The Wall. Wygraj marzenia

Awatar użytkownika
Kiepski Widz
Administrator|Red. Naczelny

The Wall. Wygraj marzenia

Post autor: Kiepski Widz » 2017-09-22, 20:13

Każdy odcinek teleturnieju to występ jednej, wyjątkowej pary. Uczestnicy walczą o swoje marzenia, a od spełnienia dzieli ich tylko tytułowa ściana. To ona decyduje o wielkości wygranej lub przegranej. U spodu wysokiej ściany znajduje się 15 kieszeni z kwotami od 1 do 100 tysięcy złotych. Po każdym pytaniu ze strefy u góry ściany spada kula, która odbija się od gęsto rozmieszczonych kołków. Te w nieprzewidywalny sposób zmieniają kierunek spadania kuli tak, że do ostatniego momentu nie wiadomo, w którą z 15 kieszeni wpadnie kula i jaką wskaże kwotę. Widz do samego końca nie wie, co spotka uczestników, ani jaka będzie wysokość wygranej.
Program prowadzi Paweł Orleański.

Super program! Obejrzałem dzisiaj pierwszy odcinek i jest naprawdę emocjonujący, w zasadzie wszystko zależy tam od losu. To jest prawdziwa gra w ciemno, bo nie wiesz o ile, a nie jakieś przekręty z Ibiszem! Prowadzący też super, ale wyjątkowego pecha miała ta zawodniczka z jedynkami, chociaż na koniec wszystko dobrze się skończyło. Już czekam na kolejne odcinki :D
Obrazek
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Re: The Wall. Wygraj marzenia

Post autor: kacrudy » 2017-09-22, 20:27

Niestety, ale uważam program za słaby. Gadaniny uczestników niczym z promptera i to nie tylko te na końcu. Z tymi kulami to też nie do końca wiadomo, bo trzeba mieć wyjątkowego pecha, żeby przy poprawnych odpowiedziach zdobywać złotówki, a przy złych - tracić tysiące.
Oczywiście, prowadzący bardzo dobry, ale co z tego, jak reszta kiepska?
Aha, no i kobita traci w drugiej rundzie wszystko, a w trzeciej można wygrać milion. :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2017-09-22, 20:40

Po pierwszym odcinku nie mam nic pozytywnego do napisania.
Wszystko mi się nie podobało - od scenografii, zasad gry, prowadzącego, uczestników i w ogóle wkurzało mnie wszystko.

Jaka żenada z tym wysyłaniem kontraktu niby pocztą pneumatyczną albo wrzucaniem kul do tej tuby jak inna zupełnie wylatuje z góry. Tutaj Ibisz by właśnie pasował idealnie.

Pierwszy odcinek oceniam na:

1/10
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Matrixun
Redakcja
Redakcja

Post autor: Matrixun » 2017-09-22, 20:54

kacrudy pisze:Aha, no i kobita traci w drugiej rundzie wszystko, a w trzeciej można wygrać milion.
Przed ostatnim pytaniem była spłukana, a po tym pytaniu miała 100 tysięcy.

Pierwsze wrażenie: totalna porażka. Bałem się powrotu "Koła fortuny", a tymczasem nowe "Koło... " bije "The Wall" na głowę. Zasady ciekawe, ale można wygrać tutaj wszystko w ostatnim momencie, całą grę uprzednio przegrywając wszystko jak leci. Bezsens. Orleański zbyt ekspresyjny i emocjonalny, ale to wina tej baby, którą zaprosili do pierwszego odcinka. Jak się robi pierwszy odcinek jakiejś produkcji, to wypadałoby dać coś porządnego, a nie zaprosić denerwującą blondynkę, która odbiera ostatnie chęci do oglądania.
Kizior pisze:Tutaj Ibisz by właśnie pasował idealnie.
Jeśli Awantura o kasę czy Gra w ciemno były reżyserowane, to po obejrzeniu wypowiedzi męża uczestniczki (i z gry i z końcówki), można pomyśleć, że teleturnieje Ibisza były w pełni spontaniczne. ;-)
"Kucaj na buty, garbik, fajeczka, no i leciało. He he he"
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2017-09-22, 20:59

Zasady ciekawe, ale można wygrać tutaj wszystko w ostatnim momencie, całą grę uprzednio przegrywając wszystko jak leci. Bezsens.
Ciekawe, jakby to wyszło, gdyby wprowadzili kwoty ujemne i uczestnicy musieliby jeszcze płacić za udział. :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2017-09-22, 21:00

Jest jednak warunek, że jak pierwszą rundę ukończy się z zerem, to odpada się dalszej gry.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2017-09-22, 21:04

kacrudy pisze: Ciekawe, jakby to wyszło, gdyby wprowadzili kwoty ujemne i uczestnicy musieliby jeszcze płacić za udział. :lol:
I to by były jakieś emocje, jedni by wygrywali 10 000 000 a drudzy tracili domy, samochody, życie...
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2017-09-29, 20:13

No dziś było trochę lepiej. Lepsi uczestnicy, dziewczyna aż tak nie pajacowała jak to coś tydzień temu. Jednak ja nie do końca wierzę, że tymi kulami steruje wyłącznie przypadek. No i to przedstawienie na koniec strasznie mi psuje ogólne wrażenie. Ostatecznie szkoda, że nic nie wygrali.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2017-09-29, 20:14

Szkoda, to oni powinni wygrać zamiast tamtej wariatki. Ale pytania mieli dziś trudne. Też mi się trochę nie podoba to gadanie na koniec, powinni normalnie powiedzieć i już.
Obrazek
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2017-09-29, 20:35

Też uważam, że dziś było lepiej niż tydzień temu, choć wciąż nie za dobrze. I to gadanie na koniec naprawdę doprowadza do szału. Z tymi kulami to też niezbyt uczciwie, w pierwszej rundzie mają gwarantowane 14 tys. złotych, a potem od razu niższe kwoty.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2017-09-29, 22:58

Lepiej było ale przecież po tamtych psychicznych gorzej być nie mogło.
Scenariusz jest ten sam tylko tamta z dziwnymi oczami za bardzo przejęła się rolą.
Ta lekarka była spokojna więc prowadzący gibał się pod ścianą jak Chris Martin i mówił "niedobra kula" - po co to ?

Przynajmniej zasady Orleański wytłumaczył na spokojnie.
Kule też wolniej leciały.
Dało się oglądać.

Niestety w dalszym ciągu przypomina to połączenie programu interwencyjnego z paradokumentem. Brakowało tylko głosu lektora: "A teraz poznamy nowych bohaterów, historie przedstawione w programie oparte są na faktach".
Do tego te wzruszające rodem z brazylijskiej telenoweli przemówienia, za duży wstęp czym się uczestnicy zajmują, powtórki reakcji (po co to ?). Usunąć to wszystko to by nawet starczyło czasu na drugą parę uczestników, albo przynajmniej rozegranie przez nią jednej rundy.

Odcinek drugi 3/10.

Ferdas20 pisze:. Jednak ja nie do końca wierzę, że tymi kulami steruje wyłącznie przypadek. .
Zasysa "odkurzacz" te kule do odpowiednich przegródek :mrgreen:
Ale że w jednym zrzucie czerwonych kul ubędzie im 71 000 zł to się nikt nie spodziewał :lol:
Kiepski Widz pisze:Szkoda, to oni powinni wygrać zamiast tamtej wariatki.
"Wina Tuska" - taki sampel powinni wprowadzić jak czerwona kula wpadnie w wysoką sumę :-D
Ostatnio zmieniony 2017-09-29, 22:59 przez Kizior, łącznie zmieniany 1 raz.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2017-10-07, 10:16

Jak w drugim odcinku poziom nieco wzrósł, tak teraz znów dramatycznie spadł. Żona gracza w miarę sympatyczna, ale mąż nie potrafił ukryć, że wszystko było ustawione. Szczególnie, jak sobie ot tak zaczął śpiewać. Było wręcz fatalnie, już wolę sobie Ibisza obejrzeć.
1/10. Oceniam już całokształt, bo jeśli nic się nadal nie zmienia, to kończę oglądanie tego... czegoś. :-/
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2017-10-07, 17:39

Ale za to kulki im pospadały na 80 tysięcy - czyli robisz z siebie pajaca to wygrywasz. Jak chcesz być normalny jak rodzeństwo z poprzedniego odcinka to będziesz miał zero :lol:
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2017-10-07, 18:32

Widać takie jest założenie, ale pajacował ładnie "tu tu tu o tam Aniu Aniu" :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2017-10-07, 18:36

To nie założenie a scenariusz - jak źle zagrasz to nie ma gaży.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2017-10-07, 18:37

Można i tak to nazwać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2017-10-08, 22:53

Obejrzałem na "spokojnie" powtórkę trzeciego epizodu i ten gość mnie bardziej wkurzał niż ta wariatka z pierwszego odcinka :roll:

Po co ta podniety gdzie kulka spadnie, przecież łatwo wyliczyć sobie sumę gwarantowaną i umówić się przed rozdzieleniem - biorę sumę gwarantowaną albo ryzykujemy. Wtedy te zbędne pierdzielenie nie ma sensu.

Orleański też słaby, to już nawet Rams potrafi się przebić ze swoją osobą mając na przeciwko siebie piątkę często wrzeszczących ludzi a ten nawet przez ciepłego lalusia pseudośpiewaka operowego jest zwijany jak papier w kulkę i rzucany w kąt sali. Dramat, to jest istny dramat !

Ocena trzeciego odcinka
0,5/10
Ostatnio zmieniony 2017-10-08, 22:54 przez Kizior, łącznie zmieniany 1 raz.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2017-10-09, 23:28

Tak narzekacie, a program ma wyższą oglądalność niż "Kiepscy" :lol:

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/og ... erem-rynku
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2017-10-09, 23:33

To niech Solorz bierze ten parateleturniej na tę swoją bezludną wyspę !
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2017-10-14, 00:28

W końcu jakiś dobry odcinek (co prawda włączyłem dopiero na samą grę omijając przedstawienia a na końcowym pierdzieleniu włączyłem mute). Uczestnicy nie jakieś naćpane wariaty tylko dwa braty, jeden bez nogi. Wygrana wysoka, kontrakt podarty, dało się oglądać.

Najlepsza druga runda:
- zielone kule: plus 2 zł
- czerwone kule: minus 35 000 zł :lol:

Na szczęście dla nich w trzeciej rundzie wpadło im nawet całe 100 000 jedną kulką.

Zrobili też zabezpieczenia żeby kule nie wypadały ze ściany.

Ocena odcinka czwartego:

5/10
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2017-10-21, 09:26

Przełamałem się i obejrzałem odcinek 5. Żałuję.
Dodam, że wcześniej czytałem w TeleTygodniu wywiad z Orleańskim, który zachwalał program i uczestników, że tak pomagają innym.
Szczerze powiedziawszy, nie chciałbym, żeby ta uczestniczka mnie przygarnęła, jak te inne dzieciaki.
Dodatkowy ból uszu wywoływały u mnie drące się dzieciaki tej pary - a Orleański jeszcze je do ściany zapraszał. :roll: Nic dziwnego, że ściana się na nich zdenerwowała i skończyli z zerem. :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2017-10-21, 17:01

Akurat ci wczorajsi to coś robili konkretnego dla świata. Lepiej żeby taki dzieciak rozładował energię na worku treningowym niż na przystanku czy czymś innym. Wkurzać też nie wkurzali a dzieciakom z radości występu w telewizji też nie można odbierać. Gorzej jak dorośli się tak zachowują.

odcinek piąty oceniam na:

6/10
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2017-10-27, 22:46

Nikt mordy nie drze to jeszcze gorzej się to ogląda. Nudy jak cholera.
Nawet mnie te kule już nie interesują, tylko pytania !

odcinek 6:
3/10
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2017-11-02, 10:55

Będzie druga seria. Bardzo dobrze.

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/th ... sezon-tvp1
Obrazek
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2017-11-02, 11:04

Najpierw powinni wprowadzić zmiany tak, aby widz, oglądając ten program, nie czuł zażenowania porównywalnego z nowymi odcinkami "Kiepskimi". Pozbyć się idiotycznych i sztucznych przemówień graczy na koniec, to wtedy można kręcić drugi sezon.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teleturnieje”