Postaw na milion

Awatar użytkownika
Kiepski Widz
Administrator|Red. Naczelny

Postaw na milion

Post autor: Kiepski Widz » 2016-02-07, 23:18

"Postaw na milion" - teleturniej emitowany w TVP2 od 5 marca 2011r. i prowadzony przez Łukasza Nowickiego.

Lubię pooglądać, chociaż wkurzają mnie pytania statystyczne - wiadomo, że nikt normalny takich rzeczy nie wie. Prowadzący też bardzo spoko. A Wy co o nim myślicie? Zapraszam do dyskusji.
Ostatnio zmieniony 2016-02-07, 23:48 przez Kiepski Widz, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Re: Postaw na milion

Post autor: Ferdas20 » 2016-02-07, 23:50

Nawet fajny teleturniej, tylko właśnie niektóre pytanie strasznie głupie i to trochę irytuje. Dodam od siebie, że mam grę planszową "Postaw na milion" i też jest bardzo fajna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-03-06, 01:00

O k..., jakie tępe laski, nie wiedziały co to PEWEX, ba, nawet nie wiedziały że się w nich płaciło dolarami :roll:
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2016-03-06, 12:13

A przed grą, jak tylko weszły na scenę to mówiły, że są najlepsze, najwspanialsze i w ogóle :lol: A druga para znowu miała jakieś głupie pytanie o średnią wielkość mieszkań w jakichś tam miejscowościach. Dobrze, że na końcu chociaż wygrali.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-03-07, 08:13

Jak dla nich Łódź to same pałace fabrykantów to nic dziwnego, że poszło im kasy na to.

Pytanie by modli dać, w którym województwie sprzedaje się najwięcej papieru toaletowego :lol:
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-03-12, 22:42

Sportowiec niewiedzący gdzie produkowana jest adrenalina :roll:
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2016-03-12, 22:46

Ale ogólnie dzisiejsze gry nie były takie złe. Niezła akcja była z tą piłką. Jak ten z widowni ją rzucił gdzieś w cholerę to liczyłem na jakiś jęk, że ktoś za kulisami dostanie :lol:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-03-19, 22:34

Wyjątkowe dzisiaj lebiegi występowały.
Najpierw laska od Krainy Lodu, potem dwa dziki przeżarte które wyłożyły się na pytaniu o jedzenie :lol:, potem dobra taktyka ostatnich zawodników - udawali głupich, szybko spuścili prawie całą forsę i dzięki temu doszli do finału. To jedyny sposób.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
kanalium
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kanalium » 2016-03-20, 17:38

Kizior pisze:Wyjątkowe dzisiaj lebiegi występowały.
Najpierw laska od Krainy Lodu, potem dwa dziki przeżarte które wyłożyły się na pytaniu o jedzenie :lol:, potem dobra taktyka ostatnich zawodników - udawali głupich, szybko spuścili prawie całą forsę i dzięki temu doszli do finału. To jedyny sposób.
Pierwsza gra - Pytanie, na którym siostry poległy brzmiało: Z jakiego filmu pochodzi piosenka "Moon River"? Warianty: "Kochankowie z Księżyca", "Kraina Lodu", "Pocahontas", "Śniadanie u Tiffany'ego" (poprawna odpowiedź). Zdziwiłem się, że nic nie postawiły ani na "Kochanków..." (mógł podobnie brzmieć tytuł oryginalny) ani na "Śniadanie...".

Druga gra - tu też jestem zaskoczony, że gracze nie postawili żadnych pieniędzy na karpia (49% ankietowanych nie wyobrażało sobie bez tego wigilijnego stołu).

Trzecia gra - już myślałem, że w finale wygrają, odpowiadając dobrze na pytanie: Który z wymienionych krajów ma więcej mieszkańców? Warianty: Rosja (największy kraj, poprawna odpowiedź), Japonia (jeden z najgęściej zaludnionych krajów).
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-03-20, 20:24

kanalium pisze: Pierwsza gra - Pytanie, na którym siostry poległy brzmiało: Z jakiego filmu pochodzi piosenka "Moon River"? Warianty: "Kochankowie z Księżyca", "Kraina Lodu", "Pocahontas", "Śniadanie u Tiffany'ego" (poprawna odpowiedź). Zdziwiłem się, że nic nie postawiły ani na "Kochanków..." (mógł podobnie brzmieć tytuł oryginalny) ani na "Śniadanie...".
Przede wszystkim po wieku piosenki powinni iść.
Druga gra - tu też jestem zaskoczony, że gracze nie postawili żadnych pieniędzy na karpia (49% ankietowanych nie wyobrażało sobie bez tego wigilijnego stołu).
Niestety żarłoki uwierzyły w lewacką propagandę antykarpiową.
Trzecia gra - już myślałem, że w finale wygrają, odpowiadając dobrze na pytanie: Który z wymienionych krajów ma więcej mieszkańców? Warianty: Rosja (największy kraj, poprawna odpowiedź), Japonia (jeden z najgęściej zaludnionych krajów).
Ruskich to w ogóle nikt nie policzył.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-03-26, 19:34

Ciekawe co sobie myślały nauczycielki które uczyły polskiego tych tłuków, którzy stracili 700 000 na Sienkiewiczu :roll: :roll:
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2016-03-26, 19:57

No właśnie, renesans? Jeszcze młodzi faceci, bo żeby jakieś dziadki to rozumiem, że mogą nie pamiętać. Ale potem i tak im się nie udało przy pytaniu o język urzędowy Nowej Zelandii. Dziwne, że dziś nie było żadnego pytania statystycznego, ale to bardzo dobrze.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kanalium
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kanalium » 2016-03-27, 17:16

Kiepski Widz pisze:Ale potem i tak im się nie udało przy pytaniu o język urzędowy Nowej Zelandii. Dziwne, że dziś nie było żadnego pytania statystycznego, ale to bardzo dobrze.
Zaskoczyło mnie to ostatnie pytanie o językach.
Spodziewałem się, że będzie pytanie w stylu:
Język <nazwa języka> to inna nazwa języka/język urzędowy.
- <odpowiedź 1>
- <odpowiedź 2>

Co do pytań statystycznych, w sumie dobrze, że ich nie było w ostatnim odcinku.

Zastanawia mnie jedno:
Czy była kiedyś taka sytuacja w "Postaw na milion", że np. gracze odpowiedzieli na 4 pytania, zostało im 500 000 zł i minął czas antenowy, a gra była kontynuowana w następnym odcinku?
Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2016-03-27, 18:06

kanalium pisze:Czy była kiedyś taka sytuacja w "Postaw na milion", że np. gracze odpowiedzieli na 4 pytania, zostało im 500 000 zł i minął czas antenowy, a gra była kontynuowana w następnym odcinku?
Chyba w "Postaw na milion" nigdy nie było takiej sytuacji, tylko zawsze dana gra kończy się w danym odcinku. Ja zawsze po czasie antenowym się domyślam czy dojdą do finału czy nie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2016-03-27, 18:07

O ile dobrze pamiętam to kontynuowanie gry w kolejnym odcinku zdarzało się tylko w pierwszym i może drugim sezonie w 2011r. Teraz te gry nie są pokazywane w takiej kolejności jak nagrywają, więc zawsze jest tak, że pierwsza para nigdy nic nie wygra, jeśli już to tylko ostatnia.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2016-03-27, 18:08

A może i Widzu ma rację. Na początku może się zdarzało.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-03-28, 17:28

Teraz żeby się zmieścić wycinają ględzenie, tak jak w Familiadzie.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-04-02, 22:14

Jak dzisiaj walca tańczył Nowicki z babką po przegranym finale to przypominało to tańczącego Boczka z Waldkiem pod kiblem :lol:

Ładnie się wyłożyli na królach wcześniejsi gracz ale z wykształceniem miliarderów poradzili sobie świetnie.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-04-16, 21:59

Źle pokombinowali w finale z tymi rozdziałami - to była zbyt nasuwająca się odpowiedź jak na 50 000 zł - tak trzeba brać sprawę.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2016-04-16, 22:01

Różnica znowu nie była jednak tak duża - zaledwie 2 rozdziały. Ale drużyna dobra, jak Nowicki zapowiedział, że ta dziewczyna lubi czytać mnóstwo książek to liczyłem, że będzie widać tego efekt, ale dopiero pod koniec z tymi księgami się uaktywniła, tak to ten facet większość wiedział czy tam się domyślał. Mogliby znowu dać komuś sporo wygrać, chociaż ze 200 tysięcy, raz kiedyś nie zaszkodzi.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Crockett
Boczek
Boczek

Post autor: Crockett » 2016-04-17, 20:22

Panowie a czy kiedykolwiek zdarzyla się sytuacja, że ktoś wygrał calutki milion w tym programie ?
Obrazek
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2016-04-17, 20:25

W polskiej wersji nigdy. W innych 3 razy: Niemcy, Argentyna, Hiszpania.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-04-17, 21:38

Ale to w specjalnych wydaniach chyba z gwiazdami tylko.

Jakbyś miał milion już po trzech pytaniach to byś dostał pytanie:
- szerokość drzwi od kibla w ŚWK wynosi
79,9 - 79,7 - 79,8 - 79,6 cm
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2016-05-14, 19:14

Strasznie kretyńskie pytanie w dzisiejszym finale. Goście nie wygrali, bo ludzie sprawdzają w google czy niebo istnieje... :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-05-14, 19:19

Ferdas20 pisze:Strasznie kretyńskie pytanie w dzisiejszym finale. Goście nie wygrali, bo ludzie sprawdzają w google czy niebo istnieje... :roll:
Niebo to nie tylko raj !
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teleturnieje”