pupcińscy, a Cipcińscy, to ten wnuk byłby zwiastunem tego, że relacja Mariolki i Mikołaja ewoluowała i to by było dobre. W tej chwili zapowiada się na to, że tak jak Ferdek wypierdziela Boczka z WC, tak Mariolka będzie do końca serialu wypierdzielać Mikołaja z kamienicy i to nie jest tragiczne, ale wtórne i nudne, chciałbym zmiany.
A najlepiej jakby i Pupcińscy i Cipcińscy mieli po jednym dziecku i następne odcinki byłyby o relacji 2 kuzynów i byłoby coś nowego i oby dzięki temu zabrakło miejsca na Złomiarzy, Kozłowskich i Malinowską i to już byłby sukces, nawet jakby te 2 dzieciaki były takimi bohaterami 5/10, a nie jakimiś porywającymi, inspirującymi- tego się oczywiście nie spodziewam. Uprzedzając: proszę nie pisać, że może byłoby mniej bohatera X, ale za to byłoby więcej Pupcińskich, bo już więcej się nie da i by wyszło na to samo, a może nawet byłoby ich w pewnym sensie trochę mniej, bo byliby co prawda widoczni w kadrze, ale na drugim planie i by się nie odzywali, bo dziecko by się odzywało i coś robiło. A gdyby było więcej Kopernika, to by mi tak nie przeszkadzało, bo mnie on nie denerwuje, a może raz na jakiś czas jego rola byłaby ważna dla fabuły. Nawet Jolaśka w kilku na oko 150 swoich występów jest prawie że niezła, a co dopiero Kopernik...
Obrazek
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2018-06-07, 14:38

Wychodzi po prostu na to, że najlepiej by było, gdyby już nie pojawiał się nikt nowy, tylko powinny zostać wykorzystane takie postacie jak Paździoch czy Boczek. A jeżeli się nie da, bo chorują, to znak, że pora kończyć serial.
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-06-07, 14:41

Owszem. Z tym się prawie każdy zgadza i nawet regularnie to pisze w różnych formach w różnych tematach :-P
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”