Bogowie

Dyskusje o polskich filmach.
Figo
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Bogowie

Post autor: Figo » 2015-02-15, 16:22

Kot świetnie zagrał, dobra robota. Jeden z lepszych polskich filmów w ostatnim czasie. Ryszard Kotys zaliczył nawet występ.
Awatar użytkownika
Władysław
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Re: Bogowie

Post autor: Władysław » 2015-08-07, 12:02

Chyba jeden z najlepszych polskich filmów nakręconych w ostatnich latach. Po obejrzeniu filmu byłem pod wrażeniem, Tomasz Kot na prawdę genialnie zagrał profesora Religę (największe moje uznanie zdobył, kiedy przeczytałem że współpracowników profesora pytał nawet, jak on siadał czy trzymał papierosa - to się nazywa zaangażowanie do roli). Sceny operacji bardzo realistyczne, wrażliwym nie polecam konsumować posiłków w trakcie seansu :) Kto oglądał ten wie zapewne o które sceny mi chodzi.

Jeśli ktoś nie oglądał to gorąco polecam. Warto obejrzeć.
Piwo lej, piwo lej barmanie piwo lej, pamiętaj o pianie, równo lej, albowiem ja pragnienie mam.
Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Post autor: Pabfer » 2017-08-06, 21:27

Rewelacyjny film. W dobry sposób pokazano historię rozwoju medycyny i starania Religi. Ciekawi bohaterowie, dlatego, że w większości prawdziwi. Kot stanął na wysokości zadania. Reszta obsady też zachwyciła grą. Bardzo wartościowy film. Do tego trochę wzruszający.

10/10
Ostatnio zmieniony 2017-08-06, 21:27 przez Pabfer, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2017-08-06, 21:32

Również uważam film za fantastyczny! Wszystko dopracowane, od razu widać, że nie dzieje się to we współczesności (jakby ktoś nie wiedział :-P ) i dobra gra Kota. Władysław pisze o jego zaangażowaniu do roli i bardzo doceniam takie podejście. W "Skazanym na bluesa" też pytał ponoć o pomoc w grze aktorskiej prawdziwych narkomanów. Nawet miejsce dla Kotysa się tu znalazło. Bardzo przejmujący film, zdarzały się czasem nudniejsze momenty, ale i tak daję 10/10. Jeden z najlepszych współczesnych polskich filmów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filmy polskie”