Milionerzy

Awatar użytkownika
Kiepski Widz
Administrator|Red. Naczelny

Milionerzy

Post autor: Kiepski Widz » 2016-11-08, 09:54

Milionerzy – teleturniej emitowany w Polsce przez telewizję TVN od 3 września 1999 roku do 26 stycznia 2003 roku oraz od 19 stycznia 2008 roku do 19 grudnia 2010 roku. Program oparty był na licencji brytyjskiego formatu Who Wants to Be a Millionaire?. Główną nagrodą w polskiej wersji był 1 000 000 zł. Prowadzącym był Hubert Urbański.

Oglądałem obie edycje, ale zdecydowanie bardziej mi się podobała ta pierwsza, najstarsza. Jak "Milionerzy" wrócili po przerwie to zaczęli udziwniać z kołami ratunkowymi, jakimiś ekspertami. Śmierdział mi trochę też ten wygrany milion, nie wiem czy to nie było ustawione. Najgorsze w obu edycjach były pogaduszki prowadzącego z zawodnikiem i dopytywanie się czy "ostatecznie i definitywnie", do tego oczywiście jak to w TVN-ie masa reklam. A teraz się okazuje, że po raz trzeci program może wrócić :lol:

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/mi ... negocjacje

Ja już bym nie chciał powrotu, były 2 edycje i wystarczy, po co trzeci raz do tego wracać?
Obrazek
^^Kliknij^^

REGULAMIN FORUM
Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Re: Milionerzy

Post autor: Pabfer » 2016-11-08, 10:01

Rzadko oglądałem, ale bardzo lubiłem. Odpowiadałem sobie na pytania razem z uczestnikami- na niektóre znałem odpowiedzi, ale jak nie, to też nie szkodzi- strzelałem :D Jaka była satysfakcja jak odpowiedziałem dobrze na pytanie warte dużej kasy (nieważne, że na poprzednie bym nie odpowiedział i nie doszedł do tamtego, kto by się takimi drobiazgami przejmował :P ). Lubiłem te różne pomoce w stylu telefon do przyjaciela- telefon był chyba najciekawszy, bo ci ludzie czasem różnie reagowali- jak wy byście zareagowali jakby to do was ktoś zadzwonił?
Tylko wkurzało mnie to drążenie- na pewno? na 100%? ale zastanowiłeś się? czy to jest twoje ostateczna odpowiedź? Nie wiem czy na miejscu uczestnika bym za którymś pytaniem nie ochrzanił Urbańskiego od góry do dołu...
Obrazek
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2016-11-08, 10:05

Z tym telefonem do przyjaciela to na pewno nie było tak, że dzwonią kompletnie znienacka. Z tego co kiedyś czytałem to uczestnik chyba podawał kilka numerów telefonów do różnych osób, ale te osoby wiedziały, że mogą do nich zadzwonić z "Milionerów". Tak teraz pomyślałem, że zamiast tego "ostatecznie i definitywnie" to uczestnik sam powinien zaznaczać odpowiedź na monitorze i by się skończyło głupie dopytywanie. Mam nawet grę - no może nie planszową, ale tradycyjną "Milionerzy" z mnóstwem pytań, jeszcze stara wersja, ta z 15. pytaniami i trzema kołami.
Obrazek
^^Kliknij^^

REGULAMIN FORUM
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2016-11-08, 10:17

Domyślam się, ale jak podał kilka numerów to i tak nie wiadomo, który wybierze, a nawet jakby podał tylko jeden, to na bym miał świadomość wielkiej odpowiedzialności- że jak się pomylę, to będziesz miał do mnie pretensje, że przeze mnie nie masz miliona.
Obrazek
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2016-11-08, 15:06

To był fajny program, w którym można było sprawdzać swoją wiedzę, a sporo pytań było całkiem trudnych. Do dziś jednak najlepsze jest "1 z 10" z sympatycznym Tadeuszem Sznukiem.

Pabfer, to o czym piszesz, było natchnieniem do twojego pomysłu na nowy odcinek?
Ostatnio zmieniony 2016-11-08, 15:10 przez kacrudy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2016-11-08, 15:08

ja się na tych pytaniach uczyłem dokładnie tak jak na ,,1 z 10'' chociaż oba programy oglądam bardzo rzadko- dobrze piszesz kacrudy. Właśnie dlatego chciałbym trzeciej edycji- niech powstają jakieś mądre teleturnieje, a nie idiotyczne ,,Celebrity Splash'' i tego typu wydurnianie się.

Tak, odcinek jest inspirowany poprzednim postem :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-11-08, 17:58

Szybko się znudził, strasznie wolne tempo a i sucharowatość Urbańskiego dobijała temat.
A i pytanie od 250 000 to już była czysta loteria a nie wiedza.
Dopiero niedawno dali wygrać milion by zamknąć temat.
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2016-11-08, 18:00

Suchary rzeczywiście wkurzają, chociaż i tak Familiada wypadła pod tym względem gorzej, ale z tymi pytaniami to nic dziwnego- miał dostać jakieś łatwe pytanie za tak wielką kasę? Miał tę kasę dostać za darmo? Mieli płacić każdemu uczestnikowi?
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-11-08, 18:10

Pabfer pisze:Suchary rzeczywiście wkurzają, chociaż i tak Familiada wypadła pod tym względem gorzej, ale z tymi pytaniami to nic dziwnego- miał dostać jakieś łatwe pytanie za tak wielką kasę? Miał tę kasę dostać za darmo? Mieli płacić każdemu uczestnikowi?
W Familiadzie masz 3 sekundy na odpowiedź a rekordzista Milionerów zastanawiał się 45 minut :lol:

A pytania wystarczyłyby normalne a nie z dupy, porównać sobie z innymi krajami - za ile co było. W USA za milion, u nas za 125 000 zł !
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2016-11-08, 19:12

Klasyka gatunku, bardzo lubiłem chociaż Urbański czasem wkurzał. Dobre były momenty jak gościu na jakieś bardzo łatwe pytanie, brał pytanie do publiczności i ktoś zaznaczał najbardziej absurdalną odpowiedź :-P Druga edycja gorsza, bo za bardzo zaczęli kombinować, mimo to chętnie bym obejrzał gdyby wrócili.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-11-08, 19:21

Najlepsi to byli ci co odpadali za 100 zł :lol:

Np. taki pryszczaty, co gubi jaszczurka podczas walki nie wiedział :lol:
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
kanalium
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kanalium » 2016-11-08, 19:53

Kizior pisze:Najlepsi to byli ci co odpadali za 100 zł :lol:
Pamiętam tylko jedną taką sytuację: Anielska woda zamiast cichej wody.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2016-12-06, 00:09

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/mi ... tym-2017-r

Powrót jest w zasadzie pewny. Kolejne odcinki w lutym w TVN-ie. W sumie to program wiedzowy - dobre i to w morzu kretyńskich paradokumentów, jeśli mi nie będzie z niczym kolidować to będę oglądał, ale to raczej nie będzie to co w pierwszej wersji.
Obrazek
^^Kliknij^^

REGULAMIN FORUM
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2016-12-06, 08:17

Ciekawe czy dodadzą nowe albo zmienią stare koła ratunkowe. Dodanie by nie było dobre, bo by mieli zbyt łatwo, a zmiana nie jest konieczna, ale na pewno by coś odświeżyła, a twórcy zawsze do tego dążą.
Zastanawiam się, bo już kiedyś chyba robili takie zmiany.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2016-12-06, 10:16

Te zmiany tylko wyszły na gorsze. Najlepiej jakby było 12 pytań i i 3 koła: pół na pół, publiczność i telefon do przyjaciela. Ale znając TVN to na pewno z czasem coś zmienią.
Obrazek
^^Kliknij^^

REGULAMIN FORUM
Awatar użytkownika
kanalium
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kanalium » 2016-12-06, 16:57

Jeśli chodzi o nowe koła/zmianę w kołach, to chciałbym lekką zmianę w pytaniu do eksperta. W jednym odcinku powinno ich być kilku, a gracz wybiera jednego przed grą, bądź w trakcie wykorzystania tego koła ratunkowego.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-12-06, 17:10

Ciekawe czy poziom będzie dostosowany do dzisiejszych czasów.
I np. pytanie za milion to co kiedyś było za 1000 zł :lol:
kanalium pisze:Jeśli chodzi o nowe koła/zmianę w kołach, to chciałbym lekką zmianę w pytaniu do eksperta. W jednym odcinku powinno ich być kilku, a gracz wybiera jednego przed grą, bądź w trakcie wykorzystania tego koła ratunkowego.
Chodzi o telefon do przyjaciela ? W dzisiejszych czasach to nie ma sensu bo każdy ma w komórce wikipedię i szybko sprawdzi. Już lepiej od razu dać możliwość skorzystania z internetu graczowi.
Ostatnio zmieniony 2016-12-06, 17:12 przez Kizior, łącznie zmieniany 1 raz.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2016-12-06, 17:14

W nowszych odcinkach nie było telefonu do przyjaciela, tylko właśnie pytanie do eksperta i w każdym odcinku był inny ekspert.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-12-06, 17:17

Coś sobie przypominam - ci eksperci to celebryci byli typu Gąsowski ? :lol:
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
kanalium
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kanalium » 2016-12-06, 17:19

Kizior pisze:Coś sobie przypominam - ci eksperci to celebryci byli typu Gąsowski ? :lol:
Coś w tym rodzaju.
Węglarczyk, Szczuka, Ogórek (nie Magdalena, tylko Michał) -> tych pamiętam, ale chyba byli jeszcze jacyś.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2016-12-06, 17:19

Tak, pamiętam że Szczuka była ekspertem :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-12-06, 17:23

To rzeczywiście eksperci.

Już lepiej dać zamianę pytania, pół na pół, publiczność i trzy stopnie gwarancji.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2016-12-06, 17:26

Jeszcze były dwie opcje do wyboru. 3 koła ratunkowe i 2 kwoty gwarantowane (1000 i 40 000) lub 4 koła ratunkowe i 1 kwota gwarantowana (1000).
Obrazek
lukaszlipinski
Paździoch
Paździoch

Post autor: lukaszlipinski » 2016-12-10, 07:55

"Milionerzy" to był hit w latach 2000-2003. Wtedy były najlepsze koła - pół na pół, pytanie do publiczności i telefon do przyjaciela. Genialna, budująca napięcie muzyka leciała przy pytaniach o najwyższe stawki. Wtedy milion to była prawdziwa fortuna. I nie było tak rozwiniętych mediów - TV i portali, w tym społecznościowych. W latach 2008-2010 to już nie było to samo, co kiedyś. Starsi uczestnicy programu nie radzili sobie z młodszymi przy zadaniu wstępnym polegającym na ułożeniu odpowiedzi w odpowiedniej kolejności, w wyniku czego średnia wieku uczestników spadła o połowę. Dodatkowo 12 zamiast 15 pytań, czarte koło - telefon do irytującego celebryty bez wiedzy i fakt, iż za sprawą rozwoju nowych mediów o tym, że ktoś zdobył główną wygraną bądź o tym, jakie były w decydującej batalii pytania wiedziano w necie 2, 3 miesiące przed emisją odcinka na antenie. Gdy już ktoś wygrał milion, co było kwestią czasu, program stracił swój urok i trochę na oglądalności, w wyniku czego zdjęli go z anteny. Dziś - w innych czasach - najlepszą opcją byłaby emisja na żywo. Nawet za cenę wydłużenia odcinka do 2 godzin i wprowadzenia limitów czasowych na zastanawianie się. Dobrze byłoby też, gdyby główna wygrana była wyższa, a decydujące pytania trudniejsze. Mimo wszystko lepiej, iż program będzie w TVN, a nie w TVP, gdzie prowadziłby go zapewne Kammel, lub na Polsacie, gdzie prowadzącym byłby prawdopodobnie Ibisz - takie plotki czytałem w necie. Urbański bywa nieco wkurzający, ale trudno wyobrazić mi sobie innego prowadzącego. Niemniej, przynajmniej na początku, sukces frekwencyjny i kasowy gwarantowany. :)
Ostatnio zmieniony 2016-12-10, 07:59 przez lukaszlipinski, łącznie zmieniany 2 razy.
Świat według Kiepskich
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2016-12-10, 10:33

lukaszlipinski pisze:program stracił swój urok i trochę na oglądalności, w wyniku czego zdjęli go z anteny.
Jedynym powodem zdjęcia z anteny było odejście Urbańskiego do TVP. Oglądalność cały czas była świetna.
Obrazek
^^Kliknij^^

REGULAMIN FORUM
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teleturnieje”