485 La la la

Awatar użytkownika
Vito_Corleone
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Re: 485 La la la

Post autor: Vito_Corleone » 2016-03-31, 15:02

Słowa napisali Sobiszewscy, a wykonaniem i aranżem zajął się Marcin Mirowski, czyli innymi słowy ten budzik stworzono na potrzeby serialu.
Obrazek
Przemek77
Halinka
Halinka

Post autor: Przemek77 » 2016-03-31, 19:18

No i po chwili zachwytu nad genialnym "Obserwatorem" - znowu dupa w lesie. I to dupa jakiej dawno nie było...
Kolejny ze zbyt wielu już nijakich odcinków i nawet śladowa aktywność Pupcińskich nie ratuje tego epizodu. Na plus jedynie nawiązanie do"Wodzireja", sceny w busie.... i chyba tyle. Poza tym nijakość, "bezjajowość", brak tekstów Boczka, fabuła naciągnięta jak gacie w kroku i cała reszta.
Ech.... a miało już być tak pięknie...

1/10 daję a tą jedynkę za wspomnianego "Wodzireja".
Miguel pisze:Że serwery Ipli to zniosły to się dziwie.
Chyba właśnie nie zniosły. Dziś IPLA została zastąpiona przez Polsat VOD (przynajmniej na moim dekoderze).
Ostatnio zmieniony 2016-03-31, 19:20 przez Przemek77, łącznie zmieniany 2 razy.
- No wiesz pan na te erosy
- Jakie erosy?
- Normalne panie: gumiaki, prezerwatiwy. Tu se pan piniążka wrzucasz a tam se balon wylatywa, kondon!
Chmurka

Post autor: Chmurka » 2016-04-12, 13:30

Pełna wersja piosenki bez śmiechów i dźwięków publiczności dostępna tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=oZtT0JEbgFc
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-05-03, 17:22

Dobrze że zauważyłem że to dzieło Sobiszewskich bo już miałem Yokę od Odbytów wyzywać. Ale i tak jest sporo w tym jego winy, nawet on nie powinien zaakceptować takiego "scenariusza".

Poza ułomną całą konstrukcją i zamysłem odcinka wyróżnić trzeba takie oto minusy:
- wkurzający budzik (kogo to miało śmieszyć, no i Euro w Polsce było 4 lata temu !)
- odbyt dno i kogo to miało śmieszyć, trzeba honoru nie mieć by w tym uczestniczyć - wstyd i hańba
- lekarz Dracz słaby (a w poprzednim ten sam motyw z Jankowskim wyszedł dobrze a tu taki odbyt, nawet greenbox gabinetu lekarskiego w tym odcinku do dupy)
- na siłę powciskane rymy w dialogi Haliny i płaczek
- tyle razy Ferdek był u Władka i nagle się gubi
- masaż uszów, banki takie czy siakie - kogo to miało śmieszyć, chyba tylko zacierających rączki księgowych
- Halina i jej egzaltacja na widok wędlin
- w ogóle niewykorzystany Boczek co by się akurat w tematach mięsnych przydał
- końca impreza i śpiew, co za dno

Plusy jedynie takie:
- busik i akcja z niepaleniem papierosów spoko "ja muszę k... zapalić bo mnie rozsadzi" czy jakoś tak :lol:
- fajna biba w busie za drugim razem "polewoj" i Szwondel sam palący fajki a wcześniej za to ganił :lol:
- ksiądz też śmieszny, sam ksiądz a nie sanie ciągnietę maluchem
- Jolasia i Walduś nie odzywający się w tym odcinku
- gibanie się Boczka

naciągane 4/10
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
mocny full 22
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: mocny full 22 » 2016-05-26, 21:41

Powiem wprost.
Moim zdaniem tytuł najgorszego odcinka ŚWK zyskuje odcinek "Lalala"
Dno, dno i 6371 kilometrów mułu. Gorzej już chyba nie może byc. Totalnie fabuła spartolona, bez sensu, składu i logiki. Muszę także ochrzanic twórców dodatkowo za beznadziejne greenboxy, a mianowicie podjazd malucha oraz jego jazdę (wyglądało to jakby jechał w poprzek jezdni :roll: ). Nie będę pisał o plusach, bo cały odcinek był minusem (jest to pierwszy odcinek, w którym nie było NIC śmiesznego). Już bardziej w stylu Kiepskich byłoby to, że Kiepski zaprasza Boczka i Paździocha na wódkę i opowiada o sprawie. A Boczka nawet w ogóle nie było. :roll: Badurę musieli jednak wcisnąc. :-/ Moja ocena:
https://youtu.be/JFHanoST-vI?t=56s
Ostatnio zmieniony 2016-05-26, 21:49 przez mocny full 22, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Luko
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Luko » 2016-08-08, 10:26

Fatalny odcinek, zero humoru, ponury nastrój. Nie wiem, o co w tym odcinku chodziło. Na początku była niby ta depresja i leki, potem Ferdek dwa razy na świniobicie jeździł, na końcu jakieś "La la la" - skąd się to w ogóle wzięło? No i oczywiście Badurę musieli wcisnąć, a Boczek stał jako tło... . Wspomnę tylko o fatalnym greenboxie podczas jazdy fatalnym maluchem. Te koła to jakiś kabaret był, tak samo jak jezdnia. Na plus jedynie budzik Halinki.

1/10!
Obrazek

A zasadził panu ktoś kiedyś kopa w dupę?
Awatar użytkownika
Janusz Tracz
Mariolka
Mariolka

Post autor: Janusz Tracz » 2016-08-11, 15:38

Fatalny odcinek 1/10

Na plus
+ Budzik Haliny
+ Rozmowa z Paździochami na korytarzu
+ Halina nie przejmująca się śmiercią Władka

Neutralne
+/- Rozmowa z księdzem
+/- Śpiewy i Waldek zachowujący się jak niedorozwinięty :roll:

Na minus
- Czekanie na autobus i rozmowa z Malinowską
- Ponury i smutny Ferdek
- Nieśmieszna scena u lekarza
- Głupia scena w autobusie
- Wizyta u Władka i i płaczące baby
- Rozmowa z Badurą
Ostatnio zmieniony 2016-08-11, 16:19 przez Janusz Tracz, łącznie zmieniany 2 razy.
- Interes kwitnie - pomyślał Zenon gdy zobaczył zmiany chorobowe na swoim przyrodzeniu...
Awatar użytkownika
Inkwizytor
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: Inkwizytor » 2016-08-30, 10:17

Ten odcinek to dno i wodorosty. Na plus jedynie budzik Halinki i scena wujka Władka.
Ale najlepszym momentem tego odcinka było pojawienie się napisów końcowych bo takie denne odcinki w ogóle nie powinny powstawać.
1/10
Alleluja i do przodu!
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2016-10-07, 17:49

Po opisie spodziewałem się, że jednak Ferdek będzie walczył z tym, że nie wolno mu pić alkoholu. W odcinku tak naprawdę była tylko wzmianka o tym. W ogóle odcinek tragiczny, denerwował mnie ten ponury klimat i to, jak wszyscy wszystko rymowali (nawet Halina), a Jolasia nie. Cały odcinek to gadanie o niczym, w pewnym momencie można zapomnieć, że Ferdek ma depresję. Irytujący budzik Halinki. Jedyny, maluteńki plusik to powrót wujka Władka.
Zawyżona ocena: 2/10
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2016-10-31, 20:43

Bardzo trudno jest ocenić ten odcinek, oglądałem z przejęciem, ale zapominając że jest to serial komediowy, a to jest nie do pomyślenia ! Żaden inny serial komediowy tak nie robi, nawet jak są jakieś specjalne odcinki, bądź jubileuszowe to zawsze są one śmieszne - bardziej lub mniej.

Zawsze jestem przeciwko niekomediowym odcinkom, ale w tym urzekła mnie pewna rzecz, depresja - temat mi bardzo znany, został tu przedstawiony bardzo dobrze, Ferdek widzi wszystko w czarno-białych kolorach, nie potrafi sobie poradzić nawet z wejściem do autobusu, do tego w tak trudny dla niego moment ginie mu bardzo bliska osoba - Wujek Władek - Co najgorsze Halina w ogóle się tym nie przejmuję, bardziej obchodzą ją przywiezione przez Ferdka od Władka mięsa ze świniobicia, Ferdek musi brać kilogramy leków. Co najdziwniejsze humor mu poprawia wiecznie filozofujący Badura, prosto piosenką o równie prostym tytule "La la la"

Plusy:
+ Klimat - mimo wszystko, smutny, mroźny i surowy klimat, ale jednak buduję ciekawą atmosferę.
+ Dobrze poprowadzona akcja
+ Dobra gra aktorska
+ Długa czołówka
+ Dzwonek Halinki :mrgreen:
+ Pupcińscy tylko w roli tła
+ Piosenka na koniec - jak raz była dobra
+ Wciągając fabuła

Minusy:
- NIEKOMEDIOWY ODCINEK KOMEDIOWEGO SERIALU
- Słabe greenboxy
- Brak Boczka

Ogólnie mógłbym ocenić spokojnie na 7 lub 8, ale nie zapominajmy jaki gatunek nosi ten serial, daję 3-/10 ze względu na dość ciekawe spojrzenie na depresje i ciekawą, klimatyczną fabułę.
Ostatnio zmieniony 2016-10-31, 20:49 przez Bździuch, łącznie zmieniany 1 raz.
''(...) i człowiek odkrył jak krzesać ogień. Prawdopodobnie zginął na stosie, który nauczył swoich braci rozpalać''
-A.Rand

---
ZAPRASZAM:
Moja gra PC o Kiepskich (KLIK)
I mój najnowszy scenariusz (KLIK)
---

Obrazek
Awatar użytkownika
#h3tman
Halinka
Halinka

Post autor: #h3tman » 2016-11-25, 17:22

Ech, gdyby nie był to serial komediowy, to oceniłbym ten odcinek lepiej :)

Plusy:
- Tekst "alleluja i do przodu"
- Tekst "Biere"
Minusy:
- Greenboxy,
- Nudna fabuła nie pasująca do sitcomu,
- Scena u (zmarłego) Wujka Władka,
- Scena w autobusie.

Ocena: 1/10
Obrazek
Awatar użytkownika
gafik3
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: gafik3 » 2018-07-25, 00:21

Plusy " + "

- Budzik Halinki
- Nazwy leków(Azazyl, Pazuzel, Kokoloko, Sralutan)
- Nazwy miejscowości( Dziadoska Wola, Psiary, Grobowiec)

I to by było na tyle... :roll:

Neutral " N "

- Halinka badająca Ferdka i wysyłająca go do lekarza
- Scena u lekarza
- Rozmowa Ferdka z Halinką przed wyjazdem do Wujka Władka

Minusy " - "

- Początkowe sceny
- Rozmowy Paździochów na korytarzu
- Scena na przystanku autobusowym
- Ferdek w Psiarach
- Rozmowa Ferdka z Księdzem
- Pieprzenie bab nad zwłokami Władka
- Halinka podniecająca się jedzeniem, które przywiózł Ferdek
- Scena na złomie
- Zakończenie, czyli piosenka Ferdka

Ocena: 1/10

Kto śledzi mnie jak oceniam poszczególne odcinki wie, że nie jestem zbyt surowy w ich ocenach. 4 poprzednie odcinki tego sezonu oceniłem kolejno 10/10, 9/10, 8/10, 10/10. Wystarczy przyjżec się moim oceną z poprzednich sezonów gdzie większość odcinków oceniłem w skali 7-10. Jednak ten odcinek to totalne dno i jest to pierwsza 1 od niepamiętnych czasów :shock:
Zazwyczaj się tak nie rozpisuje kiedy oceniam odcinek i moja ocena ogranicza się do podania plusów, minusów, oraz ostatnio(w tym sezonie) neutralów odcinka. Jednak w tym przypadku musiałem zrobić wyjątek i dalej nie mogę wyjść z szoku, że wstawiłem temu odcinkowi najniższą z możliwych not(Zera nie uwzględniam w swojej prywatnej skali ocen) :shock: :-(
W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem :-P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sezon 23 [481-492]”