Jestem Bogiem

Dyskusje o zagranicznych filmach.
Awatar użytkownika
Luko
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Jestem Bogiem

Post autor: Luko » 2017-08-03, 17:30

Eddie Morra jest niespełnionym, pogrążonym w depresji pisarzem. Eksperymentalny narkotyk, NZT, powoduje, iż staje się on geniuszem i człowiekiem sukcesu.

Już wcześniej spotkałem się z tym filmem, ale dopiero wczoraj zdecydowałem się na oglądnięcie go. I nie żałuję. Średnia na FW - http://www.filmweb.pl/film/Jestem+Bogiem-2011-548252 - 7.6 - absolutnie mnie nie dziwi. Trzymał w napięciu od początku do końca - naprawdę rzadko oglądam filmy z takim zaciekawieniem (jak ktoś w domu coś głośniej powiedział, to musiałem pauzować na chwilę) :D Bardzo ciekawy pomysł, świetne wykonanie. Nic tylko polecić, co właśnie robię :P
Obrazek

A zasadził panu ktoś kiedyś kopa w dupę?
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Re: Jestem Bogiem

Post autor: Kizior » 2017-08-03, 17:39

Oglądałem jak był nowością i chyba jak każdy, marzyłem o takim narkotyku.
Ale jak każdy narkotyk z tego co pamiętam prowadzi do zguby.
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2017-08-03, 17:40

Genialny! Muszę tu wspomnieć o genialnej grze aktorskiej, także Bradley'a Coopera, a zwłaszcza jego charakteryzację przed pierwszym zażyciem NZT - świadczy, że chyba już z jakimiś narkotykami do czynienia miał. Do tego De Niro, ale on zawsze dobrze gra. Historia fajnie poprowadzona, wydaje się, że NZT to samo dobro, ale się okazuje, że tak kolorowo nie jest. A motywy w stylu zabójstwa, brudów w korporacji i ludzie, którzy po NZT umierali podtrzymują ciekawy klimat filmu. Fajna też końcowa akcja w mieszkaniu Eddiego. Również najserdeczniej polecam!
Obrazek
Awatar użytkownika
Luko
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Luko » 2017-08-03, 18:42

A właśnie, co do tej akcji w jego domu. Kupił sobie posiadłość za 8,5 mln z jakimiś potrójnymi zabezpieczeniami, a tym bandytom wystarczyło kilka minut żeby tam wejść. Trochę to bylo dziwne.
Obrazek

A zasadził panu ktoś kiedyś kopa w dupę?
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2017-08-03, 18:45

Hm, nie pomyślałem o tym, ale faktycznie - niekonsekwencja ze strony twórców.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filmy zagraniczne”