Rambo

Dyskusje o zagranicznych filmach.

Która część Rambo najlepsza?

Rambo - Pierwsza krew (1982 r)
10
63%
Rambo II (1985 r)
1
6%
Rambo III (1988 r)
4
25%
John Rambo (2008 r)
1
6%

Liczba głosów: 16
Maximus90

Rambo

Post autor: Maximus90 » 2012-03-19, 20:47

Klasyka kina, chyba nie ma osoby, która by Rambo nie oglądała. Tak naprawde Rambo to już jest symbol, wartość i przykład dla neiktórych ludzkich zachowań. Która część dla was najlepsza? Dla mnie dwójka, sceny w dzunglii i zabicie pewnie około 1000 skośnookich - pożar pola wymiata :mrgreen: czy rozmowa z Murdockiem. W czwórce był strasznie nadmuchany, chociaż film wypadł niezle. Ciekawe czy wyjdzie zapowiadana V część
hellcabber

Re: Rambo

Post autor: hellcabber » 2012-03-19, 22:56

podobała mi się tylko część pierwsza - podobnie jak w przypadku Rocky'ego Jedynki ,można tu mówić o filmie wybitnym - cała idea, z większym zagrożeniem we własnym kraju niż w wietnamskiej dziczy czy scena aresztowania weterana, tylko za to, że władza kraju, w imieniu którego walczył uznaje go za niebezpiecznego jest niesamowicie sugestywna
kolejne części Ramba to już niestety drastyczne obniżenie poziomu (każda kolejna jest słabsza), odcinanie kuponów i skok na kasę

btw nie podobają mi się nazwy użytkowników we fiolecie, jest to nieczytelne
Ostatnio zmieniony 2012-03-19, 22:57 przez hellcabber, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gondo
Halinka
Halinka

Post autor: Gondo » 2012-08-05, 12:49

Rambo 2 - Dobre kino wojenne/sensacyjne. Widać trud włożony w prace nad filmem, wszystko jest robione z precyzją, choć cholernie naciągane, ale to tak na marginesie ;). Film ogląda się bardzo dobrze, choć już za którymś seansem pod końcem zaczyna się dłużyć. Jak zwykle bardzo dobra muzyka, dobra praca kamery i świetne lokacje. Niezłe są sceny z helikopterami, robią wrażenie. Choć w III jeszcze więcej jest takich sekwencji. 7/10

Rambo III - Też sequel także jest dobry i kiedyś był moim ulubionym z serii. Na początku tempo nieco wolne, ale potem rozwija się i mamy dużo niezłych akcji (nie będę wspominał, że nieco naciągane, bo to oczywiste, ale są tacy, co by się czepiali, jakbym tego nie napisał). Świetne są sceny w jaskini/ grocie i końcowa bitwa. W ogóle cały film jest dość dobry. Tym razem mamy też nieco przygody prócz wojny i sensacji. 7/10.

John Rambo - wypowiadałem się w innym temacie, ale tutaj też dodam trzy grosze. Choć film kuleje pod wieloma względami (aktorstwo, montaż, debile postacie i inne głupie głupoty :)) to jednak spełnia swoje zadanie i idzie się nieźle bawić i nawet śmiało można zaliczyć film od kanonu. 6/10

Rambo: Pierwsza Krew - Mało, że to świetny film sensacyjny, to ma jeszcze drugie dno - nastawienie Stanów do powracających weteranów. Jest to dość ważny temat, ludzie, którzy walczyli i oddawali życie za kraj zostają zapomniani i wyszydzani. Znakomita gra aktorska Stallona (rozmowa końcowa z Trautmanem, dziwne (strach) zachowanie w więzieniu). Wspaniałe tempo, niesamowita muzyka i znakomite lokacje. Jeden z najlepszych filmów akcji. 8/10.

Jeśli chodzi o Rambo, to jak na Polskie warunki mam słabą kolekcją, ale i tak dostateczną i jak na razie mi wystarcza :). Rambo 2, 3 na kasecie video od Imperial (świeże zakupy), Rambo 2,3 z TVP2 i wydanie DVD. Choć akurat to takie lipne bo z Gazety Wyborczej (wiem, teraz zostanę zbesztany). Ale jest to rip wydania QDVD, czyta Maciej Gudowski.

Jest bardzo dobra polska strona o Rambo, nie wiem, czy był tu link podawany, ale: http://rambo.pl/ Na prawdę polecam.
Awatar użytkownika
Inn
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Inn » 2013-09-10, 15:04

Rambo: Pierwsza krew - Średni film, zdecydowanie wolę następną część 6/10
Rambo II - Moim zdaniem o wiele lepsze od poprzednika. Więcej akcji 8/10
Rambo III - Początek trochę wolny ale da się wytrzymać 8/10
John Rambo - Ta część jest mocno średnia. 7/10
czerwonyy

Post autor: czerwonyy » 2013-10-25, 13:28

Postawiłem na Rambo - Pierwsza krew, choć uwielbiam również Rambo III.Miałem ciężką decyzję, lecz ostatecznie wybrałem Pierwszą krew.Działo się troszkę więcej akcji.
Awatar użytkownika
Miuosh
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Miuosh » 2013-11-07, 23:14

Podobno Sylwek chce nakręcić kolejną i zarazem ostatnią część. Tytuł roboczy to Rambo: Last Stand.
Ostatnio zmieniony 2013-11-07, 23:15 przez Miuosh, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Post autor: Pabfer » 2016-07-31, 13:18

Bardzo dobry film. Najciekawsza była 3. część. Nie licząc ,,Johna Rambo'', to tam było najwięcej rozróby. Na ,,Johna Rambo'' nie zagłosuję, bo miał już inny klimat niż pierwsza trylogia. Też mi się bardzo podobał, ale to już nie to samo.

A co do piątej części, to słyszałem, że będą opóźnienia, bo Rambo miał tam walczyć z ISIS, ale po serii zamachów Stallone się przestraszył i postanowił zmienić scenariusz, więc musiał zacząć pisać od nowa.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filmy zagraniczne”