Odpowiedzi na pytania dotyczące serialu

Ogólne dyskusje o serialu "Świat według Kiepskich".
Awatar użytkownika
Matrixun
Redakcja
Redakcja

Re: Odpowiedzi na pytania dotyczące serialu

Post autor: Matrixun » 2015-08-07, 09:57

Fredzio i Edzio pisze: Nie można zbudować tej klatki tak jak w studio zrobili chociażby korytarz
Jeżeli to było pytanie, to odpowiadam, iż korytarz jest płaski, a klatka schodowa wymagałaby zrobienia budowli schodów (a to budowla o zróżnicowanej wysokości). I byłoby to o tyle trudne, że skoro korytarz jest umiejscowiony na poziomie podłogi studia, to schody prowadzące na ten korytarz trzeba by zrobić na poziomie poniżej podłogi, czyli wykuć dziurę w ziemi (no ale to chyba odpada), albo podnieść całe "piętro" kamienicy, a schody zbudować na poziomie podłogi. Roboty byłoby co nie miara...
Fredzio i Edzio pisze:Zrezygnowanie z klatki było złym pomysłem
Zgadzam się, ale kiedy przestali kręcić w kamienicy, pokazywanie klatki stało się praktycznie niemożliwe.
Fredzio i Edzio pisze:a po za tym kiedy w odcinku ''Kamasutra'' widać klatkę schodową?
Primo: poza tym, drugo: wystarczy obejrzeć pierwsze 3 minuty tego odcinka. Tam co prawda jest tylko mały fragmencik klatki, ale jednak. ;-)
Ostatnio zmieniony 2015-08-07, 09:57 przez Matrixun, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kucaj na buty, garbik, fajeczka, no i leciało. He he he"
Fredzio i Edzio

Post autor: Fredzio i Edzio » 2015-08-07, 11:17

Matrixun pisze:Jeżeli to było pytanie, to odpowiadam, iż korytarz jest płaski, a klatka schodowa wymagałaby zrobienia budowli schodów (a to budowla o zróżnicowanej wysokości). I byłoby to o tyle trudne, że skoro korytarz jest umiejscowiony na poziomie podłogi studia, to schody prowadzące na ten korytarz trzeba by zrobić na poziomie poniżej podłogi, czyli wykuć dziurę w ziemi (no ale to chyba odpada), albo podnieść całe "piętro" kamienicy, a schody zbudować na poziomie podłogi. Roboty byłoby co nie miara...
Dobrze rozumiem, ale przecież mogli znacznie zmienić wygląd klatki schodowej, to nie znaczy że jak kręcą w studio to nie może być w żadnej kamienicy remontu ;-)

Przeczytałem kiedyś wzmiankę, że klatka schodowa zmieniła swój kolor ścian na różowy, mógłbyś mi to jakoś wyjaśnić?
Awatar użytkownika
Władysław
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Władysław » 2015-08-07, 12:11

Fredzio i Edzio pisze:Przeczytałem kiedyś wzmiankę, że klatka schodowa zmieniła swój kolor ścian na różowy, mógłbyś mi to jakoś wyjaśnić?
Czego nie rozumiesz w tym stwierdzeniu? W "kiepskiej" kamienicy przeprowadzono remont, więc przemalowali ściany na inny kolor, chyba nie trudno to zrozumieć. Przy okazji, klatka sama koloru nie zmieniła, jacyś ludzie ją przemalowali ;)
Ostatnio zmieniony 2015-08-07, 12:15 przez Władysław, łącznie zmieniany 1 raz.
Piwo lej, piwo lej barmanie piwo lej, pamiętaj o pianie, równo lej, albowiem ja pragnienie mam.
Fredzio i Edzio

Post autor: Fredzio i Edzio » 2015-08-07, 12:43

monterr07 pisze:Czego nie rozumiesz w tym stwierdzeniu? W "kiepskiej" kamienicy przeprowadzono remont, więc przemalowali ściany na inny kolor, chyba nie trudno to zrozumieć. Przy okazji, klatka sama koloru nie zmieniła, jacyś ludzie ją przemalowali
A czy różowy kolor na klatce został pokazany w ogóle w jakimś odcinku? ;-)
Awatar użytkownika
Władysław
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Władysław » 2015-08-07, 12:56

Nie przypominam sobie, wzmianka którą przytoczyłeś raczej pochodzi od osoby, która odwiedziła kamienicę w ostatnich latach.
Piwo lej, piwo lej barmanie piwo lej, pamiętaj o pianie, równo lej, albowiem ja pragnienie mam.
Fredzio i Edzio

Post autor: Fredzio i Edzio » 2015-08-07, 13:12

No chyba że tak, bo nie przeczytałem tego na tym forum ;-) A tak po za tym to co się dzieje teraz z kamienicą?
Ostatnio zmieniony 2015-08-07, 13:12 przez Fredzio i Edzio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Władysław
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Władysław » 2015-08-07, 16:19

Nie jestem pewien, ale myślę że stoi i jest zamieszkiwana przez ludzi ;)
Fredzio i Edzio

Post autor: Fredzio i Edzio » 2015-08-07, 16:41

Obejrzałem prawie film, który znalazłem w internecie i na nim jest pokazany z jakich ścian składa się ''kiepskie studio''. Nadal są w nim takie pomieszczenia jak pokój Waldka i pokój kąpielowy a jakoś ich nie pokazywali prawie nigdy, zaznaczam prawie. Dziwne to dla mnie.

https://youtu.be/IV7LHnfdhGU
Awatar użytkownika
Nirvana
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Nirvana » 2015-08-09, 15:52

Fredzio i Edzio pisze:Obejrzałem prawie film, który znalazłem w internecie i na nim jest pokazany z jakich ścian składa się ''kiepskie studio''. Nadal są w nim takie pomieszczenia jak pokój Waldka i pokój kąpielowy a jakoś ich nie pokazywali prawie nigdy, zaznaczam prawie. Dziwne to dla mnie.

https://youtu.be/IV7LHnfdhGU
Ciężko nazwać to pokojem Waldka. Oni zostawili te ściany po to, by powiesić na nich plakaty, które są widoczne w scenach kuchni. Samo pomieszczenie póki co nie nadawałoby się do użytku.
Fredzio i Edzio

Post autor: Fredzio i Edzio » 2015-08-09, 16:09

Nirvana pisze:Samo pomieszczenie póki co nie nadawałoby się do użytku.
A szkoda, ale tak serial się teraz toczy.
Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Post autor: Pabfer » 2015-08-10, 09:35

Plakaty widziane z kuchni to tylko nakładka. Pomieszczenie było tylko w prawdziwej kamienicy. W studio go nie zbudowano.
Obrazek
Fredzio i Edzio

Post autor: Fredzio i Edzio » 2015-08-10, 09:44

Pabfer pisze:Plakaty widziane z kuchni to tylko nakładka. Pomieszczenie było tylko w prawdziwej kamienicy. W studio go nie zbudowano.
Zbudowano, lecz nie kręcą w nim scen ;-)
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2015-08-10, 14:29

Nie dam screena, bo go mam na komputerze, a jestem na telefonie, ale zajrzyj do tematu z unikatowymi zdjęciami z planu i tam gdzieś kiedyś wrzuciłem zdjęcia tej nakładki.
Poza tym czemu mielibyśmy tracić czas i energię na budowę czegoś, a potem tego nie używać?
Obrazek
Awatar użytkownika
Nirvana
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Nirvana » 2015-08-10, 14:59

Tak jak wcześniej napisałem, postawione są tam ściany, i jest przestrzeń między nimi, jednak nie jest to pomieszczenie o dużych rozmiarach i nie nadaje się do kręcenia scen. Jedynie są powieszone plakaty. Więc nie ma nad czym dyskutować. ;)
Ostatnio zmieniony 2015-08-10, 15:00 przez Nirvana, łącznie zmieniany 1 raz.
Fredzio i Edzio

Post autor: Fredzio i Edzio » 2015-08-10, 15:09

Pabfer pisze:Poza tym czemu mielibyśmy tracić czas i energię na budowę czegoś, a potem tego nie używ
A oglądałeś kiedykolwiek odcinek ''Happy familly''? ;-)
Awatar użytkownika
Derek187
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Derek187 » 2015-08-10, 21:19

Fredzio i Edzio pisze:A oglądałeś kiedykolwiek odcinek ''Happy familly''?
Tak, tylko, że ten odcinek został nakręcony zimą 2004, a od tego czasu scenografię rozbierano i od nowa montowano już kilkanaście razy (dokładnie 21), więc teraz to pomieszczenie nie istnieje.
Ostatnio zmieniony 2015-08-10, 21:20 przez Derek187, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Fredzio i Edzio

Post autor: Fredzio i Edzio » 2015-08-11, 10:40

Derek187 pisze:Tak, tylko, że ten odcinek został nakręcony zimą 2004, a od tego czasu scenografię rozbierano i od nowa montowano już kilkanaście razy (dokładnie 21), więc teraz to pomieszczenie nie istnieje.
Jak nie istnieje jak jeszcze wszyscy na tym forum chwalili to, że je widać w najnowszym sezonie (to był sezon kręcono wiosną 2015) ;-)
Awatar użytkownika
Derek187
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Derek187 » 2015-08-11, 11:26

Fredzio i Edzio pisze:Jak nie istnieje jak jeszcze wszyscy na tym forum chwalili to, że je widać w najnowszym sezonie
Chodziło mi o to, że pomieszczenie w takiej formie jak w "Happy family" nie istnieje. Teraz są tam dwie ścianki i wisi parę plakatów, na dodatek jest bardzo zwężone.
Fredzio i Edzio pisze:(to był sezon kręcono wiosną 2015)
Wiosną 2015 nie kręcono żadnego sezonu. W tym roku zdjęcia miały miejsce zimą i w lipcu, czyli latem.
Ostatnio zmieniony 2015-08-11, 11:30 przez Derek187, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Fredzio i Edzio

Post autor: Fredzio i Edzio » 2015-08-12, 11:30

Derek187 pisze:Chodziło mi o to, że pomieszczenie w takiej formie jak w "Happy family" nie istnieje. Teraz są tam dwie ścianki i wisi parę plakatów, na dodatek jest bardzo zwężone.Wiosną 2015 nie kręcono żadnego sezonu. W tym roku zdjęcia miały miejsce zimą i w lipcu, czyli latem.

Dobra, już wszystko jasne, tak po za tym nie wiesz dlaczego twórcy zrobili z tego pomieszczenie to coś co jest teraz? :->
Awatar użytkownika
Derek187
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Derek187 » 2015-08-12, 11:33

Fredzio i Edzio pisze: tak po za tym nie wiesz dlaczego twórcy zrobili z tego pomieszczenie to coś co jest teraz?
Jeśli scenariusze nie wymagały tego pomieszczenie to po co się trudzić z budową. Teraz jest tylko ścianka z plakatami, którą widać z kuchni. Ponadto ekipa trzyma tam jakieś drabiny itp.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2015-09-02, 17:42

Moglibyście mi podać 3 tytuły odc. Yoki, w których Ferdek skonstruował jakiś wynalazek? Wiem o ,,Wielkij Konstrjuktor'' i ,,Dzieło Życia'', więc o nich nie piszcie :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Derek187
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Derek187 » 2015-09-02, 19:55

Skonstruował jeszcze piękny barek w odcinku "Barek", niechcący stworzył też pilot do przenoszenie się do telewizji w odcinku "Telewizja marzeń". Można też dorzucić to, że naprawił kabinę prysznicową żeby znów mogła przenosić w czasie w odcinku "Jesień Średniowiecza".
Obrazek
Marciosss
ZBANOWANY
ZBANOWANY

Post autor: Marciosss » 2015-10-01, 08:18

Wie ktoś może jak nakręcono cysterny w Eksperyment Sen? Pomalowani prawdziwe czy może to były jakieś modele?
Awatar użytkownika
Nirvana
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Nirvana » 2015-10-01, 16:52

Marciosss pisze:Wie ktoś może jak nakręcono cysterny w Eksperyment Sen? Pomalowani prawdziwe czy może to były jakieś modele?
Cysterny były prawdziwe, pożyczone przez Dolnośląskie Browary Piastowskie. Nawet jest to wspomniane w napisach końcowych. ;)
Ostatnio zmieniony 2015-10-01, 16:53 przez Nirvana, łącznie zmieniany 1 raz.
Ręka

Post autor: Ręka » 2015-10-06, 20:06

Mam pytanie ktoś wie o co chodzi w tym przyśpieszeniu muzycznym i kłótni na końcu odcinka "Szopka"?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”