Dyżurny Satyryk Kraju i Śmiechu Warte

Awatar użytkownika
Poland
Mariolka
Mariolka
Posty: 81
Rejestracja: 2012-02-12, 18:02
Lokalizacja: Małopolska

Dyżurny Satyryk Kraju i Śmiechu Warte

Post autor: Poland » 2017-03-04, 10:40

Jeżeli można chciałbym pomówić z wami o dwóch programach których to prowadzącym był pan Tadeusz Drozda, a które to możemy kojarzyć z dwóch ubiegłych dekad.
Dyżurny Satyryk Kraju był programem satyrycznym prowadzonym przez tytułowego satyryka czyli Tadeusza Drozdę i jego towarzyszy czyli m.in Krzysztofa Piaseckiego czy Janusza Rewińskiego. Program składał się ze scenek z udziałem satyryków. Emisja była w Polsacie.
Śmiechu Warte był z kolei emitowanym w TVP1 programem rozrywkowym z wesołymi materiałami pochodzącymi z kaset VHS. Program prowadził Tadeusz Drozda choć później jednym z jego następców był m.in wspomiany Krzysztof Piasecki.
Cechą wspólną obydwu programów byli nie tylko prowadzący ale i część konkursową którą to w "Dyżurnym Satyryku Kraju" prowadziła Małgorzata Drozda a w "Śmiechu Warte" głównie Katarzyna Suchorzewska - Szopa a póżniej Magdalena Kotarba. W pierwszym programie wybierano najlepsze zdjęcia zaś w drugim materiały wideo - w obydwóch przypadkach były one nadsyłane przez widzów. Jak wspominacie te programy?
Osobiście oglądałem obydwa programy w latach swojego dzieciństwa, jednak dopiero wczoraj dowiedziałem się że czołówkowy sygnał programu "Śmiechu Warte" był tak naprawdę piosenką która to jest dostępna pod tym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=YPt7GXMzh18
W moim odczuciu te programy mimo obecności na innych antenach są do siebie podobne i to nie tylko z powodu prowadzących (Tadeusza Drozdy i Krzysztofa Piaseckiego) ale i posiadania części konkursowej choć w jednym programie nadsyłało się zdjęcia a w drugim materiały video.
Ostatnio zmieniony 2017-03-04, 11:11 przez Poland, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka
Posty: 7055
Rejestracja: 2014-01-14, 19:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Dyżurny Satyryk Kraju i Śmiechu Warte

Post autor: Pabfer » 2017-03-04, 11:11

Całkiem dobre programy. Chętnie je oglądałem jak byłem mały i dużo się śmiałem. Tylko niestety nie wszystko było zabawne, a już pod koniec programu czułem się trochę znudzony jak kilka razy pod rząd oglądałem coś podobnego, to już było tylko z innymi bohaterami. Jednak całokształt na plus.
Dobry był też występ Drodzy w parodii jego programu w Kiepskich.
Obrazek
Awatar użytkownika
Poland
Mariolka
Mariolka
Posty: 81
Rejestracja: 2012-02-12, 18:02
Lokalizacja: Małopolska

Re: Dyżurny Satyryk Kraju i Śmiechu Warte

Post autor: Poland » 2017-03-04, 11:18

W Kiepskich program "Śmiechu Warte" pojawiał się dwa razy - raz w tej parodii a drugi raz we wspominkach przy odcinku pt. Kocham kino.
Co ciekawe obydwa programy można sobie przypomneć na Youtubie. Zresztą "Śmiechu Warte" było podobno, tak jakby poprzednikiem Youtuba :)
Ostatnio zmieniony 2017-03-04, 11:18 przez Poland, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe programy”