GRA "Jeden z dziesięciu" edycja 5

Awatar użytkownika
Kiepski Widz
Administrator|Red. Naczelny

Re: GRA "Jeden z dziesięciu" edycja 5

Post autor: Kiepski Widz » 2017-11-19, 21:55

Jedne z odpowiedzi dostałem prawie w ostatniej chwili :P

[center]PODSUMOWANIE 8. RUNDY:

I. kacrudy
1. Ile zarabia Halina Kiepska i w którym odcinku się o tym dowiadujemy?
*Oj, nie strzelę. Mogę obstawić tylko że w żadnym odcinku, ale to z pewnością niecelne.
*1400 zł, 2000 zł z dodatkami. Jest o tym mowa w odc. "Eldorado", 0p

2. "Jak dziwnie? Normalnie. Jak jełop."
*Myślę, że Halina, strzelam, że "Wizerunek".
*Halina, "Cappo di Tutti Ferdi", 1p

3. https://www.youtube.com/watch?v=M6gDj0uJrBI
*079 "Sposób na blondynkę"
*Tak, 2p

II. karol piękny
1.W którym odcinku w pierwszej scenie Ferdek, będąc na przedpokoju, znajduje najpierw pustą puszkę po piwie, a następnie pustą butelkę po wódce?
*W odcinku "Ludzie bezdomni"
*Tak, 3p

2. "Sam żeś tatuś mówił, nawet niedawno, że żadnej wiedzy nie ma."
*Waldek w odcinku "W betonowym kręgu"
*Tak, 2p

3 https://www.youtube.com/watch?v=gU7KF82_FqU
*"Od Judasza do Kamasza"
*Tak, 2p

III. Matrixun
1. W którym odcinku Boczek w scenie pod WC miał w jednej ręce kiełbasę, a w drugiej papier toaletowy?
*W odcinku "Powrót Kopcińskiego".
*Tak, 3p

2. "Siedzisz 15 godzin przed tym telewizorem i jopisz się w to szkiełko."
*Halina w odcinku "Memento mori"
*Tak, 2p

3. https://www.youtube.com/watch?v=Inm5euhwnCA
*Śrubka
*Tak, 2p

TABELA WYNIKÓW:
Obrazek

Z grą żegna się kacrudy z wynikiem 36 punktów.

Dziękuję za udział :)[/center]

I teraz uwaga:

Cytując Tadeusz Sznuka: "Stoimy w sytuacji, której nigdy nie mieliśmy w naszej zabawie..."

...ponieważ już dziś, przed rozpoczęciem finału wiadomo, że całą grę wygrał karol piękny. Różnica punktów pokazuje, że finał nie ma sensu, bo jego rozegranie nic nie zmieni. Nawet jeśli karol nie odpowie na żadne pytanie, a Matrixun na wszystkie poprawnie, to wynik będzie wynosił 50:49 dla karola.

[center]Więc już dziś mogę ogłosić, że V edycję forumowej gry "Jeden z dziesięciu" czyli testu wiedzy o serialu wygrywa karol piękny[/center]

Moje szczere gratulacje! Należało Ci się, jesteś chodzącą encyklopedią serialu!

Chciałbym jednak, aby finał, który jest formalnością, został rozegrany. Niech wszystko się odbędzie zgodnie z planem i nasi dwaj Kiepscy Znawcy się zmierzą. Moja propozycja jest taka, że prześlę za moment wszystkie 3 ostatnie pytania i proszę, abyście jak najszybciej odpowiedzieli, to wtedy podam od razu wynik, przyznam rangę i ogłoszę jeszcze jedną ważną rzecz. Nie będziemy się bawić w pytania we wtorek, środę i czwartek, a wyniki w niedzielę, tylko rozegramy ten finał ekspresowo. Niemniej jednak czas na odpowiedź jest jak zawsze do przyszłej niedzieli, do godz. 22:00 i możecie odpowiedzieć nawet w niedzielę, to od was zależy.

[center]A więc w finale zagrają:
1. zwycięzca III edycji - karol piękny
i (o honor)
2. zwycięzca II edycji - Matrixun[/center]
Obrazek
Awatar użytkownika
Matrixun
Redakcja
Redakcja

Post autor: Matrixun » 2017-11-19, 22:08

I wygrał najlepszy! Od początku było wiadomo, że tak będzie. W końcu zwycięzca zna chyba cały serial na pamięć. :-p karol piękny, brawo, moje gratulacje! :-) Nie spodziewałem się, że znajdę się w tej edycji tak wysoko. Bardzo dziękuję za świetną grę i gratulacje również dla pozostałych uczestników.

A co do finału - ja się zgadzam, dla zabawy możemy to rozegrać. Pytanie czy zwycięzca się zgodzi. ;-)
"Kucaj na buty, garbik, fajeczka, no i leciało. He he he"
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2017-11-26, 21:55

Szczerze mówiąc dopiero dzisiaj mi się przypomniało, że trzeba ogłaszać wyniki finału, więc mogę poczekać jeszcze do północy na odpowiedzi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2017-11-26, 22:33

[center]PODSUMOWANIE FINAŁU ORAZ CAŁEJ GRY:

I. karol piękny
1. Z którego odcinka możemy wywnioskować, że kamienica Kiepskich ma 20 metrów wysokości? Jeden z bohaterów o tym mówi, nie trzeba wymieniać kto.
*Czysty strzał: "Remoncik"
*"Nie, "Dinozaur". Rozmowa Ferdka z Paździochem u Mariana w 4. minucie, 0p

2. "Macie pół godziny, nim ostrze gilotyny urżnie ten wredny, kataloński łeb."
*strażnik w odcinku "Ferdydurka"
*Tak, 2p

3. https://www.youtube.com/watch?v=APtc_y6gL8k
*"Zagraniczniak"
*Tak, 2p

II. Matrixun
1. Jedna ze scen w którym odcinku odbywała się w listopadowy wtorek o godz. 6.30?
*Puste butle
*Nie, "La la la", 0p

2. "Wolałabym, żebyś strzelił do mnie z zupełnie innej broni."
*Paździochowa w odcinku "Gatunek"
*Nie, bohaterka filmu, "Heca koło pieca", 0p

3 https://www.youtube.com/watch?v=UUdmPdrJQVM
*"Dzień szakala"
*Tak, 2p

TABELA WYNIKÓW:
Obrazek

Na sam koniec stała się rzecz wręcz niespodziewana. karol piękny po raz pierwszy w historii błędnie odpowiedział na pytanie, tracąc przez to 3 punkty. Nie ma to jednak wpływu na zwycięstwo, bo jak wiemy już tydzień temu miał zapewniony tytuł Kiepskiego Znawcy i jeszcze raz mu gratuluję wygrania V edycji forumowego konkursu wiedzy o "Kiepskich" :)[/center]

Poniżej ranking obecnej edycji:

[center]Obrazek[/center]

Tak oto forumowy test wiedzy o serialu "Jeden z dziesięciu" dobiegł końca. Nie planuję organizować więcej edycji w obecnej formule, gdyż zwyczajnie się wyczerpała. Po punktacji, ale nie tylko po niej, sam to widzę, że z każdą edycją pytania są coraz trudniejsze i o coraz większe szczegóły. Ciężko jest je także wymyślać, żeby się nie powtórzyły. A po drugie testy zawsze wygrywały te same osoby. Jak była edycja bez Vita, to wygrał karol, a jak bez karola to Vito. Ale jest druga strona medalu: przez 4 lata zwycięzcy oraz wszyscy finaliści pokazali, że mają ogromną wiedzę o serialu zawsze, na stałe, a nie tylko w czasie gry. Dlatego na jesieni planuję zorganizować test wiedzy dla osób, które zaszły bardzo wysoko lub wygrały "Jeden z dziesięciu", coś w rodzaju Turnieju Mistrzów. Będą to osoby z poniższej tabeli, o ile oczywiście zechcą zagrać. Być może oprócz tej szóstki najlepszych, zaproszę jeszcze kogoś, ale to nie jest pewne. To dla nich zorganizujemy test wiedzy i na koniec przyznamy określoną ilość rang Kiepski Znawca (co najmniej 2, ale to się ustali). Wszystko będzie trwało dużo krócej niż 2 miesiące. Taki mam plan, być może on się zmieni, ale uważam, że należy rozszerzyć grupę Kiepski Znawca i wyróżnić również te osoby, które ogromną wiedzę niewątpliwie mają, ale zabrakło im szczęścia w "Jeden z dziesięciu". Fajnie, gdybyśmy mieli na forum grupę ekspertów NA STAŁE (a na pewno na kilka lat), a nie co roku innego i jednego wyróżnionego.

A oto sześć osób, które uzyskały najlepsze wyniki w ciągu pięciu edycji "Jeden z dziesięciu":

[center]Obrazek[/center]

Chcę również podziękować wszystkim uczestnikom za chęć udziału w grze oraz za uczciwość i gratuluję każdemu osiągniętego wyniku.

Tak jak obiecałem, na koniec podaję hasło do strony http://chomikuj.pl/kjepscy gdzie znajduje się lista pytań i każdy może ją zobaczyć. To hasło to kiepscy
Obrazek
Awatar użytkownika
Matrixun
Redakcja
Redakcja

Post autor: Matrixun » 2017-11-26, 22:41

Jeszcze raz dziękuję za bardzo fajną grę. No cóż, szkoda, że to już koniec tej zabawy, bo formuła była bardzo fajna. Ciekawe czy doczekamy się jakiejś nowej zabawy tego rodzaju. Mam nadzieję, że tak. ;-)
"Kucaj na buty, garbik, fajeczka, no i leciało. He he he"
Awatar użytkownika
Vito_Corleone
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Vito_Corleone » 2017-11-26, 22:57

Kolorek ponownie wędruje w dobre ręce.
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Forumowe konkursy, plebiscyty”