446 Głupi Piotruś

Awatar użytkownika
Kiepski Widz
Administrator|Red. Naczelny
Administrator|Red. Naczelny

446 Głupi Piotruś

Post autor: Kiepski Widz » 2014-09-03, 18:32

Tytuł odcinka: 446 Głupi Piotruś
Premiera: 10.09.2014
Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska

Przeczytaj pełny opis odcinka na Kiepscy.org.pl
(informacja o odcinku, fabuła, zdjęcia z odcinka + najlepsze cytaty bohaterów)
Obrazek

Moja opinia:

Odcinek okropnie nudny. Minusy:

-brak dźwięków w przejściach scen
-mnóstwo nudy
-pieprzenie księdza
-scena z Pupcińskimi w parku i mina Jolaśki :roll:
-pozowanie Jolaśki
-znowu sceny w domu Kozłowskiego, chociaż występ Kurowskiej nawet niezły
-scena pod sklepem
-taniec baby pod śmietnikiem
-Jolaśka jako anioł
-kuźwowanie Boczka
-zakończenie
-inna melodia na koniec

Jedyny moment w którym się uśmiechnąłem to jak Boczek krzyczał "Ludzie! Afera jest!" jak za dawnych czasów. Fajna też była scena pod kiblem z Paździochami i Kiepskimi no i na największy plus zasługuje brak obiadku.

2/10
Ostatnio zmieniony 2016-02-28, 22:23 przez Kiepski Widz, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek
^^Kliknij^^

REGULAMIN FORUM
Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Re: 446 Głupi Piotruś

Post autor: Pabfer » 2014-09-03, 19:08

PLUSY
Gra aktorska Gnatowskiego i Dracza
Ciekawy pomysł na fabułę (ALE TYLKO POMYSŁ!!!)
Pokazanie podwórka i mieszkania Kozłowskich oraz Pupcińskich
MINUSY
Każda scena
Wszystko było nieskładne, niespójne, niegrające ze sobą. Na dodatek odcinek składał się z 2 minut fabuły i 20 minut zapychaczy!!! Muszę też dodać, że sytacje podobne do przedstawionych w odcinku organizują czasem reporterzy radiowi i o wiele lepiej i zabawniej im to wychodzi

1/10
Obrazek
Awatar użytkownika
lady_daysi
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: lady_daysi » 2014-09-03, 19:35

Myślę, że odcinek lepszy od poprzedniego - ale bez rewelacji.
Jedyna scena, która mi się podobała - to z księdzem u Paździochów. No i może z Paździochami i Kiepskimi przed kiblem.
Krzysztof Dracz - jak zawsze rewelacyjny - ale to żadna nowość. Nawet on nie uratował tego odcinka, bo dialogi były słabe, scenariusz też.

3/10 - za świetnego Dracza.

EDIT: Faktycznie nie było dźwięku przy przejściach scen. Dopiero post poprzednika mnie o tym uświadomił. Cholera - czy już nawet to, musieli zepsuć?!
Ostatnio zmieniony 2014-09-03, 19:39 przez lady_daysi, łącznie zmieniany 2 razy.
LISTA MARIANA

* Władysław Zachciewajka - "Lucyfer"
* Edzio - "Pedzio"
* Paździochowa - "Alexis"
* Halina - "Balbina"
* Kiepski - "Laczek"
Awatar użytkownika
Mungo Jerry
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Mungo Jerry » 2014-09-03, 19:43

I znowu klapa totalna :-/
Tak do końca to sam nie wiem o co miało w tym odcinku chodzić. Fabuła jakaś niespójna i w ogóle bez sensu. Dracz zagrał na poziomie, ale to jego wykrzywianie mordy bardzo mnie denerwowało. Ferdek tak jak ostatnio zepchnięty na drugi plan. Niepotrzebne też były te jakieś głupie zapychacze w domu Kozłowskiego np. Na minus też strasznie dużo greenboxów, za to plus za dużą ilośc Boczka. Ogólnie odcinek bardzo chaotyczny, podobnie jak Poltergeist, te odcinki idą takim samym torem. Raczej wątpię już w ten sezon, ponieważ dwóm pierwszym odcinkom, (które w poprzednich sezonach trzymały poziom) musiałem dać notę 1/10. Finito! 8-)
Awatar użytkownika
Ferdziul
Waldek
Waldek

Post autor: Ferdziul » 2014-09-03, 19:46

Jedna wielka beznadzieja. Czy nawet dźwięki w przejściach scen musieli usunąć?! Początek był całkiem fajny, ale potem poziom spadał coraz niżej, aż na samo dno. 1/10.
Ostatnio zmieniony 2014-09-03, 19:47 przez Ferdziul, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Inn
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Inn » 2014-09-03, 19:58

Plusy:

- pierwsza nocna scena plus świetna gra Dracza
- scena w kuchni
- scena z Boczkiem w piwnicy
- Boczek wyskakujący z kibla :D
- scena z Paździochami na korytarzu plus Boczek
- Boczek "Ludzie, afera jest!"
- "Usrał majonezem na dożynkach"

Neutral:

- scena w salonie z Haliną
- scena z księdzem
- zakończenie

Minusy:

- scena w parku
- scena u Kozłowskich
- scena u Stasia
- piskliwa żona Kozłowskiego
- gejowaty strój Waldka i scena u Pupcińskich
- brak przejść
- muzyka

Ogólnie o odcinku: Spodziewałem się dobrego odcinka no ale wyszło totalne dno. Na pewno duży minus to zdecydowanie za duża ilość greenboxów ( zapychaczy). Bez nich by się spokojnie obeszło. Na minus za dużo gościnnych aktorów typu. Kozłowscy, Badura, Malinowska, Kopciński, choć ten ostatni do wytrzymania. Ta piskliwa żona Kozłowskiego koszmar. Jedynie jak powiedziała ten tekst z garniturem że jest w pralni bo go Kozłowski usrał majonezem na dożynkach to się zaśmiałem. Na plus "duża" ilość Boczka w stosunku do ostatnich odcinków. Ale mało Paździocha. Scena w parku żałosna a fabuła dobra, tylko źle zrealizowana i niespójna. O ile w Poltergeiście można byłoby jeszcze jakąś spójność zauważyć tutaj tylko kilka wątków z Głupim Piotrusiem zupełnie ze sobą nie powiązanych tak jak to by miało miejsce za Okiła. Wystawię ocenę 2/10
Ostatnio zmieniony 2014-09-03, 19:59 przez Inn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Miguel
Waldek
Waldek

Post autor: Miguel » 2014-09-03, 20:13

Słaby i nudny odcinek.

Z plusów można wymienić scenę z Paździochami i Kiepskimi pod toaletą i wizytę księdza u Mariana i Heleny.

Takim największym minusem była pierwsza scena z Pupcińskimi i oczywiście wypinanie tyłka przez Jolaśkę.

Z drugiej strony muszę powiedzieć, że Ilczuk nawet ładnie wyglądała w swojej drugiej scenie, ale anielskie skrzydła mogli sobie darować. Za to choć raz miała normalną fryzurę.

Jeśli chodzi o fabułę, to dziwne, że Głupi Piotruś chodził "wszędzie", a tylko Boczek potrafił Go rozpoznać.

Nijaki epizod, na pewno na długo go nie zapamiętam, 3/10.
Obrazek
Paździoch93

Post autor: Paździoch93 » 2014-09-03, 20:24

Odcinek totalna TRAGEDIA! Zlepek kilkunastu scen , podobny do "Sceny z życia małżeńskiego" tam też każda kolejna scena była pozbawiona sensu do poprzedniej.
Tak wogóle nie wiadomo o co chodziło był "Głupi piotruś" pościemniał kilka razy i go nie ma... brak logiki, śmieszne to to nie było. Rozumiem ,że Kozłowski jest teraz jakimś dyrektorem? Tak wynika z rozmowy z Baśką... szkoda gadać. Sceny z pupcińskimi żenada ale rozumiem Yoka czuł się jak w domu bo jakieś chodzenie po drzewach itp. nie wnikam.
Fajny pomysł z tym przejazdem Papieskim ale źle pomyślany można to było inaczej zrobić , oceniam odcinek tak jak poprzednio na 2/10.
Awatar użytkownika
Ferdek K
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Ferdek K » 2014-09-03, 20:58

Aż tak źle nie było. Przez 10 minut odcinek trzymał formę, pojawiło się kilka śmiesznych tekstów, Boczka było sporo. Potem jednak fabuła się strasznie spłyciła. Pojawiło się dużo niespójnych scen, a akcje z Głupim Piotrusiem były trochę irytujące. Zbyt dużo greenboxów. Z aktorów drugoplanowych spodobał mi się Kopciński i Badura. 6,5/10 ;-)
[center]Obrazek[/center]
bartek982
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: bartek982 » 2014-09-03, 21:01

Ludzie , czy Ja nadal oglądam kiepskich, co 3-4 lata temu było sie z czego posmiac...??

Odcinek do kitu.

Ocena : 0/10

Zawodzę się co raz bardziej nad ŚWK. Oraz nad osobami, które tworzą ten serial.
Awatar użytkownika
Spider94
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: Spider94 » 2014-09-03, 21:48

Moim zdaniem odcinek nie był aż taki zły (jak na Yokę), a już na pewno był lepszy od poprzedniego. Najlepsza scena była na początku, gdy Ferdek z Halinką weszli do salonu i zobaczyli na fotelu Głupiego Jasia, który rządził się jak u siebie. Dalej odcinek prezentował się już średnio, było kilka zabawnych momentów jak np. tekst Waldka "Panie Boczek, panie Boczek choć pan, zasłoń pan!" i Boczek stojący z lodem za Jolasią, zasłaniając jej "wdzięki". Sam Głupi Piotruś był chwilami nawet zabawny, jednak mnie brzuch nie bolał ze śmiechu. Największym minusem tego odcinka jest postać Jolasi, która męczyła swoim gadaniem o dupie marynie, chociaż nie była ona aż tak irytująca jak w poprzednich seriach. Ogólnie odcinek oceniam na 5/10, ponieważ jak na możliwości Yoki jak i scenarzystów dało się oglądać ten odcinek, a chwilami nawet się zaśmiałem.
Obrazek
LAZAR

Post autor: LAZAR » 2014-09-04, 12:24

Nie przesadzajcie, nie było tak źle:) Najlepszy moment z Paździochową'' Panie Boczek, co pan robi do jasnej cholery:P
Ostatnio zmieniony 2014-09-04, 13:18 przez LAZAR, łącznie zmieniany 1 raz.
paździoch91
MODERATOR DEKADY
MODERATOR DEKADY

Post autor: paździoch91 » 2014-09-04, 20:45

Kolejny spieprzony fajny pomysł. Były już podobne odcinki (Operacja Bobas, Kolke mizerere), ten mógł być fajny, ale oczywiście trzeba było robić "po nowemu"... :roll:
Kilka zasadniczych minusów: bezsensowne żarty robione przez tego faceta (z telewizją jeszcze ujdzie, reszta do bani, a ten rzekomy przyjazd papieża to już w ogóle totalny idiotyzm), przegadane i nudne sceny (opowiadanie księdza, scena z Pupcińskimi w parku), idiotyczne zakończenie. Niestety standardem już stało się podkładanie innej muzyki w napisach końcowych oraz brak dźwięku w przejściach scen.
Na plus niewiele, choćby występ Boczka oraz scena z Badurą i Kopcińskim pod sklepem. 2/10
Mam nadzieję, że nigdy nie doczekam 457 odcinka ŚWK.
Awatar użytkownika
Vito_Corleone
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Vito_Corleone » 2014-09-05, 11:29

Odcinek odrobinę lepszy od poprzedniego. Odcinek bardzo podobny stylem do odc. Sceny z życia małżeńskiego. Fajnie, że to autorski pomysł Yoki, a nie odgrzewany kotlet. Odcinek miał kilka śmiesznych momentów, czego nie można powiedzieć o Poltergestcie. Nie rozumiem po co Edzio się tu pojawił skoro nie powiedział ani słowa?

Plusy
-Wszystkie wcielenia Głupiego Piotrusia
-Kiepscy chcący wystąpić w TVP2
-Scena z Paździochami i księdzem
-Brak obiadku i w miarę normalnie Pupcińscy
-Rzekoma wizyta papieża i towarzyszące temu zamieszanie
Jolanta, bo to jest przebranie normalnie za jakąś świętą dziewicę niewydymkę :mrgreen:

Minusy
-Pupcińscy w Parku
-Boczek i te jego "przecież to głupi Piotruś"
-Kozłowscy (nie podobna mi się ta metamorfoza tej postaci od poprzedniego sezonu)
-Zbędna scena z Badurą i emerytem
-Brak dźwięku przejścia scen (niby pierdoła, a jaka potrzebna)
-Nie potrzebnie tyle scen w greenboxie.
-Jakby niedokończona końcówka

A dam 6/10
Obrazek
Awatar użytkownika
Johnny Cage
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Johnny Cage » 2014-09-05, 14:22

Ręce opadają. Jeśli kogośto śmieszy to ja nie mam więcej żadnych pytań :roll:

Ktoś się chyba z ch*jami na łby pozamieniał i powstał odcinek.

Ocena 2/10. Naciągana jak poprzedni odcinek :/

Pytanie moje brzmi: jeśli kogoś z nazwiska oficjalnie z tego miejsca nawyzywam co mi grozi, prócz bana(na)?
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2014-09-05, 18:51

Johnny Cage pisze:Pytanie moje brzmi: jeśli kogoś z nazwiska oficjalnie z tego miejsca nawyzywam co mi grozi, prócz bana(na)?
Jeżeli chodzi o Forum- Moderatorowi pewnie nic nie grozi :D A za publiczne nawrzucanie na kogoś ważnego- grzywna. Nie wiem czy ze zwykłą osobą jest tak samo, ale pewnie podobnie

KOLEJNA WADA ODCINKA, KTÓREJ ZAPOMNIAŁEM NAPISAĆ: Składanka poprzednich- ,,Polska Lolka" z ,,Dług", Babcia podobna do tej ze ,,Świątecznej Ballady o Problemach Sąsiada" (nawet też Dracz grał) , muzykowanie Ferdka- nawet nie chce mi się wymieniać ile tego było, zbiorowe rozmyślanie na jakiś durny temat też było, nocne odwiedziny- ,,Zorro" (nawet też Dracz grał), robienie kawałów też było, np. z ,,Żarty Żarciki", ale wydaje mi się, że nie tylko tam. Więcej nie pamiętam, ale pewnie coś jeszcze się znajdzie
Obrazek
LAZAR

Post autor: LAZAR » 2014-09-05, 19:02

A co myślicie o tym,żeby dla Mariolki obsadzić Mateusza Damięckiego jako męża?Serial i tak stał się dziwny :lol:
Awatar użytkownika
Inn
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Inn » 2014-09-05, 19:18

Mam nadzieję, że ona się nigdy nie ożeni
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2014-09-05, 19:42

A ja jestem tego pewien. Prędzej wyjdzie za mąż :D :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Brady
SCENARZYSTA DEKADY
SCENARZYSTA DEKADY

Post autor: Brady » 2014-09-06, 08:47

Słaby odcinek. Mi tam zlepek kilku scen nie tyle przeszkadzał, co brak przejść między nimi. W sumie fabuła jakaś była, bo każdy dał się nabrać głupiemu Piotrusiowi, problem tylko w tym, że nie było w tym wszystkim tyle humoru ile być powinno. Na plus Dracz jako prezenter telewizyjny. Reszta jego wcieleń słaba. O ile jeszcze ksiądz był w porządku pomimo nudnej opowieści, o tyle wcielenie w babę zostało zniszczone tańczeniem głupiej polki. Dracz grał niewątpliwie najlepiej ze wszystkich, aczkolwiek bardzo denerwowało mnie to jego wykrzywianie mordy po tym jak Boczek mówił że to głupi Piotruś. Na plus mogę jeszcze zaliczyć sceny u Kozłowskich - mnie bawiły, wniosły coś nowego do odcinka, oraz pierwsze sceny kiedy to Halinka i Ferdek myśleli, że naprawdę wystąpią w telewizji. Na minus przede wszystkim idiotyczne zakończenie, brak przejść między scenami, dużo greenboksów, Boczek i jego "To głupi Piotruś jest", Pupcińscy (zwłaszcza Jolaśka wykrzywiająca mordę), Mariolka (która nic do odcinka nie wniosła), Dracz jako fotograf, jego miny, tańczenie polki i program w telewizji.

Podsumowując, tragedii nie było. Odcinek jednak nie spełnił zbytnio moich oczekiwań, dlatego oceniam go na 4/10.
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2014-09-06, 09:23

Brady pisze:SNa plus Dracz. Dracz grał niewątpliwie najlepiej ze wszystkich, aczkolwiek bardzo denerwowało mnie to jego wykrzywianie mordy po tym jak Boczek mówił że to głupi Piotruś.
Jakby spojrzeć od czysto technicznej strony, to można powiedzieć, że to jedna z jego lepszych ról w serialu, bo musiał stworzyć kilka postaci. Szkoda tylko, że mimo jego gry- odcinek do kitu!
Obrazek
lukaszlipinski
Paździoch
Paździoch

Post autor: lukaszlipinski » 2014-09-06, 14:33

Mi ten odcinek podobał się. Opowiedziana historia była ciekawa. Greenboxy były dobrej jakości. Inna rzecz mnie zaś zirytowała, a tak naprawdę irytuje od dawna....
Ta wylewająca się z ekranu obrzydliwa lewacka propaganda. Żal patrzeć, jak dawni antysystemowcy zamienili się w zagorzałych obrońców systemu. Niemal w każdym odcinku są ataki na Kościół, tradycję, jest pełno seksu, promowanie rozpusty, gejów, trans, itd. Aż się rzygać od tego chce. Od 2-3 lat jest pod tym względem coraz gorzej....
Świat według Kiepskich
LAZAR

Post autor: LAZAR » 2014-09-07, 12:33

Może nie w temacie ,ale skoro jest to 20 sezon kiepskich, to dlaczego według Wikipedii czytamy 24?
Awatar użytkownika
GigiLacrimoso
Paździoch
Paździoch

Post autor: GigiLacrimoso » 2014-09-07, 12:42

Było to swego czasu wyjaśniane na forum. Wersja znajdująca się aktualnie na Wikipedii jest prawidłowa, ponieważ sezon jest definiowany jako zbiór odcinków emitowanych w ciągu roku lub półrocza. Podczas sezonu "wiosna 2008" emitowano najpierw odcinki Khamidowa, potem Yoki. Tego podziału nie można mylić z podziałem na okresy zdjęciowe, sporządzonego przez kolegę @paździoch91 na stronie http://forum.kiepscy.org....?t=3921&start=0
Wersja używana na naszym forum pochodzi... nie od ATMu ani od Ipli, a właśnie z Wikipedii, nieznany autor umieścił ją ok. 2007 - tak naprawdę po prostu ją wymyślił, nie znając dat emisji. Dodatkowo, kiedyś w edycji Wikipedii była dużo większa swoboda - nikt tego specjalnie nie pilnował, nie było nacisku na źródła i się przyjęło. Dzisiaj taką "samowolkę" wycofaliby w 5 minut. Głównymi jego wadami jest właśnie przeciągnięty sezon 1 na kilka lat (dokładnie 4,5, prawdopodobnie miało tak być tymczasowo) i dziwna granica z sezonem 2, która przypada na ... połowę sezonu "wiosna 2003", z czego cały sezon należał do jednej transzy zdjęciowej. ATM i Ipla dopiero po jakimś czasie zgapiły ten podział z Wikipedii, przyjmując go za swój, gdyż rzeczywistego podziału zapewne nie znały (równie dobrze mogły przyjąć oficjalnie, że Ziemia jest płaska). Podział ten mimo to został na forum podczas głosowania, gdyż część starych użytkowników była do niego przyzwyczajona.
Ostatnio zmieniony 2014-09-07, 12:44 przez GigiLacrimoso, łącznie zmieniany 1 raz.
Balcyrewicz musi odejść!
Kevin Steen
Halinka
Halinka

Post autor: Kevin Steen » 2014-09-08, 08:55

Kolejny słaby odcinek. Jedyna śmieszna scena to rozmowa Badury z Kopcińskim. Reszta słaba i idiotyczna, jakiś chaotyczny ten odcinek. Ocena 2/10
"Mordo ty moja czy ja pamiętam.."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sezon 20 [445-456]”