455 Bolero

prucek24

455 Bolero

Post autor: prucek24 » 2014-11-05, 19:36

Tytuł odcinka: 455 Bolero
Premiera: 12.11.2014
Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska

Przeczytaj pełny opis odcinka na Kiepscy.org.pl
(informacja o odcinku, fabuła, zdjęcia z odcinka + najlepsze cytaty bohaterów)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2016-02-28, 22:45 przez prucek24, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kiepski Widz
Administrator|Red. Naczelny
Administrator|Red. Naczelny

Re: 455 Bolero

Post autor: Kiepski Widz » 2014-11-05, 19:38

Bardzo dobry odcinek

Plusy:
-pierwsza scena
-pomysł Paździocha z toaletą w piwnicy
-kłótnia przy wynoszeniu sedesu - jak za starych czasów :-)
-"Dlaczego panu się zawsze chce wtedy kiedy mi" :shock: Jak dawno tego nie było
-Boczek nawet w nowym kiblu musi być :-D
-fakt, że nowy kibel nie był w greenboxie
-kłótnia Paździochów o muzykę
-Boczek proszący się o wejście do kibla

Minusy:
-brak dźwięków w przejściach scen
-scena z Badurą
-obiadek
-rozmowa w windzie o muzyce poważnej
-taniec pod koniec

7/10
Ostatnio zmieniony 2016-02-28, 22:45 przez Kiepski Widz, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
^^Kliknij^^

REGULAMIN FORUM
Awatar użytkownika
Inn
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Inn » 2014-11-05, 20:32

Plusy:

- pierwsza scena z Paździochami
- scena w kuchni
- rozmowa u Paździocha
- scena nocna
- wywalanie kibla
- scena na złomowisku
- przejażdżka " dlaczego się panu chce zawsze wtedy kiedy mnie się chce" to bardzo duży plus, z łezką w oku
- scena w toalecie
- niezdecydowany Paździoch w kiblu
- nocna rozmowa o muzyce
- Boczek skradający się do windy
- Boczek w kiblu

Neutral:

- rozmowa o muzyce ( zapychacz, ale Waldek przynajmniej jak dawniej)
- zakończenie

Minusy:

- scena obiadowa ( gorszej fryzury z miśkiem nie mogli wymyślić) :roll:
- występ Sobiszewskiej ( okropieństwo)

Odcinek pozytywny. 8/10
Awatar użytkownika
Babka Kiepska.
Paździoch
Paździoch

Post autor: Babka Kiepska. » 2014-11-05, 20:39

Jak zwykle opis zapowiada świetny odcinek a wykonanie jest słabiutkie i tak samo było tutaj.
Na plus:
+Pierwsza scena i Paździoch z torbami
+Kłótnia o kibel Boczka z Ferdkiem.
+Halina mająca zostać babcią klozetową :-D
+Panu się zawsze chce wtedy kiedy mnie się chce.
+Ferdek opieprzający Paździocha

Minusy:
-Masa nudy
-Nie logiczna fabuła (ciekawe jak oni potem musieli by odnowić ten kibel
i zdemontować winde)
-Jolaśka
-Obiadek.(Motyw o obrzydzaniu przy jedzeniu był już wiele razy)
-Słuchanie muzyki w toalecie
-Duża wpadka! Kiepscy mieszkają na drugim piętrze!
-Kompletnie beznadziejne i nie śmieszne zakończenie.

5/10
Ostatnio zmieniony 2014-11-05, 20:40 przez Babka Kiepska., łącznie zmieniany 1 raz.
Halinko - Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz pieniędzy !
Awatar użytkownika
Mungo Jerry
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Mungo Jerry » 2014-11-05, 20:57

Zdecydowanie najgorszy odcinek w sezonie (nie licząc Poltergeista, bo jego uważam za najgorszy odcinek serialu). Jedyne na plus to scena z sedesem i kultowy tekst "panu się zawsze chce...". Na minus ten cały motyw muzyki w kiblu i cały odcinek poświęcony potrzebom podczas wypróżniania. To już przekracza wszelkie granice. O tańcu na końcu się nie wypowiem. Poza tym. Dlaczego Boczek nie może się wypróżniać w kiblu skoro jego kibel najprawdopodobniej też został przerobiony tak jak inne kible na niższych piętrach? Gdzie tu logika? Aha! Kiepscy mieszkają na 2 piętrze... :roll: 1/10
Ostatnio zmieniony 2014-11-05, 20:57 przez Mungo Jerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ferdziul
Waldek
Waldek

Post autor: Ferdziul » 2014-11-05, 21:05

Przecież winda zatrzymywała się na trzecim piętrze...
Kiedy przeczytałem opis odcinka, miałem nadzieję, że będzie to najlepszy epizod w całym tym marnym sezonie, jednak nie do końca tak było. Pomysł był bardzo dobry, przy starej formule wyszedłby genialnie, trochę jak w odcinku "Tradyszyn". Niestety mamy nową formułę "Kiepskich" i wyszło co najwyżej średnio. W ogóle to pilnowanie toalety zajeżdżało mi odcinkiem "Portier". Straszne jest też to, co scenarzyści zrobili z postacią Boczka! On już w niczym nie przypomina siebie choćby sprzed 4 lat! Przesadzili z jego głupotą, jest strasznie odpychającą postacią obecnie. Zachowuje się, jakby był chory umysłowo. 2/10, za kilka fajnych wspólnych scen na korytarzu i początek z Paździochami.
Ostatnio zmieniony 2014-11-05, 21:27 przez Ferdziul, łącznie zmieniany 4 razy.
paździan96

Post autor: paździan96 » 2014-11-05, 22:52

Tak czytam opinie niektórych i zastanawiam się czy wszyscy są tu normalni , mnie osobiście bardzo się ten odcinek podobał , w sumię dobrze,że przenieśli się do innej hali bo mogli nagrać dzięki temu taki odcinek. Moje pytanie brzmi : jakich wy chcecie odcinków? Tutaj pachniało 4,5,6 sezonem. Właśnie najlepsze odcinki wychodzą z fabuły o tzw. niczym , trochę akcja podobna jak w "portierze" (chodzi o motyw "babci klozetowej" przy toalecie. Jeśli by takie odcinki kręcili cały czas to byłbym spokojny o kiepskich , zobaczymy jaki będzie koniec sezonu za tydzień. Minusem jedynie rozmowa o muzyce klasycznej i niedopracowanie jeśli chodzi o korzystanie z nowej toalety przez Boczka jak i kwestia windy
bo to nie mogła być winda tylko dla mieszkańców 1 piętra(winda obejmuje wszystkie piętra budynku no chyba ,że była zrobiona od parteru do 2 piętra) i tu kolejny błąd jeśli chodzi o kwestię piętrową, jak pisaliście Kiepscy mieszkali na 2 piętrze choć w starych odcinkach mowa jest nawet o piętrze pierwszym.

Jednak pomimo wpadek odcinek oceniam na mocną 7 w skali do 10.
paździoch91
MODERATOR DEKADY
MODERATOR DEKADY

Post autor: paździoch91 » 2014-11-05, 23:01

Odcinek niezły jak na ten okres w historii ŚWK. ;-) Jedyne, co było niepotrzebne, to ta scena w Hiszpanii, choć w połączeniu z zakończeniem wyszło to nawet zabawnie.
Przede wszystkim, wreszcie fajny pomysł. Wprawdzie, były tu powtórzone motywy z wcześniejszych odcinków (np. Portier czy padnięty Paździoch jak w odcinku Energetyk) ale nawet to bardzo nie przeszkadzało. Większość scen przyjemnie się oglądało, nie nudziły. Nawet to wtrącanie "kiblowych" tematów przy obiedzie przez Ferdka wyszło znośnie.
Jednak nie do końca wyciśnięto wszystko, co się dało, z tego epizodu. Można było bardziej pognębić Boczka. Niepotrzebnie też Ferdek i Halina dalej obrzydzają jedzeniem ohydnych kiełbas. Pupcińscy tym razem nie denerwowali.
Jest jeszcze nieścisłość dotycząca Boczka. Cały czas było podkreślane, że toaleta i winda były wybudowane za pieniądze osób z 3. piętra i tylko dla nich są przeznaczone. Jak rozumiem, chodzi o Kiepskich i Paździochów. Już mniejsza z tym, że w innych odcinkach (np. jak Mariola z chłopakiem wjechali motorem na korytarz) było podawane, że to jest drugie piętro (a kiedyś chyba też, że pierwsze). Ale zakładając, że to jest trzecie, winda zatrzymywała się również u Boczka na czwartym (tak wynika z cyferek nad drzwiami w kabinie), więc czemu wsiadał do windy na piętrze Kiepskich? :roll: Poza tym, szyb windy musiał pochłonąć toalety na wszystkich innych piętrach, więc siłą rzeczy ta nowa toaleta w piwnicy musiała być przeznaczona dla wszystkich mieszkańców kamienicy.

Ale odcinek i tak jest najlepszym do tej pory z tego sezonu. 5/10
Mam nadzieję, że nigdy nie doczekam 457 odcinka ŚWK.
paździan96

Post autor: paździan96 » 2014-11-05, 23:04

paździoch91 pisze:Ale zakładając, że to jest trzecie, winda zatrzymywała się również u Boczka na czwartym (tak wynika z cyferek nad drzwiami w kabinie), więc czemu wsiadał do windy na piętrze Kiepskich?
To pewnie zerżnęli pomysł z tym ,że Boczek chodzi wyprużniać się na piętro Kiepskich.

Coraz więcej takich baboli popełniają w zeszłym sezonie Ferdek od 10 lat nie pracuję ,w tym sezonie ,że mieszkają na 3 piętrze trochę to wkurza.
Hellen Holmes
Mariolka
Mariolka

Post autor: Hellen Holmes » 2014-11-06, 13:06

Ależ dajcie spokój i przestańcie sie czepiać czy to drugie czy trzecie piętro. Odcinek w sumie nienajgorszy dużo Mariana , jedynie scena z cycem w windzie i ten końcowy beznadziejny taniec wszstko psuje.
Mocne 7:)
Jak śmiesz?!

Just because you read it in a magazine
or see it on a TV screen
Don´t make it factual

Obrazek
Awatar użytkownika
Miguel
Waldek
Waldek

Post autor: Miguel » 2014-11-06, 14:10

Ogólnie bardzo dobry odcinek. Nawet scena na złomowisku nie przeszkadzała. Fajnie było też zobaczyć Waldka bez Jolasi, w dialogu z Paździochem. Właściwie wszystkie sceny poza tańcem i obiadkiem oceniam na plus. Same teksty Ferdka o wypróżnianiu były zabawne, ale szkoda, że przy obiedzie.
Jeśli chodzi o taniec to też zadałem sobie pytanie do czego ta scena prowadzi, typowy zapychacz, szkoda bo można było zabawniej zakończyć.

Ogólnie i winda i toaleta prezentowały się fajnie. Epizod mocno pozytywny, podobał mi się tak jak Szpital Przemienienia z poprzedniego sezonu. 8.5/10
Obrazek
Awatar użytkownika
krzysiek@
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: krzysiek@ » 2014-11-06, 18:19

+ Ciekawy pomysł z tą windą, tego jeszcze nie było.
+ Muzyka klasyczna
+ Prawie cały odcinek przykuł mnie do ekranu.

6/10
Obrazek
Awatar użytkownika
Brady
SCENARZYSTA DEKADY
SCENARZYSTA DEKADY

Post autor: Brady » 2014-11-06, 18:37

Niezły odcinek, ale do rewelacji dużo brakowało. Na plus przede wszystkim prosta fabuła, Paździochowie :lol: , kultowy tekst Paździocha i Ferdka pod kiblem :-D , wyganianie Boczka z kibla, mało Jolaśki i Waldka i kłótnie pod kiblem. Na minus: rozmowy o muzyce, scena z Badurą, taniec na końcu :roll: , greenboksy, nuda w drugiej połowie odcinka, zakończenie.

Ogólnie, mogłoby wyjść znacznie lepiej gdyby nie gadanie o muzyce i odejście od głównego tematu odcinka. 5/10
Kevin Steen
Halinka
Halinka

Post autor: Kevin Steen » 2014-11-07, 09:53

Słaby i męczący odcinek. Największe minusy tego epizodu to zerowa gra aktorska większości aktorów, zwłaszcza Grabowskiego. Do tego nie podoba mi się co robią z postacią Boczka, sceny z nim ograniczają się do obrażania go przez Ferdka i Paździocha, myślę że powinni zmienić mu charakter na taki jaki miał w pierwszym sezonie. Z plusów nic nie napisze bo jak mają mnie śmieszyć powtarzane sto razy teksty typu: "panu się zawsze chce kiedy mnie" albo wyganianie Boczka z toalety. To już zrobiło się nudne. Lekkim plusem tego odcinka była dość fajna fabuła jednak nawet ona nie rekompensuje zerowego humoru dlatego daję ocenę 3/10
"Mordo ty moja czy ja pamiętam.."
Awatar użytkownika
Ferdek K
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Ferdek K » 2014-11-07, 15:59

"Dlaczego panu zawsze się chce wtedy kiedy mnie się chce?!" 😀

Odcinek jeden z lepszych w tym sezonie. Zajebisty pomysł na odcinek, dobrze rozegrane sceny, sporo śmiesznych scen i akcji (kłótnia Paździochów na początku, kłótnia o sedes, zjechanie windą do toalety i wygonienie Boczka, obiad i gadanie Ferdka na temat nowych toalet, propozycja Ferdka dla Haliny, muzyka w toalecie i rozmowa na jej temat Waldka z Paździochem w windzie, kłótnia Paździochów o bonanzę, prośba Boczka, zakończenie - bardzo dobre. Chodzi o to, że muzyka prowadzi do szczęśliwego wypróżnienia) Dużym plusem również była mała ilość Jolaśki. Na minus rozmowa z Badurą (oprócz tekstu Badury), przydługi taniec, trochę nudy w trakcie odcinka.

8,5/10
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Post autor: Pabfer » 2014-11-07, 20:33

Na plus, że odcinek nie denerwował- ani Jolaśką, ani greenboxem (który się pojawił, ale nie był jaskrawy), nie zdążył zdenerwować sceną z Badurą, bo się szybko skończyła, ani równie krótką zapchajdziurą z tańczącą Hiszpanką (choć samo pojawienie się zapchajdziury było wkurzające). Walduś gadał nudno, ale normalnie- nie ,,po pantoflarsku"- co jest małym plusem. Tak więc dało się to oglądać, ale było dużo nudy i bezsensowny wątek z muzyką, a także bezsensowne zakończenie (liczyłem na jakąś katastrofę w WC i powrót do starego porządku). Na plus: mało greenboxów, WC i winda nie na greenboxie oraz Boczek. Bonusowy plus: powrót ,,"Dlaczego panu zawsze się chce wtedy kiedy mnie się chce?!" a także Ferdek, ktory marudził, ale normalnie, a nie wkurzająco Miałem nadzieję na więcej, ale tak źle nie było
7/10
Obrazek
Awatar użytkownika
Vito_Corleone
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Vito_Corleone » 2014-11-11, 13:26

Dobry odcinek zdecydowanie najlepszy w tym sezonie. Przede wszystkim wreszcie fajny pomysł na odciek i realizacja też nie najgorsza. Dobrze, że toaleta nie była zrobiona w greenboxie. ;)
Jedynie co mi się nie podobało to ta Hiszpania. Temat toalety i korzystania z niej przypomina nie co starsze odcinki. :)

Moja ocena 7/10

Co do tych pięter to mnie osobiście w ogóle to nie przeszkadzało po za tym to są Kiepscy tu nic nie musi mieć konsekwencji. :mrgreen: Tym bardziej, że to sitcom. :-P
Obrazek
Awatar użytkownika
kanalium
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kanalium » 2014-11-12, 20:41

Na plus:
+ Paździochowie z torbami
+ Wszystko musi być do pary. (Ferdek)
+ winda w kiblu
+ powrót do kultowego "Panu zawsze się chce, kiedy mnie"
+ kłótnia o muzykę
+ Boczek proszący się o wejście do kibla
Na minus:
- brak dźwięków w przejściach pomiędzy scenami
- obiadek
- scena z Badurą
- raczej nieciekawe zakończenie
6/10.
Obrazek
Awatar użytkownika
PharellMan
ZBANOWANY
ZBANOWANY

Post autor: PharellMan » 2014-11-13, 08:20

Odcinek dla mnie całkiem fajny. Nie wiem, może o 3. w nocy inaczej mi umysł pracuje, ale oglądałem o 3. w nocy, i odcinek pod koniec zdawał się być fenomenalny. :)
Minusy:
- trochę nieciekawych scen
- 3 toalety dla 4 piętr...
Plusy:
- pomysł z toaletami
- wątek z muzyką podczas... no... wiadomo... :P
- zakończenie. Niby to z Hiszpanką takie sobie, ale końcówka z tekstem, że "Najważniejsze jest szczęśliwe zakończenie" z widokiem na Boczka, który się nie kłóci, w połączeniu z puszczoną wcześniej Etiudą rewolucyjną dało mi wiele do myślenia... Żebym nie stał w miejscu i działał. :D
Ocena: 9/10, odcinek nieźle mnie pobudził potem nad ranem dzięki ostatnim scenom, aaaale do szóstej wszystko przygasło, no cóż...
Swoją drogą, wiem, że pewnie ktoś z twórców to czyta. Dlatego nie boje się powiedzieć, że ja ostatnio piszę scenariusze o podobnym zabarwieniu, ale jakby bardziej w ten sposób zabarwione, i kontakt ze mną w sprawie ich realizacji jest mile widziany... :)
Ostatnio zmieniony 2014-11-13, 08:22 przez PharellMan, łącznie zmieniany 1 raz.
[center]Obrazek[/center]
Figo
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Figo » 2014-11-16, 17:13

Super odcinek, na taki czekałem. W końcu jakaś sensowna fabuła. Motyw muzyki w toaletach, wyganianie Boczka, kłótnia Paździochów o podkład muzyczny i tekst o Hitlerze - mistrzostwo. 9/10
Dawid
Paździoch
Paździoch

Post autor: Dawid » 2014-11-16, 19:18

Słabizna. Opis sugerował fajny odcinek, a tutaj klapa. Śmieszne sceny to kłótnia o kibel, pierwsza scena, sugestia babci klozetowej i w zasadzie tyle. Duży potencjał został zmarnowany. Wiało nudą, niespójna fabuła, masa błędów i niedoróbek, marne zakończenie. 2/10
Plexy
Mariolka
Mariolka

Post autor: Plexy » 2014-11-21, 11:28

Dla mnie jeden z lepszych odcinków w tym sezonie :)

Na (+)
+ Kłótnia boczka w nowym kiblu 8-) :-o
+ Te kłótnię jak za dawnych czasów :lol:
+ Pomysł na windę w kiblu
+ Paździoch z torbami
+ Scena w kuchni
Na (-)
- Znowu Jolaśka :-/
- Kupa nudy ;-)
- Zakończenie
- Włosy Jolaśi

Jak dla mnie to nawet ten odcinek 7/10.Chociaż po opisie myślałem no,że będzie lepiej :roll:
Awatar użytkownika
Derek187
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Derek187 » 2014-11-26, 00:04

Bardzo fajny odcinek ;)

PLUSY:
+ przejście Heleny po Marianie, "Mam w dupie twoje obiady!",
+ pieprzenie Ferdka, Halina o klepaniu Mariana po mordzie,
+ "To jest technicznie wykonalne",
+ "Nie będę się grupowo wypróżniał",
+ kłótnia o klozet, propozycja Mariana :D
+ "Ten spór to już jest historia", przepuszczanie się przy wyjściu z windy,
+ "Zajęte!", "Sądząc po głosie to kobieta",
+ gadanie Ferdka przy obiedzie :)
+ rozmowa o muzyce w toalecie i w windzie,
+ "Dziewczyny mają brąza", Styczkowska,
+ kłótnia Heleny i Mariana, "To jest egzystencjalne i zboczone!" :lol:
+ "I pasi! I koniec rozmowy!", Boczek i "Ja nie potrzebuję muzyki do tego",
+ Ferdek nucący "Bolero" i jego opowieść, wkurzona Halina, "Do szczęśliwego zakończenia".

Ocena 8,5/10!
Ostatnio zmieniony 2014-11-26, 00:04 przez Derek187, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Edzior-987
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: Edzior-987 » 2014-11-26, 19:26

Oglądałem ten odcinek.Moje zdanie o nim:

Na minusa:
Ogólnie nudna fabuła (Gadanie w windzie i od razu koniec sceny) :-/
Sceny z stróżem na kiblu
Skasowanie kibla
Zakończenie
(Przepraszam nie pamiętam odcinka więc mało piszę)

Na plusa:
Tekst Mariana: "W dupie mam twoje obiadki!"
Ferdek nucił i opisywał piosenkę Bolero i tekst "Jak do czego? Do szczęśliwego zakończenia!"
Kłótnia z Boczkiem
Winda

I tu Yoka się nie postarał!Tak samo Scenarzyści!Mam nadzieję że w następnym odcinku się postarają!!!!!

Łączą cały tekst wynika moja ocena: 4/10
Awatar użytkownika
Szwejk
Paździoch
Paździoch

Post autor: Szwejk » 2015-09-08, 15:51

Mi się ten odcinek nie podobał...

Plusy:
- piękna muzyka klasyczna w tle (Chopin, Wagner, Ravel...)
- Marian zmęczony noszeniem toreb :-D
- Pupcińscy nie wnerwiali
- Ferdek chcący posadzić w starym kiblu słonecznik, lub urządzić fontannę
- "Wypierdzielenie" Boczka
- kilka śmiesznych cytatów

Minusy:
- drobne błędy w scenariuszu (jakie 3. piętro)
- za dużo o sraniu, nawet przy obiedzie...
- zakończenie

Ogólnie odcinek taki sobie... Tylko ze względu na piękną muzykę dam 4/10
Vade Retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sezon 20 [445-456]”