GRA "Jeden z dziesięciu" edycja 5

Awatar użytkownika
Kiepski Widz
Administrator|Red. Naczelny
Administrator|Red. Naczelny
Posty: 4813
Rejestracja: 2013-01-02, 21:05

GRA "Jeden z dziesięciu" edycja 5

Post autor: Kiepski Widz » 2017-09-21, 23:18

Zaczynamy kolejną edycję "Jeden z dziesięciu", czyli gry, w której dzięki znajomości serialu można wygrać rangę Kiepski Znawca. Wraz z obecnym, aczkolwiek wkrótce ustępującym Kiepskim Znawcą - Vito_Corleone przygotowaliśmy kolejną porcję pytań :)

[center]Obrazek[/center]

[center]REGULAMIN GRY "JEDEN Z DZIESIĘCIU" V[/center]

I. WSTĘP

1. Organizatorem oraz prowadzącym grę "Jeden z dziesięciu", zwaną dalej grą, jest użytkownik Kiepski Widz.

2. Autorami pytań do gry są Kiepski Widz oraz Vito_Corleone.

3. Pytania zostały ułożone w kolejności ich zadawania jeszcze przed rozpoczęciem naboru do gry. Cała lista została zamieszczona na jednej ze stron internetowych i po zakończeniu rozgrywki zostanie udostępniona.

4. W grze bierze udział 10 zawodników.

5. Do gry może zgłosić się każdy użytkownik Forum, z wyjątkiem:
-osób układających pytania
-osób, które mają na swoim koncie mniej niż 30 postów

6. Chętni chcący wziąć udział w grze mogą się do niej zgłosić w czasie trwania naboru. O jego terminie poinformuje prowadzący.

7. Gdy do gry zgłosi się więcej niż dziesięciu kandydatów, o udziale w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń. Kiedy do gry zgłosi się wymagana liczba uczestników, ich nicki zostaną ułożone w kolejności alfabetycznej i na tej podstawie przydzieli im się numery od 1 do 10.

8. Gra polega na odpowiadaniu na pytania związane z serialem "Świat według Kiepskich".

9. Gra rozpocznie się 26.09.2017r. i będzie się składać z 9 rund, z czego każda trwa tydzień.

II. ZASADY GRY

10. Uczestnicy gry będą otrzymywać od prowadzącego poprzez Prywatną Wiadomość 3 pytania tygodniowo - we wtorki, środy i czwartki.

11. Czas odpowiedzi na pytania z danego tygodnia upływa w niedzielę o godzinie 22:00:59. Po tym czasie prowadzący nie przyjmuje już odpowiedzi.

12. Każda runda składa się z 3 części:

CZĘŚĆ 1 (WIEDZA) - odbywa się we wtorki. Każdy uczestnik otrzyma pytanie dotyczące wiedzy o serialu.
CZĘŚĆ 2 (CYTATY) - odbywa się w środy. Każdy uczestnik otrzyma jeden cytat z serialu. Jego zadaniem będzie podać tytuł odcinka, z którego dany cytat pochodzi oraz który bohater serialu wypowiedział te słowa. W rundach 1-5 będzie również podpowiedź w postaci przedziału stu odcinków (np. 1-100, 101-200 itd.).
CZĘŚĆ 3 (JAKI TO ODCINEK) - odbywa się w czwartki. Każdy uczestnik otrzyma link do nagrania mp3. Jego zadaniem będzie podać tytuł odcinka, z którego odcinka pochodzi dany fragment.

III. PUNKTACJA

a) W pierwszej części można zdobyć maksymalnie 3 punkty za poprawną odpowiedź. Kiedy będzie ona niepełna, 2 pkt, w przypadku odpowiedzi błędnej uczestnik nie otrzymuje punktów. Kiedy uczestnik w ogóle nie udzieli odpowiedzi otrzymuje 2 punkty ujemne.

b) W drugiej części można zdobyć maksymalnie 2 punkty za pełną i poprawną odpowiedź. Kiedy uczestnik udzieli częściowo poprawnej odpowiedzi (np. poda poprawnie tylko bohatera, który wypowiedział dane słowa), otrzyma 1 punkt. W przypadku braku jakiejkolwiek odpowiedzi uczestnik otrzymuje 2 punkty ujemne.

c) W trzeciej części można zdobyć 2 punkty za poprawną odpowiedź, 0 pkt za błędną i 2 punkty ujemne za brak odpowiedzi.

d) Odpowiedź "Nie wiem", "Nie mam pojęcia" lub każda inna, w której nie zostanie zawarty żaden tytuł czy nazwa bohatera jest traktowany jako brak odpowiedzi i uzyskuje się za taką odpowiedź minus 2 punkty. Wyjątek stanowi odpowiedź "W żadnym odcinku". Za taką, jeśli jest błędna i jest odpowiedzią na pytanie części I, jest 0 punktów. W pozostałych częściach są za nią 2 punkty ujemne.

13. Uczestnicy gry odpowiadają na pytania prowadzącemu poprzez Prywatną Wiadomość. W jej treści muszą wpisać pytanie na które odpowiadają oraz odpowiedź.

14. Liczy się tylko odpowiedź pierwsza, napisana w pierwszej Wiadomości.

a) W przypadku, gdy uczestnik poda w jednej Wiadomości np. tytuł odcinka, a w drugiej bohatera, prowadzący bierze pod uwagę jedynie pierwszą wiadomość. To samo tyczy się podania kilku wariantów w jednej Wiadomości, np. "Paździoch albo Boczek". Wtedy prowadzący bierze pod uwagę jedynie odpowiedź "Paździoch", nawet gdyby odpowiedź "Boczek" była poprawna.

b) Można przesłać w jednej wiadomości odpowiedzi na wszystkie 3 pytania z danej rundy.

15. Uczestnicy zabawy pod groźbą dyskwalifikacji z gry mają zakaz publikacji swoich pytań na forum przed udzieleniem na nie odpowiedzi oraz proszenia innych użytkowników o pomoc, np. w działach "W którym to odcinku", "Rozpoznaj odcinek - cytaty", "Wolny temat" i inne.

a) W przypadku, gdy co najmniej 2 razy zdarzy się, że pytanie, które prowadzący zadaje w czasie gry (a nie otrzymał jeszcze na nie odpowiedzi) zada na forum osoba nie biorąca udziału w zabawie, zostanie to potraktowane jako oszustwo, a zawodnik, któremu zadano to pytanie zostanie zdyskwalifikowany.

16. Po zakończeniu każdej rundy rozgrywki prowadzący będzie publikował wszystkie pytania wraz z odpowiedziami uczestników oraz poprawnymi, jakie zadał w danym tygodniu. Wtedy też poinformuje ile punktów zdobył każdy z uczestników. Po podliczeniu zdobytych punktów i dodaniu ich do liczby uzyskanej wcześniej, jeden z uczestników, który będzie miał ich najmniej, odpadnie z dalszej rozgrywki. W przypadku remisu zostanie rozegrana dogrywka. Uczestnicy biorący w niej udział otrzymają poprzez Prywatną Wiadomość dodatkowe pytanie, na które odpowiedzią będzie liczba lub procent. Każdy otrzyma inne pytanie, które zostanie przesłane po upewnieniu się przez Prowadzącego, że zawodnik może na nie odpowiedzieć w ciągu najbliższej minuty. Po otrzymaniu pytania na odpowiedź będzie tylko jedna minuta, po tym czasie zawodnik odpada z dalszej gry. Osoba, która będzie najbliżej poprawnej odpowiedzi, przechodzi do kolejnej rundy. Jeśli dwie osoby odpowiedzą zbyt późno, to odpada ten, którego nick zaczyna się na wcześniejszą literę alfabetu.

17. Zwycięzcą gry zostanie osoba, która zdobędzie największą liczbę punktów.

18. Nagrodą w grze jest:
a) dla zwycięzcy finału uzyskanie rangi Kiepski Znawca
b) dla obu finalistów zdjęcie jednego ostrzeżenia (oczywiście, jeśli je posiadają).

19. Pytania dotyczą tylko odcinków 1-516 (w tym specjalnych).

20. Podział na sezony i numeracja odcinków obowiązuje taka jak na Forum w dziale Odcinki.

21. W przypadku, gdy podczas trwania gry uczestnik zmieni nick to nie będzie to brane pod uwagę w grze. Pod takim nickiem pod jakim się zgłosił, pod takim będzie występował do końca gry.

22. Każdy z uczestników jest zobowiązany przestrzegać Regulaminu.

23. Zgłoszenie się do gry jest równoznaczne z akceptacją powyższego Regulaminu.

--------------------------------------------------------------------------------------------


Ogólnie wszystko jest po staremu, jak w poprzednich edycjach. Zmieniły się jednak drobiazgi:

•szczególnie mi zależy, aby nikt nie miał nawet cienia podejrzeń, że ustawiam pytania pod konkretne osoby. Dlatego też, w poprzednich edycjach zawsze całą listę pytań ułożonych w kolejności ich zadawania wysyłałem osobie, która pomagała mi układać pytania. Odbywało się to przed rozpoczęciem naboru, tak, aby nie wiedzieć, kto zagra i co za tym idzie kto jakie dostanie pytanie. Tym razem jednak Vitowi nie wysłałem i nie wyślę tej listy, ale znajduje się ona na stronie chomikuj.pl, a dokładnie tutaj: http://chomikuj.pl/kjepscy Po zakończeniu gry podam hasło, aby można było zobaczyć całą listę wstawioną tam w dniu dzisiejszym (22.09.2017 dokładnie o 0:00) i zobaczyć, że wszystko było uczciwie i żaden przekręt nie nastąpił. Jakakolwiek edycja tamtego pliku nie jest możliwa bez zmiany daty.

•podpowiedzi w cytatach będą teraz w pierwszych pięciu rundach, a ich zakres to 100 odcinków.

•nowością są pytania, na które odpowiedź brzmi "W żadnym odcinku." I są to pytania tylko I części, wtorkowej. Jeśli jest błędna to jest za nią 0 punktów, nie ma minusa. Ale już w części II i III (cytaty i nagrania) za napisanie "w żadnym" są 2 punkty ujemne. Ale tych pytań jest dosłownie kilka.

•zmieniły się również nieco zasady dogrywki. Teraz będzie to wyglądało tak: Każdy otrzyma inne pytanie i będzie miał 1 minutę czasu na odpowiedź. Ja zawsze przed wysłaniem pytania się spytam, czy może teraz odpowiedzieć, jeśli tak, to wyślę pytanie i jest minuta na odpowiedź. Jeśli mi wyśle odpowiedź po 2 minutach lub później, odpada z dalszej gry. Odpowiedzią będzie liczba lub procent. Chodzi o to, żeby strzelać, a nie sprawdzać. Jeśli dwie osoby odpowiedzą zbyt późno, to odpada ten, którego nick zaczyna się na wcześniejszą literę alfabetu.


Reszta jest normalnie: po jednym pytaniu we wtorek, środę i czwartek, wszystko się odbywa poprzez PW. Mam nadzieję, że we wtorek będziemy mogli już zacząć. Jeśli macie jakieś pytania, to piszcie

[center]
Niniejszym otwieram nabór, który potrwa do poniedziałku włącznie i zapraszam do udziału!
:)
[/center]

Chętni niech wpisują na listę swoje nicki w tym temacie. Na PW ani nigdzie indziej zgłoszeń nie przyjmuję.

A jeśli się zgłosi mniej niż 10 osób, to w zależności od liczby osób zaczniemy: 9 - od pytań rundy 2, 8 trzeciej itd.
Ostatnio zmieniony 2017-09-22, 11:09 przez Kiepski Widz, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek
^^Kliknij^^

REGULAMIN FORUM
Awatar użytkownika
karol piękny
Kiepski Znawca
Kiepski Znawca
Posty: 1402
Rejestracja: 2014-10-18, 11:27

Re: GRA "Jeden z dziesięciu" edycja 5

Post autor: karol piękny » 2017-09-21, 23:28

1. karol piękny
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka
Posty: 7469
Rejestracja: 2014-01-14, 19:18
Lokalizacja: Łódź

Re: GRA "Jeden z dziesięciu" edycja 5

Post autor: Pabfer » 2017-09-21, 23:32

2. Pabfer
Obrazek
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski
Posty: 1624
Rejestracja: 2016-09-04, 20:13

Re: GRA "Jeden z dziesięciu" edycja 5

Post autor: Bździuch » 2017-09-22, 05:33

Kiepski Widz pisze:Tym razem jednak Vitowi nie wysłałem i nie wyślę tej listy.
:mrgreen:

1. karol piękny
2. Pabfer
3. Bździuch
Ostatnio zmieniony 2017-09-22, 05:33 przez Bździuch, łącznie zmieniany 1 raz.
''i człowiek odkrył jak krzesać ogień. Prawdopodobnie zginął na stosie, którego nauczył swoich braci rozpalać''
A.Rand


ZAPRASZAM:
Moja gra PC o Kiepskich (KLIK)
I mój najnowszy scenariusz (KLIK)

Jeb*ć TVN
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski
Posty: 1971
Rejestracja: 2015-09-13, 18:30
Lokalizacja: Düsseldorf

Re: GRA "Jeden z dziesięciu" edycja 5

Post autor: kacrudy » 2017-09-22, 05:42

1. karol piękny
2. Pabfer
3. Bździuch
4. kacrudy
Awatar użytkownika
kanalium
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski
Posty: 754
Rejestracja: 2014-05-13, 11:31
Lokalizacja: Danków

Re: GRA "Jeden z dziesięciu" edycja 5

Post autor: kanalium » 2017-09-22, 07:51

1. karol piękny
2. Pabfer
3. Bździuch
4. kacrudy
5. kanalium
Obrazek
Awatar użytkownika
Szwejk
Paździoch
Paździoch
Posty: 484
Rejestracja: 2015-08-31, 17:06
Lokalizacja: Królewskie Vinohrady

Re: GRA "Jeden z dziesięciu" edycja 5

Post autor: Szwejk » 2017-09-22, 09:21

Kiepski Widz pisze:2. Autorami pytań do gry są Kiepski Widz oraz Vito_Corleone.
Ile pytań wymyślił Vito? :lol:
Vade Retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana.
Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka
Posty: 7469
Rejestracja: 2014-01-14, 19:18
Lokalizacja: Łódź

Re: GRA "Jeden z dziesięciu" edycja 5

Post autor: Pabfer » 2017-09-22, 09:29

1- to już taka tradycja, że zwycięzca poprzedniej serii układa 1 pytanie. Ty się zgłoś lepiej, a nie się pytasz :P
Ostatnio zmieniony 2017-09-22, 09:29 przez Pabfer, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Szwejk
Paździoch
Paździoch
Posty: 484
Rejestracja: 2015-08-31, 17:06
Lokalizacja: Królewskie Vinohrady

Re: GRA "Jeden z dziesięciu" edycja 5

Post autor: Szwejk » 2017-09-22, 10:46

Kiepski Widz pisze:nowością są pytania, na które odpowiedź brzmi "W żadnym odcinku." I są to pytania tylko I części, wtorkowej. Jeśli jest błędna to jest za nią 0 punktów, nie ma minusa.
Pabfer pisze:1- to już taka tradycja, że zwycięzca poprzedniej serii układa 1 pytanie.
Łącząc fakty, to pytanie co ułożył Vito brzmi:
W którym odcinku pojawiła się Agnieszka Kaczorowska?
Odpowiedź: W żadnym odcinku.
Vade Retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana.
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 2011-03-24, 19:48
Lokalizacja: Suwałki

Re: GRA "Jeden z dziesięciu" edycja 5

Post autor: Ferdas20 » 2017-09-22, 14:52

1. karol piękny
2. Pabfer
3. Bździuch
4. kacrudy
5. kanalium
6. Ferdas20
Obrazek
Awatar użytkownika
Matrixun
Redakcja
Redakcja
Posty: 1864
Rejestracja: 2012-08-03, 09:14

Re: GRA "Jeden z dziesięciu" edycja 5

Post autor: Matrixun » 2017-09-22, 17:37

No to będę szczęśliwą siódemką. ;-)

1. karol piękny
2. Pabfer
3. Bździuch
4. kacrudy
5. kanalium
6. Ferdas20
7. Matrixun
"Kucaj na buty, garbik, fajeczka, no i leciało. He he he"
Awatar użytkownika
Kiepski Widz
Administrator|Red. Naczelny
Administrator|Red. Naczelny
Posty: 4813
Rejestracja: 2013-01-02, 21:05

Re: GRA "Jeden z dziesięciu" edycja 5

Post autor: Kiepski Widz » 2017-09-22, 18:48

Zostały jeszcze tylko 3 wolne miejsca :)
Obrazek
^^Kliknij^^

REGULAMIN FORUM
Awatar użytkownika
Mungo Jerry
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski
Posty: 1032
Rejestracja: 2009-09-20, 12:46
Lokalizacja: Berlin

Re: GRA "Jeden z dziesięciu" edycja 5

Post autor: Mungo Jerry » 2017-09-23, 15:08

1. karol piękny
2. Pabfer
3. Bździuch
4. kacrudy
5. kanalium
6. Ferdas20
7. Matrixun
8.Mungo Jerry
Awatar użytkownika
Luko
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski
Posty: 1727
Rejestracja: 2016-05-01, 18:01
Lokalizacja: Polska

Re: GRA "Jeden z dziesięciu" edycja 5

Post autor: Luko » 2017-09-23, 15:45

1. karol piękny
2. Pabfer
3. Bździuch
4. kacrudy
5. kanalium
6. Ferdas20
7. Matrixun
8.Mungo Jerry
9. Lukovsky
Ostatnio zmieniony 2017-09-23, 15:45 przez Luko, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

A zasadził panu ktoś kiedyś kopa w dupę?
Awatar użytkownika
Kiepski Widz
Administrator|Red. Naczelny
Administrator|Red. Naczelny
Posty: 4813
Rejestracja: 2013-01-02, 21:05

Re: GRA "Jeden z dziesięciu" edycja 5

Post autor: Kiepski Widz » 2017-09-23, 15:54

Mamy już 9 osób, zostało jedno miejsce. Jeśli ktoś jest chętny, to nie ma na co czekać. Zapraszam!
Obrazek
^^Kliknij^^

REGULAMIN FORUM
Piotrek2011
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski
Posty: 1191
Rejestracja: 2011-09-17, 18:33

Re: GRA "Jeden z dziesięciu" edycja 5

Post autor: Piotrek2011 » 2017-09-23, 17:43

To w takim razie ja się piszę na dziesiątego uczestnika.
Awatar użytkownika
Kiepski Widz
Administrator|Red. Naczelny
Administrator|Red. Naczelny
Posty: 4813
Rejestracja: 2013-01-02, 21:05

Re: GRA "Jeden z dziesięciu" edycja 5

Post autor: Kiepski Widz » 2017-09-23, 18:04

A więc mamy komplet :)

[center]Lista uczestników pierwszej rundy gry:
1. Bździuch
2. Ferdas20
3. kacrudy
4. kanalium
5. karol piękny
6. Lukovsky
7. Matrixun
8. Mungo Jerry
9. Pabfer
10. Piotrek2011
[/center]

To są wasze numery pierwszej rundy. Pierwsze pytanie we wtorek.
Obrazek
^^Kliknij^^

REGULAMIN FORUM
Awatar użytkownika
Kiepski Widz
Administrator|Red. Naczelny
Administrator|Red. Naczelny
Posty: 4813
Rejestracja: 2013-01-02, 21:05

Re: GRA "Jeden z dziesięciu" edycja 5

Post autor: Kiepski Widz » 2017-09-25, 23:10

Pierwsze pytania zostały wysłane. I proszę, abyście czytali je uważnie i na każdy szczegół zwracali uwagę, bo może się okazać, że odpowiedź na któreś pytanie brzmi, że w żadnym odcinku. :)

Czas na odpowiedź upływa w najbliższą niedzielę o godz. 22:00:59 i ani sekundy dłużej. :P
Obrazek
^^Kliknij^^

REGULAMIN FORUM
Awatar użytkownika
Kiepski Widz
Administrator|Red. Naczelny
Administrator|Red. Naczelny
Posty: 4813
Rejestracja: 2013-01-02, 21:05

Re: GRA "Jeden z dziesięciu" edycja 5

Post autor: Kiepski Widz » 2017-09-26, 18:25

I jeszcze jedno: Zwacajcie też szczególną uwagę na tytuły, bo nawet jedno słowo czy litera błędna w tytule powoduje utratę punktów, np. "Wiara uczyni cuda". To samo z odpowiedziami wymagającymi podania nazwy czy nazwiska.
Obrazek
^^Kliknij^^

REGULAMIN FORUM
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski
Posty: 1624
Rejestracja: 2016-09-04, 20:13

Re: GRA "Jeden z dziesięciu" edycja 5

Post autor: Bździuch » 2017-09-26, 18:32

Czyli pewnie coś przekręciłem :lol:
''i człowiek odkrył jak krzesać ogień. Prawdopodobnie zginął na stosie, którego nauczył swoich braci rozpalać''
A.Rand


ZAPRASZAM:
Moja gra PC o Kiepskich (KLIK)
I mój najnowszy scenariusz (KLIK)

Jeb*ć TVN
Awatar użytkownika
Kiepski Widz
Administrator|Red. Naczelny
Administrator|Red. Naczelny
Posty: 4813
Rejestracja: 2013-01-02, 21:05

Re: GRA "Jeden z dziesięciu" edycja 5

Post autor: Kiepski Widz » 2017-10-01, 12:27

Przypominam, że osoby, które jeszcze nie wysłały odpowiedzi mają czas tylko do godz. 22:00.
Obrazek
^^Kliknij^^

REGULAMIN FORUM
Awatar użytkownika
Kiepski Widz
Administrator|Red. Naczelny
Administrator|Red. Naczelny
Posty: 4813
Rejestracja: 2013-01-02, 21:05

Re: GRA "Jeden z dziesięciu" edycja 5

Post autor: Kiepski Widz » 2017-10-01, 17:11

Wszyscy już odpowiedzieli, więc przedstawiam wyniki pierwszej rundy:

Pierwsza gwiazdka odpowiedź uczestnika, druga ewentualna poprawna i liczba uzyskanych punktów.

[center]PODSUMOWANIE 1. RUNDY:

I. Bździuch
1. Jak się nazywał kot fryzjera Kobielaka i w którym odcinku jest o nim mowa?
*Serio ? "Mamot" - Dowiadujemy się o tym w odcinku "Kocidło".
*Pierwsze pytanie pierwszego zawodnika i od razu się pojawiły problemy. Okazuje się jednak, że poprawne są dwie odpowiedzi na to pytanie: MAMUT i MAMOT. Stasiek wyraźnie mówi MAMUT, a Halinka wyraźnie MAMOT, więc odpowiedź zostaje jak najbardziej uznana. "Mamut" też by był OK, 3p

2. "Jak to nie zadziała, to ja Babkę zamykam w tapczanie, aż Babka skruszeje."
*Chyba "Siłaczka"
*Nie i nie podałeś kto. Ferdek, "Czarny lulek", 0p

3. https://www.youtube.com/watch?v=3uEJFgJaECw
*"Krótki Dzień Pracy
*Tak, 2p


II. Ferdas20
1. Kim był Mamut w jednym z nowszych odcinków?
*Nie mam pojęcia, raczej tego nie oglądałem. Strzelam, że to jakiś stwór ze snu Ferdka.
*Był kotem z odcinka "Kocidło", 0p

2. "Kółeczka z dymu to są dobre dla pederastów."
*Ferdek do Boczka w odcinku "Zaczadzony umysł".
*Tak, 2p

3. https://www.youtube.com/watch?v=SFrOIOdn2ew
*Strzelam, że Azazel Pazuzu.
*Celny strzał, 2p


III. kacrudy
1. Jak nazywał się kot Boczka w jednym z odcinków?
*Puszek - pojawił się w odcinku "Glonojad".
*Tak, 3p

2. "Najlepszy facet to ten, który ma srebro we włosach, złoto w kieszeni i żelazo w gaciach."
*Będę strzelał - Ferdek w odcinku "Pożegnanie z Afryką".
*Nie. Pan Gałganek w odc. "Pan Gałganek", 0p

3. https://www.youtube.com/watch?v=vh9MnM3tB54
*142 "Polaka portret własny"
*Tak, 2p


IV. kanalium
1. Za jaką kwotę Ferdek jest w stanie zjeść żabę i w którym odcinku jest o tym mowa?
*Ferdek jest w stanie zjeść żabę za 50 euro. O tym mowa w odcinku 174. "Grzech".
*Dokładnie tak, 3p

2. "Nie podpowiadaj mi Babka, no przecie wiem, no."
*To powiedział Ferdek w odcinku 62. "Margaryna Gagaryna".
*Tak, 2p

3. https://www.youtube.com/watch?v=YiLDRBUMoUQ
*247. "Niszczyciel".
*Nie, "Balcyrewicz musi odejść...", 0p


V. karol piękny
1. Jaką pamiątkę po Władysławie Gomułce posiada Marian Paździoch?
*Okulary
*Tak, a była o tym mowa w odc. "Śmietnik historii". Tytuł nie był jednak wymagany, więc 3p

2. "To jest chwilowe tylko, byle do wiosny i tyle."
*Ferdek w odcinku "Remoncik"
*Tak, 2p

3. https://www.youtube.com/watch?v=g_SmHNzLO_w
*"Podróżnik"
*Tak, 2p


VI. Lukovsky
1. W którym odcinku Boczek opowiada, że autobus wciągnął mu buta wraz ze skarpetą?
*Sandały ojca Gaudentego
*Otóż nie. Tam Boczek mówił, że tramwaj mu wciągnął buta. O autobusie nie mówił w żadnym odcinku, 0p

2. "To może byś tak głośno poczytał, to się pośmiejemy razem, co?" (Halina, IQ)
*Halina, Bara bara
*Halina, "IQ", 1p

3. https://www.youtube.com/watch?v=vJ5e6KCYvhc
*Kiepski prezydent
*Nie, "Spółdzielnia radiowęzeł", 0p


VII. Matrixun
1. Podaj nazwy dwóch sportów, które były uprawiane na korytarzu.
*Piłka nożna, tenis.
*Tak, a było to w odc. "Ta okropna niedziela" i "Mężowie i żony", 3p

2. "Moja rola jako lekarza tutaj się kończy. Proponowałbym konsultację z psychiatrą."
*Powiedział to doktor Rymuszko w odcinku "Waldek w krainie czarów".
*Tak, 2p

3. https://www.youtube.com/watch?v=lYYAI2Ss6MA
*"Koniec świata męskiego bata".
*Nie, "Dogadzacz", 0p


VIII. Mungo Jerry
1. Wymień posiadaczy słynnego biustonosza z tzw. bloku wschodniego.
*Nie wiem. Strzelam : Stalin
*Niestety nie. To Leonid Breżniew, Nicolae Ceaușescu (można było napisać jak się słyszy) i anonimowy kolekcjoner z Berlina. Była o tym mowa w odc. "Nocne brąchanie", 0p

2. "No to najlepiej panie Paździoch, niech pan się przebierze za biskupa."
*215 - Ferdek "Matka jest tylko jedna"
*Mariola, odc. "Podlaska", 0p

3. https://www.youtube.com/watch?v=1nAvWt5PNCI
*Strzelam "Sylwester bez granic"
*"Wielki bal", 0p


IX. Pabfer
1. Dlaczego Kwiatkowska z zieleniaka nie ma szans w wyborach politycznych i w którym odcinku jest o tym mowa?
*Nie wiem
*Bo jej dziadek był komunistą. Była o tym mowa w odc. "Radny", -2p

2. "Pan fałszujesz i jeszcze w dodatku infekujesz!"
*Paździoch w odc. Mała Matura
*Helena, odc. "Recital", 0p

3. https://www.youtube.com/watch?v=La4_LO5_lAw
*Cyceron
*"Żądło", 0p


X. Piotrek2011
1. W którym odcinku podczas rodzinnego obiadu na stole pojawił się tort?
*Myślę, że w żadnym z odcinków nie pojawił się tort.
*Niestety, pojawił się w odcinku "Robak", 0p

2. "No bo pana Mariana jeszcze pewnie w domu nawet nie ma."
*Powiedział tak Boczek w odcinku 357.
*Boczek się zgadza, ale nie podałeś tytułu. Nawet gdyby to był odcinek 357, to bym nie uznał samego numerku. "Biedny kraj bogatych ludzi", 1p

3. https://www.youtube.com/watch?v=ExoLRs1ui9c
*Fragment pochodzi z odcinka "Dom Kultury".
*"Ping pong", 0p

TABELA WYNIKÓW:

Obrazek

Jako pierwszy grę musi opuścić Pabfer z wynikiem -2 pkt.

Dziękuję za udział :)[/center]

Pierwszy raz się zdarzyło, żeby po I rundzie tylko jedna osoba miała maksymalną liczbę punktów. Jest nią karol piękny. Pozostali mają mniejsze lub większe straty, ale to dopiero początek.

I mam dwie uwagi odnośnie numerów odcinków: w odpowiedzi zawsze należy podać tytuł, tak jak napisałem Piotrkowi2011, za podanie samego numeru poprawnego odcinka (bez jego tytułu) będzie 0 pkt. Ale jeśli ktoś poda dobry tytuł, ale zły numer, to nie ma żadnych konsekwencji i jest za to max punktów. Numer jest dodatkiem, dla mnie najważniejszy jest zawsze poprawnie napisany tytuł.

[center]Lista uczestników drugiej rundy gry:
1. Bździuch
2. Ferdas20
3. kacrudy
4. kanalium
5. karol piękny
6. Lukovsky
7. Matrixun
8. Mungo Jerry
9. Piotrek2011
[/center]
Obrazek
^^Kliknij^^

REGULAMIN FORUM
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski
Posty: 1624
Rejestracja: 2016-09-04, 20:13

Re: GRA "Jeden z dziesięciu" edycja 5

Post autor: Bździuch » 2017-10-01, 17:28

Kiepski Widz pisze: *Pierwsze pytanie pierwszego zawodnika i od razu się pojawiły problemy. Okazuje się jednak, że poprawne są dwie odpowiedzi na to pytanie: MAMUT i MAMOT. Stasiek wyraźnie mówi MAMUT, a Halinka wyraźnie MAMOT, więc odpowiedź zostaje jak najbardziej uznana. "Mamut" też by był OK, 3p
Nieprawda, specjalnie włączyłem sobie odcinek, Stasiek mówi wyraźnie Mamot, więc z kolei pytanie Ferdasa jest chyba niedoprecyzowane, z góry przepraszam, że się czepiam.
''i człowiek odkrył jak krzesać ogień. Prawdopodobnie zginął na stosie, którego nauczył swoich braci rozpalać''
A.Rand


ZAPRASZAM:
Moja gra PC o Kiepskich (KLIK)
I mój najnowszy scenariusz (KLIK)

Jeb*ć TVN
Awatar użytkownika
Kiepski Widz
Administrator|Red. Naczelny
Administrator|Red. Naczelny
Posty: 4813
Rejestracja: 2013-01-02, 21:05

Re: GRA "Jeden z dziesięciu" edycja 5

Post autor: Kiepski Widz » 2017-10-01, 17:34

Ja i 2 inne osoby, w tym autor pytania wyraźnie słyszą "Mamut" z ust Staśka (Marek Pyś) ;) Dlatego obie odpowiedzi są do uznania. A Ferdas20 został o tym uprzedzony.
Ostatnio zmieniony 2017-10-01, 17:35 przez Kiepski Widz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
^^Kliknij^^

REGULAMIN FORUM
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski
Posty: 1971
Rejestracja: 2015-09-13, 18:30
Lokalizacja: Düsseldorf

Re: GRA "Jeden z dziesięciu" edycja 5

Post autor: kacrudy » 2017-10-01, 17:41

Dobrze, że ja dostałem pytanie o kota Boczka, a nie Staśka, bo było łatwiej zapamiętać. A "Kocidło" oglądałem niedawno i nawet już nie pamiętam, co w nim się działo. :-P

PS Ja też słyszę "Mamut".
Ostatnio zmieniony 2017-10-01, 17:43 przez kacrudy, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany

Wróć do „Forumowe konkursy, plebiscyty”