552 Straszny film

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

552 Straszny film

Post autor: kacrudy » 2019-05-15, 19:02

Tytuł odcinka: 552 Straszny film
Premiera: 22.05.2019
Reżyseria: Adek Drabiński
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Katarzyna Sobiszewska (prawdopodobnie - brak informacji w napisach końcowych)

Przeczytaj pełny opis odcinka na Kiepscy.org.pl
(informacja o odcinku, fabuła, zdjęcia z odcinka + najlepsze cytaty bohaterów)
Obrazek

Moja opinia:

Raczej przeciętny odcinek, ale jako że spodziewałem się żenady, to i tak nieźle.

Plusy:
- "Konstytucja!" :)
- przekupywanie biletami
- Ferdek, jak nakłaniał Boczka do podpisu: "Ja do kina w ogóle nie chodzę, bo tam nie ma się jak położyć" :P
- scena u Paździochów całkiem OK
- sen Ferdka, nawet nieźle rąbnięty, "Sam pan jesteś Judasz i menda" :lol:
- nazwiska Prażowski i Mordasiewicz :D

Neutral:
- rozmóweczka z Kozłowskim, ni ziębi, ni grzeje
- obiadek dało się przeżyć
- scena w kinie, szeleszczący Boczek OK, reszta nijaka, plus za parodię "Kleru"

Minusy:
- scena pod Stasiem, złomiarze jak zwykle pierdzielą od rzeczy, Malinowska nijaka
- klątwa księdza Stanisława, aha :roll:
- Kozłowscy w kościele-pływalni
- zakończenie

Generalnie fajnie, że prześmiano te całą pseudo-aferę związaną z "Klerem", ale można to było zrobić lepiej.
5/10, tym razem niezawyżone na koniec sezonu. :)

PS I UWAGA! Sobiszewscy są w napisach!! Wymienieni jako autorzy słów piosenki! :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Re: 552 Straszny film

Post autor: Pabfer » 2019-05-15, 20:03

W poprzednim odcinku dr Heinz Kozlovsztyc wmontował do niezliczonej ilości telewizorów swój nowy Inator i podbił świat, bo Pepe Pan Paździoch go nie powstrzymał. Dlatego w tym odcinku mógłby już sobie darować i nas nie zamęczać drugi raz tym samym... Tydzień temu wyszło zaskakująco dobrze, ale tym razem... Ja pier... Co to było... Twórcy uczciwie ostrzegali, że to Straszny Odcinek, a ja nie posłuchałem i obejrzałem...

PLUSY- od tego szybciej zacząć, bo było mało
Scena z Boczkiem
Scena z Paździochem
Scena z Heleną
"100 lat... ciężkich robót"- twórcy sobie sami wymyślili karę za ten odcinek
Malinowska OCZYWIŚCIE WIEM, ŻE ZUPEŁNIE PRZYPADKIEM dostała ładne pożegnanie- było powiedziane, że odchodzi razem z Marianem i księdzem, bo kościół im zlikwidowali i faktycznie to jej ostatni odcinek, bo Czerwińska zmarła w trakcie 28 sezonu... Oby w stosunku do Mariana to nie było prorocze już w 29 sezonie...

MINUSY:
Wyśmiewanie Kościoła
Wszystkie sceny poza tymi w plusach
Brak fabuły
Dziwne zakończenie- pewnie ktoś doceni cameo znanego muzyka, ale ja mam to w dupie... To wyglądało tak, jakby twórcy chcieli zrobić ekranizację jego piosenki i kręcili odcinek właśnie pod tę piosenkę i za bardzo nie mieli pomysłu co do szczegółów... W takim razie to cameo jest wręcz szkodliwe!

Co do oceny, to obiecałem Widzowi, że każdy odcinek dostanie ode mnie w ramach strajku 1/10, ale muszę tutaj przeprosić, że w ostatniej chwili, bo w finale sezonu, kapituluję i daję drugie w historii serialu:

0/10

Mniej więcej z tych samych powodów, co pierwsze dla Azazela Pazuzu...
Mam nadzieję, że Widzu kiedyś mi wybaczy... :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Re: 552 Straszny shit

Post autor: Bździuch » 2019-05-15, 20:24

No jak tak ultraprawicowy i prokatolicki jako tako odcinek obraża Pana uczucia religijne to ja już przepraszam, ale nie wiem czego Pan oczekujesz, chyba Ojca Mateusza.

Sam odcinek jest idealny na koniec sezonu, ponieważ mamy tak jak przez cały tegoroczny sezon przebłyski geniuszu, i tutaj ma prawdę nie ma cienia ironii, ale całość jest okraszona okropnym stylem nowych odcinków, tu chodźby obiadek czy pierwsza scena która była prawdziwym zlepkiem najbardziej denerwujących momentów z Kozłowskim w serialu, tu jest absolutnie wszystko, choć coś mi się tam podobało w tej scenie i miałem wspomnieć, ale już nie pamiętam. Zbieranie podpisów takie se, choć fajnie przemyślane to wszytko, natomiast reszta to słabo rozpisane sceny i beznadziejnie zmontowane nie pasujące do siebie obyczajówki.
Jak w prawie każdym odcinku w tym sezonie, tak i tu musiała się pojawić scena która przekracza wszelkie normy żenady, tym razem padło na scenę w kinie. Choć mały plusik za i to dość spore nawiązanie do Kleru. No i to uciekanie, jeżu jak mnie irytują takie pseudoteayralne sztuczne wstawki z drewnianym aktorstwem.

Na plus doznania wizualne, może nie skupię się na realizmie, bo greenboxy nie były jakieś za ładne, za to wszystko tworzyło nietypowy klimat i było dość ciekawie skomponowane i przemyślane pod względem barw i oświetlenia.
Zakończenie różne, sama scena w basenie/kościele ok, ale potem te śpiewy, zwłaszcza ta piosenka, wrrrr jak ja tego w tym serialu nie lubię.

Jedynie za klimat który zbudował ktoś doborem barw i oświetleniem oraz za parę fajnych obserwacji.
0,5/10 :arrow: 1,5/10

ZAKAZ ROZPOWSZECHNIANIA POWYŻSZEGO TEKSTU POZA FORUM, TAKŻE NA STRONACH Z NIM ZWIĄZANYCH.
Ostatnio zmieniony 2019-05-15, 21:10 przez Bździuch, łącznie zmieniany 1 raz.
Kanapkowy seropodobny z szynką parmeńską na dupce od chleba

ZAPRASZAM:
Moja gra PC o Kiepskich (KLIK)
I mój najnowszy scenariusz (KLIK) 

- Powiedz mi, po co jest ten Kopernik?
- No właśnie po co!

Post autor: Pabfer » 2019-05-15, 20:35

On jest ultra właśnie po to żeby coś prześmiać i właśnie za to ultra go nie lubię. Oczywiście Prezesa też krytykuje, nie tylko Kościół, ale twórcy tu połączyli jedno z drugim.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mungo Jerry
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Mungo Jerry » 2019-05-15, 20:45

No i mamy w końcu ostatni odcinek tego sezoniska. Słaby jak większość ostatnich odcinków na plus chyba tylko scena z Boczkiem w kiblu. Cała reszta wola o pomstę do nieba. Za to zgodzę się że odcinek miał specyficzne greenboxy i chyba to dodawało jako tako klimatu . Podobała mi się również charakteryzacja Kozłowskich w kosciele ale sama scena to już inna bajka. Ci muzycy to nie wiem po co . Dobra 0/10 Bo już mi się nie chce nawet na siłę szukać pozytywów.
Zapraszam do przeczytania moich scenariuszy ;-)

viewtopic.php?f=28&t=7145&sid=df3a91331 ... b&start=50
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2019-05-15, 20:58

Bździuch pisze:
2019-05-15, 20:24
No jak tak ultraprawicowy i prokatolicki jako tako odcinek obraża Pana uczucia religijne to ja już przepraszam, ale nie wiem czego Pan oczekujesz, chyba Ojca Mateusza.
W sumie też racja, bo w końcu to Kozłowski wysłał wszystkich na ten film, a potem został przedstawiony jako szatan. Z zakończenia nie wynika, niestety, nic, więc nie można stwierdzić jednoznacznie, czy to ma być ultraprzesada, czy po prostu przesłanie na tacy.

Swoją drogą, pewnie nikt nie zauważył, ale Waldka nie było w kinie, ale jak z niego wychodzili, to już był. :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2019-05-15, 21:10

Pabfer pisze:
2019-05-15, 20:35
On jest ultra właśnie po to żeby coś prześmiać i właśnie za to ultra go nie lubię. Oczywiście Prezesa też krytykuje, nie tylko Kościół, ale twórcy tu połączyli jedno z drugim.
No i ok, kwestia gustu ;-).

ZAPRASZAM:

- No właśnie po co!

Ferdynand Kiepski

Post autor: lukaszlipinski » 2019-05-16, 06:48

Dobry odcinek.
Plusy:
- scena początkowa z wizytą Prezesa, niczym za najlepszych lat
- o dziwo - obiadek
- przekupienie sąsiadów
- pomysł zamiany kościoła na basen - przypominający zachodnie antychrześcijańskie odmóżdżenie
- scena w kinie
- straszne sny i próba pokuty
- fajnie zakpili na koniec Sobiszewscy z krytyków swej twórczości, m.in. na tym forum, podając się jedynie za autorów piosenki - swoją drogą sympatycznej, świetnie wykonanej przez Urbaniaka i Bieleńskiego, jak też dobrze podsumowującej odcinek
Minusy:
- antykatolickie treści, w tym m.in. odwołania do filmu ,,Kler"
- trochę irytująca scena w kościele, z darciem japy przez Prezesową
Ogółem: 8/10. :)
Świat według Kiepskich
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2019-05-16, 11:09

Weźcie wy mi łopatologiczna wskażcie gdzie tu są treści antykatolickie, bo ich na prawdę nie widziałem, wręcz przeciwnie. A nie chce mi się tego czegoś oglądać drugi raz i szukać.

ZAPRASZAM:

- No właśnie po co!

Waldek

Post autor: Ferdas Kiepski » 2019-05-16, 11:15

Ty może nie dostrzegasz, zresztą ja również, ale widać, jak łatwo urazić uczucia zapalonego katolika. :lol:
Crockett
Boczek
Boczek

Post autor: Crockett » 2019-05-16, 11:32

Plusy:
-wizyta Prezesa u Kiepskich
-występ Boczka
-wizyta Ferdka u Paździochow (Pan Ryszard w lepszej formie)

Minusy:
-obiadek
-scena pod sklepem
-scena w kinie
-wywiad po projekcji filmu i klątwa księdza
-sen Ferdka
-zakończenie

Moja ocena 3/10
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2019-05-16, 12:53

Ferdas Kiepski pisze:
2019-05-16, 11:15
Ty może nie dostrzegasz, zresztą ja również, ale widać, jak łatwo urazić uczucia zapalonego katolika. :lol:
Tak samo jak zapalonego lewaka i ateistę też ;-). Po prostu ja go odebrałem jako bardzo proklerykalnego i pochwałę konserwatyzmu i stąd zdziwienie, może źle go interpretuję lub po prostu ktoś tu jest przewrażliwiony ;-).

ZAPRASZAM:

- No właśnie po co!

Edzio Listonosz

Post autor: ŚmiechWaldka » 2019-05-20, 06:09

Idealny odcinek na zakończenie sezonu. Właściwie do momentu przyjścia Ferdka do kośckola przerobionego na basen wszystko na plus. Ta w kościele też byłaby ok gdyby nie darcie japy kozłowskiej. A piosenka fajniezakończyła cały ocine k.
Przy okazji Malinowska ładnie pożegnała się z widzami.
9/10
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2019-05-20, 15:25

Tylko to pożegnanie wyszło przypadkiem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2019-05-22, 19:57

I znowu do reklam nawet się nie rozwinął odcinek i nie wiadomo o co chodzi w tym wszystkim.
Początek nudny, przegadany i z braku pomysłów na dialogi co chwila jakieś "łubidubi".
Wtórne to wszystko i Edzio Listonosz lepiej straszył Ferdka !

Potem nawet dobre zbieranie podpisów za bilet. Fajnie jak Ferdek każdemu wmawiał o filmie czego podpisujący oczekiwał - jak typowy Donek.
Najlepszy Boczek, obiadek najbardziej na minus.
Walduś znowu ciotowaty lament. No i gdzie taka tufta jak Jolasia by choć jedną godzinę przepracowała :roll:
Cieszy że Paździoch na dwóch nogach się poruszał.

Scena pod sklepem uratowana przez Malinowską, która świetnie sparodiowała księdza Natanka :lol:

Scena w kinie świetna, chyba najlepsza od lat - się uśmiałem szczerze jak dawniej.
Stary dobry Boczek żrący i szeleszczący: "Ja nic nie robią"
Złomiarze pijący alkohol i butelka turlająca się po widowni :lol: - w końcu dali im dobre role.
Zwalanie wszystkiego na Ferdka :lol:

Po wyjściu z kina scena ujdzie, chciano pokazać sraczkę społeczeństwa na temat Kleru ale nie za bardzo wyszło.

Prażowski czyli Smarzowski :lol: - w końcu coś się udało wymyślić nawet śmieszne nazwisko.

Należy pochwalić za proroczo-ostrzegający wydźwięk odcinka. Bo tak niestety będzie jak ludzie będa dalej głosować na lewaków i zboczeńców. Tacy wszystko powiedzą, jak Ferdek przy rozdawaniu biletów, żeby tylko zrobić z Polski Sodomię i Gomorę.
I jeszcze akurat z pożarem Notre Dame się nawet zgrali. Tylko na ch... ta piosenka na końcu. Czy scenarzyści mają widzów Polsatu aż za takich tumanów którym trzeba tłumaczyć piosenką sens odcinka ? Popsuła cały efekt. Do tego skąd "kapela czerniakowska" we Wrocławiu ?

Na końcu najlepsze plusy raz jeszcze:
- Boczek
- Malinowska
- scena w kinie
- pożegnanie Malinowskiej/Czerwińskiej (ale oby nie Kotysa)

I minusy:
- początkowe nudy
- obiadek
- Waldek
- reporter przed kinem

Mimo wszystko:
8/10

kacrudy pisze:
2019-05-15, 19:02
PS I UWAGA! Sobiszewscy są w napisach!! Wymienieni jako autorzy słów piosenki! :P
No i chyba tylko tyle, bo odcinek wyglądąłby jakby scenariusz napisał Grzegorz Braun.
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
voyager1
Halinka
Halinka

Post autor: voyager1 » 2019-05-23, 10:08

Ale beznadzieja. Odcinek bez składu i ładu. Kompletnie bez sensu. Nic nie było śmiesznego.

Plusy
BRAK!

Minusy
-początek z przyjściem Kozłowskiego
-scena w salonie z Prezesem
-scena na korytarzu z Boczkiem
-Jolaśka i Walduś
-scena u Paździochów
-scena przed sklepem
-Badura i złomiarze
-oglądanie filmu w kinie
-ten cały reporter przed kinem i rozmowa z nim
-rzucanie klątwy przez księdza
-sen Ferdka
-Kozłowski jako diabeł
-te tańczące laski (ewidentny zapychacz)
-zakończenie
-brak Janusza (na pewno wniósłby choć odrobinę humoru)
-teksty o Konstytucji

Podsumowując, właściwie jest tu co podsumowywać? Odcinek zrobiony na odpierdol, aby tylko coś było. Odcinek bez sensu, nic tu się nie trzymało kupy. Widać brak zaangażowania, twórcy nawet nie starają się aby było śmiesznie,nawet nie stwarzają pozorów, że jakkolwiek przykładają się do pisania scenariusza. Najbardziej beznadziejne, najgorsze zakończenie sezonu od lat. Niech oni naprawdę dadzą sobie spokój z tą następną serią. Jeśli ma wyglądać tak jak ta, to ja dziękuję bardzo. Oglądam już tylko z sentymentu. Przykro mi, że jeden z najlepszych polskich seriali komediowych, stoczył się na samo dno. Ocena odcinka jest raczej oczywista

Ocena odcinka
0/10 - drugie zero w tym sezonie
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2019-05-23, 10:55

voyager1 pisze:
-brak Janusza (na pewno wniósłby choć odrobinę humoru)
Mam nadzieję, że to był sarkazm :lol:

ZAPRASZAM:

- No właśnie po co!

Post autor: Pabfer » 2019-05-23, 13:35

Janusz nie jest jakiś wybitny, ale ja też uważam, że akurat temu odcinkowi dobrze by zrobił. Pewnie by zwietrzył plan Preesa i albo by Ferdkowi racjonalnie tłumaczył żeby nic nie robić albo w drugą stronę- wietrzyłby teorie spiskowe. W obu wersjach mielibyśmy kontrast, czyli humor.
#teamJanusz!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Mungo Jerry
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Mungo Jerry » 2019-05-23, 14:26

Ten odcinek to w ogóle wydawał mi się jakiś wyciągnięty z innego sezonu. Miałem wrażenie że jakby Paździoch odgrywał rolę która pierwotnie była napisana dla Kopcińskiego.
Zapraszam do przeczytania moich scenariuszy ;-)

viewtopic.php?f=28&t=7145&sid=df3a91331 ... b&start=50
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2019-05-23, 14:47

Paździoch to na zmianę ministrant i oświecony ateista- jak akurat lepiej pasuje, dla mnie ten odcinek jest spójny z tym sezonem- nijaki i chaotyczny. Kopciński odszedł z serialu w 2016 po odc. 504. Czy to możliwe żeby przesunięto odcinek aż o 3 lata czyli 4 sezony?
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2019-05-23, 15:48

Pabfer pisze:
2019-05-23, 13:35
Janusz nie jest jakiś wybitny, ale ja też uważam, że akurat temu odcinkowi dobrze by zrobił. Pewnie by zwietrzył plan Preesa i albo by Ferdkowi racjonalnie tłumaczył żeby nic nie robić albo w drugą stronę- wietrzyłby teorie spiskowe. W obu wersjach mielibyśmy kontrast, czyli humor.
#teamJanusz!!!

Albo jakby się okazał antyklerykałem - byłym księdzem i skoczkiem narciarskim w jednym. Wtedy Paździoch by go wygnał z domu i koniec postaci.
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
ms.
Halinka
Halinka

Post autor: ms. » 2019-05-25, 22:54

Wow Kizior 8/10 dałeś, nie spodziewałem się. Mi się odcinek nie podobał, przekaz dobry ale odcinek słaby i trochę dziwny. Nudny początek, strasznie długa pierwsza scena, kolejne sceny trochę lepsze, ale też bez rewelacji, fajnie wypadł Ferdek każdemu mówiący co innego bo sam nie wiedział o czym będzie film, na plus też Boczek. Do plusów dodam jeszcze scenę w kinie, piosenka nawet niezła, sen Ferdka nie był śmieszny ale wprowadził trochę klimatu do odcinka, reszta scen słaba, najgorsza z Ferdkiem chcącym iść do kościoła, nie było to śmieszne a wręcz żenujące. Zastanawiam się nad oceną, przekaz dobry, chyba że twórcom chodziło o co innego ale moim zdaniem to krytyka ludzi którzy doprowadzają przez swoją głupotę do zniszczenia Kościoła i jednocześnie przestroga. Jednak jeżeli chodzi o humor no to było jak zwykle od kilku lat czyli słabo a niech będzie 5/10.
kurde panie jaki wieczór, trzecia w nocy jest
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2019-05-26, 16:03

ms. pisze:
2019-05-25, 22:54
Wow Kizior 8/10 dałeś, nie spodziewałem się.
Ja tym bardziej.

Odcinek w stylu starych Kiepskich jeśli chodzi o zamysł - krytykować ten owczy pęd i ślepe płynięcie z prądem zmian, często na gorsze. Tak było na początku serialu i sam powrót do tego zasługuje na uznanie.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sezon 28 [541-552]”