Kocham Cię, Polsko!

FerdeXX

Kocham Cię, Polsko!

Post autor: FerdeXX » 2016-02-09, 15:36

Kocham Cię Polsko - telewizyjny program rozrywkowy, emitowany przez stację TVP2 od 13 marca 2009 roku do 25 listopada 2012 roku i prowadzony przez Macieja Kurzajewskiego. Program jest utrzymany w konwencji teleturnieju i służy propagowaniu i sprawdzaniu wiedzy o Polsce i Polakach. W marcu wraca teleturniej do TVP2. Prowadzić będzie go Barbara Kurdej-Szatan i kapitanami drużyn będzie Tomasz Kammel oraz Maciej Musiał.

Uwielbiałem ten teleturniej, jednakże, gdy podali kto będzie prowadził teleturniej oraz kto jest kapitanem poszczególnej drużyny, od razu stało się to bardzo niesmaczne. :roll: Miejmy nadzieję, że takiej tragedii to nie będzie, ale zauważyłem, że chyba Ci kapitani zostali chyba wybrani "po znajomości", bo Musiał musi się wszędzie wkręcać.
Ostatnio zmieniony 2016-02-09, 15:54 przez FerdeXX, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Re: Kocham Cię, Polsko!

Post autor: Ferdas20 » 2016-02-09, 15:45

Kiedyś nawet lubiłem ten program, choć niektóre gwiazdy czasem wkurzały, ale jeżeli to prawda kto teraz ma tam występować to raczej lepiej nie będzie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Post autor: Pabfer » 2016-02-09, 15:47

Zawsze bardzo chętnie oglądałem ten program. W pewnym momencie trochę zmieniono niektóre rundy, lecz to nie zaważyło na jakości. Zawsze można się było dowiedzieć czegoś ciekawego. Czasem dobre były też kłótnie liderek grup. Dobrze, że program wraca.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kiepski Widz
Administrator|Red. Naczelny

Post autor: Kiepski Widz » 2016-02-09, 15:56

FerdeXX pisze:Prowadzić będzie go Barbara Kurdej-Szatan i kapitanami drużyn będzie Tomasz Kammel oraz Maciej Musiał.
Dziękuję bardzo, nie mam zamiaru tego oglądać. Uwielbiałem "pierwszą wersję" z Kurzajewskim, Rogalską i Zielińską, jak pojawiła się Koroniewska poziom drastycznie spadł, ale dało się oglądać. Teraz też czekałem na nową edycję, ale zmieniłem właśnie zdanie.

A Szatan, Kammel i Musiał to kwintesencja żenady i sztuczności w TVP. Myślą, że są fajni.
Ostatnio zmieniony 2016-02-09, 15:56 przez Kiepski Widz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
^^Kliknij^^

REGULAMIN FORUM
FerdeXX

Post autor: FerdeXX » 2016-02-09, 15:57

Kiepski Widz pisze:
FerdeXX pisze:Prowadzić będzie go Barbara Kurdej-Szatan i kapitanami drużyn będzie Tomasz Kammel oraz Maciej Musiał.
Dziękuję bardzo, nie mam zamiaru tego oglądać. Uwielbiałem "pierwszą wersję" z Kurzajewskim, Rogalską i Zielińską, jak pojawiła się Koroniewska poziom drastycznie spadł, ale dało się oglądać. Teraz też czekałem na nową edycję, ale zmieniłem właśnie zdanie.

A Szatan, Kammel i Musiał to kwintesencja żenady i sztuczności w TVP. Myślą, że są fajni.
Dokładnie tak, jak tak dalej będzie to Szatan z Musiałem wyskoczą mi z lodówki wraz z Kammelem. Zobaczę pierwszy odcinek nowej serii, ale coś wątpie, że będzie on ciekawy. :roll:
Ostatnio zmieniony 2016-02-09, 15:58 przez FerdeXX, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2016-02-09, 16:26

Dlaczego przywiązujecie taką wagę do składu? Przecież zasady rund i pytania mogą dalej być ciekawe.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2016-02-09, 16:31

Dla mnie w każdym programie i serialu najbardziej liczy się prowadzący/obsada, formuła i cała reszta jest na drugim miejscu. Jak prowadzący będą do d... to od razu odchodzi mi ochota na oglądanie.
Obrazek
^^Kliknij^^

REGULAMIN FORUM
Awatar użytkownika
Vito_Corleone
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Vito_Corleone » 2016-02-09, 16:49

Dla mnie trochę nietrafiony pomysł z tą reaktywacją. Ostatnia edycja już pokazała, że formuła się wyczerpała. Zobaczymy jakie to nowe gwiazdy tam wystąpią, gdyż wszystkie już prawdopodobnie tam były w poprzednich edycjach. :mrgreen: Na pewno zerknę, ale na nic ciekawego nie liczę. Nie powiecie chyba, że Kurzajewski był jakiś super fajnym prowadzącym? :lol: Szatanowa raczej sobie poradzi, formuła tego show nie pozwala na zbyt wiele w tej kwestii, nie ma więc co psuć. :P
Ostatnio zmieniony 2016-02-09, 16:51 przez Vito_Corleone, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2016-02-09, 16:53

Żaden problem, że się wyczerpała. Już raz ją odnowili, to teraz mogą drugi raz. Poza tym Kurdej mnie wkurza, ale do Musiała nic nie mam.
Obrazek
Fredzio i Edzio

Post autor: Fredzio i Edzio » 2016-02-09, 18:17

Kiedyś bardzo lubiłem oglądać ten program i ciężko mi go było sobie odmówić w piątkowe wieczory. Po zmianie emisji coraz mniej go oglądałem, a gdy doszła Koroniewska to już w ogóle przestałem oglądać. ;-) Teraz cieszę się że nie zapomnieli o tym serialu i wraca. :-) Poczynań kapitanów również jestem ciekaw, ponieważ Musiała bardzo lubię, Kammel też się nadaje. :-)
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2016-03-05, 21:42

Obejrzałem z ciekawości pierwszy odcinek nowej serii, ale to już nie to samo. Sztuczna Szatanowa, która chyba nie do końca wie o co tam chodzi, głupkowaty Kammel z Musiałem, jakieś bieganie po stole, durne komentarze z Facebooka. Dobrze chociaż, że rundy, zespół i oprawa muzyczna pozostała ta co kiedyś. Dowiedzieć się można sporo o Polsce, ale niestety prowadząca do wymiany.

Aha, i nie wybaczę zmiany zasad "Polszczyzny" która z polszczyzną już nie ma nic wspólnego.
Ostatnio zmieniony 2016-03-05, 21:44 przez Kiepski Widz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
^^Kliknij^^

REGULAMIN FORUM
Chmurka

Post autor: Chmurka » 2016-03-05, 21:43

Odcinek rewelacyjny. Przed emisją myślałam, że będzie tragedia a wręcz przeciwnie. Bardzo ciekawa rozgrywka, uczciwa rywalizacja i duża dawka śmiechu. Na plus idą urodziny oraz ulubione przeze mnie kalambury. Minusem mogę zaliczyć Musiała, który udawał wielce aktywnego uczestnika a tak naprawdę nic nie odpowiadał. Podsumowując super początek teleturnieju i niecierpliwie czekam na kolejny odcinek. Zdecydowane 10/10
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2016-03-05, 23:15

Nie było aż tak tragicznie. Ogólna formuła i klimat programu raczej się nie zmieniły, ale mimo wszystko obsada troszkę zaniża poziom. Też uważam, że zwykłe literowanie słów było lepsze niż ta zabawa z literkami. Te kalambury są trochę głupie, bo drużyna widzi to co oni rysują w lustrzanym odbiciu, powinni rysować na zwykłych kartkach. Zresztą bardziej lubiłem tą rundę kiedy jedna osoba opisywała, a reszta odgadywała nazwiska znanych osób. Ogólnie nie to samo co kiedyś, ale da się obejrzeć.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vito_Corleone
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Vito_Corleone » 2016-03-06, 12:34

Wyszło znośnie, w zasadzie mamy to samo co było przedtem. Dobrze, że odświeżono trochę niektóre zabawy. Szatanowa miała kilka wpadek, ale spodziewałem się czegoś znacznie gorszego. Farna na stole? Serio? :roll:

Musiał śmiesznie wygląda przy tych siatkarzach. :lol:
Ostatnio zmieniony 2016-03-06, 12:34 przez Vito_Corleone, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-03-12, 22:26

Niezłe jaja dzisiaj, Żak z Lipowską przed programem wzięli wiadro dopalaczy chyba :lol:
Energia i humor !
Przy głuchym telefonie jak przekazywali informacje :lol:
Od lat nic tak śmiesznego w telewizji nie widziałem jak właśnie te fragmenty.

Potem tempo siadło a Szatanowa też mogłaby popracować nad dykcją i siłą przebicia bo przy tym wybuchającym pudełku za duży chaos się wkradł.

Jajca były też przy tych literkach, choć wyrazy mogłyby być trudniejsze.

ps. to był pojedynek trzech seriali - Lipowska grała nauczycielkę Krawczyka przecież :lol:
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2016-03-12, 23:38

Dobry odcinek. Nie wiem tylko co oni mają z tym włażeniem na stół... Głuchy telefon to rzeczywiście najśmieszniejsza konkurencja. Przy Urodzinach widać kto ma jakąś wiedzę w głowie, tylko za bardzo przeżywają ten wybuch, jakby im ręce miało urwać. Tylko mogło wygrać Ranczo :-P
Obrazek
Awatar użytkownika
Derek187
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Derek187 » 2016-03-15, 00:25

Ogólnie po dwóch odcinkach jest dobrze. Trochę irytuje mnie prowadząca, ale myślałem, że będzie gorzej, choć z tym "Boskim Buenos" niezła wpadka. Najśmieszniejsza do tej pory to była reakcja Ewy Farnej na pytanie w Urodzinach. "Yyyy... Co??" oraz "Ja nie rozumiem po jakiemu ty do mnie mówisz" :lol: oraz Żak z "Nie była zadowolona, bo wyglądała jak Łysek z pokładu Idy" ;-)
Ostatnio zmieniony 2016-03-15, 00:29 przez Derek187, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-03-15, 00:34

I Lipowska: "Były dwie dziewczyny, obie brzydko pachniały" :lol:
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-03-26, 23:12

Po mózgach w Postaw Klocka przyszła kolej na Pektusów :roll: Takich tępych ludzi to jeszcze nie było nawet w Familiadzie.
Za to Królikowscy fajnie się bawili i spisali. Choć Musiał chyba słyszał historię z głuchego telefonu bo Bodo mu nic nie powiedział a on 6/10 wyrazów trafił.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Derek187
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Derek187 » 2016-03-27, 10:12

Bohater odcinka to chyba Paweł Królikowski. Opowiadanie plotki tempem żółwia i instruowanie go przez żonę, od której strony ułożyć wyraz przebiło wszystko :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-03-28, 17:31

- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-04-02, 22:16

Bez głuchego telefonu to już nie to samo ale konkurencja bez używania tak/nie też niezła.

Ślepy jak kret Skawiński kalambury rysuje :lol:
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Crockett
Boczek
Boczek

Post autor: Crockett » 2016-04-08, 19:32

Maciek Kurzajewski, Kasia Zielińska i Marzena Rogalska byli świetni w tym programie. Kammel, Kurdej-Szatan i ten wymoczek Musiał w ogole nie pasują do Kocham Cię Polsko. Dobrze, że rundy i zespół pozostały bez zmian.
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-04-09, 22:04

Mistrzostwo w głuchym telefonie, tylko trzy słowa "kobiety, sukienki, szkocja" :lol:
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
kanalium
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kanalium » 2016-04-09, 22:12

Kizior pisze:Mistrzostwo w głuchym telefonie, tylko trzy słowa "kobiety, sukienki, szkocja" :lol:
Za to 4 słowa-klucze trafione. :mrgreen:

Jedną z lepszych akcji było też "Jesteś szalona", jak chodziło bodajże o piosenkę "Za szkłem". :mrgreen:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teleturnieje”