Złomiarz Stanisław Kolęda

Ferdynand, Halina, Waldek, Mariolka, Arnold Boczek, Marian Paździoch i inni - dyskusje o bohaterach serialu.
Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Złomiarz Stanisław Kolęda

Post autor: Pabfer » 2015-10-22, 16:57

Marek Pyś grał już złomiarza wiele odcinków wcześniej, ale dopiero w
470. ,,Tapczan'' twórcy zdecydowali się go nazwać i zacząć pokazywać regularnie (zadziało się jak z emerytem granym przez Cnotę- to nie od początku był Kopciński).
Pojawił się też w odc. ,,Żądło'' (występował obok innego nowego kolegi Badury- Tadeusza Bociana) i ,,Dinozaur''. Na razie ma na koncie tylko te 3 odcinki, ale wszystko wskazuje na to, że na tym się nie zakończy- w napisach końcowych nie występuje już jako jakiś anonimowy złomiarz, tylko jako Stanisław.

Trudno go ocenić po zaledwie trzech występach, ale na razie mnie bawi i niczym nie denerwuje, więc odbieram go pozytywnie.

.........................
P.S. Warto wspomnieć, że Marek Pyś do 364. ,,Krew z krwi, kość z kości'' (Sezon 13) grał Wujka Władka, potem pojawiał się epizodycznie (najczęściej jako złomiarz lub ministrant/kościelny, ale nie tylko), a dopiero od 22. Sezonu znów zagościł w serialu na dłużej w nowej roli).
Ostatnio zmieniony 2015-10-24, 16:34 przez Pabfer, łącznie zmieniany 4 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Biegacz
Boczek
Boczek

Re: Złomiarz Stanisław Kolęda

Post autor: Biegacz » 2015-10-22, 17:03

Widziałem jego występ w dwóch odcinkach i ogólnie postać na plus. Pyś bardziej podoba mi się jako ten złomiarz, niż wujek Władek. Dobrze, że znaleźli kompana dla Badury, którego bardzo lubię. Świetnie się razem dopełniają.
WitchWizard
Mariolka
Mariolka

Post autor: WitchWizard » 2015-10-24, 12:42

Jak się nie mylę to wystąpił również w odcinku Szalona Lokomotywa
Postać zabawna, wniesie trochę humoru do odcinka, na plus :lol:
Awatar użytkownika
Mike Tytla
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Mike Tytla » 2015-10-24, 12:43

W odcinku Żądło padło jego nazwisko. Nazywa się Stanisław Kolęda.
Pocałuj mnie w dupę, Marian!
Fredzio i Edzio

Post autor: Fredzio i Edzio » 2015-10-24, 17:32

Postać czasem lekko wnosi coś do serialu, jak jest jakaś ciekawa scena na złomowisku. Chociaż sam Marek Pyś nie odgrywa źle tej roli oraz dobrze do niej pasuje. :-)

Ocena: 7/10
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2016-11-29, 14:53

Może być choć szału nie robi. Poza tym za dużo tych złomiarzy. Wołałbym żeby Pyś dalej wcielał się w rolę Wujka Władka.
Obrazek
Awatar użytkownika
Luko
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Luko » 2016-11-30, 20:12

Nie lubię tej postaci. Nie śmieszy, a wręcz irytuje, przynajmniej mnie. I zgadzam się z kolegą wyżej, Pyś dużo bardziej nadaje się do odgrywania wujka Władka.
Obrazek

A zasadził panu ktoś kiedyś kopa w dupę?
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2016-12-09, 20:22

Średnia postać. Głównie irytuje swoją obecnością, ale zalicza też ciekawe występy, np. "Sto jaj" czy "Dinozaur". Ale Pyś bardziej zapadł w pamięci jako wujek Władek i ta postać mu lepiej wychodziła.
Najbardziej nie lubię, jak Stasiek gada bez sensu i się powtarza. :-x
Awatar użytkownika
gafik3
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: gafik3 » 2018-08-06, 22:02

Bardzo nierówny bohater. Raz gada bez sensu, a raz powie coś śmiesznego. Zazwyczaj jest zbędny i nie odgrywa znaczącej roli. Zdecydowanie wolę jego kolegę ze złomu Bociana. Marek Pyś pasował mi bardziej do roli Wujka Władka niż do Staśka kolędy. Badurze wystarczyłby jeden kolega na złomie jak już, a nie od razu dwóch. Bocian by w stu procentach wystarczył ;)
W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem :-P
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-08-06, 22:15

A Bocian nie jest podobny do Kolędy? W Roju zachowywali się tak samo i Badura traktował ich tak samo. Chyba, że o to ci właśnie chodzi, że po co 2 razy to samo...
Obrazek
Awatar użytkownika
gafik3
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: gafik3 » 2018-08-06, 22:18

Jest podobny zgadza się, ale nie uważasz, że Bocian to na swój sposób "mądrzejsza" postać i lepiej napisana? W scenach na złomie gadają Ferdek, Badura, Bocian, Stasiek i kto ma najsłabsze teksty i prawie w ogóle nie śmieszne? Stasiek.
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-08-06, 22:22

Może to wina scenarzystów? Może postać jest w miarę taka sama jak koledzy, ale scenarzyści nie potrafią tego oddać? Tzn. wiadomo, że postać jest taka, jak ją napiszą scenarzyści, np. nie ma tak, że Walduś jest mądry, ale scenarzyści nie potrafią tego oddać, nie chcę przesadzić. Ale chodzi mi właśnie o taką nieumiejętność. Bo scenarzyści mimo wszystko nie robią ze Złomiarzy kolejnego Waldusia czy Boczka- dwóch debili. Złomiarze są po prostu trochę dziwni i tyle. Może te wady wychodzą trochę przypadkiem. Dla mnie oni są mniej więcej tacy sami.
Obrazek
Awatar użytkownika
gafik3
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: gafik3 » 2018-08-06, 22:28

Są bardzo podobni to fakt, ale jak dla mnie to właśnie z tego powodu, że są to dwie prawie identyczne postacie, to scenarzyści nie mają pomysłów, aby obie były na jakimś w miarę przyzwoitym poziomie. To wygląda tak jak by scenariusz był pisany dla dwóch postaci i ten aktor, który pierwszy go "wyrwie" będzie miał lepsze kwestię, bo jako pierwszy mógł je sobie wybrać, a ten drugi dostaje resztki tego co zostało. Jak dla mnie tak to wygląda.
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2018-08-06, 22:31

Żałosna postać.
Choć lepszy od tego drugiego złomiarza. Nie śmieszna i irytująca, kolejny zapychacz niszczący klimat Kiepskich. Chyba chcieli "udobr*chać" fanów Markiem Pysiem, ale jak w takiej roli to ja dzięuję :-/.
''(...) i człowiek odkrył jak krzesać ogień. Prawdopodobnie zginął na stosie, który nauczył swoich braci rozpalać''
-A.Rand

---
ZAPRASZAM:
Moja gra PC o Kiepskich (KLIK)
I mój najnowszy scenariusz (KLIK)
---

Obrazek
Awatar użytkownika
gafik3
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: gafik3 » 2018-08-06, 22:34

Bździuch pisze:
2018-08-06, 22:31
Żałosna postać.
Choć lepszy od tego drugiego złomiarza. Nie śmieszna i irytująca, kolejny zapychacz niszczący klimat Kiepskich. Chyba chcieli "udobr*chać" fanów Markiem Pysiem, ale jak w takiej roli to ja dzięuję :-/.
Serio? Bardziej lubisz Staśka niż Bociana? Ja od samego początku bardziej jestem za Bocianem, ale może to wynika też z faktu, że uwielbiam też samego Henryka Gołębiewskiego. Nie umniejszając przy tym Markowi Pysiowi, którego uwielbiam w "Pierwszej Miłośći" :P
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-08-06, 22:38

gafik3 pisze:
2018-08-06, 22:28
To wygląda tak jak by scenariusz był pisany dla dwóch postaci i ten aktor, który pierwszy go "wyrwie" będzie miał lepsze kwestię, bo jako pierwszy mógł je sobie wybrać, a ten drugi dostaje resztki tego co zostało.
Dokładnie o to mi chodziło, tylko ty to lepiej dodałeś. I to jest właśnie ta nieudolność, że to zbieg okoliczności, że ten jest lepszy od tego, a nie celowy zabieg. Można mimo wszystko uszanować, że tak się stało i koniec, nieważne czy przypadkiem czy nie, ale skoro to zauważyłem, to nie będę na to zwracał uwagi i po prostu postawię Złomiarzy na równi i tyle. Jedyne co widać, to fakt, że Badura jest wyraźnie lepszy (chociaż też jest często słaby).
Obrazek
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2018-08-06, 22:49

Ja nie lubię Gołębiewskiego, to może dlatego :-P A Pysia kiedyś nie lubiłem, ale ostatnio polubiłem zwłaszcza w roli Wujka Władka, ale drugoplanowe tez są ok: Niczyporuk Jebiewdenko albo Struś-kolega Paździocha.
''(...) i człowiek odkrył jak krzesać ogień. Prawdopodobnie zginął na stosie, który nauczył swoich braci rozpalać''
-A.Rand

---
ZAPRASZAM:
---

Obrazek
Awatar użytkownika
gafik3
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: gafik3 » 2018-08-06, 22:51

Pabfer pisze:
2018-08-06, 22:38
gafik3 pisze:
2018-08-06, 22:28
To wygląda tak jak by scenariusz był pisany dla dwóch postaci i ten aktor, który pierwszy go "wyrwie" będzie miał lepsze kwestię, bo jako pierwszy mógł je sobie wybrać, a ten drugi dostaje resztki tego co zostało.
Dokładnie o to mi chodziło, tylko ty to lepiej dodałeś. I to jest właśnie ta nieudolność, że to zbieg okoliczności, że ten jest lepszy od tego, a nie celowy zabieg. Można mimo wszystko uszanować, że tak się stało i koniec, nieważne czy przypadkiem czy nie, ale skoro to zauważyłem, to nie będę na to zwracał uwagi i po prostu postawię Złomiarzy na równi i tyle. Jedyne co widać, to fakt, że Badura jest wyraźnie lepszy (chociaż też jest często słaby).
Po prostu jeden został przypadkiem lepiej potraktowany kosztem drugiego i tyle.
A co do Badury to też masz racje. Badura ma swój charakter i na przełomie tych wszystkich lat(9?) jego postać nabrała kształtu. Ma swój styl, swoje teksty, a wymień mi jeden "stały" tekst Bociana, albo Staśka. Są w ogóle jakieś? Oni mają swoje oryginalne teksty? Bo może mi umknęło ;)
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-08-06, 23:30

Taki "urok" nowych postaci. Kopernik też nie ma. Kopciński chyba też nie miał.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2018-08-06, 23:32

Pabfer pisze:
2018-08-06, 23:30
Taki "urok" nowych postaci. Kopernik też nie ma. Kopciński chyba też nie miał.
Nie mieli, właśnie miałem o Koperniku pisać :-P
Malinowska chyba też nie ma. Choć ją jedyną lubię.
Ostatnio zmieniony 2018-08-06, 23:33 przez Bździuch, łącznie zmieniany 1 raz.
-A.Rand

---
ZAPRASZAM:
---

Obrazek
Awatar użytkownika
gafik3
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: gafik3 » 2018-08-06, 23:32

Kopciński miał swój styl, a co do tekstów to wydaje mi się, że coś tam miał, ale nie pamiętam co :P
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-08-06, 23:42

Bździuch pisze:
2018-08-06, 22:31
Chyba chcieli "udobr*chać" fanów Markiem Pysiem, ale jak w takiej roli to ja dzięuję :-/.
Nie wiem czy taki był plan. Pyś i tak gra role gościnne, epizodyczne. Czasem Wujka Władka też. Po prostu gra też w Pierwszej Miłości i z tego wynika jego cała kariera w Kiepskich.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bohaterowie”