Nowy reżyser od 27. sezonu

Nowinki związane z serialem, jego obsadą i bohaterami.
Awatar użytkownika
Brady
SCENARZYSTA DEKADY
SCENARZYSTA DEKADY

Re: Nowy reżyser od 27. sezonu

Post autor: Brady » 2018-07-15, 10:17

Witam. Nie ukrywam, że wiadomość o zmianie reżysera okazała się dla mnie sporym zaskoczeniem. Jednakże, wstrzymałbym się z entuzjazmem, gdyż niestety Sobiszewscy niezmiennie niszczą ten serial, a skoro wiele wskazuje na to, że scenariusze będą teraz napisane tylko przez nich, to pozostaje liczyć na cud w postaci dobrych odcinków. Już teraz niektóre zdjęcia wołają o pomstę do nieba. Yoka jaki był, taki był, ale scenariusze napisane tylko przez niego były o wiele lepsze, niż te napisane wspólnie z Sobiszewskimi. Mam wrażenie, że to on wprowadzał resztki humoru do tego serialu, ale obym się mylił.
Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Post autor: Pabfer » 2018-07-18, 15:51

Stwierdziłem, że sam sobie odpowiem na pytanie jak dużo zrobi Adek Drabiński w Kiepskich.

https://piotrweresniak.com/2010/02/07/d ... y-rezyser/

https://m.zapytaj.onet.pl/Category/002, ... lmowy.html

Skoro jest trzecim reżyserem i niejako przychodzi na gotowe, to jego zadaniem jest tylko montaż. To wcale nie jest tak mało wbrew pozorom, bo muzyka ma kluczowy wpływ na odbiór dzieła, a przejścia scen mogą być oryginalne i z pomysłem, niewyróżniające się lub denerwujące i to też wpływa na to czy ogląda się nam coś przyjemnie. Mimo wszystko to tylko jeden element wielkiej układanki, która niestety już jakiś czas temu się zepsuła. Już wiele razy padło stwierdzenie, że Adek najprawdopodobniej nic nie zmieni, więc nie piszę niczego odkrywczego, ale po prostu chciałem się podzielić dowodem na tę tezę, aby usunąć z niej słowo "najprawdopodobniej".
Mimo to uważam, że reżyser ma pośredni wpływ na scenariusz akurat tego serialu. Myślę, że ślub Cipcińskich jest symbolem nowego okresu i bez zmiany reżysera byśmy go nie dostali. Tylko, że niestety nie wpłynie on na całokształt serialu, wiele się nie zmieni, bohaterowie epizodyczni i greenscreeny wciąż będą denerwować. Jak przychodził Yoka, było jednak inaczej. Wielokrotnie się zastanawiałem dlaczego Kiepscy dość nagle zmienili swój styl (trochę stopniowo, ale to były duże i szybkie kroki), tym bardziej, że okazało się, że Yoka chyba jednak jest większym zwolennikiem starego stylu; można znaleźć na Forum kilka moich postów na ten temat. Może to było tak- Sobiszewscy chcieli tak samo jak teraz wyraźnie zaznaczyć, że zaczyna się nowy etap serialu (pasowałoby niby bardziej, że Yoka chciał, skoro to jego rządy, ale to sprzeczne z tym, co widzieliśmy dalej, o czym już wspomniałem w tym poście- że Yoka lubił stary styl; może więc to nie był pomysł jego, tylko dwóch artystycznych, teatralnych dusz, obcujących na codzień w swojej drugiej pracy z symboliką), stwierdzili więc, że zmienią styl pisania jako symbol nowych czasów. Tym razem tak naprawdę nic nie zmieniają tym ślubem, tylko mrugają okiem do Adka, że go tak ładnie honorują, chociaż on pewnie ma to gdzieś, to przecież ślub jego bohaterki, a nie córki. A nawet nie jego bohaterki, tylko bohaterki, która została stworzona 19 lat temu przez zupełnie innych ludzi. W przypadku Yoki zmiany w nowych odcinkach były prawdziwe, bardzo odczuwalne, z biegiem czasu stały się nawet ogromne. Tylko szkoda, że to zmiany na gorsze, ale to już rozmowa na inny temat, teraz jest ważny sam fakt zmiany. Teraz twórcy są wypaleni, więc wymyślili tylko mało znaczący drobiazg, a nie rewolucję, lecz to też zawsze coś. Tak więc reżyserzy przypadkiem, może często bez wiedzy (w przypadku Adka, bo Yoka był również scenarzystą, więc miał współudział przy wszelkich zmianach) i pośrednio, ale jednak mają wpływ na scenariusz. Tylko w przypadku Adka ten wpływ jest mały, tak samo jak wpływ jego pracy reżyserskiej na serial. W tekście z linku jest między innymi o piciu kawki. Wyobrażam sobie Adka w tej sytuacji, może nawet tyłem do planu, bo dlaczego nie...
Obrazek
lukaszlipinski
Paździoch
Paździoch

Post autor: lukaszlipinski » 2018-07-19, 07:15

Przestrzegałbym przed zbytnim zawierzaniem wskazówkom Wereśniaka, gdyż ten reżyserem jest kiepskim. Scenarzystą był dobrym, ale w połowie lat 2000-nych totalnie przestawił się na komercyjny chłam - głupie komedie romantyczne i telenowele... No dobrze, może i wiedzę w dziedzinie filmu ma sporą. Ale sam ze swoich rad nie korzysta zbyt często. ;)
Za Yoki zmieniła się początkowo sfera techniczna. Z dziadostwa charakterystycznego dla czasów Khamidowa (nawiasem mówiąc reżysera kiepskiego, który tylko z Kiepskimi sobie radził) weszliśmy w XXI wiek - obraz 16:9, HD, lepsza ostrość i oświetlenie, płynniejsze przejścia między scenami, etc. Zmiana stylistyki początkowo nie była duża. Dopiero od jesieni 2009 zaczęły się eksperymenty i ambitniejsze podejście - wykorzystywanie motywów literackich i większa rola tematyki społecznej. Do wiosny 2011 nie było jednak jakichś drastycznych zmian. Wówczas to powrót Waldusia i wprowadzenie Jolaśki i masy bohaterów epizodycznych stało się pretekstem ku temu. A od jesieni 2014 to już głównie odcinki lekkie, częste powtarzanie dawnych motywów i generalnie odcinanie kuponów - kręcenie dla kasy. Jak widać - to się nie zmieni. I będzie trwało jeszcze wiele lat. I rzeczywiście, Adek niewiele zmieni, choć jakieś różnice będą na pewno widoczne. I te mnie ciekawią. :)
Świat według Kiepskich
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-07-19, 09:15

Czy na podstawie poprzednich seriali Adka masz jakieś podejrzenia jakie to mogą być różnice? Zacząłem teraz myśleć żeby podać jakieś moje propozycje, ale nic mi nie przychodzi do głowy, więc pytam się ciebie i innych. Format i jakość obrazu na pewno zostaną. Nie wiem czy ATM będzie chętny do kupna nowych elementów scenografii dla umierającego serialu i nie wiem czy Adkowi w ogóle przeszkadza obecna scenografia. Eksperymenty ze scenariuszem to było zadanie Yoki, ale jako...scenarzysty, a nie reżysera (poza tym już ustaliliśmy, że to Sobisze bardziej lubią kombinować, być może Yoka też, ale w dużo mniejszym stopniu) :-P Adek scenarzystą (chyba) nie będzie, więc ten punkt też nam odpada. Może się zmienić jedynie kadrowanie i montaż (miło by było, gdyby wróciły przejścia między scenami, ale się nie napalam), tylko czy to tak dużo? Każda nowa osoba w tym serialu opowiada, że go uwielbia i jest od niego uzależniona. Oczywiście wszyscy wiemy ile w tym prawdy. Mimo to jestem pewien, że Adek obejrzał (co Najmniej) kilka odcinków Khamidova i Yoki, gdy skakał po kanałach w wolnym czasie. Być może niedawno obejrzał więcej już jako przygotowanie do nowej posady, a nie tylko rozrywkowo (przynajmniej ja bym tak zrobił i wiem, że trenerzy oglądają ostatnie mecze przeciwnych drużyn, więc może reżyserzy też powinni, tylko pytanie czy każdemu się chce). Ciekawe czy coś go zainspirowało... Może wróci coś starego w odświeżonej formie... Kto wie... Oczywiście się nie upieram, że tak będzie, bo to by było naiwne podejście, ale sobie gdybam i kto wie... Może w jakichś 10% będę miał rację... :-P
Obrazek
Awatar użytkownika
Mungo Jerry
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Mungo Jerry » 2018-07-19, 12:12

Nic się nie zmieni. Dostosuje sie ten cały Adek pod resztę ekipy. Krzyknie ze dwa razy AKCJA! Weźmie kasę śmiejąc się, że coś się mu jeszcze trafiło.
lukaszlipinski
Paździoch
Paździoch

Post autor: lukaszlipinski » 2018-07-19, 16:47

Co do możliwych zmian wprowadzonych przez Adka osobiście obstawiałbym nową fryzurę Jolasi w kształcie logo Polsatu. ;)
A co do reszty jedyną widoczną zmianą może być czołówka. :)
Świat według Kiepskich
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-07-19, 16:59

Właśnie dlatego tak obstawiam tę czołówkę- to jedyne miejsce żeby się wykazać.
Czyli wychodzi na to, że Drabiński nie dość, że ma mały zakres działania, to nawet w tym zakresie zrobi stosunkowo mało, a nie wykorzysta tego zakresu na maksa. I już nic więcej nie trzeba dodawać :-P Chociaż... dodałbym jeszcze więcej greenscreenów na których widzimy staw, jezioro lub inne rozlewisko :-P Paździoch lub Boczek może tam mieć działkę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mungo Jerry
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Mungo Jerry » 2018-07-19, 17:09

Nikt nie będzie kręcił nowej czołówki. Daję sobie głowę uciąć. Nowa czołówka nie była stricte dlatego, że Yoka chciał. Po prostu wchodzili w format 16:9 i dlatego ją zmienili.
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-07-19, 17:18

A nie dało się przerobić starej czołówki na 16:9 w jakimś programie?
Jeszcze ze 2-3 lata temu się dziwiłem, że twórcy Pierwszej Miłości regularnie się bawią czołówką i regularnie ją zmieniają, a twórcy Kiepskich nie, a te seriale mają wiele podobieństw, jak się tak głębiej przyjrzeć. (Co prawda Pierwsza Miłość miała w całej historii kilka schematów czołówek, a okres, o którym mówię, to zmienianie ujęć w obrębie jednego schematu- jakbyśmy sobie porównali 1 i 7 sezon Kiepskich- a nie tworzenie zupełnie nowego schematu, ale to zawsze coś, a nowe schematy też się czasem pojawiały.)
Oczywiście nie chcę zmiany czołówki- żeby była jasność (chociaż i tak nie wiem czy Kiepscy mogą zbrzydnąć jeszcze bardziej), ale obstawiam, że ta nastąpi. Najprawdopodobniej w 27 sezonie, ale może w 28 lub 29- Adek dostaje więcej czasu, aby uczcić 20-lecie serialu nową czołówką. (20-lecia też już nie chcę- żeby była jasność- ale to nieważne, bo i tak ono nastąpi.) Co powiecie na czołówkę z okazji 20-lecia, a nie nowego reżysera?
Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdziul
Waldek
Waldek

Post autor: Ferdziul » 2018-07-19, 18:49

Nie będzie z całą pewnością nowej czołówki. Zmiany też myślę będą niewielkie, (niestety) gdyż nowy reżyser kontynuuje to co robił poprzednik. W ogóle tutaj musiałoby dojść do zmiany scenarzystów aby coś się zmieniło, ale ten temat był nie raz poruszany. Na plus chociaż wygląd Ferdka, bo w ostatnim sezonie wyglądał strasznie! Liczę na chociaż dwa przyzwoite odcinki i miło by było usłyszeć dźwięki w przejściach scen. Pobożne życzenia. :)
Awatar użytkownika
WKCM
Redakcja
Redakcja

Post autor: WKCM » 2018-07-19, 19:40

Ferdziul pisze:
2018-07-19, 18:49
i miło by było usłyszeć dźwięki w przejściach scen. Pobożne życzenia. :)
Ja też na to liczę, ale wydaje mi się, że tak się nie stanie. Wydaje mi się, że nikt tam teraz na to nie wpadnie :roll:
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-07-19, 20:27

Adek potraktuje to jako zbędny dodatek, na który będzie mu szkoda czasu, który można wykorzystać na liczenie kasy z emerytury.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2018-07-20, 06:09

Mungo Jerry pisze:
2018-07-19, 17:09
Nikt nie będzie kręcił nowej czołówki. Daję sobie głowę uciąć. Nowa czołówka nie była stricte dlatego, że Yoka chciał. Po prostu wchodzili w format 16:9 i dlatego ją zmienili.
Błąd. Przecież poprzednia czołówka była w 16:9 w przeciwieństwie do odcinków ;-).

Też myślę, że nie będzie nowej.
''i człowiek odkrył jak krzesać ogień. Prawdopodobnie zginął na stosie, którego nauczył swoich braci rozpalać''
A.Rand

ZAPRASZAM:
Moja gra PC o Kiepskich (KLIK)
I mój najnowszy scenariusz (KLIK)

Jeb*ć TVN
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2018-07-20, 09:49

Ale z kolei nie była w HD, a skoro nowe odcinki kręcone były w HD, to czołówkę trzeba było dopasować. :P
Awatar użytkownika
WKCM
Redakcja
Redakcja

Post autor: WKCM » 2018-07-20, 13:16

Pabfer pisze:
2018-07-19, 20:27
Adek potraktuje to jako zbędny dodatek, na który będzie mu szkoda czasu, który można wykorzystać na liczenie kasy z emerytury.
Dlaczego mam wrażenie, że wszystkie rzeczy jakie chcemy zobaczyć w nowym sezonie Adek potraktuje jako zbędny dodatek?
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-07-20, 13:30

Zadowoleni fani lub w ogóle jacykolwiek fani? A na co serialom takie zbędne dodatki? :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2018-07-20, 13:31

Jeżeli już by miała być nowa czołówka. To moim zdaniem warto by było zrobić z dwóch, cztery wersje: 20 sekund, 60 sekund, 90 sekund i 140 sekund, może by trochę zaoszczędzili na zapychaczach, a i 20-sekundowaby coś zmieniła w "dłuższych odcinkach". Bo na przykład wraz z powolną "tyłówką" (tak jak na przykład w "Szczękach") mieliby ok. 4 minuty zapychacza, bez niepotrzebnych i nie lubianych przez większość filmów (plagiatów popularnych dzieł) nie wnoszących nic do fabuły.

Jeszcze mnie zastanawia, że jeżeli faktycznie dojdzie do ślubu (Oby nie) to czy będzie mieszkanie Mariolki (Oby nie) czy dostawią kolejną, już 4 sypialnię (Oby nie) czy w ogóle nie będą poruszać tego tematu (Oby tak).

A co do Drabińskiego to po przemyśleniach uważam, że ktoś z takim "cv" jak "nad Rozlewiskiem" nie mógłby wprowadzić dobrej zmiany dla Kiepskich. Boli mnie to, że wygląda to wszystko jakby reżyserem byli Sobiszewscy.
''i człowiek odkrył jak krzesać ogień. Prawdopodobnie zginął na stosie, którego nauczył swoich braci rozpalać''
A.Rand

ZAPRASZAM:

Jeb*ć TVN
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-07-20, 13:59

Czołówka- nie zdziwię się jak zrobią jedną, 180-sekundową wersję, która i tak wcale nie wyeliminuje kliku minutowych zapychaczy.

Ślub- na 100% do niego dojdzie. Też się zastanawiam jak z mieszkaniem. Te same kartony ,,grają" mieszkanie Paździochów, Pupcińskich i pustostan. Mieszkanie Kozłowskich to bardzo długo był greenbox, dopiero w 26 sezonie coś tam im zbudowali. Mieszkanie Cipcińskich to albo będzie ,,czwarta rola" wyżej wspomnianych kartonów albo kolejny greenbox. Mieszkanie Pupcińskich pierwszy raz pokazano chyba około 2 lata po ich debiucie i to był greenbox (odc. 402, sezon 17), potem niedługo potem widzieliśmy inny greenbox (odc. 407), a dopiero po kolejnej długiej przerwie- kartony. W przypadku mieszkania Cipcińskich też może być najpierw żonglowanie greenboxami, a dopiero potem kartony. Tylko nie wiem czy chcą wykorzystywać ciągle te same, a może nie chcą kupować innych, więc może jednak nie będzie kartonów. Ogólnie jestem przeciwnikiem greenboxów, ale mam wyjątkową słabość do ,,rzadkich pomieszczeń", więc chętnie bym zobaczył mieszkanie Cipicińskich, pod warunkiem, że naprawdę rzadko, bo mam świadomość, że sceny w nim raczej będą nudne, może nawet żałosne. Jedno jest pewne- powinni wyjaśnić jak z tym mieszkaniem już w 27 sezonie- czy Kopernik zamieszka z Kiepskimi czy nie- bo inaczej to będzie wpadka. Tutaj oczywiście wpadka też mnie nie zdziwi, bo to sitcom i to podupadający, a nawet w czasach świetności nie do końca wiedzieliśmy gdzie śpi Babka (gdzie mieszka to wiadomo, ale pamiętam starą dyskusję gdzie ma miejsce do spania). Jeśli zobaczymy mieszkanie Cipcińskich, to z jednej strony się ucieszę nową lokacją, z drugiej- wkurze się, że będzie więcej głupich scen, a do tego aspekt, na który inni nie zwracają takiej uwagi, a ja dużą- że mi szkoda, że mieszkania słabo napisanych bohaterów są tak często wykorzystywane (nawet kanciapa Badury i byłe mieszkanie Bociana), a mieszkanie naszego ulubionego Boczka jest traktowane po macoszemu. Szkoda, że pokazywanie mieszkania Boczka nie zależy od Adka, bo kto wie co by było gdyby, tylko od Sobiszów...
Obrazek
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2018-07-22, 08:07

Z drugiej strony Yoka też na początku nie wprowadził zmian, tak na prawdę dopiero w okolicach 2010-2011 jakies zmiany nastąpiły i to też jest tylko prawdopodobieństwo, że to jego "sprawka".

Więc wydaję mi się, że Drabiński na razie jest za krótko żeby wprowadzić jakieś zmiany, to takie trochę przysłowiowe wchodzenie do mieszkania chlebodawców w obłoconych butach.
Po prostu jest za wcześnie żeby mógł wprowadzać jakieś zmiany.

Mam nadzieję, że nie będzie miał już okazji wprowadzać zmian, bo serial się skończy, no chyba, że będą to zmiany na lepsze, co jest niestety mało prawdopodobne.
A.Rand

ZAPRASZAM:

Jeb*ć TVN
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-07-22, 11:05

To jest racja. Ja się zastanawiałem nad zmianami bardziej długoterminowo, temat zawiera frazę "27 sezon", ale ja myślałem również o kolejnych sezonach. Faktycznie te zmiany mogą nie zdążyć nastąpić, ale jakichś drobnych się jeszcze doczekamy. Tylko, że naprawdę drobnych.
Obrazek
Awatar użytkownika
WKCM
Redakcja
Redakcja

Post autor: WKCM » 2018-07-22, 13:14

Możecie mnie wyśmiać, ale przeczuwam powrót "Koncika palacza".
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-07-22, 13:27

Mało który fan o tym pamięta, a co dopiero niedzielny widz jakim do tej pory był Adek. "Koncik palacza" był w prawdziwej kamienicy, nie w studio. Teraz jak będą chcieli dodać nową lokalizację, to będzie ona na greenscreenie. Poza tym wiele najnowszych lokalizacji jest związanych z bohaterami drugoplanowymi, nie bezpośrednio z Kiepskimi. Tylko mieszkanie Kopernika będzie związane z Mariolką (jeśli w ogóle się pojawi), ale przy okazji również z postacią drugoplanową.

Przy okazji- ciekawe czy kiedyś poznamy rodziców Kopernika (i Jolaśki). Oni też by dostali dużo swoich greenscreenów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2018-07-23, 17:55

https://www.facebook.com/kiepscy/videos ... 312465477/

Widać zapał do pracy i nowych wyzwań :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2018-07-23, 17:57

Ja tam ani słowa nie zrozumiałem. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2018-07-23, 18:08

Może to kolejny obcokrajowiec ? Tradycja w końcu zobowiązuje.
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
Zablokowany

Wróć do „News”