Kochaj i rób co chcesz (1997)

Dyskusje o polskich filmach.
Sławek Wiśnik
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Kochaj i rób co chcesz (1997)

Post autor: Sławek Wiśnik » 2013-01-31, 13:12

Kochaj i rób co chcesz (ang. Love and Do What You Want) – polsko-amerykańska komedia romantyczna wyprodukowana w 1997 roku w reżyserii Roberta Glińskiego. Zdjęcia do filmu powstały głównie w Parysowie

Opis fabuły

Film opowiada o losach absolwenta konserwatorium w klasie organów Sławka Wiśnika, który nie dostaje stypendium w Niemczech i wraca do swego rodzinnego miasta, Kaliszewa. Tam otrzymuje pracę jako organista, a następnie wyjeżdża, by grać w klubie na fortepianie muzykę disco polo. Jego podejście do muzyki dyskotekowej zmienia się, choć nadal komponuje muzykę organową.

Obsada aktorska

Rafał Olbrychski - Sławomir Wiśnik
Witold Wieliński - Kazimierz Wiśnik
Krystyna Rutkowska-Ulewicz - Wiśnikowa
Monika Kwiatkowska - Agnieszka Nowak
Henryk Bista - profesor Wilczewski
Jerzy Trela - Zenon Nowak
Ewa Kasprzyk - Nowakowa
Zbigniew Zamachowski - Lech Ryszka
Jan Frycz - Bolesław "Bolo" Werczak
Dorota Kamińska - Łucja Werczak
Katarzyna Bujakiewicz - Samanti
Krzysztof Globisz - Proboszcz
Andrzej Grabowski - Sierżant żandarmerii wojskowej
Arkadiusz Nader - Policjant
Tomasz Lengren - Wiesław Ślaski
Tomasz Sapryk - Tolek
Sławomir Świerzyński - Janusz Bukowski
Marek Serafin - chłopak Samanti
Ryszard Chlebuś - kierowca autobusu
Marcin Miller -piosenkarz w klubie

Co sądzicie o tym filmie? Według mnie jest bardzo ciekawy i odzwierciedla polską rzeczywistość w latach 90. XX wieku na punkcie muzyki disco polo, która jest moją ulubioną. Czy ktoś z was podczas oglądania nie jarał się młodziutką Kasią Bujakiewicz, dla której ten film stał się debiutem w jej karierze. Chociaż odtwórca głównej roli Sławka Wiśnika, Rafał Olbrychski (syn Daniela) wypadł najlepiej, mimo że nigdy nie dorówna swojemu wybitnemu ojcu
Awatar użytkownika
karol piękny
Kiepski Znawca
Kiepski Znawca

Re: Kochaj i rób co chcesz (1997)

Post autor: karol piękny » 2014-11-21, 17:58

Oglądałem kiedyś cały ten film i nawet fajny był. Jedyny jak na razie film o disco polo i za to duży plus. Scena z A.Grabowskim bardzo śmieszna. Wystąpił też lider zespołu Boys i Bayer full. Fajna była jeszcze jedna scena chyba pod koniec przy której też nieźle się uśmiałem. Dałbym ten film nawet na 3 miejscu ogólnie jako najlepszy film na świecie. :-D

Cały film bardzo fajny i przyjemny bez przynudzania.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filmy polskie”