Telewizja przeszła i obecna

Jaką telewizję wolałeś/aś oglądać?

Starszą - mimo uboższej oferty programowej, każdy program zachęcał nawet najbardziej wymagającego widza
5
83%
Obecną - jest mi to obojętne, co leci w telewizji. Aktualne programy są zachęcające do oglądania.
1
17%

Liczba głosów: 6
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Re: Telewizja przeszła i obecna

Post autor: kacrudy » 2018-06-23, 07:49

Błagam cię, argument, że po internecie krążą fejki, do mnie nie przemawia. Fejki łatwo rozróżnić, natomiast oryginalne paski bywają od nich czasem śmieszniejsze.
Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Post autor: Pabfer » 2018-06-23, 09:07

Tylko, że jak mówimy o Polsacie i TVN, to mówimy o spójnej polityce tych firm od początku do teraz, natomiast jeszcze kilka lat temu TVP było zupełnie inne i były różne "platformowe" programy. Warto sprecyzować, że krytykuje się lub chwali dzisiejsze lub wcześniejsze TVP. Polsat i TVN nie wymagają takiego precyzowania. Skoro ten temat odwołuje się też do starych czasów, to może warto spojrzeć na TVP jako na całość, nie tylko na ostatni czas i nie tylko przedostatni, lecz nie wiem czy tak się da. Skoro TVP zmienia się tak radykalnie, to chyba nie da się wyciągnąć średniej. Co jest średnią między PiS, a PO? Załóżmy, że Kukiz, chociaż nie wiem, potrzebne mi to tylko do przykładu, więc załóżmy na moment, że tak jest. Tylko, że TVP nigdy nie była za Kukizem, rząd Kukiza nigdy nie obstawił tam stołów swoimi ludźmi, bo nigdy nie istniał. Tak samo niedawno usłyszałem, że statystyczny Europejczyk ma średnio 1,59 dziecka. Tyle lat żyję w Europie, a jeszcze nigdy nie spotkałem tego typowego Europejczyka. Może to prawda, że Polska nie nadaje się do UE :-P Dobra. Koniec dygresji. Chodzi mi o to, że wiem, że nie da się wyciągnąć średniej jeśli chodzi o TVP. Można policzyć, że być może PO rządziło dłużej niż PiS, ale to przecież niezależne od TVP, że ś.p. Lech Kaczyński nie dokończył swojej kadencji. Mimo wszystko warto zauważyć, że kiedyś TVP było inne i precyzować o którym okresie się mówi, a najlepiej mówić o każdym okresie (tylko już doszliśmy do tego, że bez uśredniania, bo się tak chyba nie da). Warto też zauważyć, że TVP trzymało wysoki poziom nawet za lewicy- Ranczo, Ojciec Mateusz, Czas Honoru... Miło się to oglądało, w Ranczo nie od razu pojawiła się lewicowa ideologia, a nawet jak się pojawiła, to nie była nahalna, a poza tym fakt, że politycy są jacy są, nie oznacza, że sama czysta ideologia lewicowa jest w 100% zła. Bliżej mi do prawicowej, ale w lewicy też jest trochę mądrości, jeśli chodzi o pomoc biednym. W Ojcu Mateuszu wielu ludzi żyło z dala od Kościoła, ale to nie było nahalne i nawet realistyczne, a jak się to połączy z postawą księdza, to miało swój klimat. W Czasie Honoru nie było wcale ideologii, a nawet pod koniec komuniści byli zwalczani przez partyzantów :-P
Post zawierał wiele dygresji, które mogły rozproszyć, ale sens jest taki żeby spróbować patrzeć całościowo, bo tak jest najsprawiedliwiej.
A jeśli chodzi o fake paski, to oczywiście jest ważne, że widać, że to fake, ale nie szkodzi. Ważne, że nakręcają ludzi i sztucznie wyolbrzymiają problem (nawet jak ktoś powie, że problem i tak jest duży, chociaż dla mnie nie, to i tak memy wszystko potęgują).
Obrazek
Halinka K
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: Halinka K » 2018-06-23, 09:49

kacrudy pisze:
2018-06-23, 07:49
Fejki łatwo rozróżnić, natomiast oryginalne paski bywają od nich czasem śmieszniejsze.
No właśnie chyba nie rozróżniasz i potem kładziesz na stół takie bzdury, które nie są podparte stosownym argumentem.
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2018-06-23, 12:16

Co? :lol: Jakież bzdury? TVP nie jest obiektywna i nigdy nie była. Zawsze jest zależna od władzy. Dajcie już spokój z tym wmawianiem, że telewizja jest obiektywna, bo nie jest i zresztą nie tego dotyczy ten temat.
Halinka K
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: Halinka K » 2018-06-23, 12:19

Opuść ten temat, bo widzę, że nie masz za grosz pojęcia o tym, co piszesz. :roll: Ale za to zapraszam innych do dyskusji na temat telewizji! :)
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2018-06-23, 12:24

Halinka K pisze:
2018-06-23, 12:19
Opuść ten temat, bo widzę, że nie masz za grosz pojęcia o tym, co piszesz. :roll:
No wybacz, ale napiszę ostatni raz - to obecnie prawicowe media, widać to bardzo wyraźnie. Nie mówię, że to źle, niech sobie mówią o kim chcą, tylko tłumaczę, że nie każdy będzie oglądał TVP Info. Prawda?
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-06-23, 12:40

Z tym adresowaniem tylko do emerytów to też nieprawda, bo jakiś czas temu TVP transmitowała Światowe Dni Młodzieży i tam siłą rzeczy nawet nie było miejsca dla emerytów. Co innego, że dla niektórych wiara jest tylko dla starszych i faktycznie emeryci też chętnie oglądali te programy, ale było wyraźnie widać, że nie tylko. Inny przykład to Ziarno- katolicki program dla dzieci. Teraz na czas Mundialu TVP podpisała umowę z YouTuberem Footrollem. Starzy to nawet do końca nie wiedzo co to te jutuby, a programy Footrolla są typowo młodzieżowe. Mimo, że lubię całokształt, to nawet ja się czasem czuję zbyt stary na jakiś jego pojedynczy żart. Natomiast jeśli chodzi o seriale, to na każdej stacji jest dużo telenoweli, ale poza tym są też szybsze seriale dla innych grup wiekowych, więc nie ma sensu generalizować.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vito_Corleone
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Vito_Corleone » 2018-06-23, 13:12

TVP nigdy nie była tak stronnicza i wielbiąca władzę jak dzisiaj, warto przejrzeć na oczy.

ŚDM było tylko transmitowane przez TVP, a mnie chodzi o autorskie produkcje.
Tasiemce generalnie nigdy nie są wybitne, ale da się zauważyć, że taka Pierwsza miłość ma trafiać do młodszej widowni niż np. Klan.
Z propozycji TVP jedynie Rodzinka.pl targetowana jest dla nieco młodszego widza. :)
Obrazek
Buła
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: Buła » 2018-07-16, 16:35

Zdecydowanie stara telewizja. Tego co obecnie leci w TV w większości po prostu nie mogę oglądać. Masa paradokumentalnych gniotów, które zmieniają tylko tytuły i są o tym samym. Polsat zrobi paradokument o "trudnych sprawach" albo o pracy służb lub jakimś szpitalu to TVN zaraz też robi i na odwrót. Ale co tutaj się dziwić takie teraz mają wzięcie i tak już pewnie zostanie. Jak tak przypomnę sobie jaką ramówkę miał przykładowo Polsat kiedyś a jaką ma dziś to po prostu aż oczy bolą. Były i teleturnieje i seriale komediowe i to po kilka w jednym okresie, które trzymały bardzo wysoki poziom i seriale kryminalne i jeszcze na dodatek seriale zagraniczne. Na innych kanałach np .programy kabaretowe na TVP chociażby świetny Tygodnik Moralnego Niepokoju.

A nawiasem mówiąc jeśli ktoś twierdzi, że programy informacyjne TVP całkowicie obiektywnie pokazują rzeczywistość to trochę powinien przejrzeć na oczy. Wystarczy obejrzeć Panoramę albo Wiadomości, żeby zobaczyć jaka jest narracja niektórych informacji. I nie twierdzę, że teraz jest inaczej niż kiedyś w tym obszarze.
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2018-07-16, 19:02

Zawsze tak było bo taka jest rola TVP ale że najgłośniej teraz krzyczą ci co sami tak robili albo jeszcze gorzej to już jawna kpina ze wszystkiego. Bo narracja to naturalna sprawa u każdego ale nikt teraz nie kreuje newsów sztucznych jak poprzednie władze TVP a teraz już tylko Polsat i tvn. Nikt z TVP nie kładzie się na ziemi udając zabitego, nikt nie podrzuca policjantom butelek po alkoholu, nikt nie zapala samemu zniczy by powiedzieć że to Ruscy zapalili itd. - to dopiero była i jest rzetelność medialna :lol:
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o telewizji”