Predator

Dyskusje o zagranicznych filmach.

Czy Predator 2 jest dobrym sequelem

TAK
4
100%
NIE
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 4
Awatar użytkownika
Gondo
Halinka
Halinka
Posty: 121
Rejestracja: 2011-12-20, 13:30

Predator

Post autor: Gondo » 2012-08-15, 20:19

Predator - Zaczyna sie niepozornie, jak drugie Commando - strzelaniny, one-linery, sprawy polityczne, jednak z czasem sytuacja staje się coraz bardziej napięta i to napięcie rośnie od chwili odwrotu z miejsca strzelaniny. Dużo akcji, ciekawa historia i w ogóle... 8/10

Predator 2 - Nie ma już takiej tajemniczości i stopniowania napięcia jak w jedynce, ale i tak jest nieźle. Nieco za wcześnie pokazali Predatora, ja rozumiem, że to dwójka, ale można było nieco potrzymać w niepewności. Akcja też za szybko rusza :D. Od razu jesteśmy rzuceni w wir wojny gangów, bez jakiegoś wstępu. Efekty specjalne nie są już tak doskonałe jak w części pierwszej, ale dobre. Choć widać komputerowo niewidzialnego Predatora, czy komputerowe/blue screenowe latające gadżety łowcy. Akurat nie patrzyłem na takie rzeczy, tak mi się tylko wydawało. Film ogląda się z niezwykłym zainteresowaniem, od samego początku do końca, nie ma żadnych przestojów. Muzyka jest tak samo dobra jak w jedynce. Danny Glover kreuje takiego twardziela, że nawet nie wygląda nie niego :D. Ale dobrze jest, według mnie nie widać aż tak braku Arnolda, ładnie zastąpili go innymi znanymi nazwiskami. Pomysł z miastem był trafnym strzałem i spisał się. Potencjał niemal w pełni został wykorzystany. Film często cytuje pierwszego Predatora i Aliens. Czasem nawet oglądało mi się jak ten drugi. Akcja w pociągu z migającym światłem niczym starcie w tym doku w Aliens. W ogóle jest takie samo ujęcie - idący Obcy po suficie (wiecie o co chodzi), idący Predator po pociągu i nagle wpadają do środka. Scena gdy Mike i jego ludzie otwierają drzwi i mierzą bronią, a tu nikogo nie ma, tylko same trupy przypominała mi tą, gdy oddział Marines po raz pierwszy odbiera sygnał z detektora ruchu i rusza nerwowo na korytarz, gdzie jest Newt jedynie. Nawiązań Predatora 1 jest cała masa, więc nawet nie ma co przytaczać. Ogólnie dobry sequel, jeden z najlepszych. 7/10.
Ostatnio zmieniony 2012-08-19, 14:35 przez Gondo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Inn
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski
Posty: 1990
Rejestracja: 2013-05-07, 19:58
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki!

Re: Predator

Post autor: Inn » 2013-09-10, 15:02

Ja lubię 2 predatory. To są po prostu super filmy. Fakt, wolę jednak "Predator" od "Predator 2" gdyż akcja powoli się rozgrzewa. A lubię tajemnicze filmy.
czerwonyy

Re: Predator

Post autor: czerwonyy » 2013-10-25, 13:25

Zdecydowanie TAK!
Super filmy.Jedne z moich ulubionych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filmy zagraniczne”