Wielki Gafik 3 reality szoł

Awatar użytkownika
Władysław
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Wielki Gafik 3 reality szoł

Post autor: Władysław » 2015-03-30, 20:10

[center]Wielki Gafik 3 – Reality Szoł
Obrazek[/center]

W 2012 roku na naszym forum odbyły się dwie edycje gry pt. "Wielki Gafik – Reality szoł". Prowadzącym i pomysłodawcą był użytkownik gafik3, a gra powstała na podstawie programu "BigBrother" oraz jego parodii w jednym z odcinków serialu Świat według Kiepskich – "Chatka wielkiego Władka". Już wtedy Gafik wystąpił z pomysłem kolejnej, trzeciej edycji.

W porozumieniu z administracją, postanowiłem rozegrać kolejną edycję gry. Póki co chciałbym się dowiedzieć ilu by było chętnych do tej gry, w międzyczasie podam reguły gry i ustalimy nagrody (planuję coś ciekawszego niż sygnaturka). A jeżeli zdobędziemy chętnych to zaczniemy grę.

Reguły ogółem są niemal identyczne do poprzednich edycji, zmieniło się parę rzeczy, które mają na celu uatrakcyjnienie rozgrywki.

[center]Regulamin gry[/center]

Gra podzielona jest na rundy. Ich ilość jest zależna od ilości uczestników gry (im więcej osób, tym wiadomo że gra potrwa dłużej). Jedna runda trwa 7 dni, od poniedziałku do niedzieli, z kolei runda dzieli się na następujące etapy:

1.Głosowanie uczestników – od poniedziałku do piątku.

Każdy z was ma w tygodniu może oddać 10 głosów – 5 plusów oraz 5 minusów, bez różnicy czy wszystkie 5 plusów oddacie jednej osobie, czy pięciu osobom po plusie. Reguły są dwie – nie można oddawać głosu na siebie oraz nie można jednej osobie przydzielić zarówno plusa jak i minusa. Głosy wysyłamy w prywatnej wiadomości do prowadzącego (czyli mnie). WAŻNE proszę aby tytuł wiadomości brzmiał: Głosowanie

2.Głosowanie użytkowników – od poniedziałku do piątku.

Nowością, wprowadzoną przeze mnie jest dodatkowe głosowanie użytkowników, którzy "oglądają" nasz program. Mogą oni oddać na dwie osoby po jednym głosie, z tym że: głos dodatni liczę jako 2 punkty, a ujemny jako jeden (jak w głosowaniu uczestników). Głosowanie nie jest obowiązkowe, a swoje głosy oddajemy jawnie (w temacie związanym z grą). Jedna i druga forma oddawania głosów jest zliczana w jednym rankingu i podawana będzie w piątek ok. 22:00.

3.Ranking – piątek.

Po zliczeniu głosów podaję tabelę z punktami, oraz ilością punktów dodatnich oraz ujemnych. Nominowane do opuszczenia programu będą dwie osoby w każdym tygodniu, jednak dzięki głosom uczestników i "oglądających" jedna z nich zostanie w grze dalej.

4.Nominowanie – sobota i niedziela.

W tej części oddajemy swój głos na nominowanych do opuszczenia programu. Mamy do dyspozycji tylko jeden głos i opowiadamy się za osobą, którą chcemy widzieć dalej w grze. Mówiąc prościej, dajemy osobie jeden plusik, a minusów tutaj nie ma. Głosować mogą uczestnicy i "oglądający) (poprzez wiadomość a w temacie "Nominacja"). Wyniki podaję w niedzielę ok godz. 20:00. Osoba która uzyska mniej głosów odpada z gry.

Innymi elementami zabawy są:

Pokój zwierzeń.

Inaczej mówiąc rozmowa z prowadzącym poprzez wiadomość. Czasem może się zdarzyć, że kogoś wezwę na rozmowę :) Rozmowa może polegać na tym, aby osoba powiedziała by kogo by chciała nominować do opuszczenia programu, albo po prostu pogawędka towarzyska z Wielkim Gafikiem (w tej roli ja) :D

Obrazek

Zadania.

Aby gra nie była nudna, mogę przydzielić komuś jakieś zdanie. Uczestnicy do zadania będą wybierani losowo, a czasem do zadania mogę przydzielić więcej osób. Zadania będą miały coś wspólnego z forum, np napisać 15 postów na dany temat, jednak uznawane będą posty treściwe, a nie typu: "odcinek dobry, daję 10/10". Zadania będą wykonywane w ciągu pierwszej fazy głosowania (od poniedziałku do piątku) a wykonanie ich będę się starał podawać jak najwcześniej. O tym, kto dostanie zadanie będzie wiedziała tylko i wyłącznie osoba wykonująca, chyba że charakter zadania będzie wymagał innego trybu przeprowdzenia (np. Pytanie z wiedzy o forum :D ) Jednak jeżeli zadanie nie będzie ujawnione, wszyscy dowiedzą się kto je wykonywał w piątek przy podaniu wyników.

Zadania są po to, aby uratować uczestnika przed nominacją. Jeżeli ktoś wykona prawidłowo zadanie, może mieć pewność, że w tej rundzie nie będzie zagrożony, nawet jeżeli zdobędzie same minusy.

Aż wreszcie... Nagroda.

W tej edycji nagradzamy trzy pierwsze miejsca. Zdobywcy miejsc na podium będą mieli usunięte jedno ostrzeżenie (pod warunkiem, że je posiadają oraz jeżeli ostatnie nich zostało otrzymane nie krócej, niż 6 miesięcy od czasu rozpoczęcia zabawy tj. np. zaczynamy zabawę w czerwcu, a ktoś dostał ostrzeżenie w lutym i wygrywa zabawę - wtedy usnięcie ostrzeżenia go nie dotyczy).

Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma także limitowaną rangę pod loginem.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w powyższym regulaminie zabawy.

Wszelkie pytania, informacje oraz co najważniejsze zgłoszenia proszę wypisywać w tym temacie.

/-/monterr07 vel. ppor. Jan Kos.
Ostatnio zmieniony 2015-03-30, 20:13 przez Władysław, łącznie zmieniany 2 razy.
Piwo lej, piwo lej barmanie piwo lej, pamiętaj o pianie, równo lej, albowiem ja pragnienie mam.
Awatar użytkownika
Matrixun
Redakcja
Redakcja

Re: Wielki Gafik 3 reality szoł

Post autor: Matrixun » 2015-03-30, 20:27

To, żeby innym dodać kurażu, zgłaszam się. ;-)
"Kucaj na buty, garbik, fajeczka, no i leciało. He he he"
Awatar użytkownika
Władysław
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Władysław » 2015-03-30, 20:30

Pierwszy chętny, bardzo się cieszę z tego powodu :) Bierzemy przykład z kolegi :D

"Grać, wybierać, decydować i niczego nie żałować!"
Ostatnio zmieniony 2015-03-30, 20:31 przez Władysław, łącznie zmieniany 1 raz.
Piwo lej, piwo lej barmanie piwo lej, pamiętaj o pianie, równo lej, albowiem ja pragnienie mam.
Awatar użytkownika
Vito_Corleone
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Vito_Corleone » 2015-03-30, 20:36

a dupa tam zgłaszam się!
Obrazek
Awatar użytkownika
Władysław
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Władysław » 2015-03-30, 20:42

Dwóch chętnych, czyżby trzecia tym razem chętna również się zgłosi? :)
Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Post autor: Pabfer » 2015-03-30, 21:42

Ja
Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2015-03-30, 23:06

Brałem udział w dwóch edycjach to i trzecią nie pogardzę :-P Zgłaszam się

PS. monterr fajnie, że znowu jesteś na forum ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Władysław
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Władysław » 2015-03-31, 10:54

Dziękuję Ferdas, prawdopodobnie posiedzę trochę i znów zniknę, a potem wrócę jakby nigdy nic :mrgreen: taka moja natura, pojawiam się i znikam. :D

Póki co zgłosili się:
1. Matrixun
2. Vito_Corleone
3. Hellen Holmes
4. Pabfer
5. Ferdas20

Sądzę, że do zabawy potrzebujemy co najmniej 10 użytkowników, aby gra była ciekawa :)

Trochę ciekawostek

- W pierwszej serii udział wzięło 18 osób, w drugiej zaś 20.
- Tylko jeden użytkownik brał udział we wszystkich seriach, jest nim Ferdas20, ja również uczestniczyłem w dwóch pierwszych, tym razem występuję jako prowadzący (i tak bym nie dostał plusów :D )
- W pierwszej serii zwycięzcą został rasrev (chciałbym tutaj serdecznie pozdrowić kolegę, dawno z nim nie miałem kontaktu). Drugie miejsce zdobył monterr07 (nie znam) a trzecie david123lost.
- W drugiej serii w grze brał udział prowadzący gafik3 i zdobył III miejsce.
- Na podium w drugiej serii stanęli: KorK (I miejsce), Ferdas20 (II miejsce - w tej serii również życzę podium), gafik3 (III miejsce).
- Logo do wszystkich serii stworzyłem sam, wzorując się na oryginalnym BigBrothera. W tej serii odświeżyłem je całkowicie.
- Ilość stron w wątkach wynosi: I seria - 43 strony (1062 odpowiedzi); II seria - 44 strony (1081 odpowiedzi).

Aby lepiej odczuć klimat zabawy jako pracę domową zadaję obejrzenie odcinka "Chatka Wielkiego Władka" :)
Ostatnio zmieniony 2015-03-31, 11:02 przez Władysław, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Władysław
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Władysław » 2015-04-01, 16:59

Podbijam.

Zapraszam do udziału w grze!

Każdy szczęściu dopomoże, każdy dzisiaj wygrać może :mrgreen: Chociaż w sumie to tylko jedna osoba :-D
Awatar użytkownika
murao22
Boczek
Boczek

Post autor: murao22 » 2015-04-06, 19:13

Zgłaszam się. :) Dla mnie 6 osób to wystarczająca ilość. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Kiepski Widz
Administrator|Red. Naczelny

Post autor: Kiepski Widz » 2015-04-06, 19:22

To ja też się zgłoszę jak mogę, z czystej ciekawości, a nie żeby wygrać. ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Władysław
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Władysław » 2015-04-06, 22:24

Zgłosili się:

1. Matrixun
2. Vito_Corleone
3. Hellen Holmes
4. Pabfer
5. Ferdas20
6. murao22
7. Kiepski Widz - pierwszy raz admin gra w naszą grę :mrgreen:

Poczekamy jeszcze, może ktoś się zgłosi.
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2015-04-06, 22:32

monterr07 pisze: 7. Kiepski Widz - pierwszy raz admin gra w naszą grę :mrgreen:
A tak dla jaj, w końcu admin też człowiek. :-P
Obrazek
Rejent

Post autor: Rejent » 2015-04-10, 16:10

Więc co z tym show?
Awatar użytkownika
Władysław
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Władysław » 2015-04-10, 21:22

Mamy jeszcze trochę czasu, powiedzmy, że jeżeli przez następny tydzień nikt sie nie zgłosi, to 20 kwietnia zaczniemy.
Rejent

Post autor: Rejent » 2015-04-11, 16:05

To się zgłaszam. ;-)
Awatar użytkownika
Władysław
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Władysław » 2015-04-14, 16:24

Na chwilę obecną mamy 8 graczy. Trochę mało, no ale najwyżej szybciej skończymy.

W grze udział biorą:
1. Matrixun
2. Vito_Corleone
3. Hellen Holmes
4. Pabfer
5. Ferdas20
6. murao22
7. Kiepski Widz
8. Rejent

Ponieważ wszyscy gracze nie mają ostrzeżeń (z wyjątkiem prowadzącego :mrgreen: ) nagrodą będzie jedynie ranga specjalna na forum no i może jakaś dodatkowa nagroda o ile coś wymyślę :)

GRĘ ROZPOCZYNAMY 20 KWIETNIA A więc pierwsze wyniki zostaną podane już w kolejny piątek 24 kwietnia.
Awatar użytkownika
Władysław
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Władysław » 2015-04-14, 16:30

Kiepski Widz - Wielki Gafik wzywa się do pokoju zwierzeń.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2015-04-14, 16:40 przez Władysław, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2015-04-14, 19:24

Ale jak gra się rozpoczyna 20 kwietnia, to czemu już dziś mam pokój? :P

A Rejenta możesz usunąć z listy uczestników.
Ostatnio zmieniony 2015-04-14, 21:02 przez Kiepski Widz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Władysław
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Władysław » 2015-04-14, 21:27

Kiepski Widz pisze:Ale jak gra się rozpoczyna 20 kwietnia, to czemu już dziś mam pokój? :P

A Rejenta możesz usunąć z listy uczestników.
Ot tak, żeby sobie pogadać z adminem :D

Wykreślam, zatem jest was 7. 7 wspaniałych :mrgreen:
Awatar użytkownika
Władysław
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Władysław » 2015-04-19, 16:17

Przypominam, że od jutra zaczynamy grę!

Głosy możecie zacząć wysyłać już dzisiaj. Przypominam zasady głosowania:
1. Uczestnicy oraz "telewidzowie" głosują na graczy biorących udział w grze do piątku. Uczestnicy programu mają do oddania 10 głosów (5 dodatnich oraz 5 ujemnych) a "telewidzowie" 2 głosy (dodatni i ujemny, z czego dodatni liczę jako dwa punkty).

WAŻNE: Nie można głosować na siebie ani oddać na tą samą osobę plusa oraz minusa.
WAŻNE 2: Głosy oddajemy poprzez PW w temacie wpisując "GŁOSOWANIE"

Prosiłbym także, aby od razu wysyłać "komplet" głosów.

2. W piątek wieczorem podaję wyniki pierwszego głosowania. Zagrożone mogą być maksymalnie dwie osoby, te które mają najmniej punktów.

3. Od zagrożenia może uratować zadanie specjalne. Zadania te zadaję w terminie od poniedziałku do piątku.Poprawne wykonanie zadania chroni osobę przed nominacją w danej rundzie, nawet jeżeli zdobędzie najmniej głosów. W tym przypadku nadal dwie osoby są zagrożone, tylko zamiast dwóch ostatnich zagrożone będą osoby druga i trzecia od końca.

4. W piątek i sobotę głosujemy na dwójkę zagrożonych graczy. Tym razem oddajemy tylko plusy, głosować mogą osoby grające i "oglądające" grę. Tutaj również głosy oddajemy poprzez PW, a temat nazywamy podobnie jak w pierwszej części - GŁOSOWANIE.

No i to chyba wszystko. Jeżeli macie pytania, piszcie.
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2015-04-19, 17:45

Są jakieś kary jeśli uczestnik nie odda swoich głosów?
Obrazek
Awatar użytkownika
Władysław
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Władysław » 2015-04-19, 18:12

W poprzednich seriach Gafik3 stosował to, ja uznałem jednak że to nie ma sensu - skoro ktoś może nie mieć czasu wejść na forum, np. Hellen to po co ich za to karać? To tylko gra :)
Ręka

Post autor: Ręka » 2015-04-19, 18:37

To ja się zgłaszam :D
Awatar użytkownika
Władysław
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Władysław » 2015-04-19, 19:03

Ok, to skoro zaczynamy jutro dołączasz :) Mamy 8 graczy.

1. Matrixun
2. Vito_Corleone
3. Hellen Holmes
4. Pabfer
5. Ferdas20
6. murao22
7. Kiepski Widz
8. Ręka
Ostatnio zmieniony 2015-04-19, 19:03 przez Władysław, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany

Wróć do „Forumowe konkursy, plebiscyty”