Kariera Nikosia Dyzmy

Dyskusje o polskich filmach.
Stachu

Kariera Nikosia Dyzmy

Post autor: Stachu » 2012-05-27, 17:02

Obrazek

Jedna z moich "ulubienych" polskich komedii. Zaraz obok "Chłopaki nie płaczą". Kapitalne dialogi i świetna gra aktorska. Był czas, że oglądałem to ze 20-30 razy, aż mnie sie przejadło :-P Dawno to było, wypadało by zrobić se przypomnienie. Jednym słowem polecam każdemu ten film, można sie nieźle uśmiać. chociaż dzieci poniżej 16 lat niech lepiej nie oglądają, troche tam za dużo scen erosomańskich :P
Ostatnio zmieniony 2012-05-27, 17:04 przez Stachu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Re: Kariera Nikosia Dyzmy

Post autor: Ferdas20 » 2012-05-27, 17:26

Bardzo lubię ten film. Dużo śmiesznych scen i dobry występ Grabowskiego. Przemówienia Nikosia były super i picie wódy na cmentarzu ze zniczy. Moja ulubiona scena to ta kiedy Nikoś przywiózł wódkę kolegom z cmentarza:
-Gdzie to zwalać szefie?
-Czekaj pan, a dużo tego jest?
-To i jeszcze 50 skrzynek.
-Otwieraj spiżarkę.
-To chyba będzie z 500 litrów.
-500 litry na dwóch? Rok picia.
Obrazek
karolik1998
Paździoch
Paździoch

Post autor: karolik1998 » 2012-09-16, 16:28

Fenomenalny film. Moja ocena to 10/10. Uwielbiam wszystkie produkcje z panem Pazurą, ale tą ubóstwiam.
Te teksty i dialogi:
-Wia-dro? I co się stanie?
-Stanie.

-Nic nie kosztowało. Załatwił po przyjacielsku.
-Po przyjacielsku? Po przyjacielsku to ci żona dzisiaj nawet dupy nie da.

albo to:

-Jesteś pan cham, ostatni baran, masz pan mnie mózgu od niemrawego i w ogóle to ja pana dymam cie chamie jeden!

I wiele więcej... Mógłbym wymieniać godzinami. ;]
Awatar użytkownika
Inn
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Inn » 2013-09-18, 16:24

Super film. Plusy filmu:

- Masa śmiesznych tekstów
- Bardzo dobra muzyka
- Świetna obsada aktorska.
Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Post autor: Pabfer » 2016-07-31, 11:25

Świetne role Pazury i Grabowskiego! Wolę ,,Nikosia'' od ,,Nikodema'', bo jest zabawniejszy. Komedia niby opiera się na zbiegu okoliczności i przypadku, ale mimo to jest życiowa, prawdziwa i mądra. Podobała mi się każda scena, ale najbardziej przewrotne zakończenie.
Ostatnio zmieniony 2016-07-31, 11:25 przez Pabfer, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2017-08-14, 12:52

Bardzo dobry film. Rewelacyjny Pazura i Grabowski i świetna śp. Przybylska. Sporo fajnych dialogów, np. "500 litrów na dwóch? Rok picia" albo "Zabijesz go, zanim go nakarmisz" czy też "Jak ten kraj ma się rozwijać, jak takie zajebusy w nim rządzą". Zakończenie świetne. Do tego genialna muzyka w tle wraz z piosenkami Elektrycznych Gitar. Wolę jednak obie części "Kilera" od "Kariery...", więc temu filmowi daję 9/10.
lukaszlipinski
Paździoch
Paździoch

Post autor: lukaszlipinski » 2017-08-15, 16:51

Gdy pierwszy raz oglądałem ten film, bardzo mi się podobał. Po latach już trochę mniej. Niemniej, wciąż oceniam go pozytywnie.
Udana współczesna tranwestacja kultowej powieści, kiedyś również kapitalnie zekranizowanej. Dobre obsadzenie poszczególnych postaci, w tym głównej - Nikosia. Pazura pasował do tej roli. Z postaci drugoplanowych fajnie wypadł Grabowski. Jest sporo zabawnych scen. Moje ulubione to: pijany karawan, gdy pijani politycy tańczą na polowaniu i sposób pozbycia się natarczywego dawnego kumpla Nikosia. Poziom żartów jest różny, na ogół nie za wysoki, ale niemal wszystkie są udane. Na plus też świetna muzyka Elektrycznych Gitar, z pięknym instrumentalnym utworem "Zakochany Nikoś" na czele. Swoją drogą, tytuł to podobno hołd Pazury i środowiska filmowego dla gangstera o tym pseudonimie, przyjaciela aktora i wielu wpływowych w latach 90-tych osób, związanych z nim również finansowo.
Na minus to, że twórcy nie wykorzystali potencjału, jaki tkwił w filmie. Spokojnie można być pójść na ostro z ówczesną sytuacją polityczno-społeczną, wyśmiać wszelkie możliwe patologie. Tymczasem skupiono się na kwestiach ogólnych i lekkiej satyrze.
Nie ma co jednak narzekać, bo to zdecydowanie przekraczałoby możliwości ówczesnych, a tym bardziej współczesnych, twórców. 7/10 i 4/6. :)
Ostatnio zmieniony 2017-08-15, 16:55 przez lukaszlipinski, łącznie zmieniany 1 raz.
Świat według Kiepskich
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filmy polskie”