Co się dzieje w kraju

Czy jesteś za odwołaniem rządu Mateusza Morawieckiego?

TAK
23
61%
NIE
15
39%

Liczba głosów: 38
Awatar użytkownika
Miguel
Waldek
Waldek

Re: Co się dzieje w kraju

Post autor: Miguel » 2016-09-09, 17:06

Takie grzebanie w tym kim są rodzice i liczenie ile pokoleń należałoby za to zlikwidować było charakterystyczne dla jednego z tych okupantów, o którym wspominasz. Tylko na tym forum mogą padać tak hańbiące aluzje. Ani to z czyich ust padły ani to, że się na to przyzwala wcale nie zaskakuje, niestety.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-09-09, 17:10

A kto chce likwidować :roll:
Normalny, powszechnie spotykany w normalnych krajach, zakaz sprawowania funkcji zaufania publicznego, to wszystko.
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Miguel
Waldek
Waldek

Post autor: Miguel » 2016-09-09, 23:56

Zakaz nakładany na czyjeś dzieci albo wnuki? Gdzie są takie regulacje? Tylko w Korei Płn, kiedyś były w hitlerowskich Niemczech. Dobre wzorce.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-09-10, 00:17

Miguel pisze:Zakaz nakładany na czyjeś dzieci albo wnuki? Gdzie są takie regulacje? Tylko w Korei Płn, kiedyś były w hitlerowskich Niemczech. Dobre wzorce.
Po raz kolejny przypominam - w Norwegii po II WŚ. Powinniście to wiedzieć, zwłaszcza że kraj ten przez wielu jest stawiany jak wzór gospodarki, zwłaszcza pomysł z nie wchodzeniem do UE wszystkim myślącym od prawa do lewa się podobał. Bo nikt z Berlina do Oslo nie zadzwoni i nie powie, panie Tuskansen - stocznie likwiduj itd.
Ostatnio zmieniony 2016-09-10, 00:18 przez Kizior, łącznie zmieniany 1 raz.
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Miguel
Waldek
Waldek

Post autor: Miguel » 2016-09-10, 00:33

Taki zakaz powinien dotyczyć tylko osób, które dopuscily się niegodnych czynów, nie ich potomków, przynajmniej nie urzędowo. Jakieś potwierdzenie, że to nadal obowiązuje?
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-09-10, 01:01

3 pokolenia już minęły.

Czyny niegodne... ale u nas nawet czyny haniebne nie zostały nawet nazwane po imieniu.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Miguel
Waldek
Waldek

Post autor: Miguel » 2016-09-10, 01:08

I dzięki temu, że tych czynów nie nazwano Piotrowicz może spokojnie zasiadać w Sejmie Rzeczpospolitej i robić za autorytet. Ten atak na sędziego Sajfana jest bardzo prymitywny i nieprzypadkowy, ale ciemny lud to kupi. Bolszewickie metody, nic nowego w wykonaniu Gazety Polskiej i niezależnej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-09-10, 17:59

Typowa melodia największych resortowych dzieci umniejszania win ojców.

A takie Piotrowicze to efekt braku wykucia przez tą wspaniałą III RP nowych elit - byłaby lustracja to by młodzi mieli szansę stać się elitą a nie tylko z dziada pradziada być sędzią, lekarzem, prokuratorem, wojskowym.
Po drugie - a jak PiS zatrudni kogoś młodego bez ciemnych kart to też wrzask.
To kogo brać ?
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
mocny full 22
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: mocny full 22 » 2016-09-12, 20:13

Trochę z innej beczki, bo widzę embargo działa także i informacyjne, jedynie w Polsacie coś tam powiedzieli:
http://www.polskieradio.pl/42/3166/Arty ... ekompensat
Ponieważ żyję wokół sadów i znam się troche, to powiem tyle że Beatka (jakkolwiek by to znaczyło) to powinna leciec do Moskwy i nawet na kolana przed Putinem błagac o zniesienie embarga. Jakoś Turcy zestrzelili samolot rosyjski w Syrii, przez parę miesięcy było nieciekawie w stosunkach między krajami, ale Erdogan doszedł po rozum do głowy i wolał się z Putinem dogadac. Rosja "nagradza" kraje z którymi żyje w zgodzie:
Cytat ze strony Polskiego Radia LINK :
Po rozmowie telefonicznej, do jakiej doszło z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem, rosyjski prezydent Władimir Putin zalecił normalizację stosunków z Turcją, w tym zniesienie sankcji w branży turystycznej i rozpoczęcie normalizacji w sferze gospodarki i handlu. Następnie podpisał dekret anulujący zakaz rejsów samolotów czarterowych do Turcji.

Na spotkaniu z prezydentem Erdoganem w Petersburgu na początku sierpnia Putin zapowiedział stopniowe znoszenie sankcji na import produktów rolnych z Turcji i oświadczył, że przyjazdy rosyjskich turystów do Turcji, wstrzymane po listopadowym incydencie zbrojnym, zostaną wkrótce wznowione.

Jeszcze przed tym spotkaniem wicepremier Turcji Mehmet Simsek powiedział, że Ankara przedstawiła Moskwie raport o tym, jakie kroki podjęła w sferze bezpieczeństwa w celu przywrócenia rejsów czarterowych między Rosją a Turcją.

Pogrubiłem fragment powyższy bo chodzi tu o to, że można się z Rosja dogadac, tylko trzeba chciec. Niestety w naszym kraju tak nie będzie, bo za dużo jest apeli smoleńskich, pomników LK, Smoleńska oraz propagandy antyrosyjskiej, jakoby Rosja jest zagrożeniem.
A granica polsko-rosyjska jest bezpieczna. Nigdy nie słyszałem żeby Rosja miała jakieś roszczenia terytorialne wobec nas.

Gdyby embargo zostało zniesione zyskalibyśmy i to mocno. Tańszy gaz (wiadome gazoport i tak stawia nas w lepszej sytuacji, ale Rosjanie lubią "nagradzac" swoich przyjaciół), lepsze ceny za jabłka (zamiast obecnych 0,5 zł w punktach skupów, grupach producenckich, ceny w okolicach 1 zł) a i nie tylko bo i np. branża mleczarska straciła na embargu.
Ostatnio zmieniony 2016-09-12, 20:17 przez mocny full 22, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-09-13, 04:58

Co pan chciałeś osiągnąć tym długim wywodem ? Przecież:

- Turcja nie jest w UE
- a to UE wprowadza sankcje
- po trzecio, trza było słuchać Lecha, który już w 2008 roku mówił, że Rosja napadnie na Ukrainę
- więc po czwarto, był czas więc zmienić odmianę jabłek na ładniejszą dla zachodniego odbiorcy a nie hodować dalej jabłka których nawet świnie nie chcą jeść
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
mocny full 22
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: mocny full 22 » 2016-09-13, 19:21

Kizior czasami mnie smieszysz. Widze, że nawet pojęcia o życiu na wsi nie masz bo piszesz "hodowac jabłka", po pierwsze nie hodowac tylko uprawiac, a po drugie drzewa na której rosną jabłka to jabłonie.
1. To prawda.
2. To trzeba wyjśc z Unii, Unia niszczy rolnictwo, głupotą są rożnego rodzaju embarga ( w tym i na Rosję), limity na kwoty mleczne ( tyle w socjalizmie PRL-owskim było to że jak rolnik wyprodukował 150% normy to zostawał np. przodownikiem pracy, uścisk dłoni naczelnika i tym podobne, w socjalizmie Unijnym są drakońskie kary) oraz głupoty że ślimak jest rybką a marchewka owocem. Chyba Polska jest suwerennym krajem i nie będzie Unia nam kazała nam: "Polski rządzie, zrób tak siak i owak"
3. Lech Kaczyński nie jest moim autorytetem, ale miał rację, wojny są prowadzone w jakimś celu, a jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo że chodzi o kasę, nie widzę powodu by Rosjanie napadliby na nasz kraj, nie mają żadnych powodów i żadnych pretensji terytorialnych.
4. Problem jest taki że Niemcy, Francuzi, Włosi to też nie gęsi i własne jabłka też mają. Włosi sa na 6 miejscu, Francuzi na 10, a Niemcy na 14. Polacy na 4-tym.Dane zaczerpnąłem z Wikipedii. Można powalczyc o rynki UE i z pewnym powodzeniem, bo prawie 25% to eksport do UE (głównie jednak do "nowych" krajów UE) Źródło z Agencji Rynku Rolnego
Jednak ponad połowę eksportu szło do Rosji!!! A w grę chodzi o 700-800 tys ton jabłek (wg niektórych danych nawet milion)!!! I właśnie wczoraj szli sadownicy by "odblokowac embargo".
Kizior zwracam Ci uwagę, że w wykresie przedstawiającym najpopularniejsze odmiany owoców które są w powyższym linku nie ma już starych Papierówek, Antonówek, Kronselek (i ich nie było pewnie od ponad 20-stu lat). Są Idaredy (które idą na Wschód, bo są dośc kwaśne), słodkie Szampiony, Gale, Ligole, oraz Goldeny.
A z sadownictwem nie jest tak jak z warzywnictwem czy z uprawą zbóż, że jednego roku można zasiac jare żyto, a drugiego jęczmień, jabłonie są roślinami wieloletnimi, a pierwsze dośc duże zbiory z młodych jabłonek przychodzą po 3-4 latach, a najlepszy okres plonowania wchodza jak maja około 8-10 lat. Nikt nie wyrwie wszystkich Idaredów, bo a nuż coś się zmieni i któś (mam nadzieje normalny) dogada się z Rosjanami.
Pozdrawiam. ;-)
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-09-13, 23:55

Ale popatrz pan na odmiany tych jabłek - jakie się sprzedają na zachodzie a jakie szły do Rosji. Był czas na wszystko - i na zmianę odmiany jak i na zdobycie nowych rynków zbytu. Ale nie, lepiej biadolić teraz na jedyną partię która zawsze przed Putinem przestrzegała i która nigdy nie była hurra unijna.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Vito_Corleone
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Vito_Corleone » 2016-09-14, 11:50

Kolejna rezolucja PE w sprawie niedemokratycznych działań PiSu przyjęta. Dobra zmiana?
Obrazek
Awatar użytkownika
mocny full 22
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: mocny full 22 » 2016-09-14, 20:39

Kizior pisze:Ale popatrz pan na odmiany tych jabłek - jakie się sprzedają na zachodzie a jakie szły do Rosji. Był czas na wszystko - i na zmianę odmiany jak i na zdobycie nowych rynków zbytu. Ale nie, lepiej biadolić teraz na jedyną partię która zawsze przed Putinem przestrzegała i która nigdy nie była hurra unijna.
Powiem tylko tyle, że gdybyś się postawił na moim miejscu to byś inaczej to postrzegał. Rynek chiński czy egipski, czy ZEA NIGDY nie zastąpi rynku rosyjskiego!! A to za sprawą odległości od Polski. Co mi z rynku chińskiego jak przez tydzień pojedzie jeden pociąg z towarem, a do Rosji mogłoby ze 200 TIR-ów dziennie.
No ale coż niektórzy to tylko w Rosji to tylko zagrożenie dostrzegają i ewentualnie sprawców największej tragedii (wg PIS-u) w dziejach wszechświata. :roll:
Niektórzy to chyba bardziej od kochania Polski nienawidzą Ruskich.
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-09-14, 23:06

Ruskie jakby nie zaatakowały Ukrainy nie byłoby wzajemnych sankcji więc gdzie tu wina PiS ?
Sami Polacy jabłek nie jedzą bo ich zęby łupią od nich, samochodami rozjeżdza się walające się na drodze jabłka, których nikt nie chce i to ma być czyjaś wina ?
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
mocny full 22
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: mocny full 22 » 2016-09-15, 10:34

1.Co mnie obchodzi Unia, Unia to sobie może gadac, jakby rząd chciał to by się dogadał z Rosjanami, niestety w naszym kraju za często się słucha Brukseli, niezależnie od "by żyło się lepiej" (trochę więcej), czy "dobrej zmiany" (trochę mniej)
2. Jakiś konkretny dowód? Niektóre odmiany jabłek są owszem niezjadliwe i są produkowane na eksport, są to jednak jabłka produkowane np. do wypieku ciast, mus itp. Ale jest dużo odmian deserowych, które rodacy jedzą i to chętnie. Nawet niedawno byłem w swoim dawnym liceum i furorę zrobiło wsród nauczycieli fakt, ze ich częstowałem jabłkami. A walące się na drodze jabłka? No, jak przyczepy z jabłkami są załadowane pod brzegi (czubate) to nie dziw się że przy byle jakiej dziurze się coś tam wysypie. Czasem jednak warto widziec więcej niz czubek własnego nosa. I powtarzam, gdybyś się zamienił ze mną to bys inaczej postrzegał sadowników. ;-)

I przestań pieprzyc bo pieprzysz jak jakiś rasowy partyjniak z Nowogrodzkiej.
Ostatnio zmieniony 2016-09-15, 10:54 przez mocny full 22, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vito_Corleone
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Vito_Corleone » 2016-09-15, 13:32

Pani Premier pogratulowała ministrowi infrastruktury zdobycia tytuły magistra w wieku 57 lat. Gratuluję! :-D
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-09-15, 17:33

mocny full 22 pisze:1.Co mnie obchodzi Unia,
Przecież to Unia nakłada sankcje a Rosja odpowiada - czy ty w ogóle pojmujesz o czym mowa ? I skąd ta nagła troska o polskich sadowników jak od lat np. zagęszczony sok z jabłek do Polski sprowadza się z Chin całymi statkami - tutaj problemu nie widzisz ?
Vito_Corleone pisze:Pani Premier pogratulowała ministrowi infrastruktury zdobycia tytuły magistra w wieku 57 lat. Gratuluję! :-D
To i tak lepszy wynik od Kwaśniewskiego !
Ostatnio zmieniony 2016-09-15, 17:35 przez Kizior, łącznie zmieniany 1 raz.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
mocny full 22
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: mocny full 22 » 2016-09-15, 18:04

Kizior pisze:
mocny full 22 pisze:1.Co mnie obchodzi Unia,
I skąd ta nagła troska o polskich sadowników jak od lat np. zagęszczony sok z jabłek do Polski sprowadza się z Chin całymi statkami - tutaj problemu nie widzisz ?
Bo od dziecka jestem związany z sadownictwem. :-P
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-09-15, 18:10

I nagle masz problem bo np. przeczytanie składów najpopularniejszych soków i nektarów w Polsce przekraczało możliwości ?
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
mocny full 22
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: mocny full 22 » 2016-09-15, 18:20

Tak, mam problem bo aktualnie nie mam takowego. I skąd te dane, bo jak coś cytuję to zwykle podaję źródła a nie informacje wyssane z palca.
Mało logiczne, by ściągac taki sok z daleka ze względu na koszty, musiałby byc znacznie tanszy od polskiego, a technologia produkcji pewnie jest podobna. I po co taki sok z Chin, jak w Polsce produkuje się też dużo.
Ostatnio zmieniony 2016-09-15, 18:26 przez mocny full 22, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-09-15, 18:25

To sobie wyssij nowy rynek zbytu jak wrzuciłeś wszystkie jabłka do jednego koszyka łamiąc tym samym podstawowe prawo ekonomiczne.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
mocny full 22
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: mocny full 22 » 2016-09-15, 18:30

Słuchaj mnie, podstaw ekonomii nie będziesz pouczał, jak ci twoi wielcy z Pis-u nie mają pojęcia o krzywej Laffera, a kontynuują tzw. politykę półprostej Rostowskiego, czyli że można sobie podnieśc podatki w nieskończonośc.
Widzę że trochę zrobiliśmy bajzlu w temacie, więc skończmy z tym tematem, widząc że samych siebie do pewnych racji nie przekonaliśmy.
Ostatnio zmieniony 2016-09-15, 18:33 przez mocny full 22, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-09-15, 18:35

Krzywa Laffera - modne w ostatnich latach hasełko domorosłych ekonomistów spod znaku Najwyższego Czasu :lol:
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Matrixun
Redakcja
Redakcja

Post autor: Matrixun » 2016-09-15, 19:57

Kizior pisze:Krzywa Laffera - modne w ostatnich latach hasełko domorosłych ekonomistów spod znaku Najwyższego Czasu :lol:
A pamiętasz jak we Francji podatki dla najbogatszych podnieśli do 75%? Automatycznie czarny rynek się uaktywnił i wpływy były z podatków zamiast być wyższe, były niższe. Ten wskaźnik jest akurat miarodajny.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka/wydarzenia”