Odcinki popsute przez "grę" aktorską

Ogólne dyskusje o serialu "Świat według Kiepskich".
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Odcinki popsute przez "grę" aktorską

Post autor: Kizior » 2017-06-02, 22:31

Do założenia tematu skłoniło mnie przypomnienie dwóch odcinków, gdzie główny aktor swoją żałośną grą, wkurzającym wyglądem, brakiem wcześniejszej charyzmy i wdzięku spieprzył dwa całkiem dobre odcinki.

To znaczy, Puste Butle i Kicha Kręcona. Tutaj Grabowski zagrał megażałośnie przez to odcinki te nie należą do moich ulubionych. W tym pierwszym nawet Kotys się poddał tej żenadzie kolegi po fachu.

A wy co "polecacie" ?
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Re: Odcinki popsute przez "grę" aktorską

Post autor: Pabfer » 2017-06-02, 22:43

Napiszę tak ogólnie, że mi odcinki obrzydzenie sposób gry Ilczuk i Czerwińskiej. Wszystkie odcinki, w których występują. Nie chcę być źle zrozumiany. Obiektywnie są to dobre aktorki, ale pamiętacie, że Czerwińska nam mówiła na czacie, że specjalnie tak grają żeby irytować, mają takie wskazówki. Więc udaje im się. Jakby to obiektywnie powiedzieć... Sposób dobry pod względem warsztatu, ale mi nie pasuje, bo mi nie pasuje założenie twórców co do tych postaci.

A jeśli chodzi o naprawę złą grę, to jest jej dużo w wykonaniu Sztuki w nowych odcinkach, ale nie zwracam na to takiej uwagi. Jeśli odcinek ma humor, to zła gra mi go nie zepsuje, a jeśli nie ma humoru, to. dobra gra go nie uratuje, więc większą uwagę zwracam na scenariusz niż na wykonanie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2017-06-02, 22:45

Ale te odcinki i tak były spieprzone na etapie pisania scenariusza. W temacie chodzi tylko o słabą grę aktorską która położyła dobry odcinek.
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2017-06-02, 22:51

To nie widzę takich, bo jak odcinek jest dobry, to się cieszę jego plusami, a im więcej plusów, tym bardziej przymykam oko na minusy. Tzn. pewnie są takie odcinki, ale mówię, że nie widzę w tym sensie, że nie lubię ich szukać, bo wolę się śmiać niż czepiać, a ostatnio niestety do czepiania się mam dużo więcej okazji, więc sobie nie dokładam dodatkowych.

A co do Grabowskiego, to Nirvana kiedyś twierdził, że Grabowski teraz gra inaczej, bo mu kazali to zmienić i, bo Ferdek się zestarzał. Wtedy mu nie uwierzyłem, ale po czacie z Czerwińską wierzę. W innych produkcjach wypada lepiej i to kwestia reżyserów tych produkcji, nie samego Grabowskiego.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2017-06-02, 22:54

Pabfer pisze:Tzn. pewnie są takie odcinki, ale mówię, że nie widzę w tym sensie, że nie lubię ich szukać
To przy okazji podczas oglądania sobie przypomnisz bo ja takie odcinki usuwam z pamięci a potem patrzę, niby fajny odcinek, wszystko dobrze rozpisane a tu kompromitacja aktorska.
W miarę oglądania będę uzupełniał listę takich odcinków, głównie trzeba ich szukać do 13 sezonu.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2017-08-06, 21:05

Może się niektórzy ze mną nie zgodzą, ale nie podobała mi się gra aktorska Grabowskiego i Sztuki w "Cały ten jazz". Grabowski - dlatego, że zagrał trochę tak sztywno, no i niektóre teksty jakby od niechcenia. No a Sztuka - ona dość często wypada tak słabo, ale tutaj szczególnie to zauważyłem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”