416 Krótki film o męskości

Awatar użytkownika
Ferdek K
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

416 Krótki film o męskości

Post autor: Ferdek K » 2013-05-08, 19:14

Tytuł odcinka: 416 Krótki film o męskości
Premiera: 15.05.2013
Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska

Przeczytaj pełny opis odcinka na Kiepscy.org.pl
(informacja o odcinku, fabuła, zdjęcia z odcinka + najlepsze cytaty bohaterów)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2016-02-28, 19:17 przez Ferdek K, łącznie zmieniany 1 raz.
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
mocny full 22
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Re: 416 Krótki film o męskości

Post autor: mocny full 22 » 2013-05-08, 19:54

Bardzo słaby odcinek, na plus jedynie początkowa scena - rozmowa między Paździochem a Haliną , kłótnia między Ferdkiem a Haliną w kuchni i sztama między Ferdkiem a Waldkiem. Na minus sporo nudów, sporo Jolaśki (która w niektórych momentach mnie denerwowała swoim krzykiem), bardzo nudna scena z księdzem w pociągu (typowa zapchajdziura), zakończenie i podobieństwo w niektórych momentach do odc. ''Marsz''. 2/10
Ostatnio zmieniony 2013-05-08, 19:55 przez mocny full 22, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ferdziul
Waldek
Waldek

Post autor: Ferdziul » 2013-05-08, 19:56

Dziwny odcinek, bardzo dziwny. Napchane tego wszystkiego, niby aż tak nie irytował, ale cudo to nie było. Początek niezły, potem się zaczęło psuć. Jakiś taki dziwny twór to jest. Końcówka beznadziejna, tylko za początek: 2/10. Tak szczerze mówiąc, to ten twór w ogóle nie przypominał "Kiepskich". :(
Ostatnio zmieniony 2013-05-08, 19:58 przez Ferdziul, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Lonzio
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Lonzio » 2013-05-08, 20:03

Marny odcinek. Zaczęło się całkiem nieźle. Wizyta Paździocha dosyć ciekawa, nistety później było coraz gorzej. Na minus Mariola składająca życzenia, Jolaśka wyśmiewająca przyrodzenie Waldka, poszukiwanie Waldka, płacząca Jolaśka, rozmowa o butach na korytarzu oraz scena w pociągu. Na plus jeszcze Ferdek chcący pół litra od Haliny. Scena łóżkowa oraz spotkanie pod kiblem z sąsiadami neutralne. 2/10
Awatar użytkownika
Brady
SCENARZYSTA DEKADY
SCENARZYSTA DEKADY

Post autor: Brady » 2013-05-08, 20:08

Odcinek słabiutki, to fakt. Na plus pierwsza scena z Paździochem, scena z Boczkiem (szkoda, że było go tak mało), Badura wychylający się ze śmietnika, Ferdek podrywający Halinę, scena pod kiblem z Paździochem oraz scena w pociągu - nie wiem czemu, ale to popijanie księdza mnie rozbawiła, chociaż scena mogłaby być krótsza. Cała reszta na minus - drąca się Jolaśka, nerwica Waldka, Greenboksy, występ Mariolki, durne zakończenie. 3/10 to maksymalna ocena jaką mogę dać za ten odcinek.
Awatar użytkownika
WojeWoda
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: WojeWoda » 2013-05-08, 20:12

Można powiedzieć, że to tragiczny odcinek. Paździoch z gaciami neutralnie, reszta na minus, a w tym - najgorsza jak dotychczas muzyka, występ Jolaśki - śmiech, wrzaski i płacz :evil: mało Boczka, sceny w greenboxie - poszukiwanie Waldka żałosne, scena w pociągu bardzo nudna i zakończenie też beznadziejne. Tak jak Ferdziul napisał ten odcinek był zupełnie niepasujący do Kiepskich. Niestety, ocena 1/10.
"Nie pracuję na godziny, ja wyrządzam zło na akord"
Awatar użytkownika
Ferdek K
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Ferdek K » 2013-05-08, 20:12

Spodziewałem się g*wna, ale jednak nie wyszło tak źle. :-)

Scena 1. - dobry początek z Haliną, która pomyliła Ferdka z Paździochem :-) Plus.
Scena 2. - rozmowa w kuchni także świetna, końcówka sceny najlepsza. Plus.
Scena 3. - mega! :-D Świntuszenie Ferdka bardzo zabawne :-) Plus.
Scena 4. - urodziny, taki neutral z przewagą na plus. Dobre było jak Ferdek wałkował temat frytkownicy. Na minus zaś określenie ''kuś'' :roll: Niech będzie ten Plus.
Scena 5. - dobra. Wk*rw Waldka taki typowy, a nie jak przy obiadku. Pijany Ferdek najlepszy. Plus.
Scena 6. - ża-ło-sna. Kalambury w Kiepskich, a w pierwszym planie Jolaśka to nie jest dobry pomysł. Najbardziej z całej sceny rozwalił mnie Ferdas nawalony w trzy d*py :mrgreen: I te jego teksty: ''Pierdzielińska, Rogaś pierdolamento'' :lol: Jednak minus.
Scena 7. - zarąbista. Tak dawno nie rozbawiła mnie żadna scena w nowych odcinkach jak ta :mrgreen:
Scena 8. - dobra rozmowa z Paździochem, teksty Ferdka nadal powalają, Boczek też fajny. Plus.
Scena 9. - krótka, ale zabawna. Wytłumaczenie, że ze szczęścia podrzucają gacie na drzewo najlepsze :-) Plus.
Scena 10. - Tu nie ma co oceniac. Minus.
Scena 11. - dobry był Badura wylaniający się z kontenera i rozmowa Ferdka z Waldkiem przez telefon. Neutral.
Scena 12. - nic ta scena nie wniosła do odcinka. Minus.
Scena 13. - rozmowa Ferdka z Haliną na plus. Jednak gdy weszła Jolaśka, scena się zepsuła. Neutral.
Scena 14. - długa dosyć scena, ale Krzysztof Dracz wymiatał. Nieźle się też przy niej pośmiałem jak nalewali sobie te kieliszki :mrgreen: Plus.
Scena 15. - hahah, puenta odcinka świetna: ''z męskim przyrodzeniem jest tak, jak z polskim filmem - lepszy, krótki i śmieszny niż długi i smutny'' :mrgreen: :mrgreen: Plus.

Ocena: 6/10 ;-)
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Inn
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Inn » 2013-05-08, 20:20

Początek fajny "Właź jełopie" do Paździocha :D. Ale muzyka wnerwiająca bo bez sensu, bo jest dialog, więc ta muzyka mogłabybyć wyrzucona. Paździoch "Podkreślają klejnoty" i "Mnie jako matce nie wypada" nawet spoko. Podsumowując scena z Paździochem na plus.
Ferdek dużego formatu, plus. Ale scena łóżkowa jednak przeciętna, ale jednak na plus. Mariolka z życzeniami, trochę przypominająca Yokaśkę, ale nie tekstem tylko mówieniem.
Ferdka tekst to był jednak fajny. Zegarek po śmierci i Ferdek nie miający prezentu na plus. Rafałki, xd. Jolaśka wyśmiewająca zdecydowanie na minus i ten głupkowaty śmiech, gorzej być nie mogło. W następnej scenie Ferdek uczesany normalniej, i śmieszny Waldek. Ferdek z wódą, lepiej byłoby by z Mocnym fullem. Śmieszna gadka Ferdka z Haliną. Reszta odcinka gorsza niestety... ale 6,5/10 mogę dać, gdyż myślałem że będzie to kolejny szajs, na szczęście nie wyszło to tak źle...
zeezeewoo
ZBANOWANY
ZBANOWANY

Post autor: zeezeewoo » 2013-05-08, 20:38

Ferdek K pisze: Scena 15. - hahah, puenta odcinka świetna: ''z męskim przyrodzeniem jest tak, jak z polskim filmem - lepszy, krótki i śmieszny niż długi i smutny'' :mrgreen: :mrgreen: Plus.

Ocena: 6/10 ;-)
To zdanie akurat dobrze pasuje do tego co się dzieje w ŚwK lepiej mniej odcinków a zaje*****ch niż więcej a chu****ch....
Von Bibersztajn
Mariolka
Mariolka

Post autor: Von Bibersztajn » 2013-05-08, 21:11

Co to ma kur...de być? Śmieszny był jedynie tekst Haliny do Ferdka: "z tobą to jak z dupą!". Reszta nudna, nieśmieszna i żałosna. Ocena moze być tylko 1.
Awatar użytkownika
mocny full 22
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: mocny full 22 » 2013-05-08, 21:32

Inn pisze: ale 6,5/10 mogę dać, gdyż myślałem że będzie to kolejny szajs, na szczęście nie wyszło to tak źle...
Tylko ciekawe za co inną dajesz tu a inną w sposobem dolnym? :roll:
Ostatnio zmieniony 2013-05-08, 21:33 przez mocny full 22, łącznie zmieniany 1 raz.
david123lost
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: david123lost » 2013-05-08, 21:37

Proszę poprawić którąś z ocen, mam nadzieję że to jednorazowa sytuacja. Jeśli jednak się to powtórzy, to nie obejdzie się bez ostrzeżenia. Jeśli podobał Ci się odcinek i oceniasz go na 10/10, to przyznaj się też do tego w temacie, lub nie pisz nic. Sztuczne zawyżanie średniej nie ma sensu.
zeezeewoo
ZBANOWANY
ZBANOWANY

Post autor: zeezeewoo » 2013-05-08, 22:16

Eeee a gdzie telewizor? Jak siedział Ferdek przy stole to za nim nie było widać telewizora..
Awatar użytkownika
Inn
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Inn » 2013-05-08, 22:18

Sorry za pomyłkę, ocena 10 miała dotyczyć innego odcinka, widocznie nie zauważyłem że daje temu.
Awatar użytkownika
Ferdziul
Waldek
Waldek

Post autor: Ferdziul » 2013-05-09, 10:48

No właśnie z tym telewizorem to już przesada. Nie dość że scenografia wygląda jakby była prosto ze śmietnika, to już w ogóle nie zwracają uwagi na detale. Fu!
Server
Halinka
Halinka

Post autor: Server » 2013-05-09, 13:00

Bardzo słaby odcinek, po raz kolejny ociekał seksem: "kuśka", łapanie Halinki przez Ferdka za pupę i cycki... Mało Boczka, słaba i wkurzająca Mariolka, Jolaskę potraktuję na słaby neutral: owszem, wkurzała, ale czasami zachowywała się dość normalnie.
Scena z księdzem i Ferdkiem w pociągu długa, dość śmieszna, ale w 90% nudnaaa.
Waldek palący - brakowało mi tego :-) Halinka taka matka polka - chce dobrze dla wszystkich.

Nie, nie i jeszcze raz nie dla tego odcinka. Mocno się wynudziłem oglądając, że nawet zapalniczką się bawiłem. 2/10
Obrazek
Adam908
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Adam908 » 2013-05-09, 15:10

Odcinek smutny i tyle w temacie ;-) Odcinek na pewno nie najgorszy, bo poziom trzymał i można było się z czegoś pośmiać min z Boczka, Paździocha, Jolasi i Ferdka, zaś Halina, Mariola i Waldek nudzili. Fabuła odcinka fajna, ale myślałem, że wyjdzie jeszcze coś gorszego. W odcinku było dużo zboczonych słów, co mnie już denerwowało, jeden odcinek o religii, a następny o seksie. Najnudniejsza scena to oczywiście ta w pociągu, ciągnęła mi się długo. Boczek jak zwykle na chwilę, a Jolasia na pierwszym miejscu. Badura nie popisał się, a tak w ogóle, to go nie lubię. Muzyka do du**, a grenboksy mogą byc. Daję 3/10 :->
- Ale deska się rozdupcyła
- No rozdupcyła się, ale przecie nie dlatego, że Niemiecka
- A niby dlaczego ?
- A dlatego, że pan źle na nią dupą siadasz o
Awatar użytkownika
Derek187
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Derek187 » 2013-05-09, 17:36

Na plus +:
- Halina myśląca ,że przyszedł Ferdek,
- rozmowa o tym jak Ferdek i Helena zapominają kluczy,
- rozmowa w kuchni,
- scena w sypialni,
- fakt iż Mariolka i Ferdek nie mieli prezentu, a Halina dała majtki,
- rozmowa Ferdka z Waldkiem na korytarzu,
- Ferdek podczas gry w kalambury :D,
- rozmowa sąsiadów pod kiblem, Boczek
- scena w salonie,
- Badura w kontenerze,
- rozmowa z księdzem :),
- zakończenie

Ocena 8/10

P.S. Zauważyliście ,że Jolasia mówiąc do Waldka podczas kalambur nie wytrzymała i wybuchła śmiechem? :)
Obrazek
Tradycjonalista
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: Tradycjonalista » 2013-05-09, 18:26

Serial przebił dno. Gorszego odcinka sobie nie przypominam, a widziałem wszystkie. Pomysł i wykonanie - absolutnie żałosne, nie do pomyślenia, że ktoś mógł nie tylko stworzyć, ale i wyemitować takie monstrualne gówno. Dwójka przygłupich gimnazjalistów w kompanii osiedlowego żula ułożyłaby na poczekaniu lepszy scenariusz niż Yoka z Sobiszewskimi, którzy coraz wyraźniej potrzebują skierowania do psychiatry albo na śmietnik.
Awatar użytkownika
PharellMan
ZBANOWANY
ZBANOWANY

Post autor: PharellMan » 2013-05-09, 19:14

Tradycjonalista pisze:Dwójka przygłupich gimnazjalistów w kompanii osiedlowego żula ułożyłaby na poczekaniu lepszy scenariusz niż Yoka z Sobiszewskimi, którzy coraz wyraźniej potrzebują skierowania do psychiatry albo na śmietnik.
Dokładnie! Ja z Eramisem pisaliśmy lepsze odcinki, niż oni co po niektóre teraz! :-P
Awatar użytkownika
Brady
SCENARZYSTA DEKADY
SCENARZYSTA DEKADY

Post autor: Brady » 2013-05-09, 19:32

Dokładnie! Ja z Eramisem pisaliśmy lepsze odcinki, niż oni co po niektóre teraz! :-P
Nie przesadzajmy :-P
Awatar użytkownika
Mike Tytla
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Mike Tytla » 2013-05-09, 19:42

PharellMan pisze:
Tradycjonalista pisze:Dwójka przygłupich gimnazjalistów w kompanii osiedlowego żula ułożyłaby na poczekaniu lepszy scenariusz niż Yoka z Sobiszewskimi, którzy coraz wyraźniej potrzebują skierowania do psychiatry albo na śmietnik.
Zgadzam się z powyższymi stwierdzeniami. Niestety, Yoka i Sobiszewscy uważają się za pępki świata, chociaż Sobiszewska może akurat nie, bo wydaje się sympatyczniejsza. Jeśli chodzi o Sobiszewskiego to kojarzy mi się z takim dziadem zdziadziałym jakim jest Ferdek w nowych odcinkach. Sobiszewska natomiast kojarzy mi się z Halinką - taką na jaką jest kreowana od ok. 283 odcinka (życzliwa, opiekuńcza, ale jak trzeba to potrafi ostro ochrzanić). Yoka to natomiast taki Paździoch - łysa menda. Widzem natomiast jest Boczek, który z braku świeżego mięsa będzie jadł nadgnite (metafora do obecnej jakości nowych odcinków, które najwięksi fani będą i tak oglądać).
Pocałuj mnie w dupę, Marian!
Awatar użytkownika
pocieszacz
Waldek
Waldek

Post autor: pocieszacz » 2013-05-09, 21:13

Sobiszewska natomiast kojarzy mi się z Halinką - taką na jaką jest kreowana od ok. 283 odcinka (życzliwa, opiekuńcza, ale jak trzeba to potrafi ostro ochrzanić)
Nie zgadzam się. Halina za Yoki stała się wredna i wulgarna a w dodatku fałszywa. Ferdka czepia się za każdą pierdołę, a Jolaśce się podlizuje.
Won do warzywniaka po kartofle!
KanaliaTheBest
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: KanaliaTheBest » 2013-05-12, 07:35

No, nie za ciekawy ten odcinek. Może zacznę od minusów, bo ich jest więcej. Na minus zachowanie Jolaśki (a ten żenujący krzyk - o Matko Bosko, aż przyciszyłem głośniki od kompa!), Waldek jako niemęska pierdoła (tu nie było cienia świetnej postaci jaką kreował w latach 1999-2004 Bartosz Żukowski) oraz nieśmieszne kalambury - po co to? - kiedyś dla Kiepskich rozrywką było oglądanie TV a nie zgadywanie jakichś dziwnych hasełek!. Negatywnie oceniłbym też niepotrzebną nudną scenę z księdzem i na podwórku - czemu na przykład w poszukiwaniach Waldka nie brali udziału Boczek i Paździoch? - na pewno wniosłoby to wiele do odcinka :D). Ach zapomniałbym o zachowaniu Haliny względem Waldka - dlaczego mówiła "Halo Waldusiu tu mamusia" a nie "Gdzie żeś jest debilu jeden?" jak za dawnych czasów.
Na plus przede wszystkim współpraca ojca z synem - Ferdek jako życiowy doradca, a Walduś jako uczeń :) a także scena pod kiblem i urodziny - tekst z zegarkiem mnie rozśmieszył.

Wydaje mi się że najsprawiedliwszą oceną dla tego odcinka będzie 3/10
Ostatnio zmieniony 2013-05-12, 08:06 przez KanaliaTheBest, łącznie zmieniany 2 razy.
pollen99
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: pollen99 » 2013-05-12, 09:03

Właśnie rozpoczęła się Wielka Trylogia Żenady!!! Jestem po projekcji pierwszej części tego dna i oczywiście sam odcinek to dno ;)

1. Jak zwykle w tym sezonie, odcinek rozpoczyna się od sceny w przedpokoju z Haliną, wulgarną Haliną :roll: A może mi ktoś jeszcze powiedzieć, co to za ciasto „Pijak z bananami”? WTF?!!? :roll:
Na szczęście plusem w tej „scenie” był Paździoch, więc dam neutral ;)
2. Niestety, ta scena gorsza. Halina nie zwraca uwagi na rozmiar gaci, a na ich kolory, jakby Waldek już byłby kompletnym peda… gogiem 8) Chociaż niestety, on już nim jest :roll: I jak zwykle frustracje seksualne pokazywane na Paździochu – eh, nawet on musiał się stoczyć :/ Jak szydło z worka, wychodzi też średni montaż. Teraz już –
3. Co to za określenie do męża „stary”? :roll: I co to za określenie „wory”? TO JUŻ NIE TA SAMA HALINKA, CO KIEDYŚ!!! A co to, Ferdek też się spedalił, że mu się szare gacie nie podobają, bo są szare? :roll: Rozmowa mogłaby być fajna, gdyby nie Halina :roll: I muzyczka ;) –
4. Boże, jeden wielki chaos! Śpiewanie „Sto lat” zagłuszyła Jolaśka, słychać też tępy montaż (dokładnie w 04:27 na Ipli ;) ), składanie życzeń przez Mariolkę też nieciekawe, Jolaśka się czepia z życzeń Ferdka ( :roll: ), a oprócz tego tradycyjnie żałosne rymy, Waldek trajkoczący jak katarynka, tandetne określenia, oraz oczywiście zboczona Jolaśka! Aha, a gdzie telewizor?! :evil: -
5. Żałosny bulwers Waldka i jego trajkotanie już mnie doprowadza do szału! :evil: Jak chce być szczęśliwy, to niech się rozwiedzie! :roll: -
6. Jezu, Jezu, Jezu, JEZU!!! Toż to wbijanie siekiery w ten serial!!! :roll: Okropne żałosne kalambury, oczywiście wzorowane na odcinku Okiłowskim „Szara strefa”, gdzie oczywiście wyszły miliard razy lepiej. Na minus praktycznie wszystko, czyli to, co wcześniej! Ta scena może śmiało konkurować z tańcem z kiełbasą z odc. „Gorzelak…” jako najgorsza scena sezonu ;) –
7. Co to znowu za określenie „jajówa”? Czy ten Yoka wymyśla jakiś nowy język?! :evil: Oprócz tego kompletnie nudna scena, a za to durne określenie i Halinę dam –
8. Początek sceny – jakbym widział odc. „Tyrtum pyrtum” :roll: Rozmowa z Paździochem nudna, ale jak przyszedł Boczek, też nie było fajnie :/ Od kiedy, żeby przywitać się z sąsiadami, mówi się „Szczęść Boże”? :roll: Tak się wita z księdzem, albo na wsi ;) No ale ogólnie dam neutral ;)
9. Też nudna scena, a pokazanie żyrandola, na którym lądują gacie, zupełnie jak nie w stylu Kiepskich :roll: -
10. Oho, przyszło „Wejście smoka”. Scena w zasadzie neutralna, ale przez Jolaśkę dam –
11. Scena niczym z serialu obyczajowego :roll: I czemu akurat Mariolka woła „cycu”, a nie Ferdek? :roll: Jedyny plus – Badura wystający z kontenera, więc dam neutral
12. Ryk Jolaśki jak zwykle żałosny, tak samo, jak i podlizująca się Jolaśka. –
13. Też nieciekawa scena. W zasadzie było dobrze do momentu, gdy Halina dała małpkę, ale potem było słabo, przez co? Oczywiście przez Jolaśkę! –
14. Okropnie nudna scena. Doskonale widać tutaj mieszanie seksu z religia :? I co właściwie powiedział ksiądz powiedział przed pierwszym kieliszkiem? Oprócz tego okropna nuda, czyli -
15. Kolejny bulwers Waldka i jego trajkotanie :roll: Ale za mądrość Ferdka dam neutral

Okropnie słaby odcinek, najgorszy z tego sezonu. Na plus właściwie mogę tylko zaliczyć występ Boczka (eh, że już mam to oceniać na plus, skoro kiedyś to normalka była :roll: ), Badurę schowanego w kontenerze i mądrość końcową Ferdka. Na minus dużo więcej, czyli Jolaśka, Waldek, Mariolka, Halina, słaby montaż, rymy, durne określenia, nudy i ciągłe ryki! No i jeszcze muzyka oraz brak telewizora w scenie 4. ;)

0 scen na plus ( :shock: ), 4 scen neutralnych i aż 11 scen na minus. Wychodzi 2/15 pkt., czyli ocena – 1/10 ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sezon 17 [406-418]”