Telewizja internetowa

Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Re: Telewizja internetowa

Post autor: Pabfer » 2018-02-07, 12:18

Orphan Black- Bardzo ciekawa koncepcja, bardzo dobre aktorstwo, serial trzyma w napięciu, jest chyba złamaniem pewnego schematu. Wszystko fajnie, tylko to nie mój klimat, więc przestałem oglądać. Obiektywnie złego słowa nie powiem, ale wszystkie produkcje Netflixa, które nie są komediami, mają dokładnie taki sam klimat i jak się obejrzy ze 2-3 seriale, to jest nawet OK, ale na dłuższą metę szybko mi się to nudzi. A komedii Netflix ma niestety stosunkowo mało- nie są teraz modne.
Orange is new black- nudne smęty. Niby jest potencjał, bo akcja się dzieje w więzieniu, więc zapowiada się nie wiadomo co, wielu ludzi zachwala, a tymczasem nic specjalnego nie dostajemy. Wytrzymałem tylko 2 odcinki.

Pisałem o spodziewanym progresie Netflixa za kilka lat i już teraz widzę, że nie lubię większości starszych produkcji, a nowe bardzo mi się podobają, więc dobrze przewidziałem, że zaczyna być dobrze, a będzie lepiej :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-02-19, 16:22

https://www.youtube.com/watch?v=xLtYmhj ... e=youtu.be

Pisałem wcześniej o TV na YouTube i oto jest. Serialowa kontynuacja Karate Kid. Tylko szkoda, że nie na darmowym YouTube, tylko na płatnym YouTube Red (nie mylić z RedTube :P :P :P ), ale to było do przewidzenia...

Jakie macie o tym zdanie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Vito_Corleone
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Vito_Corleone » 2018-02-19, 16:45

Te współczesne próby robienia starych filmów od nowa bardzo rzadko wychodzą, a jak to ma być na YT Red to sobie trochę poczekamy na to w Polsce.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-02-19, 16:55

Faktycznie, nie wiedziałem o tym. Jednak to się pewnie dość szybko zmieni- ekspansja rynku trwa. Poza tym jeszcze szybciej będą gdzieś dostępne darmowe pirackie wersje (oczywiście nie na YouTube :P YouTube już dawno zaczął szybko ścigać pirackie wersje- usunął Miodowe Lata i Kiepskich, a teraz wiadomo, że mają dodatkową motywację.).
Oglądałem reboot Karate Kid z Jackie Chanem i Jadenem Smithem z 2010 i nawet mi się podobał. Oryginalnej serii nie widziałem, ale wiedząc o sobie, że wolę filmy w nowszym stylu niż w starszym, nie planuję tego oglądać, bo podejrzewam, że będzie gorsze. Serial odnosi się raczej do oryginału, nie do reboota. Jednak nie chodzi mi o sam w sobie serial, tylko o początek ciekawego projektu, którego częścią na pewno stanie się w przyszłości coś ciekawego.

P.S. Jakby co, to strony związane z Google nie działają przez proxy :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Vito_Corleone
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Vito_Corleone » 2018-02-19, 17:08

Pabfer pisze:Oryginalnej serii nie widziałem, ale wiedząc o sobie, że wolę filmy w nowszym stylu niż w starszym, nie planuję tego oglądać, bo podejrzewam, że będzie gorsze. Serial odnosi się raczej do oryginału, nie do reboota
Powtarzają chyba co roku na Polsacie, polecam obejrzeć.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-02-19, 17:24

Powtarzają regularnie ten reboot.

To:

Obrazek

Nie to:

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2018-02-19, 18:14

To drugie też często leci, tylko w godzinach południowych/popołudniowych.
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-06-01, 15:10

Jeżeli nie możecie się zdecydować czy wolicie wartką akcję czy bardzo rozbudowaną psychikę bohaterów, których rozumiemy i którym kibicujemy, to serdecznie polecam wam Dom z Papieru od Netflixa. Opowiada o trwającym kilka dni, czyli 22 odcinki skoku grupki gangsterów na Hiszpańską Mennicę Narodową. Nikogo nie okradają- drukują sobie nowe pieniądze i mają po swojej stronie przychylność opinii publicznej. Dużo strzelanin i wybuchów połączonych z sherlockową dbałością o szczegóły szefa przedsięwzięcia oraz ze skomplikowanymi relacjami między napastnikami, a zakładnikami. Są one bardzo bogate, tym bardziej, że wielu bohaterów naprawdę ma klasę i mimo jawnych wad, da się ich lubić za ich człowieczeństwo.
2 sezony stanowią 1 zamkniętą historię. Netflix zamówił 3 sezon i mam nadzieję, że go nie zepsują. Muszą wymyślić coś nowego i ciekawe czy to będzie dobre. Na razie mam jednak 22 powody, aby prawie że bezgranicznie ufać twórcom.

https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2018 ... u-netflix/

Dajcie koniecznie znać czy oglądacie!
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-07-28, 14:52

https://www.filmweb.pl/news/"Mowgli"+sp ... oku-129178

To najgrubsza inwestycja Netflixa, która nawet wykracza poza telewizję internetową. Ciekawe jak na to spojrzą krytycy, czepiający się, że filmy platform streamingowych mają otrzymywać inne nagrody niż zwykłe filmy- np. nie mogą dostać Oscara. Poza tym ten film może być odebrany najlepiej ze wszystkich dotychczasowych przez zwykłych widzów. Nie jestem tego na 100% pewien, bo Warner też ma dużo problemów (wiem to po franczyzie DCEU), jednak i tak wciąż jest solidniejszy od Netflixa, a poza tym wierzę w mistrza Serkisa.

A Dom z Papieru ktoś oglądał? :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2018-07-29, 01:16

Pabfer pisze:
2018-06-01, 15:10
Jeżeli nie możecie się zdecydować czy wolicie wartką akcję czy bardzo rozbudowaną psychikę bohaterów, których rozumiemy i którym kibicujemy, to serdecznie polecam wam Dom z Papieru od Netflixa. Opowiada o trwającym kilka dni, czyli 22 odcinki skoku grupki gangsterów na Hiszpańską Mennicę Narodową. Nikogo nie okradają- drukują sobie nowe pieniądze i mają po swojej stronie przychylność opinii publicznej. Dużo strzelanin i wybuchów połączonych z sherlockową dbałością o szczegóły szefa przedsięwzięcia oraz ze skomplikowanymi relacjami między napastnikami, a zakładnikami. Są one bardzo bogate, tym bardziej, że wielu bohaterów naprawdę ma klasę i mimo jawnych wad, da się ich lubić za ich człowieczeństwo.
2 sezony stanowią 1 zamkniętą historię. Netflix zamówił 3 sezon i mam nadzieję, że go nie zepsują. Muszą wymyślić coś nowego i ciekawe czy to będzie dobre. Na razie mam jednak 22 powody, aby prawie że bezgranicznie ufać twórcom.

https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2018 ... u-netflix/

Dajcie koniecznie znać czy oglądacie!
Ojej Pabfer jaki niesamowity przypadek !
Ja też oglądałem ostatnio ten serial, co za zbieg okoliczności :-D .

Nie przepadam za netfliksem, no "Black Mirror" nawet ujdzie, ale ogółem wkurza mnie ich ślepa poprawność polityczna i sztuczne budowanie napięcia + te ich wszystkie produkcje są strasznie słabe.

Natomiast "Dom Z Papieru" jest no, ok.
Obejrzałem pierwsze 9 odcinków, choć obejrzę więcej bo to jest ciągła fabuła długiego skoku. I tu już za sam pomysł duży plusik.
Jeżeli chodzi o netfliksa, to jest to obok "Black Mirror" chyba najciekawsza pozycja i jako jedyna ich produkcja na prawdę trzyma w napięciu.
Mamy tu ciekawego głównego bohatera (Jednego z wielu w sumie) czyli psorka w okularksach, którego gra ktoś tam, nie wiem kto, bo dziwne te Hiszpańskie nazwiska, ale gra dobrze. Na prawde fajnie bawi się z widzem nigdy nie wiemy czy faktycznie przewidział jakiś ruch policji (Robi to dobrze) czy coś tam knuje, albo mu się nie udaje.
Ten film to jeden długi skok. Niby typowe haist movie, ale coś w sobie ma i nie jest to tylko ładny wygląd (Zdjęcia są świetne).
jednak jest też trochę sztuczny momentami, tak samo jak humor taki sztywny (Juz mogłoby go nie być) i ogółem ja choć trzymał w napięciu to jakoś tak nie byłem z bohaterami i miałem w dupie ich "losy" zwłaszcza, że byli tacy niezwyciężeni i w ogóle, już chyba w pewnym momencie kibicowałem policji.
Mało już pamiętam z tego serialu, a oglądałem go miesiąc temu, to chyba o wszystkim świadczy :-P Wkurzał mnie ten młodzieniaszek co grał tego Rio czy jak mu tam. Poza nim aktorstwo pierwsza klasa.
''(...) i człowiek odkrył jak krzesać ogień. Prawdopodobnie zginął na stosie, który nauczył swoich braci rozpalać''
-A.Rand

---
ZAPRASZAM:
Moja gra PC o Kiepskich (KLIK)
I mój najnowszy scenariusz (KLIK)
---

Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-07-29, 01:36

Ja kibicowałem bohaterom, bo ich psychika została dogłębnie pokazana, a jak obejrzysz do końca, to zobaczysz, że wcale nie są tacy niepokonani. Trochę im wyjdzie, ale nie wszystko. Lecz tutaj milknę, nie spoileruję konkretów.

Profesora gra Alvaro Morte- specjalnie dla ciebie sprawdziłem. Też go nie znam, ale może za jakiś czas zostanie celebrytą... Należy mu się.

Dlaczego uważasz, że Black Mirror jest sztuczne? Nie zauważyłem tam tego typu elementów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2018-07-29, 01:37

Własnie powiedziałem, że "Black Mirror" jako jedyne na netfliskie nie jest sztuczne :-P
''(...) i człowiek odkrył jak krzesać ogień. Prawdopodobnie zginął na stosie, który nauczył swoich braci rozpalać''
-A.Rand

---
ZAPRASZAM:
Moja gra PC o Kiepskich (KLIK)
I mój najnowszy scenariusz (KLIK)
---

Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-07-29, 01:41

No tak... Trochę dwuznaczne to zdanie z napięciem. Problem Netflixa polega na tym, że tam zazwyczaj nie ma żadnego napięcia, nawet sztucznego. To nie oznacza jednak braku perełek, które chętnie szukam. Mam nadzieję, że Netflix nie wpłynie negatywnie na Księgę Dżungli, ale raczej Serkis ma dużą swobodę i w Warnerze i na Netflix, więc jestem spokojny.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o telewizji”