1920 Bitwa Warszawska

Dyskusje o polskich filmach.
WWEF
Halinka
Halinka

Re: 1920 Bitwa Warszawska

Post autor: WWEF » 2012-04-06, 09:29

Jeśli już polecić fanom historii to filmy Bohdana Poręby będą jak znalazł. Co prawda w kilku występują przekłamane postaci ( Np. W Polonii Restitucie są wyolbrzymione i przedstawione jako pozytywne postacie Stalina i Lenina , nic dziwnego kręcił je w głębokim Prl-u gdy na komisjach kolaudacyjnych{ cenzorskich) prym wiódł niejaki Ford Aleksander.) niemniej jednak choć są czarno-białe to jest to nadal gratka dla miłośników historii.

Osobiście polecam:

Daleka jest droga ( Film przedstawia życiową historię oficera 1 Dywizji Pancernej generała Maczka.)

Polonia Restituta ( polski film historyczny w reżyserii Bohdana Poręby.
Film przedstawia wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Występują w nim zarówno postacie historyczne, jak i fikcyjna rodzina Pawlaków)

Hubal (film historyczny opisujący historię oddziału kawalerii majora Henryka Dobrzańskiego (pseud. Hubal), ostatniej, regularnej jednostki wojsk II Rzeczypospolitej, który nie złożył broni po przegranej kampanii wrześniowej.) - Dzieło życia reżysera.
Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju! - Stefan Kisielewski
Dan-TuTenCham

Post autor: Dan-TuTenCham » 2012-04-06, 11:58

WWEF pisze: ( Np. W Polonii Restitucie są wyolbrzymione i przedstawione jako pozytywne postacie Stalina i Lenina
A co tu wyolbrzymiac :?:

Lenin był wielką postacią!
WWEF
Halinka
Halinka

Post autor: WWEF » 2012-04-06, 12:01

Z pewnością był Polskim bohaterem narodowym i pozytywną postacią dla sprawy naszego kraju. :roll:
Ostatnio zmieniony 2012-04-06, 12:02 przez WWEF, łącznie zmieniany 1 raz.
Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju! - Stefan Kisielewski
Dan-TuTenCham

Post autor: Dan-TuTenCham » 2012-04-06, 12:08

Był bohaterem światowym!...
WWEF
Halinka
Halinka

Post autor: WWEF » 2012-04-06, 12:39

Negatywnym. Dla Polski nie przysłużył się niczym wręcz przeciwnie. W tym filmie właśnie był pokazany jako rzecznik sprawy polskiej na arenie międzynarodowej co było kompletną bzdurą.
Dan-TuTenCham

Post autor: Dan-TuTenCham » 2012-04-06, 12:45

WWEF pisze:Negatywnym
Dla ciemnego, kapitalistycznego(pfu! :roll: ) ludu :!:

I Lienin takoj maładoj i junyj aktiabr wpieriedi!

Mój autorytet!
Ostatnio zmieniony 2012-04-06, 12:51 przez Dan-TuTenCham, łącznie zmieniany 1 raz.
Maximus90

Post autor: Maximus90 » 2012-04-06, 12:47

Dan-TuTenCham pisze:Dla ciemnego, kapitalistycznego(pfu! ) ludu
Panie, nie obrażaj pan, dobre? :mrgreen:
hellcabber

Post autor: hellcabber » 2012-04-06, 13:07

Dan-TuTenCham pisze:Mój autorytet!
powiem krótko: Pan jesteś niedorozwinięty
poczytaj trochę jakiejś obiektywnej historii, to może przestaniesz nazywać sk...na, któty na rękach ma krew setek tysięcy zwykłych ludzi za bohatera
Dan-TuTenCham

Post autor: Dan-TuTenCham » 2012-04-06, 13:14

Kończę tą dyskusję, bo niema co tłumaczyc... :roll:
Brak słów. Oj niedobrze...

Nie będę pisac pewnych rzeczy na forum Kiepskich.
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2012-04-06, 17:13

Komunizm gorszy od faszyzmu. Skoro to drugie jest prawnie zakazane to tym bardziej to pierwsze powinno być.

Z nowszych filmów historycznych polecam Generała Nila - wyszedł w tym samym roku co Katyń ale miał o wiele mniejszą reklamę. A film o wiele lepszy i poruszający.
"Przed generałem Nilem, baczność !" i ciary przechodzą po plecach.
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
Maximus90

Post autor: Maximus90 » 2012-04-06, 17:15

Kizior pisze:Komunizm gorszy od faszyzmu. Skoro to drugie jest prawnie zakazane to tym bardziej to pierwsze powinno być.
Oba są prawnie zakazane. Nie mozna głosić haseł komunistycznych ani faszystowskich. Takie partie nie będą zarejestrowane w Sądzie Okręgowym W Warszawie. Za szerzenie tego typu haseł można być pociągniętym do odpowiedialnośći karnej.
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2012-04-06, 17:39

PontifexMaximus pisze:
Kizior pisze:Komunizm gorszy od faszyzmu. Skoro to drugie jest prawnie zakazane to tym bardziej to pierwsze powinno być.
Oba są prawnie zakazane. Nie mozna głosić haseł komunistycznych ani faszystowskich. Takie partie nie będą zarejestrowane w Sądzie Okręgowym W Warszawie. Za szerzenie tego typu haseł można być pociągniętym do odpowiedialnośći karnej.
Jesteś pewny że oba są zakazane tak samo ? To czemu taka Krytyka Polityczna drukuje za pieniądze państwowe dzieła Lenina ? Czemu kibice nie mogą wywieszać antykomunistycznych transparentów ? Czemu legalnie można sprzedawać i nosić koszulki z podobiznami komunistycznego zbrodniarza Che Guevary ? Czemu w mediach promuje się osoby o skrajnie lewicowych poglądach ?
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Dan-TuTenCham

Post autor: Dan-TuTenCham » 2012-04-06, 17:42

Nie porównywać mi tu Nazizmu :-? :evil: :roll: do Komunizmu :!:

Temat ignoruję, bo jeszcze "kapitaliści" wsadzą mnie do pierdla...
Maximus90

Post autor: Maximus90 » 2012-04-06, 17:44

Kizior pisze: Jesteś pewny że oba są zakazane tak samo ? To czemu taka Krytyka Polityczna drukuje za pieniądze państwowe dzieła Lenina ? Czemu kibice nie mogą wywieszać antykomunistycznych transparentów ? Czemu legalnie można sprzedawać i nosić koszulki z podobiznami komunistycznego zbrodniarza Che Guevary ? Czemu w mediach promuje się osoby o skrajnie lewicowych poglądach ?
Kwestia egzekwowania przez sądu. Oczywiscie faszyzm, nazizm i komunizm traktowane sa na równej linii. Po prostu polakom faszyzm kojarzy sie duzo gorzej - bo wtedy naprawde był totalitaryzm - to samo poczatkowe lata komunizmu w Polsce. Natomiat nie oszukujmy sie lata 80te to już nie totalitaryzm (nie ma co umniejszać śmireci politycznych), ale sprawa tkwi w świadomości. Oczywiscie obie doktryny są traktowane jednakowo, jednak słowo 'faszyzm' ma dużo gorszy wydzwięk społeczny.
SPróbuj zarejestrowac komunistyczną partie polityczną, wtedy najlepiej wyjdzie w praniu równośc tych idelogii dla polskiego prawodawcy.
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2012-04-06, 18:00

PontifexMaximus pisze:
Kwestia egzekwowania przez sądu. .
Nieprawda, to kwestia tego że komuniści i ludzie o tej orientacji tak naprawdę dalej rządzą tym krajem, głównie poprzez media gdzie takie wartości się propaguje i walczy z tym z czym walczył Lenin - Kościół, rodzina, tradycja, patriotyzm itp.
Słyszałeś o kimś kogo skazano za produkcję koszulek z symbolami komunistycznymi ? Na pewno nie a zacznij produkować takie koszulki ze swastykami - zaraz zobaczysz te równe prawo.
Partie komunistyczne nie muszą być teraz zakładane by realizować swoje lewackie cele - realizują je partie uważające się za demokratyczne. A scricte komunistyczna partia też jest zarejestrowana bez problemu.

A ty dan się nie bulwersuj bo jakbyś miał jakąś wiedzę o tych wszystkich -izmach to byś wiedział że Faszyzm/Nazizm to taka odmiana komunizmu tylko że o ukierunkowaniu na narodowość. Dla każdego jest też oczywiste że Hitler był tylko pilnym uczniem Lenina/Stalina. Obozy, masowe zbrodnie na ludzkości - Hitler to wszystko podpatrzył właśnie w ZSRR czyli CCCP - takie koszulki też są sprzedawane co też jest głupią modą na komunizm.
Ostatnio zmieniony 2012-04-06, 18:04 przez Kizior, łącznie zmieniany 1 raz.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
hellcabber

Post autor: hellcabber » 2012-04-06, 18:06

Kizior pisze:CCCP - takie koszulki też są sprzedawane co też jest głupią modą na komunizm.
nawet Waldek nosi taką bluzę w WAL MAGISTRA - i popieram to co pisze Kizior, choć tak jak nie lubię panoszącego się lewactwa. tak z kolei nie jestem wielkim zwolennikiem "Kościoła, tradycji" etc., ideałów prawicowych ani kapitalizmu, który doprowadził do skrajnego wyzysku człowieka
Ostatnio zmieniony 2012-04-06, 18:06 przez hellcabber, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2012-04-06, 18:17

hellcabber pisze:
Kizior pisze:CCCP - takie koszulki też są sprzedawane co też jest głupią modą na komunizm.
nawet Waldek nosi taką bluzę w WAL MAGISTRA - i popieram to co pisze Kizior, choć tak jak nie lubię panoszącego się lewactwa. tak z kolei nie jestem wielkim zwolennikiem "Kościoła, tradycji" etc., ideałów prawicowych ani kapitalizmu, który doprowadził do skrajnego wyzysku człowieka
Ten krwiożerczy kapitalizm to też totalitaryzm. Wielkie korporacje oplotły świat tak jak w założeniu miał to zrobić komunizm i wyzyskują ludzi a zwłaszcza takie biedne kraje jak my które tyrają na centrale tak jak kiedyś za komuny tyraliśmy na Moskwę.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Paździoch96
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Paździoch96 » 2012-07-31, 13:03

Film taki sobie... Aktorzy znakomici, poza Urbańską, fabuła zupełnie w porządku.

Sceny z Nataszą były okropne! Np.: w scenie gdzie płakała za swoim Jasieńkiem, ja myślałem, że się zacznie śmiać, przed ołtarzem gdy wspominała umierającego żołnierza - też fatalnie. Ładnie śpiewa, dobrze tańczy, ale grać nie umie, przez co całość jest raczej niestrawna, niestety. Oceniam 4/10.
Patrick Miller
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Patrick Miller » 2012-08-05, 23:59

Zgadzam się z opinią paździocha96 ;-)

Urbańska zupełnie tam nie pasowała, a te przeplatane sceny (śpiew-front-śpiew) były po prostu słabe. Nie będę się więcej rozpisywał, bo czasu szkoda ;-) 3/10 to max, co mogie dać za ten "film" :->
Patrick Miller
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Patrick Miller » 2013-08-13, 10:22

Paździoch96 pisze:Film taki sobie... Aktorzy znakomici, poza Urbańską, fabuła zupełnie w porządku.

Sceny z Nataszą były okropne! Np.: w scenie gdzie płakała za swoim Jasieńkiem, ja myślałem, że się zacznie śmiać, przed ołtarzem gdy wspominała umierającego żołnierza - też fatalnie. Ładnie śpiewa, dobrze tańczy, ale grać nie umie, przez co całość jest raczej niestrawna, niestety. Oceniam 4/10.
Panie Paździochu, będziesz miał Pan okazję sobie go obejrzeć w TV, bo w ten czwartek jest premiera 20:25 TVP 1 :mrgreen:
Paździoch96
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Paździoch96 » 2013-08-13, 10:24

A wiesz, że obejrzę. :-D Przypomnę sobie i może zmienię o nim zdanie :-)
Patrick Miller
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Patrick Miller » 2013-08-13, 10:28

Paździoch96 pisze:może zmienię o nim zdanie :-)
U mnie to raczej niemożliwe :-P
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2013-08-13, 16:07

Ja obejrzę drugą połowę bo pierwsza to żałosny benefis żałosnej Urbańskiej - trafiła do tego filmu bo każdy Hofman musi mieć swoją Jolasię.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Patrick Miller
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Patrick Miller » 2013-08-16, 00:07

Paździoch96 pisze:A wiesz, że obejrzę. :-D Przypomnę sobie i może zmienię o nim zdanie :-)
No i co ? Oglądałeś ? :-P
Paździoch96
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Paździoch96 » 2013-08-16, 10:12

Kawałeczek, zaraz ojciec przełączył :-D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filmy polskie”