Fala zbrodni

Awatar użytkownika
Jądruś
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Fala zbrodni

Post autor: Jądruś » 2012-12-07, 12:31

Na początku był mi obojętny jednak rodzice zaczęli oglądać i ja sam się skusiłem na jeden odcinek(wciągnęło jak pająki dziada za obraz). Jakie są wasze opinie o tym serialu?
"a teraz dziesięć pompek na kościach teściowej"
Obrazek
[center]Obrazek[/center]
david123lost
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Re: Fala zbrodni

Post autor: david123lost » 2012-12-07, 14:54

Jeden z najlepszych seriali kryminalnych. Tak się składa, że obecnie oglądam ponownie całe 5 serii. Obecnie kończę trzecią, każdy odcinek to gwarantowane emocje, ale niekiedy nudzi wątek z Siergiejską/Małej Odessy - trochę go za dużo.
Awatar użytkownika
gafik3
USER MIESIĄCA
USER MIESIĄCA

Post autor: gafik3 » 2012-12-07, 15:09

Świetny serial, ale niestety nie został skończony, tylko urwany od tak :roll: Ja zacząłem go oglądać jak zauważyłem, ze moi rodzice go oglądają, a zaczęło się to odcinka, w którym porwano Młodego i szprycowano go heroiną. Od tamtego odcinka oglądałem już dalej :P

P.S. Wiadomo, dlaczego serial nie został jakoś normalnie zakończony?
W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem :-P
Victor58
Boczek
Boczek

Post autor: Victor58 » 2013-02-22, 08:30

z tego co wiem to w 2008 roku powstały jeszcze 2 odcinki, które nie zostały wyemitowane oto ich opis:
Odc.104 "Czerwony Świt"
Sieradzki czeka na dalsze instrukce od porywaczy malej Kalinki,nikogo nie wtajemniczając w to co się stało.Młody przypadkowo jest świadkiem wymiany dokumenów pomiędzy Tatianą i Salto.Witek podejrzewa,że Tatiana wręczyła SALTO teczkę Miszy Aleksandrowa.Zdaje się ,że Salto chce wygryźć Dragonova z gry.Witek podąża za samochodem Salto.Ruben spotyka sie ze swoim starym znajomym,ktory ma mu pomoc w odnalezieniu starych dokumentow z okresu 2 wojny swiatowej. Tymczasem Mlody natrafia na Tatiane,ta wchodzi z nim w uklad. Witek ma 24 godziny na odnalezienie Rubena i dostarczenie go zywego do Tatiany,w przeciwnym razie Witek otrzyma kasete z egzekucji Silene. B.O.S rozpoczyna poszukiwania Mlodego...

oraz odcinek 105 ("Rosyjska Ruletka")

Młody dociera do kryjówki Rubena i jego ludzi,dzięki pluskwie zastawionej przez jednego z jego ludzi. Wchodzać do kamienicy przejściem podziemnym,dociera do piwnicy ,w ktorej przetrzymywana jest mała Kalinka. Salto niczego nie podejrzewając,jedzie na spotkanie z niemieckim kontrachentem,ktorym okazuje się Dragonov.Widząc zawartość teczki pana Salto,Dragonov przyklada mu bron do skroni.Czy zdecyduje się pociągnąć za spust?.Mala kalinka wyjawia Witkowi swoją tożsamość. Czy Witek zdecyduje sie uciec z dzieckiem,ryzykując w ten sposob zycie Silene.Zostalo mu godziny do spotkania z Tatianą.Do B.O.S-U. przychodzi mężczyzna,oznajmując ,że wie gdzie ukrywa się Mlody.

A z tego co wiem to serial przerwali z powodu coraz gorszej oglądalności. A te wyżej podane odcinki należą do polsatu i warto byłoby zaapelować do nich o udostępnienie ich. Ja zacząłem ten serial oglądać od nie dawna na ipli i właśnie obejrzałem wszystkie odcinki i chętnie bym jeszcze obejrzał te 2 ostatnie..
krzys133
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: krzys133 » 2013-02-23, 14:22

Całkiem niezła produkcja polsatu, moim zdaniem lepsza od Kryminalnych. Obecnie lecą odcinki od nowa na ATM. Szkoda, że tak wplątali Budrysa, bo to była niezła postać. Chociaż jak dla mnie najlepszy był Rafalski, grał bardzo naturalnie. Bez sensu, że nie skończono serialu, tak się przecież nie robi.
Ostatnio zmieniony 2013-02-23, 14:24 przez krzys133, łącznie zmieniany 1 raz.
No to cyk, jak powiedział budzik do zegarka.
Awatar użytkownika
gafik3
USER MIESIĄCA
USER MIESIĄCA

Post autor: gafik3 » 2013-02-23, 15:11

Victor58 pisze:z tego co wiem to w 2008 roku powstały jeszcze 2 odcinki, które nie zostały wyemitowane oto ich opis:
Odc.104 "Czerwony Świt"
Sieradzki czeka na dalsze instrukce od porywaczy malej Kalinki,nikogo nie wtajemniczając w to co się stało.Młody przypadkowo jest świadkiem wymiany dokumenów pomiędzy Tatianą i Salto.Witek podejrzewa,że Tatiana wręczyła SALTO teczkę Miszy Aleksandrowa.Zdaje się ,że Salto chce wygryźć Dragonova z gry.Witek podąża za samochodem Salto.Ruben spotyka sie ze swoim starym znajomym,ktory ma mu pomoc w odnalezieniu starych dokumentow z okresu 2 wojny swiatowej. Tymczasem Mlody natrafia na Tatiane,ta wchodzi z nim w uklad. Witek ma 24 godziny na odnalezienie Rubena i dostarczenie go zywego do Tatiany,w przeciwnym razie Witek otrzyma kasete z egzekucji Silene. B.O.S rozpoczyna poszukiwania Mlodego...

oraz odcinek 105 ("Rosyjska Ruletka")

Młody dociera do kryjówki Rubena i jego ludzi,dzięki pluskwie zastawionej przez jednego z jego ludzi. Wchodzać do kamienicy przejściem podziemnym,dociera do piwnicy ,w ktorej przetrzymywana jest mała Kalinka. Salto niczego nie podejrzewając,jedzie na spotkanie z niemieckim kontrachentem,ktorym okazuje się Dragonov.Widząc zawartość teczki pana Salto,Dragonov przyklada mu bron do skroni.Czy zdecyduje się pociągnąć za spust?.Mala kalinka wyjawia Witkowi swoją tożsamość. Czy Witek zdecyduje sie uciec z dzieckiem,ryzykując w ten sposob zycie Silene.Zostalo mu godziny do spotkania z Tatianą.Do B.O.S-U. przychodzi mężczyzna,oznajmując ,że wie gdzie ukrywa się Mlody.

A z tego co wiem to serial przerwali z powodu coraz gorszej oglądalności. A te wyżej podane odcinki należą do polsatu i warto byłoby zaapelować do nich o udostępnienie ich. Ja zacząłem ten serial oglądać od nie dawna na ipli i właśnie obejrzałem wszystkie odcinki i chętnie bym jeszcze obejrzał te 2 ostatnie..
Wszystko fajnie, ale watpie aby były to 2 ostatnie odcinki. Raczej nie zobaczyłbyś w nich zakończenia.
Sławek Wiśnik
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Sławek Wiśnik » 2013-02-23, 15:53

krzys133 pisze:Całkiem niezła produkcja polsatu, moim zdaniem lepsza od Kryminalnych. Obecnie lecą odcinki od nowa na ATM. Szkoda, że tak wplątali Budrysa, bo to była niezła postać. Chociaż jak dla mnie najlepszy był Rafalski, grał bardzo naturalnie. Bez sensu, że nie skończono serialu, tak się przecież nie robi.
Chodzi ci o tego Rafalskiego z Klanu, czyli Jacka Borkowskiego? Wogóle był tam jakiś Rafalski w tym serialu? Bo tego serialu nie oglądam, dlatego że mnie nudzi. I tak wolę zdecydowanie bardziej Kryminalnych. Włodarczyk, Zakościelny i Schejbal wymiatali, nie to co Dygant, Baka, Wagner itp. Chociaż wg mnie Fala bardziej mi chyba przypadła do gustu niż serialowe klapy typu: "Prawo miasta" (Polsat) czy "Układ Warszawski" (TVN).
Awatar użytkownika
gafik3
USER MIESIĄCA
USER MIESIĄCA

Post autor: gafik3 » 2013-02-23, 15:56

Rafalskiego grał Mariusz Jakus :P
Awatar użytkownika
Inn
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Inn » 2013-08-14, 14:30

Super serial. Najlepsze było pierwsze 20 odcinków, zabicie Budrysa. Potem tak w latach 2006-2008 jakość (przynajmniej dla mnie) drastycznie spadła.
Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Post autor: Pabfer » 2016-10-05, 16:54

To chyba jeden z lepszych seriali kryminalnych. Dość rzadko miałem okazję go oglądać, ale zawsze mnie ciekawił. Obsada też dobra.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2017-08-05, 08:49

W mojej opinii najlepszy POLSKI serial (nie, to zdecydowanie nie Kiepscy :-p). Dużo wątków, świetne aktorstwo jak na Polską produkcję, realizatorsko - majstersztyk.
Pierwszy sezon ma świetny klimat i fabułę, tylko ginie jedna z fajniejszych postaci (nie spoileruje), 2 sezon jakiś taki nijaki, dobry, ale chyba brakowało im pomysłów.
Natomiast 3 to kwintesencja tego serialu, trzymające w napięciu, rewelacyjna sprawa z mafią, no i oczywiście ostatnie 3 odcinki tak zwane ''dogrywane'' to jedna z lepszych sensacyjnych jakie spotkało Polski film i serial, obok takich ''Psów'' na przykład, tylko, że żeby zrozumieć te odcinki trzeba niestety znać wczesniejsze rzecz jasna. Tylko brakowało mi tam Czarnej :-\' Na szczęście wróciła w 4 sezonie, który choć hejcony, to go lubię, nie lubię za to 5. Szkoda, że nic się nie wyjaśniło pod koniec i urwali w połowie :evil:
''i człowiek odkrył jak krzesać ogień. Prawdopodobnie zginął na stosie, którego nauczył swoich braci rozpalać''
A.Rand

ZAPRASZAM:
Moja gra PC o Kiepskich (KLIK)
I mój najnowszy scenariusz (KLIK)

Jeb*ć TVN
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2017-08-05, 08:53

To przypadkiem im wyszło oryginalne zakończenie, zazwyczaj wszystko się wyjaśnia i są happy endy.
A tak serio, to pewnie mieli plany na więcej, tylko przerwali z winy oglądalności. A to, że im późniejszy sezon, tym słabszy, jest niestety naturalne.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2017-08-05, 09:39

Niekoniecznie, Kiepscy: pierwsze odcinki dobre, ok. 2006-2010 rewelacyjne, Bundy: pierwsze odcinki spoko, od około 1991 rewelacyjne, Hotel Zacisze: Pierwsze bardzo dobre, ostatnie: rewelacyjne. No, ale degustibus.

Tak, mieli w planach jeszcze dwa odcinki kończące sezon 5 i prawdopodobnie 6 (Ostatni) sezon.
''i człowiek odkrył jak krzesać ogień. Prawdopodobnie zginął na stosie, którego nauczył swoich braci rozpalać''
A.Rand

ZAPRASZAM:
Moja gra PC o Kiepskich (KLIK)
I mój najnowszy scenariusz (KLIK)

Jeb*ć TVN
Awatar użytkownika
gafik3
USER MIESIĄCA
USER MIESIĄCA

Post autor: gafik3 » 2018-08-28, 22:50

Zaraz po "Kryminalnych" był to drugi serial policyjny jakim się zainteresowałem będą gówniarzem :P Niestety został urwany bez wyjaśniania :/ Pierwsze 3 sezony miały swój niepowtarzalny klimat, 4 też był bardzo dobry, choć już inny. 5 sezon za to podobał mi się najmniej i pamiętam, że nie wciągnął mnie tak jak poprzednie. Moją ulubioną postacią od samego początku(od 2 sezonu) był Młody ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”