Awantura o kasę

Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Awantura o kasę

Post autor: Ferdas20 » 2016-02-08, 00:12

"Awantura o kasę" - teleturniej emitowany w telewizji Polsat w latach 2002-2005 i prowadzony przez Krzysztofa Ibisza.

Mój ulubiony teleturniej w historii. Idealnie łączył on posiadanie przez uczestników dużej wiedzy z dobrą zabawą poprzez licytacje. Do wygrania potrzebna była również odpowiednia strategia. Właściwie wszystko mi się w tym teleturnieju podoba, może tylko poza tym, że czasem sztucznie zmieniali kategorię wylosowaną przez prowadzącego. O ile czasami jeszcze można to zrozumieć, że dla podniesienia emocji trzeba było wprowadzić czarną skrzynkę czy jeden na jednego, to jednak czasami z tym przesadzali.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kiepski Widz
Administrator|Red. Naczelny
Administrator|Red. Naczelny

Re: Awantura o kasę

Post autor: Kiepski Widz » 2016-02-08, 00:29

Dawniej lubiłem ten teleturniej, chociaż za samym Ibiszem nie przepadam :P Program wymagał od uczestników wiedzy i dobrej taktyki. Szkoda tylko, że często były jakieś "ustawki", mogli to sobie odpuścić. Najlepsze i tak były ogórki kiszone i złotówki w czarnej skrzynce. :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Szwejk
Paździoch
Paździoch

Post autor: Szwejk » 2016-03-01, 16:41

Na ten teleturniej trafiłem dopiero stosunkowo niedawno (jakieś trzy lata temu) i bardzo mi się spodobał. Wymagał sporej wiedzy z różnych dziedzin życia, dobrej taktyki i łutu szczęścia. Licytacje bardzo podkręcały atmosferę. Moim zdaniem szkoda, ze już 11 lat go nie ma :-(
Vade Retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana.
Awatar użytkownika
Władysław
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Władysław » 2016-03-01, 16:50

Mój ulubiony teleturniej z dzieciństwa :) Trzeba przyznać, że bardzo ciekawa formuła programu, trochę wiedzy wyniosłem podczas oglądania kolejnych odcinków. Takie teleturnieje powinny być, że ważne jaką człowiek ma wiedzę. Czarne skrzynki faktycznie fajny motyw, najlepsze z tego było to że czasem za 1000 zł można było wygrać samochód, a za 10000 zł ogórka lub złotówkę. To się nazywa hazard :) Ale pamiętam że była drużyna, która 4 Harleye Davidsony wygrała w jednej czarnej skrzynce, więc warto było o nią grać.
Piwo lej, piwo lej barmanie piwo lej, pamiętaj o pianie, równo lej, albowiem ja pragnienie mam.
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2016-03-01, 17:47

Władysław pisze: Ale pamiętam że była drużyna, która 4 Harleye Davidsony wygrała w jednej czarnej skrzynce, więc warto było o nią grać.
I dwa razy były po 4 samochody.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-03-11, 08:43

Ale faworyzowanie mistrzów w odcinku 21 (wg programu tv), najpierw sprzedają im podpowiedź za 1500 przy puli 10 000 zł, a potem zamiast dostać od razu karę za bierność w licytacji Ibisz daje im tylko ostrzeżenie. Ja na miejscu przeciwników opuściłbym studio.
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Nirvana
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Nirvana » 2016-03-24, 20:39

Cóż, dla mnie ten teleturniej to klasyka! Przypominają mi się te lata młodości, kiedy po prostu beztrosko oglądałem sobie TV. Złote czasy Polsatu biorąc pod uwagę teleturnieje, które wtedy emitowali.

Formuła teleturnieju jest świetna, każdy odcinek oglądałem z wielkim zaangażowaniem w grę i to co się działo. Połową sukcesu było już to, że prowadzącym był Krzysztof Ibisz. On naprawdę idealnie pasował do tego teleturnieju, z resztą ja go uwielbiam w każdej roli. To gwiazda Polsatu :) Ten teleturniej miał bardzo przyjemny klimat i taką swojską atmosferę. Nie można było się nudzić! Fajne było to, że tylu ludzi było w studiu i te luźne rozmowy pomiędzy pytaniami powodowały, że czułem jakbym tam z nimi siedział, albo na jakichś imieninach gdzie ktoś opowiada różne historie.

Fajne studio, oprawa muzyczna, ciekawe i różnorodne kategorie pytań. Fajnie, że w kategorii o Serialach często były pytania ze "Świata wg Kiepskich" (pamiętam, że jak puścili fragment odcinka "Pocieszacz" to aż się Ibisz wzruszył ;) ).

Czasem Mistrzowie mnie wkurzali, zwłaszcza jeśli osoby wydawały się wredne, a utrzymywały się kilka odcinków. Ale czasem były drużyny, które naprawdę wiele razy się pojawiły, ale były spoko. Ibisz też często z nimi rozmawiał z przyzwyczajenia.

Minusem jest ta ostatnia seria odcinków, w której występowali studenci. Wtedy naprawdę zmienił się klimat, ale może to też wina tego, że to już były późniejsze lata i już tego się tak miło nie wspomina. Jednak wtedy też Ibisz jakoś inaczej wyglądał i się zachowywał, i trochę program podupadał.
Oglądając powtórki tych odcinków teraz, trochę lepiej to wygląda niż za pierwszym razem.
Ostatnio zmieniony 2016-03-24, 20:44 przez Nirvana, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
#h3tman
Halinka
Halinka

Post autor: #h3tman » 2016-06-10, 21:52

Klasyk. Szkoda, że już nowych odcinków nie emitują. Najlepsze były pytania z ŚWK - dość proste, w większości jak nazywają się odtwórcy ról.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-08-17, 08:46

Ibisz: "Bardzo się prosi drużynę żółtych żeby nie przeklinała" :lol:

Kojarzycie tych żółtych co całą minutę zastanawiania się musieli wypikać ? :lol:
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Matrixun
Redakcja
Redakcja

Post autor: Matrixun » 2016-08-17, 12:45

Rzuć Pan jakimś linkiem. Raz chyba jakiś odcinek z przekleństwem oglądałem, ale nie pamiętam już tego.
"Kucaj na buty, garbik, fajeczka, no i leciało. He he he"
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-08-17, 13:32

A skąd mam linka wziąć ? Mogę tylko uściślić, że to był odcinek po odcinku w którym wystąpił słynny Marek Krukowski.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2016-08-17, 16:38

Kojarzę to he zapomnieli że nagrywają :-P
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-08-18, 07:55

Dzisiaj na P2 też śmieszny odcinek
- goście z dużym modelem czołgu jako maskotką
- ci sami goście zablokowali o 200 zł za mało i nie weszli do finału :lol:
- Ibisz kazał innym tańczyć za łatwiejsze pytania
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Post autor: Pabfer » 2016-08-22, 22:36

Bardzo ciekawy pomysł na teleturniej! Lubiłem zapamiętywać odpowiedzi na niektóre pytania. Oczywiście w centrum mojej uwagi stały czarne skrzynki - to najbardziej wciągało.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-10-07, 12:59

Kojarzycie taką drużynę mistrzów, której kapitanem był taki brodaty Mieczysław i z sumą 6000 zł wygrywali i wygrywali finały ? To była jakaś rodzina Ibisza czy co ?

Takie pytania za praktycznie va banque:
- zdjęcie Pameli Anderson i jak się tylko nazywa
- jak ma na imię kompozytor Morricone
I oczywiście megatrudne pytania dla przeciwników.

Nawet pod nich przygotowano skrzynkę gdzie były 4 Harleye - na szczęście nie krzyknął va banque i przeciwnicy nie wyszli ze studia pokrzywdzeni. A wcześniej kobiecinę-kapitana do łez doprowadzono bo kto ma odpowiadać za 10 000 Ibisz losował monetą.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
kanalium
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kanalium » 2016-10-07, 13:51

Kizior pisze:Kojarzycie taką drużynę mistrzów, której kapitanem był taki brodaty Mieczysław i z sumą 6000 zł wygrywali i wygrywali finały ? To była jakaś rodzina Ibisza czy co ?
Teraz lecą na Polsacie 2 odcinki z drużyną mistrzów z panem Mieczysławem (chyba o nich ci chodzi, startowali z kwotą 6400 zł, przetrwali 12 programów w loży mistrzów i byli bodajże trzecią [po drużynie Dariusza Dydy (startowali z kwotą 10200 zł) i ostatnich mistrzach - studentach z Wrocławia (jeden z nich miał dość oryginalne imię - Eligiusz, startowali z maksymalną kwotą 15000 zł)] drużyną, która miała najwięcej występów w "Awanturze o kasę").

Nie sądzę, aby oni byli rodziną Ibisza. Cała drużyna była dla siebie rodziną.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-10-07, 14:01

To jak wyjaśnisz jawną kpinę z logiki i prawdopodobieństwa szczęścia korzystną dla nich ?
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2016-10-07, 21:03

Może nie rodzina Ibisza, ale czasem pewnie próbowali trochę ustawiać, żeby się jedna drużyna dłużej utrzymała w loży.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-10-07, 22:31

Co na to komisja wenecka ? Niech się Ibisz cieszy że nigdy nie przyszło mi do głowy wystąpić bo po takich numerach zbierałby sztuczne zęby do czarnej skrzynki.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-10-11, 15:42

Jaki Yeti dzisiaj przeciwnikiem "rodziny Ibisza", nie mówił sumy ani va banque tylko jak jakiś zwierzak darł mordę "ahraaahgh !" - coś takiego :lol:

Mieli 15 000 a i tak przegrali z 6000 bo się pomylił przy blokowaniu o 200 :lol:

I oczywiście rodzinie Ibisza musieli dać Harleya do skrzynki bo jak to tak.
Ostatnio zmieniony 2016-10-11, 15:43 przez Kizior, łącznie zmieniany 1 raz.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2017-03-02, 17:39

Niech ktoś powie, że to nie była przegrana bo ktoś kazał albo coś:

https://www.youtube.com/watch?v=Fn_fdl8aOHM

Gość powiedział już dobrą odpowiedź i głupiego udawał - w ogóle dziwne zachowanie całej drużyny arcymistrzów.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Matrixun
Redakcja
Redakcja

Post autor: Matrixun » 2017-03-02, 19:48

Mój ulubiony Paskudzki tak samo przegrał, kilka pytań pod rząd błędy... coś tu wyraźnie było nie tak.
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2017-03-02, 19:56

Paskudzki to który ?
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Matrixun
Redakcja
Redakcja

Post autor: Matrixun » 2017-03-02, 20:03

https://www.youtube.com/watch?v=zmQrb5KO44s Ale odcinek wcześniej wygrywali wszystkie licytacje w pierwszym etapie. Co nie zmienia faktu, że byli według mnie najlepszą drużyną. Bogucki, który wiedział niemal wszystko i Witek, który genialnie blokował w licytacjach. Jak oglądałem premiery to się zastanawiałem ile on ma lat - czy 35 czy 50. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2017-03-02, 20:05 przez Matrixun, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2017-03-03, 08:54

No i ci, co wygrali z tymi arcyszwejkami skończyli "grać" od razu krzycząc va banque za czarną skrzynkę (ogórek kiszony) :roll: Tylko po to chyba żeby Ibisz mógł przez 30 minut tasować się wspomnieniami o "największej wygranej w historii polskich teleturniejów".
Ostatnio zmieniony 2017-03-03, 08:55 przez Kizior, łącznie zmieniany 1 raz.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teleturnieje”