380 Glonojad

paździoch91
MODERATOR DEKADY
MODERATOR DEKADY

380 Glonojad

Post autor: paździoch91 » 2012-03-02, 14:42

Tytuł odcinka: 380 Glonojad
Premiera: 7.03.2012
Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska

Przeczytaj pełny opis odcinka na Kiepscy.org.pl
(informacja o odcinku, fabuła, zdjęcia z odcinka + najlepsze cytaty bohaterów)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2016-02-28, 18:05 przez paździoch91, łącznie zmieniany 2 razy.
Mam nadzieję, że nigdy nie doczekam 457 odcinka ŚWK.
david123lost
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Re: 380 Glonojad

Post autor: david123lost » 2012-03-02, 15:57

Obejrzałem ten odcinek. Szczegółową recenzję wystawię po premierze, by nie zdradzac szczegółów. Tymczasem:

- Odcinek zaskoczył akcją w kamienicy (tylko jeden 40 sekundowy greenbox)
- Nie zobaczyliśmy żadnych aktorów gościnnych, akcja toczyła się pomiędzy Ferdekiem, Boczkiem, Paździochem i Haliną
- Akcja była ciekawa, standardowa, ale też dalsze losy były do przewidzenia
- Usłyszeliśmy kilka na prawdę dobrych tekstów
- Jednym z najgorszych elemantów odcinka była muzyka w tle - zupełnie nie dopasowana do fabuły (jak z resztą w każdym odcinku 14 sezonu). Dzięki niej, zamiast spokojne i miłej atmosfery, czułem nerwowość i stres. Tak nie powinno być.
- Występ Jolasi był strasznie irytujący, mimo gry jedynie przez 2 minuty. Walduś pozytywnie zaskoczył.
- Oprócz ograniczenia greenboxów nie widać znaczącej zmiany poziomu.

Gdy ocenię ten odcinek po premierze, ten post usunę.
Awatar użytkownika
Ferdek K
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Ferdek K » 2012-03-02, 18:33

Odcinek mnie zaskoczył ( pozytywnie oczywiście ! :-) ) prostotą i tym , że cała akcja działa się w kamienicy , tylko jeden krótki greenbox ...
Dużo Boczka , dużo Paździocha i to mi się podoba !
Sceny pod kiblem i w piwnicy , żadnych ''U Stasia''
Mało Jolaśki ... Już myślałem , że cały odcinek będzie jej poświęcony ...
Jak wspomniano wyżej Walduś zaskoczył pozytywnie :
Cycu do Jolaśki : Bo się ryba przelękła jak cię zobaczyła ! :-D
Mieszkanie Paździocha na plus ...
Zrewanżowanie się za glonojada :mrgreen:
Boczek mówi ''W mordę jeża ! '' :-D
Bardzo dobre rozpoczęcie 15 sezonu !
Oby tak dalej !
Ostatnio zmieniony 2012-03-02, 18:45 przez Ferdek K, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
sebalorek
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: sebalorek » 2012-03-02, 20:03

Odcinek trochę o łańcuchu pokarmowym. Glonojada zjadły welonki, welonki zjadł kot :D I jak to podsumuje Ferdek: ''Życie karmi się życiem i takie są prawidła natury i nikt i nic tego nie zmieni''. To było głównym przesłaniem odcinka.

Fajne było też, jak Paździoch zaczął opowiadać historię o swoim żółwiu Pawełku i Boczek przerwał historię mówiąc, że ponoć z żółwia jest bardzo dobra zupa, na co Paździoch mu odkrzykiwuje obraźliwie, a potem jak dalej opowiadał, to się okazało, że Helena mu zrobiła zupę z tego żółwia, którą sam zjadł, nic o tym nie wiedząc. ;]
Ostatnio zmieniony 2012-04-25, 13:40 przez sebalorek, łącznie zmieniany 1 raz.
david123lost
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: david123lost » 2012-03-02, 23:26

Gdy patrzę na te uśmiechnięte twarze.. Fajne uczucie, odcinek zachowany ogólnie w dobrej i wesołej aurze. A to (jakby na to nie patrzeć) rzadkość w nowych seriach. Jedynie opowieść Paździocha smutna.. Ktoś już zdradził jej szczegóły.
Ostatnio zmieniony 2012-03-02, 23:28 przez david123lost, łącznie zmieniany 1 raz.
Piotrek2011
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Piotrek2011 » 2012-03-05, 22:05

Plusem jest tutaj na pewno brak Badury i opowieść Paździocha o Pawełku i tylko on trzymał ten odcinek przy życiu,zepsuła go trochę Jolaśka i motyw z tym glonem do dupy,ale na plus było to,że zostało pokazane mieszkanie Paździochów,niestety w greenboxie,ale lepszy taki greenbox niż np.złomowisko Badury.Na plus też ten biały kotek,zresztą mam sentyment do kotów bo miałem 2 kiedyś,ogólnie 6,5/10 bo jest to takie średnie rozpoczęcie sezonu,jest lepiej niż w porównaniu do niektórych odcinków z 14 sezonu(np.Dzieje grzechu czy Pożegnanie z Afryką),ale do ideału jeszcze sporo brakuje tym bardziej,że 1 odcinek 14 serii był o wiele lepszym początkiem niż początek tej serii.
Ostatnio zmieniony 2012-03-07, 20:35 przez Piotrek2011, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Johnny Cage
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Johnny Cage » 2012-03-06, 16:21

Odcinek na plus do momentu pojawienia się Jokaśki :-/ dzieki czemu został spieprzony :-/
Scena z Paździochami jedzącymi zupkę z... żółwia Pawełka zaj#@ista.

Ferdek amatorem akwarystyki :mrgreen:

Ogólnie na plus, szczególnie tak jak wspominałem do momentu pojawienia się Jolaśki (dobrze, że tylko na moment) odcinek przypominał mi stare dobre dzieje, czyli Ferdas, Boczek i menda Paździoch.
Ostatnio zmieniony 2012-03-07, 20:39 przez Johnny Cage, łącznie zmieniany 1 raz.
Maximus90

Post autor: Maximus90 » 2012-03-06, 16:23

Johnny Cage pisze:Odcinek na plus do momentu pojawienia się Jokaśki dzieki czemu został spieprzony
Właśnie, jej durnowaty śmiech i darci ryja spieprzą dosłownie wszystko. Wkurzył mnie też sposób w jaki oni odzywali się do Haliny - jak do służącej o zrobienie czegoś do jedzenia... no skandal. Ogólnie ta scena była totalnie żenująca.
Awatar użytkownika
polska244
Boczek
Boczek

Post autor: polska244 » 2012-03-06, 20:12

Jestem pozytywnie zaskoczony nowym odcinkiem lecz najgorsze jest odnoszenie sie Paździocha do Ferdka tzn.nie kłócą sie itp.
Bieresz pan czy nie bieresz bo jak pan nie bieresz to ja biere.
Awatar użytkownika
nitroglicerynka
Waldek
Waldek

Post autor: nitroglicerynka » 2012-03-07, 20:18

Piszę w przerwie na reklamy. Jak do tej pory, odcinek pozytywnie mnie zaskoczył. Cieszę się, że Ferdek jest znowu radosny, podziwiam świetną grę Kotysa (szczególnie jego opowieść o żółwiu). Super scena przy obiedzie Heleny i Mariana, oczywiście świetna Helena P. i jej zupcia z żółwia :) :mrgreen: Fenomenalne teksty przy akwarium Waldusia do Jolasi ("Bo się ryba przelękła" itd.)
Resztę dopiszę, jak dooglądam odcinek.

EDIT: Tamto było na gorąco. Teraz ogólne konkluzje i podsumowanie wszystkiego.
Początek mnie nie zachwycił. To chamskie "czego?!" Ferdka w ogóle nie przypadło mi do gustu. Natomiast rozczulanie się Ferdzia nad Glonkiem już tak. Bardzo fajna retrospekcja Mariana Paździocha (świetna gra Kotysa), bardzo dobry występ Renaty Pałys (jak zawsze z resztą). Na plus dobrze zrobiony greenbox i genialnie, że pokazali mieszkanie (nie w gb) Paździochów. Świetnie było oglądać tam scenę z Pawełkiem - żółwiem i rozczulającym się nad nim Marianem, jednak najbardziej rozwaliła mnie scena jedzenia żółwiowej zupy i reakcji zarówno Mariana, jak i Paździochowej. Genialnie jest zobaczyć Ferdka radosnego i pełnego uśmiechu. Występ Jolasi i Waldka - dobry. Tj. Jolasia mnie zdenerwowała swoim występem, ale dało się przeżyć. Natomiast teksty Waldka do Jolasi (te przy akwarium) fenomenalne, oby tak dalej :) Podobało mi się też "Co złego, to Jolasia" - czyli z jej inicjatywy drapieżna rybka :). Sceny po przerwie, czyli scena w piwnicy ujdzie w tłumie, trzeba się przyzwyczaić to ględzenia. Podobał mi się pomysł z przeprowadzeniem kota przez korytarz, to też było śmieszne. No i zadowolenie Ferdzia w końcowej scenie :)
Kot sztuczny - na minus.

Ogólnie było parę zabawnych tekstów i scen, mnie jest trudno rozśmieszyć tak do rozpuku, ale ogólnie uśmiech nie schodził mi z ust przez prawie cały odcinek.

Ocena:
w porównaniu do złotych czasów ŚwK: niecałe 7/10
w porównaniu do Yokaśnych odcinków: 8,5/10

Uff, ale się rozpisałam :)
Ostatnio zmieniony 2012-03-07, 20:38 przez nitroglicerynka, łącznie zmieniany 2 razy.
Scorpio
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: Scorpio » 2012-03-07, 20:24

Niezły odcinek. Zwłaszcza historia Paździocha z śp. Pawełkiem ;-) Podoba mi się (całkiem zacne swego drogą) akwarium. Szkoda glonojadka :cry: Zeżarły go paskudne ryby, w dupę węża :!: W końcu kocur (biały, mechaniczny) Boczka zemścił się :-D
Ostatnio zmieniony 2012-03-07, 20:25 przez Scorpio, łącznie zmieniany 2 razy.
"Czego się drzesz, dziadu jeden, do jasnej cholery?!" (M. Paździoch, odcinek: Euro) :mrgreen:
"Kapeć! Kapeć żeś jest Cycu! Kapeć kapciowaty kapciu jeden Ty!" (Ferdek o "kapciu" Cycu, odcinek: Marzyciele) :D
K4016td
Mariolka
Mariolka

Post autor: K4016td » 2012-03-07, 20:28

Odcinek ogólnie nawet niezły: Ferdek fajnie tego kota zachęcał do domu i później ten lament Halinki i słowa Ferdka o prawidłach natury :P

9/10 bo Jolaśka wkurzała
Dawniej :arrow: DamianRadom
paździoch91
MODERATOR DEKADY
MODERATOR DEKADY

Post autor: paździoch91 » 2012-03-07, 20:29

Słabo. Niby fabuła ciekawa ale wykonanie beznadziejne. Retrospekcje, filozofie i podkład muzyczny sprawiły, że zamiast komedii mieliśmy melancholię i nudę. Dobra była scena, jak Paździochowa zrobiła popielniczkę z żółwia. Scena z tym sztucznym kotem na koniec głupia. 3/10
Mam nadzieję, że nigdy nie doczekam 457 odcinka ŚWK.
KAW
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: KAW » 2012-03-07, 20:33

+Parę śmiesznych tekstów.
+Końcówka.
-Głupkowata Jolasia.
-Za dużo negatywnej filozofii
*Rozumiem co przeżył Paździoch też miałem żółwia :-/
Odcinek średni 6/10
Eramis
Paździoch
Paździoch

Post autor: Eramis » 2012-03-07, 20:34

Ocena dzisiejszego odcinka to jak dla mnie 8,5/10
Na plus:
-Zachowanie Ferdka ;)
-Fabuła
-Gra aktorów
-Jolaśka już tak nie wkurzała
Neutralne(ma minusy jak i plusy):
-Retrospekcja Paździocha, na plus to to że była ciekawa natomiast na minus to greenbox.
Na minus:
-Zauważyłem że Halinka miała początkowo 1 walonkę a potem miała około 5! :-o :-o :-o
Ostatnio zmieniony 2012-03-12, 23:08 przez Eramis, łącznie zmieniany 1 raz.
zeezeewoo
ZBANOWANY
ZBANOWANY

Post autor: zeezeewoo » 2012-03-07, 20:36

Moja ocena odcinka 380 " Glonojad"

Odcinek cieszy ,że nie nabarwony sztucznością,ale zwyczajnie mnie nudził. Fabuła nudna brakuje tego ,że Ferdek z Boczkiem i Paździochem lubili się sprzeczać ze sobą teraz nawet tego nie ma. Żenująca gra Jolasi ona wystarczy ,że jest na 2 minuty i tak spieprzy odcinek. Opowieść Paździocha na dobrym poziomie.Cieszy fakt ,że był tylko 1 krótki greenbox. Na plus także to ,że nie było Badury,Malinowskiej, Kozłowskiego , jak znowu bym usłyszał "Panie Ferdeczku,Kurka Wódka,Karwa Kafka to chyba by mnie cholera strzeliła. Plusik za dresik Śląska Wrocław jak już wcześniej mówiłem i za to ,że potrafią zrobić cały odcinek w kamienicy a nie na złomowisku albo u Stasia. Choć wkurzyła mnie scena gdy Paździochowie jedzą obiad...trochę nie miało to sensu akwarium było tak blisko i co Paździoch nie zauważył ,że Pawełka(mój imiennik:) ) nie zauważył tego?

Daję ocenę 4/10. W poprzednim sezonie gdy był pierwszy odcinek 14 sezonu dałem ocene 2/10. Teraz dałem 4/10...zobaczymy jakie będą dalsze odcinki.
Eramis pisze:Na minus:
-Zauważyłem że Halinka miała początkowo 1 walonkę a potem miała około 5!
HAHAAAAAAAAAAAAA o okoceniu nie słyszałeś?
Ostatnio zmieniony 2012-03-07, 20:38 przez zeezeewoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ferdek K
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Ferdek K » 2012-03-07, 20:36

O odc. wspominałem wcześniej ... Teraz czas na ocenę : Musi być 8,5/10
Minus za Jolaśkę i greenbox ...
Obrazek
Awatar użytkownika
Bimberman
Halinka
Halinka

Post autor: Bimberman » 2012-03-07, 20:36

Odcinek lepszy niż się spodziewałem. Dobra fabuła, prawie brak greenboxów, akcja wokół głównych bohaterów. Na minus tylko jolaśka, chociaż na szczęście była krótko. Waldek mógłby pojawić się dłużej i bez niej. Dobre zakończenie, chociaż kota mogli dać prawdziwego. Bardzo dobre rozpoczęcie sezonu. 7/10 i oby tak dalej. Teraz jeszcze bardziej niecierpliwie czekam na następny odcinek.

Jeszcze zapomniałem o słabej muzyce psującej cały klimat.
Ostatnio zmieniony 2012-03-07, 20:41 przez Bimberman, łącznie zmieniany 1 raz.
JJ88
Halinka
Halinka

Post autor: JJ88 » 2012-03-07, 20:38

Naprawdę jesteście irytujący, nie rozumiem po co piszecie te streszczenie odcinka, skoro każdy sam sobie oglądał i wie co się działo? Rozumiem ocenę, ale bez przesady.
Druga rzecz, że kompletnie nie rozumiem jak można być tak niecierpliwym i bulić kasę, żeby odcinek zobaczyć na Ipli, a nie kulturalnie i legalnie przed telewizorem. To nie to samo, nie ten klimat.
Ale przechodząc do samego odcinka, uważam, że był świetny. Jeżeli taka forma będzie się trzymać cały czas, to mogą kręcić następne sezony. ;-) Nawet ten greenbox wyszedł bardzo fajnie i naturalnie. Moja ocena 8/10!
Pan jesteś alkoholik, zero i margines społeczny.
Awatar użytkownika
davvids
Mariolka
Mariolka

Post autor: davvids » 2012-03-07, 20:40

Według mnie odcinek był kapitalny ;) bardzo mi się spodobało to że Ferdek był taki uśmiechnięty przez prawie pół odcinka. Chciałbym jeszcze zaznaczyć że po obejrzeniu odcinka "Trzy ananasy", a w nim po raz pierwszy mieszkania Paździochów trochę się zdenerwowałem, bo wyszło jakoś 'nijak', jednak to mieszkanie pokazane dzisiaj było nie wiem dlaczego ale o wiele lepsze ;)

Na plus? Myślę że za dużo by tu wymieniać. Na minus? JOLAŚKA :roll: Nawet grinboksy mi się podobały :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2012-03-07, 20:41 przez davvids, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Pomalutku, po cichutku, powolutku, aż to skutku. Miłe słówko, komplemencik, bombonierka i prezencik. Sratki, kwiatki, duperele- dajesz mało, bierzesz wiele. Ale jaja, ja pierdziele.
Adam908
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Adam908 » 2012-03-07, 20:43

Odcinek pozytywnie mnie zaskoczył jak na możliwe odcinki reżyserii Yoki . Na minus oczywiście podkład muzyczny , który był w całym odcinku taki smutny , taki nastrój mógł tylko panować przy opowieści Paździocha o żółwiu Pawełku. Cieszę się z tego że było mało Greenboksów . I jednak można stworzyć odcinek " bez wyprowadzania bohaterów poza obręb mieszkania " i bez " zabiegu przeciwko nudzie " jak to powiedział Yoka :-D . Ogólnie odcinek taki mocno średni bo były momenty gdy on przynudzał ale było i strasznie mało . Nie wiem dlaczego ale w tym odcinku cieszyłem się że było mało Waldka , wolałem te odcinki gdy Waldka nie było bo gdy on jest pojawia się obok niego nieznośna żona Jolasia . Gdy przyszli do mieszkania i mówili że byli głodni to myślałem że to przełączę, nie dość że jeszcze muszę ja oglądać w Pierwszej Miłości to jeszcze w Świecie Według Kiepskich :-x . Moja ocena na ten odcinek to 6/10 i mogę przyznać że jest bardzo wysoka :-P
- Ale deska się rozdupcyła
- No rozdupcyła się, ale przecie nie dlatego, że Niemiecka
- A niby dlaczego ?
- A dlatego, że pan źle na nią dupą siadasz o
Dan-TuTenCham

Post autor: Dan-TuTenCham » 2012-03-07, 20:55

Szczerze, to tak wspaniałego, nietypowego i wzruszając odcinka nie było dosłownie od 4-ech sezonów!!!

Wszyscy byli uśmiechnięci itp. :-)
Wspaniała atmosfera...

I jeszcze jakie nowości- Boczek ma kota hahaha :-)

Jeden , ale za to bardzo dobrze zrobiony Greenbox- Bazar Paździocha.
Bardzo ładnie to wyszło, postarali się, ta cała buda itp. ;-)

Waldek do Jolaśki : Bo się ryba przelękła, jak cię zobaczyła :lol:

Oj tak, Jolaśka wprowadziła taką stresującą atmosferę :-? ;-)
Tak się cieszyłem, że akcja toczy się wokół "świętej trójcy", aż poczułem klimat przed 13-ego sezonu! Ale niestety, jak ją zobaczyłem...

Jednak jej rola(takiego "wrzoda", biedny glonojad :-/ ;) ) mimo wszystko była potrzebna.
JJ88 pisze:Druga rzecz, że kompletnie nie rozumiem jak można być tak niecierpliwym i bulić kasę, żeby odcinek zobaczyć na Ipli, a nie kulturalnie i legalnie przed telewizorem. To nie to samo, nie ten klimat.
To samo pisałem ! ;-)

Ocena ogólna !!!101/10!!! (tylko ta "muzyka" Mirowskiego :roll: - Największy wrzód serialu)
Awatar użytkownika
Johnny Cage
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Johnny Cage » 2012-03-07, 20:59

nitroglicerynka pisze:To chamskie "czego?!"
A mi to jak najbardziej pasuje, mistrzostwo ;-)
nitroglicerynka pisze:Występ Jolasi i Waldka - dobry. Tj. Jolasia mnie zdenerwowała swoim występem, ale dało się przeżyć.
Mam nadzieję, że
Scorpio pisze: śp. Pawełkiem ;-)
żartujesz sobie. Ta postać nigdy mnie pozytywnie nie zaskoczy, tylko negatywnie. I jakby powiedział Paździoch "za jaja i na latarnie" (pomimo, ze tych jaj - najprawdopodobniej - nie ma ;-)
Scorpio pisze:z śp. Pawełkiem ;-)
śp. może być tylko człowiek, tak na marginesie ;-)
Scorpio pisze:Szkoda glonojadka :cry: Zeżarły go paskudne ryby, w dupę węża :!:
W rzeczywistości nie ma takiej opcji, no ale w filmie wszystko może się wydarzyć ;-)
zeezeewoo pisze:Żenująca gra Jolasi ona wystarczy ,że jest na 2 minuty i tak spieprzy odcinek.
Wszystko w temacie. Brawo :-)
JJ88 pisze:Druga rzecz, że kompletnie nie rozumiem jak można być tak niecierpliwym i bulić kasę, żeby odcinek zobaczyć na Ipli, a nie kulturalnie i legalnie przed telewizorem.
A co Ci przeszkadza, że część ludzi chciała wcześniej zobaczyć odcinek? Przestępstwo jakieś czy cuś? :roll:

Ja ocenę odcinka zamieściłem kilka postów wyżej i zdania nie zmieniam. Powtórzę, że odcinek spieprzyła zasrana Jolaśka :-/ Fuck!!
Kazik151

Post autor: Kazik151 » 2012-03-07, 21:01

A dla mnie odcinek słaby i nudny. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to gra Grabowskiego. Gadał jakby zębów nie miał. W pierwszej scenie w ogóle nie mogłem go zrozumieć. Dopiero po chwili się przyzwyczaiłem. Druga sprawa to ten wątek z tym glonojadem. Za szybko to wszystko się działo, nagle bach Boczek przyszedł ni stąd ni z owąd przyniósł glonojada. Zabrakło mi tu jakiegoś wprowadzenia. Mogli by np. pokazać jak Boczek wyłowił tego glonojada z kibla albo coś w tym stylu. Trzecia rzecz to wizyta Pupci i jej przyd*&asa. Żałosne "bynajmniej" tej całej Jolaśki i jej durnowaty śmiech wkurzały nie miłosiernie. Waldek też nie lepszy, tylko durnowato morde wykrzywiał, a te jego teksty ani na chwilę mnie nie rozśmieszyły.
Na plus jedynie Paździochy i ten wątek z żółwiem {swoją drogą, można było tą scenę zrealizować duuuużo śmieszniej} oraz ogólna wesoła atmosfera odcinka.
3/10 to jedyne co mogę dać.
po prostu jełop

Post autor: po prostu jełop » 2012-03-07, 21:03

Odcinek bardzo fajny, duzo śmiesznych tekstów, mozna było się pośmiac. Oczywiscie na - Jolaśka. Grinboks jakoś mi aż tak nie przeszkadzał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sezon 15 [380-392]”