Dziennik Telewizyjny

WWEF
Halinka
Halinka
Posty: 134
Rejestracja: 2011-03-22, 11:43

Dziennik Telewizyjny

Post autor: WWEF » 2012-03-01, 14:13

Obrazek

Dziennik Telewizyjny – telewizyjny program satyryczny Jacka Fedorowicza, który prezentował aktualne wydarzenia polityczne w krzywym zwierciadle.
Formuła programu polegał na cytowaniu fragmentów wypowiedzi polityków i innych postaci życia publicznego w sztucznie stworzonym, satyrycznym kontekście. Najczęściej wypowiedź taka wmontowywana była w formę wywiadu, przy czym z dużą dbałością o szczegóły odtwarzało się w studiu scenografię, w której wypowiedź owa padła. Efektem był pozór naturalnej rozmowy z absurdalnym i komicznym zakończeniem. Silnie eksploatowana była gra słów, nierzadko w wersji gwarowej. W podobny sposób prezentowane były też piosenki – fragment wypowiedzi osoby publicznej był zmontowany i zrymowany z satyrycznym tekstem piosenki.
Nazwa nawiązuje do głównego programu informacyjnego z czasów PRL – Dziennika Telewizyjnego. Również forma Dziennika odnosiła się do "pierwowzoru", stanowiąc raczej jego karykaturę – Jacek Fedorowicz z nieodłącznym telefonem na biurku ze śmiertelną powagą zapowiadał absurdalne rozmowy.

Dziennik Telewizyjny (03)

http://www.youtube.com/watch?v=_teunk3_Ixw

"chłopiec zapamięta że nie można mieć zaufanie do nikogo a szczególnie do władzy"
Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju! - Stefan Kisielewski
Awatar użytkownika
Inn
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski
Posty: 1990
Rejestracja: 2013-05-07, 19:58
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki!

Re: Dziennik Telewizyjny

Post autor: Inn » 2013-08-14, 14:24

Szkoda że dziennika już nie ma. Gdyby był teraz byłoby się z czego pośmiać.
Awatar użytkownika
Szwejk
Paździoch
Paździoch
Posty: 486
Rejestracja: 2015-08-31, 17:06
Lokalizacja: Królewskie Vinohrady

Re: Dziennik Telewizyjny

Post autor: Szwejk » 2016-10-14, 18:44

Dzisiaj odkryłem ten program na YT. Bardzo przypadł mi do gustu zarówno pomysł jak i wykonanie programu. Fedorowicz i inni "dziennikarze" świetnie udawali prawdziwych reporterów :lol: Zmontowanie materiałów mistrzowskie (zwłaszcza wywiady i piosenki), nawet nie wiedziałem że taki rodzaj politycznego śmieszkizmu istniał przed internetem :mrgreen: Fajny pomysł na Mazurskie Radio Regionalne :lol: Muzyczka końcowa świetna.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe programy”