Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć

Dyskusje o polskich filmach.
Maximus90

Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć

Post autor: Maximus90 » 2012-03-13, 20:19

Właśnie się o tym filmie dowiedziałem i jestem bardzo zaskoczony, że Pan Emil Karewicz i Stanisław Mikulski w tym wieku zdecydowali sie na kontynuację swoich postaci Klossa i Brunnera.

Zamierzacie iśc do kina? Mnie szczerze mówiąć zniechęca Kot i Adamczyk i jeśli już to skorzystam z dvdripa :mrgreen:
hellcabber

Re: Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć

Post autor: hellcabber » 2012-03-13, 20:32

PontifexMaximus pisze: Mnie szczerze mówiąć zniechęca Kot i Adamczyk
dokładnie, wszędzie wciskają tych dwóch "aktorów"- czy w tym kraju nie ma innych?
wsparłby człowiek polską kinematografię, ale dopóki "grać" będą im podobni, moja noga w kinie nie powstanie
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2012-03-14, 16:31

Kot już "zagrał" postać wzorowaną na Klossie w jednym z najgorszych seriali w historii telewizji i to jest bardzo zła reklama dla tego filmu.
Za pół roku poleci na Canal+ to się obejrzy, bo nawet ściągać mi się tego nie chce.
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
nitroglicerynka
Waldek
Waldek

Post autor: nitroglicerynka » 2012-03-14, 16:33

Boże, jaki Mikulski był przystojny, jak kręcili "Stawkę..." !!! :mrgreen: Nie wierzę, że dali do tej roli Kota. To jakaś fatalna pomyłka. Już lepiej mogliby dać Marka Bukowskiego. Jeśli chodzi o film, to pewnie się wybiorę.
hellcabber

Post autor: hellcabber » 2012-03-14, 16:59

Kizior pisze:Kot już "zagrał" postać wzorowaną na Klossie w jednym z najgorszych seriali w historii telewizji i to jest bardzo zła reklama dla tego filmu.
chodzi Ci o tego Hansa Klopsa? bo jego nie grał Kot
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2012-03-14, 17:15

hellcabber pisze:
Kizior pisze:Kot już "zagrał" postać wzorowaną na Klossie w jednym z najgorszych seriali w historii telewizji i to jest bardzo zła reklama dla tego filmu.
chodzi Ci o tego Hansa Klopsa? bo jego nie grał Kot
No rzeczywiście. Beznadziejni aktorzy mieszają się bo są niewyraziści.
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Maximus90

Post autor: Maximus90 » 2012-03-14, 17:25

hellcabber pisze: Hansa Klopsa?
A co to w ogóle za film? Bo na filmwebie ani słowa...
Matrixo
Halinka
Halinka

Post autor: Matrixo » 2012-03-14, 17:28

Bruner ty świnio :-D Hans Klops to chyba bohater serialu komediowego '' Halo Hans'' ... przynajmniej tak mi się wydaje.
Lędzic
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Lędzic » 2012-03-22, 19:01

Dziś byłem z klasą na tym filmie i jestem podbudowany. Twórcy nie starali się zrobić kontynuacji "Stawki...", a po prostu film sensacyjno-przygodowy Bondowo-Indiano Jonesowy. I wyszło bardzo dobrze. Wiedziałem, że będzie dobrze już podczas pogrzebu w Madrycie i chóralnego odśpiewania "Deutschland, Deutchland ueber alles...". Nieco zmienili charakter głównych bohaterów, a Kot wypada w swej roli średnio (choć chyba lepiej i tak nie mógł), szczególnie w porcie. Dlaczego Kloss zamiast cichaczem wykonywać misję rzucił się do ostrzeliwania wszystkiego co się rusza? Mocno nieudana też scena spotkania z Elsą po 30 latach - aktorka wygląda b. młodo. Adamczyk poradził sobie z rolą (dlaczego miał wąsy?) z charakterystyczną dla Brunnera mimiką i barwą głosu. Cieszy, że to jednak Mikulski i Karewicz, a nie Kot & Adamczyk występują ponad połowę filmu. Biję pokłony szczególnie nieoszczędzającemu się na planie p. Karewiczowi, który zagrał RE-WE-LA-CYJ-NIE. No i kultowe dialogi: "Rączki, rączki", "Ty szczurze, ty szmato!". Jest jeszcze trochę minusów, ale w skali dziesiątkowej daję 8/10.
"Helena, chyba mam zawał...!"
Awatar użytkownika
Johnny Cage
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Johnny Cage » 2012-03-22, 19:06

Podbudowałeś mnie tym swoim opisem :-)
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2013-05-11, 00:16

Obejrzałem na Canal+ i muszę powiedzieć że jestem wybitnie rozczarowany... ale na plus, wielki plus. Karwasz twarz, Yoka nie potrafi nakręcić 20 minutowego odcinka choć trochę nawiązującego poziomem do pierwszych sezonów ŚWK a tu twórca Ciacha nakręcił taką kontynuację legendarnego serialu że szok. Można narzekać na niektóre mankamenty i słabe sceny ale ogólnie jako całość świetna. Prawie dwie godziny a człowiek się nie nudzi, akcja przeskakuje w czasie i miejscach tak że się spocisz z wrażenia. Pokazali trochę PRL i klimacik fajny demoludów ogólnie, Chabior też świetny jako esbek :-D
Wymiękłem już na pogrzebie nazisty w Madrycie i jak zaczęli śpiewać na nim "Deutschland, Deutschland Uber Alles" to myślałem że pęknę :lol:
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Władysław
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Władysław » 2013-05-11, 11:03

To chyba i ja sobie obejrzę, bo po przeczytaniu opisów stwierdzam że warto. Ale najpierw powtórzę sobie tą 'oryginalną' Stawkę... :)
Piwo lej, piwo lej barmanie piwo lej, pamiętaj o pianie, równo lej, albowiem ja pragnienie mam.
Awatar użytkownika
Inn
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Inn » 2013-09-14, 11:32

Kizior pisze:Obejrzałem na Canal+ i muszę powiedzieć że jestem wybitnie rozczarowany... ale na plus, wielki plus. Karwasz twarz, Yoka nie potrafi nakręcić 20 minutowego odcinka choć trochę nawiązującego poziomem do pierwszych sezonów ŚWK a tu twórca Ciacha nakręcił taką kontynuację legendarnego serialu że szok. Można narzekać na niektóre mankamenty i słabe sceny ale ogólnie jako całość świetna. Prawie dwie godziny a człowiek się nie nudzi, akcja przeskakuje w czasie i miejscach tak że się spocisz z wrażenia. Pokazali trochę PRL i klimacik fajny demoludów ogólnie, Chabior też świetny jako esbek :-D
Wymiękłem już na pogrzebie nazisty w Madrycie i jak zaczęli śpiewać na nim "Deutschland, Deutschland Uber Alles" to myślałem że pęknę :lol:
Zgadzam się z tobą w całej rozciągłości. Nakręcenie kontynuacji takiego kultowego filmu nie jest łatwym zadaniem. A to co Yoka odwala brak słów. Co do filmu to bardzo udana kontynuacja jak na dzisiejsze czasy.
Awatar użytkownika
Pabfer
USER MIESIĄCA i Prowadzący Facebooka

Post autor: Pabfer » 2016-07-30, 17:00

Muszę przyznać, że film podobał mi się bardziej niż serial, bo było tam więcej akcji i ta akcja działa się szybciej. Kino ewoluowało pomiędzy serialem a filmem i wolę obecny stan rzeczy. Cieszę się, że Mikulski jeszcze żył jak kręcili i mógł wystąpić.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2016-11-13, 11:52

Dawno nie oglądałem. Moglibyście mi przypomnieć jedną rzecz? W oryginale Kloss pracuje dla Moskwy. W tym filmie chyba nie, prawda? Już minęły czasy propagandy, więc chyba może normalnie dla Londynu, co nie? Jak to było?
Obrazek
CezaryCezary
ZBANOWANY
ZBANOWANY

Post autor: CezaryCezary » 2016-11-13, 15:29

Ten film to jakiś żart. Zero klimatu oryginału oblane beznadziejnym CGI
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-11-13, 17:47

Pabfer pisze:Dawno nie oglądałem. Moglibyście mi przypomnieć jedną rzecz? W oryginale Kloss pracuje dla Moskwy. W tym filmie chyba nie, prawda? Już minęły czasy propagandy, więc chyba może normalnie dla Londynu, co nie? Jak to było?
W tym filmie jest spokojnym emerytem dla nikogo już nie pracującym. Po samej zaś wojnie dostał KS ale zdążył wyjść na mocy amnestii w 1956 roku.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2016-11-13, 20:36

Wiem, że Mikulski jest emerytem, ale mi chodzi o Kota. Kot pracuje dla Londynu czy tak jak młody Mikulski w oryginale- dla Moskwy?
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-11-13, 23:38

Pabfer pisze:Wiem, że Mikulski jest emerytem, ale mi chodzi o Kota. Kot pracuje dla Londynu czy tak jak młody Mikulski w oryginale- dla Moskwy?
On zawsze pracował dla Polski ale oczywiście nie mogli tak zmienić że zmienił centralę z Moskwy na Londyn. To zostało po staremu.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2016-11-13, 23:44

To do dupy. Rozumiem, że za PRL-u nie dało się inaczej, ale 23 lata po upadku PRL... :roll: :evil: I jak nie mogli zmienić, jak wszystko mogli... Ghostbusterom płeć zmieniają, a Klossowi nie mogli szefów? Pisali od nowa i mieli nieograniczone możliwości. Do oryginału nic nie mam, bo się inaczej nie dało, ale zestawienie takiego układu również w drugiej wersji jest niewybaczalne i po prostu niesmaczne...
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-11-13, 23:57

Jakby Kos robił dla Londynu to by nie został w Polsce tylko osiadł na Zachodzie i całego filmu by nie było. Poza tym na Królewiec szła wtedy Armia Czerwona więc jak to zmienić ? Musieliby Klossa przerzucić do Arden a tam nie było Bursztynowej Komnaty itd. Nie dało się inaczej !
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2016-11-14, 00:02

Z Komnatą rzeczywiście problem, ale na Zachód by nie musiał jechać jakby się uparł. Jak było z Wyklętymi?
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-11-14, 00:10

Tak czy siak, kula w łeb ale przynajmniej wszystko trzyma się kupy.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2016-11-14, 00:13

Mamy wybór między mniejszym a większym złem- chaotyczne, niewierne oryginałowi i naciągane vs propagandowe.
100 razy bardziej wolę naciągane.
Dlatego właśnie bardziej lubię Czas Honoru niż Polskie Drogi, mimo, że Polskie Drogi były trochę ciekawsze.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-11-14, 00:16

Panie, a jak cała akcja z Trzebiatowską ? UB miałoby ją skąd wyciągać ? Z Tower w Londynie ? Nie czepiaj się pan więc, to nie Yoka ! Scenariusz był pisany latami.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filmy polskie”