Informacje o filmach, sceny z planu itp.

Ogólne tematy filmowe.
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Re: Informacje o filmach, sceny z planu itp.

Post autor: Bździuch » 2019-06-26, 18:37

Czeka ktoś na premierę "Ja teraz kłamię"? Bo ja przez plakaty, tytuł i hasła reklamowe byłem po prostu zdegustowany, ale dzisiaj w kinie widziałem trailer i zapowiada się przynajmniej ciekawie. Super tematyka i wykonanie wygląda jak powiew świeżości w rodzimym kinie.
Kanapkowy seropodobny z szynką parmeńską na dupce od chleba

ZAPRASZAM:
Moja gra PC o Kiepskich (KLIK)
I mój najnowszy scenariusz (KLIK) 

- Powiedz mi, po co jest ten Kopernik?
- No właśnie po co!

Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2019-07-07, 15:55

Pojawił się zwiastun "Bożego Ciała" https://www.youtube.com/watch?v=uLV_SxUCpaE Komasy, twórcy, no niezbyt lubianej przeze mnie Sali Samobójców, ale ten film zapowiada się całkiem ciekawie, w zasadzie jeden z ciekawszych opisów filmów wchodzących w najbliższym czasie do dystrybucji.

Opis filmu:
Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast tego jednak, popychany niemożliwym do spełnienia marzeniem, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy, pod nieobecność duchownego, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i w przebraniu księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii. Z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej. Tymczasem w miasteczku pojawia się dawny kolega Daniela z poprawczaka, a córka kościelnej, Marta, coraz mocniej zaczyna kwestionować duchowość młodego księdza. Wszystko to sprawia, że chłopakowi grunt zaczyna palić się pod nogami. Rozdarty pomiędzy sacrum i profanum bohater znajduje jednak w swoim życiu nowy, ważny cel. Postanawia go zrealizować, nawet jeśli jego tajemnica miałaby wyjść na jaw...

Dlaczego czekam na ten film?
Bo w ch*j cieszy mnie, że jednak w tym kraju da się zrobić film fabularny w kościele nie będący wysrywem "uuuu w kościele pedofile, każdy ksiądz, aaa zobaczcie jak ja nie lubię kościoła, kupujcie koszulki z logo mojego filmu", ani "wszyscy księża są wspaniali i w ogóle to księdza na prezydenta, zobacz zrobiliśmy film z tvp o tym", tylko po prostu ciekawa historia osadzona w tych realiach i tyle, kurde tyle.

ZAPRASZAM:

- No właśnie po co!

Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2019-07-07, 18:19

Bździuch pisze:
2019-07-07, 15:55
Bo w ch*j cieszy mnie, że jednak w tym kraju da się zrobić film fabularny w kościele nie będący wysrywem "uuuu w kościele pedofile, każdy ksiądz, aaa zobaczcie jak ja nie lubię kościoła, kupujcie koszulki z logo mojego filmu", ani "wszyscy księża są wspaniali i w ogóle to księdza na prezydenta, zobacz zrobiliśmy film z tvp o tym", tylko po prostu ciekawa historia osadzona w tych realiach i tyle, kurde tyle.
Taki film zrobić się da, ale co z tego, jak zaraz pojawią się głosy, że atakowanie Kościoła itd. Dlatego nieważne, jaki ten film będzie, u mnie Komasa już ma małego plusa za odwagę. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2019-07-08, 01:45

- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2019-07-12, 02:48

Dzisiaj wszedł do kin film, którego jeszcze nie widziałem, ale mnie ciekawi: "Yesterday" i nie jest to moje kino, ale podoba mi się oryginalny i fajny pomysł na ten film, i w sumie wiele po nim nie oczekuję, ale z chęcią się wybiorę. Choć po trailerze widzę już że będzie to takie cklwie, nic nie znaczące dziełko, ale doceniam sam pomysł, ja bym wolał iść jednak w stronę, że ludziom się właśnie nie spodoba ta muzyka, no nie wiem byłoby to znacznie ciekawsze i takie bardziej "z jajem" (przepraszam za tak żałosne określenie) no, ale nic no.

A ten film https://www.youtube.com/watch?v=hmvQWxmjfBo
mimo że gówno o nim wiem, po samym tytule, plakacie i trailerze dostaje:
- nagrodę za najbardziej wkurzający tytuł
- nagrodę za najgorszy plakat
- nagrodę za najgorsze efekty specjalne
- nagrodę za najgorszą grę aktorską
- nagrodę za najbardziej wkurzającą główną postać
- nagrodę za najbardziej wkurzający dubbing
- nagrodę za najgorzej zrobiony dubbing
- nagrodę za najgorszy marketing nie-polskiego filmu

Nie wiem, ciągle widzę gdzieś reklamy tego gówna i po zobaczeniu całego trailera na prawdę nie wierzę, że może być coś tak złe, myślałem, że jak zobaczyłem trailer "O Psie który wrócił do domu" w którym widzimy jak jest pies który ucieka, ma jakieś przygody, aż w końcu wraca do domu i wszyscy są szczęśliwi, a potem jest tytuł ze spoilerem zakończenia, już mnie nic gorszego nie spotka, ale dosłownie ciągle jak gdzieś widzę związanego z tym filmem, a jest ciągle reklamowany to mnie coś strzela kurde no.

ZAPRASZAM:

- No właśnie po co!

Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: boczek22 » 2019-07-12, 07:30

To nie jest do końca oryginalny film tylko adaptacja komiksu. Ponoć komiks był fajny ale nie wiem nie czytałem. Ale tytuł rzeczywiście gówniany i dubbing też okropny. No ale czego pan oczekujesz po francuskiej komedii przeznaczonej w sporej mierze dla dzieci. Ale cóż i tak wolę to od nowego Króla lwa.(tfu!)
Bo wszystkie Boczki to niezłe zboczki
A wszystkie Paździochy to skisłe Bździochy
Natomiast wszystkie Ferdki są wąsate
Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Post autor: Pabfer » 2019-07-12, 19:31

A mi się ten Młody Geniusz kojarzy z majsterkowaniem Ferdka i Karola Krawczyka, więc bardzo chętnie obejrzę. Tylko tytuł ma dziwny, ale nie szkodzi :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2019-07-14, 20:08

Bździuchu, zwracam honor. Byłem dzisiaj na tym Młodym Ferdku i Kłopotliwych Karolach i ten film faktycznie jest kłopotliwy... do obejrzenia do końca. Oczywiście wiedziałem wcześniej, że to film dla dzieci z humorem dla dzieci, ale liczyłem na jakiś poziom, a to był koncert kiczu, schematyczności, stereotypów, dziwnych zachowań, które śmieszą dzieci, a innych żenują oraz sucharów. Najlepszą recenzją filmu jest to, że najbardziej na całej sali podobał się jakiemuś upośledzonemu facetowi. Tzn. nie chcę się z niego śmiać, bo mu współczuje choroby... i tego, że widział ten film... i tego, że mu się ten film podobał, ale no... to mówi samo za siebie...
Obrazek
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2019-07-14, 20:32

Przecież już sam zwiastun był przestrogą, a ty jeszcze poszedłeś na to do kina? :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2019-07-14, 21:09

Nie miałem akurat co robić :P I nie widziałem dużo więcej wynalazków niż w zwiastunie, więc jestem rozczarowany...
Obrazek
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2019-07-14, 21:12

A dubbing w całym filmie też brzmiał i wyglądał tak tragicznie jak na zwiastunie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2019-07-14, 22:49

Tak, a nawet gorzej, bo musiałem go znosić dłużej :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2019-07-15, 22:49

Nowym Bondem będzie kobieta...czarnoskóra lesbijka XD. Lashana Lynch konkretnie, nie znam żadnego filmu z tą aktorką więc nie wiem czy dobra.

ZAPRASZAM:

- No właśnie po co!

Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2019-07-15, 23:58

ZAPRASZAM:

- No właśnie po co!

Post autor: Pabfer » 2019-07-16, 05:36

To podobno nie są informacje potwierdzone na 100%.

Nie jestem ani rasistą ani szowinistą, ale kocham status quo, dlatego bardzo niewiele zmian mnie cieszy i ta akurat nie. Jakby Bond od początku był czarną lesbijką, a teraz go chcieli zmienić na białego hetero, to też by mi było trudno się przyzwyczaić. (Ciekawostka- Bond nie miał szans taki być od początku, bo Ian Fleming już był szowinistą i by mu się ten news nie spodobał :P ). Ale wiedziałem, że taki dzień kiedyś nastanie, bo taka teraz moda. Tzn. powtarzam, że najprawdopodobniej nastanie, a nie tak na 100%.

Jednak tak w gruncie rzeczy to nie jestem wielkim fanem tej serii. Obejrzałem kilka filmów u były przyjemne, ale bez szału, czytałem książkę i była bardzo dobra, ale podobna do wielu innych... Nawet niezła seria, ale nierówna, więc nie jest u mnie w ścisłym top.

Taka mnie naszła głębsza myśl... Odstawmy zupełnie na bok poprawność polityczną i pomyślmy czy dobra jest jakakolwiek zmiana, o której jest oczywiste, że nie spodoba się autorowi oryginału. Obiektywnie sam nie wiem, ale subiektywnie, to jakbym był Flemingiem i wciąż żył, to by mi było przykro... Oczywiście wiadomo, że Sony ma to w dupie, bo musi zarabiać, ale Forum jest od gadania :P
Obrazek
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2019-07-16, 12:01

No to nieźle, jak już niszczyć filmy, to wszystkie (choć ja Bonda nie cierpię). Ciekawe, jakie jeszcze kultowe filmy postanowią w ten sposób potraktować.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2019-07-16, 19:00

A tak wszyscy nie wierzyli w feminizację i genderyzację kina :roll:

Dzisiaj to nawet Norkowie w nowej wersji ML byliby parą ciemnoskórych transów.
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2019-07-16, 20:27

Ja wierzę, ale to mi akurat nie przeszkadza. Często krytykowałem w politycznych tematach nowe, dziwne i niebezpieczne pomysły UE związane z lewicowym myśleniem, ale w byciu czarną kobietą nie ma nic złego. Mignął mi kiedyś na Facebooku fragment dokumentu ukazuącego wpływ braku reprezentacji w kinie na kompleksy u małych czarnych dzieci. Do tego momentu myślałem, że to głupota, ale ten fragment wywołał u mnie szok. Tylko szkoda, że sobie nie zrobią jakiegoś własnego filmu z czarnymi agentkami, tylko się podpinają pod coś, co już istnieje i dobrze sobie radzi bez nich, ale wszyscy wiemy dlaczego... :P Promowanie homoseksualizmu już mi się z kolei bardzo, ale to bardzo nie podoba i kłuje w oczy, na to już nie ma obrony...

A co do Norków masz rację. Ten film jest na licencji serialu The Honeymooners tak samo jak Miodowe Lata i popatrz jak wyglądają Państwo Norton :P

https://m.filmweb.pl/film/Bardzo+długa+ ... 005-143925
Obrazek
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2019-07-16, 22:33

Pabfer pisze:
2019-07-16, 20:27

A co do Norków masz rację. Ten film jest na licencji serialu The Honeymooners tak samo jak Miodowe Lata i popatrz jak wyglądają Państwo Norton :P

https://m.filmweb.pl/film/Bardzo+długa+ ... 005-143925
Dobra, ale to co innego bo po prostu zrobili ich czarnoskórych, i to w Stanach Zjednoczonych więc w czym problem XDD.

Problem z Jamesem Bondem jest taki, że przez 24 filmy była to postać męska, więc bez sensu to zmieniać, zwłaszcza tak skrajnie bo czarnoskóra i lesbijka (aktorka nie postać <chyba>) więc tu chodzi o to, że jest pewien kanon, oraz że takie połączenie tylko ściągnie na nich krytykę, no i po cholerę? Oni zresztą pewnie sobie zdają sprawę ze swojej przesady, ale pewnie właśnie dzięki temu uzyskają rozgłos.

ZAPRASZAM:

- No właśnie po co!

Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2019-07-17, 01:55

i Wiedźmin

Obrazek

ZAPRASZAM:

- No właśnie po co!

Post autor: Pabfer » 2019-07-17, 12:00

Widzę różnicę między Norkiem, a Bondem, tylko powiedziałem Kiziorowi ciekawostkę :P
Za to jedna rzecz pozostaje niezmienna- nowa Bondzica to wciąż Brytyjka, nawet z Londynu. Co za nacjonalizm... :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2019-07-17, 14:00

Ja tą ciekawostkę znałem i następnym krokiem byłby Barciś w spódnicy a jego żona/mąż to Karolala :lol:

Tak samo Bundy, gra Al w takim serialu "Nowoczesna rodzina" - myślałem że będę oglądał ale jak z opisu wynikło że ktoś tam jest z tej rodziny homo-niewiadomo to podziękowałem.

Straszne czasy nadchodzą, teraz zmieniają postaci a jeszcze zobaczycie, zakażą starych Bondów puszczać jako przejaw szowinistycznego faszyzmu męskiego.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2019-07-17, 14:53

Zacząłem oglądać tę Nowoczesną Rodzinę i szybko przestałem, bo nic mnie tam nie bawiło, a też mnie drażniło homo-niewiadomo
Obrazek
Awatar użytkownika
boczek22
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: boczek22 » 2019-07-17, 15:29

Ja Współczesnej rodziny nie dotrwałem do końca pierwszego odcinka. I nie przez jakieś homo tylko dlatego że to po prostu nudne a żarty nie działają kompletnie.
Bo wszystkie Boczki to niezłe zboczki
A wszystkie Paździochy to skisłe Bździochy
Natomiast wszystkie Ferdki są wąsate
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2019-07-18, 22:24

https://youtu.be/t5PmTT_9K6s

Pojawił się zwiastun polskiej odpowiedzi na "Dobrze się kłamie w dobrym towarzystwie". Samego filmu nie lubię, ale uważam że ma potencjał, zresztą bliźniaczą produkcją jest rumuńska Sieranevada będąca jednym z moich ulubionych filmów.

Czekam na premierę "Nieznajomych" zapowiada się kolejna dobra polska produkcja.

ZAPRASZAM:

- No właśnie po co!

Wróć do „Ogólnie o filmach”