374 Dzieje grzechu

Awatar użytkownika
Inseminator
Boczek
Boczek

Re: 374 Dzieje grzechu

Post autor: Inseminator » 2011-11-05, 00:14

Nie wystawię oceny Kiepskim w których było tak mało Kiepskich. Ocena -/10
Co było nie tak:
- Główni bohaterowie, którzy są esencją serialu tu byli epizodyczni. Od Boczka,
Paździocha (o Waldku nie ma co mówić) ważniejsze są jakieś baby w kościele.
- Rozumiem, można kombinować z formułą serialu ale immanentne cechy
serialu powinny być zachowane. Tu zostały one okrojone do minimum.
- Ten odcinek nie kleił mi się jako całość, to była wina ,,rozlazłego" stylu narracji. Nie
czułem potrzeby ciągłego śledzenia akcji.
- nie będę oryginalny: Greenboxy. Są po prostu nędzne.
- znów za dużo udziwnień, Geniusz tkwi w prostocie, ale twórcy tego nie rozumieją.
- za mało śmiesznych scen, dialogów.
Na plus zaliczę:
- początkowa scena w dużym pokoju. Żadna rewelacja, ale pozytywnie wyróżniająca
się na tle reszty scen.
zeezeewoo
ZBANOWANY
ZBANOWANY

Post autor: zeezeewoo » 2011-11-05, 11:04

To i ja dorzucę swoje trzy grosze:
Odcinek według mnie zasługuje na 2/10 nie był tragiczny jak na nowe odcinki ale `ekstra też nie był. Wkurzyła mnie zwłaszcza scena z tą Luśką i jakieś tańce...obrzydliwość... miałem ochotę wyłączyć na ten moment telewizor.Na "+" postać śmierci zwłaszcza jej styl mówienia podobał mi się. Kolejnym punktem ,który mnie wkurzył było pokutowanie Ferdka...David też się dziwie dlaczego Pani Sobiszewska tak sie podniecała tym,ale jeżeli dla niej taka scena jest śmieszna to niewiem czy jest sens pisanie tej petycji(mogli zrobić scene choćby jak Ferdek idzie na kolanach do Częstochowy - to już by było śmieszniejsze ale nie bo po co.....) Osobiście mnie wkurzały te Panie w "Kościele" a zwłaszcza ta ,która miała mniej grzechów...osobiście nie lubię tej aktorki moze dlatego wkurzała mnie ta scena. Jeżeli już wrócił Walduś i jest podczas zdjęć do danego odcinka to nie można zrobić tak by grał więcej i dłużej...bo co odcinek To Waldek gra 2 no max 3 minuty żenujące to po co były te staranie by wrócił można było se to odpuścić.

ps. Cóż powolutku chyba będe musiał odszczekiwać to co powiedziałem ,że ten sezon jest jednym z lepszych. Zobaczymy co będzie za tydzień...
Kazik151

Post autor: Kazik151 » 2011-11-05, 12:14

A ja dorzucę swoje 12 groszy :-P
Odcinek był słaby i nudny. Pierwsza scena z pijanym Ferdkiem bardzo fajna szczególnie jak opierdzielał Boczka i Paździocha to przypominało mi to stare odcinki. Dobre też było jak sąsiedzi się póżniej na Ferdka obrazili a szczególnie te Boczkowe "tfu" to było dobre. I właściwie z plusów to tyle. Strasznie wkurzająca była ta śmierć a głownie to jak pokazywała Ferdkowi jego grzechy. To było nudne i w ogóle nie śmieszne. Do tego masa greenboksów. Scena w kościele też nie lepsza. Jeszcze ten ksiądz Pączek. Co do pokuty Ferdka to też odrazu nasunęła mi się myśl że Ferdek mógł iść do Częstochowy na kolanach. Na pewno było by to śmieszniejsze niż to co oni zrobili. Ocena to 2/10 jak dla mnie na razie najgorszy odcinek sezonu razem z "Trzystu".
Ostatnio zmieniony 2011-11-05, 12:25 przez Kazik151, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
sobol
Paździoch
Paździoch

Post autor: sobol » 2011-11-10, 19:42

Niestety beznadzieja, kilka lekko śmiesznych momentów i tyle, do tego pełno greenboxów, odcinek nie w moim typie ;-) 3/10
Awatar użytkownika
Portier92
Mariolka
Mariolka

Post autor: Portier92 » 2011-11-11, 23:44

Odcinek marny, jeden z najgorszych w historii ŚWK. Jedynym plusem był początek filmu jak Ferdek "rozmawiał" z Pazdziochem i potem jak sąsiedzi byli na niego obrażeni. W dalszej części odcinku nie działo się nic ciekawego. Przez większość odcinka wiało straszna nudą np jak śmierć przypominała Ferdkowi przeszłość. Kończą się pomysły i reżyser stawia na sceny poza domem Kiepskich, a sceny nie tworzą tego klimatu który jest u Ferdka w domu no ale cóż pomysły muszą się kiedyś skończyć.
"Ludzie ratunku Marian ma zawał ! "

"Byłaś w niego wpatrzona jak Boczek w serdelową"
Awatar użytkownika
SVDstriker
Halinka
Halinka

Post autor: SVDstriker » 2011-11-14, 22:20

Mi odcinek jak zwykle się bardzo podobał. Greenboxy w ogóle nie przeszkadzały, właśnie bardzo pasowały :-) Fajna fabuła nawiązana z młodością Ferdka, wiadomo - Towarzysz Pietrucha, taniec księdza Kazaczoka, scena w kościele. Jedyne co mi się nie spodobało to to, że na końcu odcinka bardzo rzucało się w oczy, że ta osoba tańcząca Kazaczoka to nie Ferdek :-)

Ale i tak 10/10
Ostatnio zmieniony 2011-11-14, 22:21 przez SVDstriker, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdzie jest kuźwa ośmiornica?!
Awatar użytkownika
Ferdek K
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Ferdek K » 2011-12-10, 17:20

Nawet niezły odcinek !
Plusy :
Początkowa scena przy stole . Najlepsze było jak Ferdek wszystkich obrażał .
Scena ze śmiercią . Przewinienie Ferdka
Scena ze Stalinem w WC i tańczącym księdzem .
Towarzysz Pietrucha
Scena w kościele
Zakonczenie :mrgreen:
Minusy :
Bardzo duzo greenboxów !
Mało Waldka
Odcienk był taki obyczajowy
Ksiądz Pączek

Odcinek oceniam na 6,5/10
Taki średniak :-/
Ostatnio zmieniony 2011-12-10, 17:22 przez Ferdek K, łącznie zmieniany 1 raz.
[center]Obrazek[/center]
Piotrek2011
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Piotrek2011 » 2012-01-06, 19:48

Odcinek straszna cienizna,1/10.Dracz jako śmierć porażka,ten ksiądz Pączek też zbyteczny i ogólnie wielka nuda.
Awatar użytkownika
-.Kajman.-
Halinka
Halinka

Post autor: -.Kajman.- » 2012-02-06, 21:11

mi się podobała scena z małym ferdkiem i księdzem w kiblu , mimo iż była kręcona w greenboxie
[center]Obrazek[/center][center]Ferdek Song™[/center]
Matt
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Matt » 2012-02-15, 15:50

Średni odcinek.Dużo greenboxów.Fajna scena z księdzem.Fajny pomysł na odcinek.
OGÓLNA OCENA:4/10 :-|
Awatar użytkownika
BabidiMMG
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: BabidiMMG » 2012-02-16, 18:29

Cytując klasyka - To nie jest dobra telewizja. W całym odcinku nie znalazłem nic śmiesznego, a banan na twarzy zarysowywał mi się góra 2 razy ...nie do pomyślenia, jak ten serial się stoczył. I te kochane greenboxy, chcę ich więcej!!!
Obrazek
Sheina
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Sheina » 2012-04-07, 21:22

Ten odcinek powiem szczerze był totalną porażką, połowa była zrobiona w greenboxie, bez czego raczej by się nie obeszło, poza tym nie doszukałam się niczego śmiesznego w tym odcinku. :-| Pierwsza scena przy stole, wraz z Paździochami i Boczkiem jeśli miała śmieszyć, to na mnie na pewno nie wywarła żadnego wrażenia, Ferdek rzucał tylko obelgami w stosunku do swoich gości, a ja niestety niczego interesującego się w tym nie doszukałam, bo takie rzeczy to się dzieją w każdym odcinku ( np: Ferdek nazywa Boczka tłustą świnią, Paździocha mendą itd.. ). Poza tym, Paździoch i Boczek zostali zepchnięci na dalszy plan, a na główny zostały wyparte jakieś baby w kościele pod konfesjonałem. :-/ Te grzechy Ferdka w dzieciństwie przedstawiane na greenboxach również były jakoś mało śmieszne, wręcz powiem szczerze .. debilne. Wmieszanie Kościoła to już była totalna paranoja, ale no niestety... w tym odcinku by się raczej bez tego nie obeszło. Moja ocena 1,5/10, bo niestety ten odcinek na nic innego nie zasługuje. ; )
Ostatnio zmieniony 2012-04-07, 21:28 przez Sheina, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2012-06-21, 19:03

Jaka żenua.

Początek, wielka impreza urodzinowa czy tam imieninowa ni z gruchy ni z pietruchy. Niewiadomo co i jak. Żenada. Sąsiedzi byli zaproszeni a rodzina nie :roll:
Do tego Ferdek żenada jak grał.
Dobre jedynie było jak Boczek żarł a Pażdzioch się wyzywał po staremu z Ferdkiem.

Potem już niestety pozytywów całkowity brak.
Podwójna rola Dracza to już za wiele. Czy ten gość gra tyle tylko dlatego że jest w sitwie ?
Do tego całe te pieprzenie o niczym z księdzem w tle.
Spowiedzią itp. Poważna rozmowa o spowiedzi a Halinka z kurczakiem się pakuje do wyra by tylko obrzydzać do rozpuku.

Jeśli odcinki któreś były pisane pod Platformę to ten to ewidentnie robota i ukłon w stronę Palikota, tfu. Żałosne to, nie liczyła się fabuła a wpakowanie jak najwięcej antyklerykalizmu w ten głupi odcinek.

1,5/10.

Do tego green box za green boxem :roll:
Ostatnio zmieniony 2012-06-21, 19:13 przez Kizior, łącznie zmieniany 1 raz.
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
allshadesofblue
Mariolka
Mariolka

Post autor: allshadesofblue » 2012-06-21, 19:09

Kiepski odcinek, ale nie najgorszy. Na plus tekst Ferdka "co ja będę (księdzu) mandolinę zawracał", scena pijaństwa na początku i brak Jolaśki. Na minus już tradycyjnie greenboxy, słaba gra Żukowskiego (mimo, że pojawił się tylko na chwilę) i od dawna wymuszony humor, no, może z wyjątkiem sceny końcowej która jako - tako bawiła.
3/10.
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Bimberman
Halinka
Halinka

Post autor: Bimberman » 2012-06-21, 20:50

Odcinek dla mogę średni, a na tle innych popisów Yoki i spółki nawet dobry. Fabuła nawet fajna, podobała mi się scena ze śmiercią, sceny z życia Ferdka w kinie. Babki w kościele też dobre ''byłam w sanatorium''. Na minus masa greenboxów, były wymuszone fabułą, ale śmierć mogła pokazywać sceny w telewizorku na przykład. Poza tym trochę głupia końcówka, ten tańczący facet, było bardzo widać ze to nie Ferdek. Oceniam 6/10
Awatar użytkownika
Mungo Jerry
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Mungo Jerry » 2012-06-22, 06:40

Bardzo słaby, tak jak powiedział Bimberman śmierć powinna siąść u Kiepskich w salonie i pokazywać grzechu w TV. No ale cóż... , mało Boczka, Paździochów, zamiast tych mieliśmy jakieś baby w kościele i Towarzysza Pietrucha, którego jak oglądałem przyszyły mi na myśl jakieś wojenne filmy polskie... Waldka było mało, może to dobrze, chodź gdy jest bez Dupasi gra całkiem dobrze, a to chyba ostatni póki co odcinek gdzie bez niej wystąpił. Choć w sumie poświęcenie ok 1 minuty na waldka, a ok 3 na Badurę który, popieprzy, popieprzy i tyle... powiem jednak że ten gościu w kosćiele był niezły , może dlatego , że dobrze wspominam go z dawniejszych jego ról... No , ale nic nie przebije żałosnych "unga, unga" i tańców...Śmierć to w ogóle żenada....

OCENA : -2/10
Awatar użytkownika
JaObiecujeWam
Paździoch
Paździoch

Post autor: JaObiecujeWam » 2012-10-24, 12:19

- pijany Ferdek
- pożegnania :
H : Bardzo miło było panie Ferdku
P : jest pan wyjątkowo sympatyczny i dowcipny degenerat :lol:
F : a apan jesteś menda i złodziej
P : Pan to pasożyt, nierób i alkoholik
:mrgreen:
- "zgon" Ferdka i widziadła
- hipokryzja Ferdka, towarzysz Pietrucha i "w kapitaliźmie nie będzie roboty z waszym wykształceniem", Ferdek nauczył się mówić "mam pomysła" od tow. Pietruchy
- ksiądz Paczek jeszcze przez miesiąc tańczył kazaczoka z powodu szoku :->
- obrażeni Boczek i Paździoch niechcący rozmawiać z Ferdkiem
- grzechy lekkopółśrednie Ferdka :->
- plemię murzyńskie w Chinach, na wyspie
- pokuta niezłą :-D

Odcinek generalnie mi się podobał (właściwie bez minusów) więc 7/10
Ostatnio zmieniony 2012-10-24, 12:22 przez JaObiecujeWam, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Brady
SCENARZYSTA DEKADY
SCENARZYSTA DEKADY

Post autor: Brady » 2012-12-28, 18:04

Odcinek lepszy od poprzedniego, ale szału nie było. Minusem niewątpliwie śmierć, oraz wspomnienia Ferdka z Draczem. Mnóstwo greenboxów i jeszcze ta sztuczna zmiana głosu śmierci. Badura jak zwykle słabo, występuje tak często jak Paździoch, czy Boczek, a to byli główni bohaterowie główni. Waldek neutralnie, Mariolka też. Zakończenie niezłe, ale szału nie było. 3/10 to najwięcej, co mogę dać.
Awatar użytkownika
Derek187
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Derek187 » 2012-12-29, 22:36

Odcinek średni.

Na plus + :arrow: pierwsza scena przy stole i napity Ferdek, Śmierć, Pączek i jego szok, Ferdek wychodzący na korytarz ,a tu Boczek :"tfu", Pielgrzymka

Na minus - :arrow: scena na plaży (była ona śmieszna ale po cholere w greenboxie), Towarzysz Pietrucha, Podkład muzyczny w scenie gdy Luśka tańczyła

Ocena 6/10
Obrazek
MrElzvis
Waldek
Waldek

Post autor: MrElzvis » 2013-01-16, 11:47

No i co ja mam pisać? W zasadzie wystarczyłoby 'to co zwykle', ale żeby nie spamować przepiszę po raz n-ty (przy n dążącym do nieskończoności) te same wady. Bezsensowne tańce, śpiewy, plaga greenboksów, nuda.

Na plus parę w miarę śmiesznych tekstów i brak Jolaśki.

3/10
Awatar użytkownika
WojeWoda
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: WojeWoda » 2013-02-11, 10:29

Słaby odcinek. Na plus pierwsza scena, scena na korytarzu z Boczkiem i później Paździochem i to chyba tyle plusów. Na minus to że połowa odcinka to greenboxy i jeszcze bardzo słabo wykonane, no może ten ostatni w miarę, ta cała Śmierć, baby w kościele. Ogólnie 3/10.
"Nie pracuję na godziny, ja wyrządzam zło na akord"
Awatar użytkownika
KorK
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: KorK » 2013-03-25, 20:14

Słaby odcinek,ale nie wkurzał :-> Ja tam raz czy dwa się tylko zaśmiałem :roll: Najlepsza babka w kościele,co o sanatorium mówiła :lol: Reszta to same greenboxy w zasadzie :-x Najgorsze było jak Halinka z kurczakiem do wyra się wpakowała :roll: :-/
Innych rzeczy nie chce mi się nawet wymieniać....

Naciągane 2/10 :-|
Ostatnio zmieniony 2013-03-25, 21:01 przez KorK, łącznie zmieniany 3 razy.
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
pocieszacz
Waldek
Waldek

Post autor: pocieszacz » 2013-03-25, 20:30

Marny odcinek. Fajny był początek jak Ferdek wszystkim naubliżał, ale reszta niestety słabiutka. Na plus mogę jeszcze uznań scenę ze Stalinem i końcówkę. Sceny ze wspomnieniami co prawda były nudne, ale znośnie, jednak zachowania Haliny (to opychanie się kurczakiem w łóżku, fuj) i pierdzielenia Badury nie wytrzymam. To ciągłe gadanie o komunistach też do d**y. 3/10
Won do warzywniaka po kartofle!
Awatar użytkownika
Lonzio
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Lonzio » 2013-03-28, 15:14

Kolejny średniak. Na plus Ferdek obrażający sąsiadów, riposta Paździocha, kłótnia ze śmiercią, czekanie do spowiedzi, rozmowy dwóch dewotek, zabawne było gdy jedna z nich tłumaczyła się, że ma dużo grzechów bo była w sanatorium. Na minus taniec młodego Ferdka, rozmowa z towarzyszem Pietruchą, zamknięcie księdza w wychodku. Zakończenie niezłe. 5/10
Awatar użytkownika
mocny full 22
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: mocny full 22 » 2013-06-16, 20:19

Okropny odcinek, 2/3 odcinka w greenboxie, bardzo dużo nudów, gadanie o religii. Na dodatek fabuła podobna do odc. Śmierc i Ferdynand, tylko że był to genialny odcinek a ten co przed chwilą oglądałem to można określic dnem i tandetą. Chciało mnie się spac.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sezon 14 [366-379]”