W których odcinkach brakowało Babki?

Ogólne dyskusje o serialu "Świat według Kiepskich".
Awatar użytkownika
GigiLacrimoso
Paździoch
Paździoch

W których odcinkach brakowało Babki?

Post autor: GigiLacrimoso » 2018-08-13, 17:28

W tym temacie będą wyłącznie uwzględnione odcinki z czasów, gdy pani Feldman jeszcze żyła (odcinki stworzone do 2006, tj. do 244).
Ode mnie: "Uśmiech losu" - zabrakło komentarza Babki do Ferdka-milionera "Teraz będziesz mi miał z czego oddać rentę".
"Rodzina zastępcza" - kim byłaby zastępcza Babka?
"Waldek w krainie czarów" - jaką funkcję pełniłaby Babka w alternatywnym świecie? Byłaby Marią Skłodowską Curie?
"Jeleń Ferdynand", "IQ" - jakie wyniki osiągnęłaby Babka?
Chciałbym też zobaczyć konfrontację dwóch babek w "Przezorny zawsze ubezpieczony" i "Zrób sobie babkę" :D
Balcyrewicz musi odejść!
Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Re: W których odcinkach brakowało Babki?

Post autor: Pabfer » 2018-08-14, 20:59

Genialny temat, który pojawił się na Forum o kilka lat za późno, bo Babka jest jeszcze bardziej genialna! Właśnie dlatego brakuje mi jej w dosłownie każdym odcinku. W ogóle jakaś mniejszość fanów uważa, że wraz z jej odejściem zakończył się serial. Ja do niej nie należę i nie znam nikogo z forum z takimi poglądami, ale w innych miejscach Internetu kiedyś słyszałem takie głosy. Uznaję, że Babka była wśród gości weselnych we wspomnieniach w Lalce i Okruchach Pamięci. Szkoda, że do innych odcinków nie mam takiego wytrychu fabularnego. Szkoda, że nie pojawiła się w reprodukcjach w Zimnych Nóżkach. Wymieniłem kilka przykładów żeby post nie był ogólnikiem. To świeże przykłady, więc myślę o nich intensywniej niż o reszcie. Brakuje mi jednak Babki dokładnie wszędzie!!!
Ostatnio zmieniony 2018-08-14, 21:42 przez Pabfer, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2018-08-14, 21:20

Super temat. Dziwne, że się dotąd nie pojawił.

Świetna postać i brakuje mi jej w wielu odcinkach, zwłaszcza tych nowych mimo wszystko.
Ogółem odcinki około-religijne, jak choćby "Grzech", albo "Rachunek sumienia". Tak samo "Korumpcja"-może żeby popierała Ferdka ? No i jeszcze "Stypa" szkoda, że już była w odcinku, a nie uczestniczyła w pogrzebie.
Uprzedziłeś mnie z "Waldkiem w krainie czarów" :-P

W takim "Zaskórniaku" gdyby jej nie było i twórcy rozwiązali ten temat inaczej to bym też jej normalnie nie widział, a scenarzyści dali jej taką rolę że teraz nie wyobrażam sobie, żeby jej nie było. Więc to tez trudno powiedzieć jednoznacznie.

Tak na prawdę trudno mi wymienić jeden, ale każdy jej występ więcej tak na prawdę by mnie zadowolił.
I to uważam za cały sens tej odpowiedzi.
''i człowiek odkrył jak krzesać ogień. Prawdopodobnie zginął na stosie, którego nauczył swoich braci rozpalać''
A.Rand

ZAPRASZAM:
Moja gra PC o Kiepskich (KLIK)
I mój najnowszy scenariusz (KLIK)

Jeb*ć TVN
Awatar użytkownika
Szymek_19
Halinka
Halinka

Post autor: Szymek_19 » 2018-08-18, 21:23

Fajnie by było gdyby prowadziła coś na wzór Radia Maryja w "Spółdzielni Radiowęzeł"
Babka w kosmosie. To jest wstyd i hańba dla całego, ludzkiego człowieczeństwa :-P
Awatar użytkownika
GigiLacrimoso
Paździoch
Paździoch

Post autor: GigiLacrimoso » 2018-08-20, 12:34

Co do odcinka "Rodzina zastępcza", zastępczą babkę mogłaby grać Hanka Bielicka lub Irena Kwiatkowska, reklamowałaby otwarte fundusze emerytalne.
Balcyrewicz musi odejść!
Awatar użytkownika
GigiLacrimoso
Paździoch
Paździoch

Post autor: GigiLacrimoso » 2018-08-20, 14:05

Edit: Zabrakło też do odniesienia babki do "moherowych beretów" w odcinkach z lat 2005-2007 (po pojawieniu się tego określenia byłem pewien, że będzie tak nazywana).
Balcyrewicz musi odejść!
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2018-08-21, 09:27

Ciekawi mnie, jakby wypadła Babka w odcinku "Emigranci". Już w "Przyspieszeniu" mieliśmy sztamę Ferdka i Babki i ich zjednoczenie się przeciwko całej reszcie. W "Emigrantach" Babka też mogłaby paroma radami zięciowi sypnąć. :P
Awatar użytkownika
WKCM
Redakcja
Redakcja

Post autor: WKCM » 2018-08-21, 21:07

Mi brakowało Babki w następujących odcinkach:
Spółdzielnia radiowęzeł - audycja religijna
Robochłop - mógłby powstać wątek dodatkowej płyty z modlitwami i pieśniami
W kamasze - Babka śmiejąca się z tego, że Ferdek musi iść do wojska
Jak ten czas leci - współpraca z Ferdkiem
Emigranci - j.w.
Znieczulica społeczna - stanie po stronie Haliny, patrzenie na wysyłanie się w paczkach z zewnątrz
boczek22
Halinka
Halinka

Post autor: boczek22 » 2018-08-24, 09:47

We wszystkich w których się nie pojawiła,a najbardziej w sezonach 13+. Jestem ciekaw jakie miałaby relacje z Jolasią poza tym pewnie wniosłaby coś śmiesznego.
Awatar użytkownika
GigiLacrimoso
Paździoch
Paździoch

Post autor: GigiLacrimoso » 2018-09-10, 15:40

Odcinek "Mistrz podrobów" mógł być zakończony komentarzem Babki "Ja namaluję lepsze obrazy, kanalio!"
Kontynuacją odcinka byłby film "Mój Nikifor".
Balcyrewicz musi odejść!
Awatar użytkownika
Szymek_19
Halinka
Halinka

Post autor: Szymek_19 » 2018-09-16, 14:05

Gdyby to było realne to w "Psie Ogrodnika" chciałbym zobaczyć Babkę i jej zabezpieczenie- różaniec
Babka w kosmosie. To jest wstyd i hańba dla całego, ludzkiego człowieczeństwa :-P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”